Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ............... 288


Rozlepuje se mi nádrž !

Ahoj, mám nádrž slepenou z transparentního silikonu a ve spojích pod ním mi prorůstá řasa a chybí jen velmi málo, aby to začalo téct. Bohužel ale teď nemám na nové akvárium, tak se ptám, poradí mi někdo? Asi těžko že? Za každou případnou odpověď děkuji.

Založil: domin » více k tématu (počet reakcí 43)

Důvod úhynu potěru?

Dobrý den, Chtěl bych poprosit o radu, co dělám špatně ať se mi neopakuje úhyn prcků. Nejdřív jsem měl donošené tlamíky(už neměli žloutkový váček) v porodničce se síťkou v původním akvárku, ale když mi po pár hodinách uhynuli dva malí, tak jsem je přesunul do malého 20-ti litrového akvárka s topítkem, filtrem(tzv.bublifuk) a vodou z rodného akva. Vše fungovalo, malí lítali po akvárku dva dny, ale třetí ráno začali zas hynout....vůbec netuším proč...filtr běžel furt i se vzduchováním,topítko nastavené na 24°C a krmení po troškách cyklopem. Vyměnil jsem půlku vody z akva za odstátou,ale úhynu to nezabránilo:( Byl bych vděčný i za seřvání, ale hlavně bych chtěl zjistit,co dělám špatně a jaký byl důvod úhynu. Předem děkuju všem za reakce

Založil: lajka » více k tématu (počet reakcí 10)

Osádka správně nebo zlé?

pěkný den všem, Trochu jsem probrázdil tento web. K chovu cichlid se chystám delší dobu, chtěl bych se zeptat zda by jste mi doporučili nebo vytkli mojí budoucí sestavu. případně poradili s poměrem kde by neplatilo 1 samec na 4-5 samic. 10ks Pseudotropheus saulosi 10ks Cynotilapia afra 10ks Pseudotropheus elongatus 10ks Melanochromis auratus Možným změnám se nebráním. Hlavně když to bude pro dobro ryb. případně jěště 10 ks dalších ale myslím že už by to bylo asi moc. Akvárium mám 350 litrů Půd.150x50. Co vy na to? Vzhledem k tomu že jsem z Plzně a preferuji chovatele něž zooshopy jsem omezen výběrem na tomto webu http://www.akvarijnirybyprodej.cz/nabidkaryb.php Prosím neberte to jako reklamu :) ale spíš jako seznam rybek jakých se mi může dostat. Děkuju za vaše reakce. Případné doplňující dotazy rád zodpovím.

Založil: frank » více k tématu (počet reakcí 50)

Nové pozadí v zajetém akváriu

Ahojky všem, mám cca 2 měsíce zajeté akvárium, ale bez pozadí. Mám v něm 9 tlamovců. Nedávno jsem si koupil polystyrénové pozadí a chystám se ho nalepit, ale nevím po kolika dnech vrátit zpět ryby. Jediná chemie co mam je okamžitá ůprava vody Tetra EasyBalance. Prosím poraďte. Dík :D

Založil: Minelan » více k tématu (počet reakcí 5)

Co pod akvárko.

Zdravím. Potřeboval bych stojan pod akvárko 540L ,plus 80 kg štěrk a kámen.Vydrží to skříň z překližky s výstuhama,nebo raději kovová konstrukce. Děkuji za rady.

Založil: Barvář » více k tématu (počet reakcí 1)

prohravam boj s hnedou rasou

nazdar kolegove, mam akva 100x50x40 a chel bych poradit s nakou zarivkou proti hnede rase. nechci tam davat zadne pripravky chtel bych to vyresit jen tou zarivkou jestli je to mozne? mam tam kryt na 2 zarivky T8 91cm. diky

Založil: kuchta » více k tématu (počet reakcí 8)

vlnová délka a barva světla zářivek

Zdravim. Chtěl bych se zeptat jaké doporučujete zářivky, výkonem a dílkou nemyslím, to mám pevně dané. Můžu mít jen dvě 120 cm 36W T8. Jde mi o teplotu světla případně barvu. myslím že by nemuselo bejt zlý bílá s nějakou barevnou. Rostlin tam nebudu mít mnoho počítam 2 - 3 druhy po 2-3 kusech. Jde mi spíš o vybarvení ryb. Vnitřek akvária bude převážně světlý. Pozadí bude ze 3/4 z polystyrenu, posypané plážovím pískem. 1/4 bude modrá tapeta. Případně jestli nemáte nějakej tip na noční osvětlení třeba z LED pásků, které by osvětlovaly spíš jen interiér, a ryby nerušili. Děkuji za Váš čas a odpovědi

Založil: frank » více k tématu (počet reakcí 2)

jaké používate zářivky do malawi?

zdravím budu mít akva rozmeru 160/50/50 myslíte že 2 zářivky 80w čili dohromady 160w je příliš,nebo akorát jedná se o delku trubice 145 cm.

Založil: jaroslav sidak » více k tématu (počet reakcí 28)

Nemocná ryba

Dobrý den, byl bych rád za radu.V akva mám P.socolofi. Jedna ryba je jakoby nadmutá a z řitního otvoru něco "vylézá", jakoby byla ucpaná. Pokusím se to co nejlépe nafotit, ale budu rád za jakoukoli radu.Díky!

Založil: Thomas » více k tématu (počet reakcí 2)

Obří akvárium

Co říkáte na tuto výrobu akvária, http://www.youtube.com/watch?v=Q7nKf_kE4YI mě se zdá že je to levnější,lehčí a na případnou demontáž jednodušší než klasické akvárium.

Založil: paja73 » více k tématu (počet reakcí 3)

Eheim Ecco Pro 2036

ahoj, bude stacit filtr Eheim Ecco Pro 2036 na 240L?

Založil: bedny » více k tématu (počet reakcí 17)

Klasická akvarijní porodnička pro odchov tlamovců

Máte někdo zkušenost s odchytem a následným odchovem mladých tlamovců (nejlépe Trofíků) v porodničce, vím, že to není vůbec ideální velikostně,ale když není možnost zřízení sólo nádrže pro prcky, tak jestli by to šlo použít jako krajní řešení?

Založil: kropasow » více k tématu (počet reakcí 7)

Staré akvarium

Ahoj prosím mám možnost koupit akva 260l 10mm sklo lepeno černym silikonem ale je 10let staré mate někdo zkušenost jak dlouho akva vydrží má cenu to kupovat?

Založil: Zdenda123 » více k tématu (počet reakcí 3)

předělání stolku pod akva

ahoj tak jse mně výmněna podařila dal jsem tlustou desku za tu prohnutou při té příležitosti jsem založil nové akva pro tropeuse protože byly společne s malawi rybkama ryby jsem přelovil do vany pustil jim vyduchování a šel makat po kontrole ryb jsem se zděsil jeden červenej tropeus bemba vyskočil z vany skoušel jsem ho rozdejchávat protože nebyl ani oschlej ale už se mně to nepodařilo už se nechyt nicméně už všichny plavou ale ten tropík mně fakt štve chudák.

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 5)

moje představy jak by mohlo nebo právě nemělo vypadat

Zdravím, v oblasti afriky jsem začátečník, sehnal jsem si 350 L 150x50 akvárko s vypouklím sklem. chtěl bych tam vytvořit něco jako je na tomhle videu http://www.youtube.com/watch?v=-JiqSy2ShPk . Chtěl bych znát váš názor ohledně osádky. (já bych tam dal víc těch děrovaných kamenů- více skrýší a 3D pozadí) Děkuji za vaše názory at kladné či naopak. PS: Zatím studuju materiály na internetu, ale je toho opravdu moc.

Založil: matematix » více k tématu (počet reakcí 16)

Biokvacit za pozadí

Mám v akva pozadí, za kterým je prostor pro veškerou techniku a zbyl tam ještě volné místo, tak mě napadlo, že kdybych za pozadí kde voda proudí velice pomalu vložil biokvacit tak by mohlo docházet k denitrifikaci. Nechci prodlužovat výměny vody, ale ať se ryby mají co nejlíp. Nemůže nějak negativně ovlivnit skoro stojatá voda v biokvacitu kvalitu vody v akva? Díky

Založil: Kankunen » více k tématu (počet reakcí 6)

artemie na líhnutí

Prosím o radu kde koupit artemie na líhnutí, které jsou dobré!

Založil: BUS » více k tématu (počet reakcí 6)

Volba filtru

Prosím o radu ohledně koupě venkovního filtru.Má smysl kupovat filtr s UV lampou?Měl jsem doposud akvárium do 250L a vnitřní filtrací..,celkem výkonnou ,ale filtr jsem musel čistit každý týden při výměně vody.Teď mám objednáno akvárko 550L,tak tam chci dát už celkem dobré věci.Děkuji za rady.:-)

Založil: Barvář » více k tématu (počet reakcí 6)

Náplně filtru.

Přeji dobrý den.Chci se zeptat jestli mám správné pořadí ve fitru filtr.Mám vnější filtr Atman 600 který má dva koše.Prodejce my poradil abych jako první (průtok vody) dal tablety Sera Siporax které jsem zakoupil a na to se ještě vešel původní černý molitan asi 2 cm silný a do druhého koše modrý biomolitan který jsem také zakoupil.Mám prosím vás pořadí náplní v pořádku.Předem děkuji za odpověď.

Založil: Pavlis » více k tématu (počet reakcí 23)

Aulonocara... ???

Prosím o identifikaci, děkuji.

Založil: Marťas » více k tématu (počet reakcí 54)

Akva v zabehu

Zdravim, mam 200 litrove akva zalozene 1.3.2012, piesok preprany i ked nie celkom cisty ale voda v akva pri zalozeni celkom priehladna. Po tyzdni som filter vybral a dal do nadoby kde mi kamarat nalial vody zo svojho akva a dal som to naspat do mojho akva. Dal som potom do akva jednu zavojnatku ale moc spinila akva tak som ju po 1 dni vybral a dal prisavnika. CCa od 14.3 mam vodu kalnu a tazko sa pozera napriec akva. Momentalne som dal do akva 2x danio pruhovane, krmim minimalne. 1. Dokedy cakat ci sa vycisti alebo ako? 2. na molitanovom filtri mam kopec detritu od prisavnika a dania. treba to odsavat?

Založil: Mino » více k tématu (počet reakcí 4)

jak odstranovat vykaly

ahoj, jak odstranujete vykaly pod kamenama? povedlo se mi je pekne naskadat a nechce se mi to kazdej tyden bourat. nebo budu muset?

Založil: gardoza » více k tématu (počet reakcí 5)

NO2 test Dajana

Má někdo zkušenost s tímto testem? Zkušební hnědozelená kapalina obarvila vodu v nádobce taky na hnědozeleno a po uplynutí deseti minut nedošlo k žádné změně. Mám to chápat, že mám NO2 skoro na nule nebo je to podivné. Děkuji

Založil: Kankunen » více k tématu (počet reakcí 2)

Zbytky krmiva.

Při zkrmování mi vždycky na dně zůstane hodně vloček,které jsou velmi malé frakce-taková ta jemná drť.Co s tím děláte ?Nechci to sypat do nádrže,protože to jenom zakalí vodu a ryby toho moc nepochytají. Děkuji za rady.

Založil: Staňa » více k tématu (počet reakcí 16)

Délka života Tropheusú

Dobrý den,rád bych věděl jakého věku se dožívají Tropheusy,a v jakém staří jsou nejproduktivnější.Děkuji za odpověďi.

Založil: Barvář » více k tématu (počet reakcí 5)