Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ............... 288


zajetí nového filtru

chtěl bych vymněnit vnější filtr za výkonnější a potřeboval bych poradit jak ho co nejrychleji zajet nebo jak dlouho je mám nechat jet souběžně diky za rady.

Založil: otak » více k tématu (počet reakcí 22)

Petrochromis sp. ´Red´ Bulu Point

Dobrý den, prosím o radu nevíte kde by se daly sehnat Petrochromis sp. ´Red´ Bulu Point??? A jaka by byla přibližně cena? Mnohokrát děkuji za každou odpověď

Založil: Tomášš » více k tématu (počet reakcí 3)

Frakce písku pro tlamovce

Dobrý den, mohl bych do akvária s tlamovci použít filtační písek, bojím se ale příliš malé zrnitosti. Dal by se použít tento: http://www.hawaj.cz/pisek-159.html

Založil: George » více k tématu (počet reakcí 4)

určení nemoci - Aulonocara

Chtěl bych poprosit o pomoc. Na rybách se mi sem tam objeví drobné bílé skvrny, jako rostly z poza šupiny, takže jí mírně odchlypují. Vypadá to jako krupička, ale krupička to není (zkoušel pro jistotu přeléčit (costapur) a vypadá to opravdu jinak). Tyhle skrvny jsou jakoby pod slizovou vrstvou, ryba je na omak naprost hladká, žádná výstupek. To co je nejdivnější, je že ryby jsou naprosto v kondici, žádné problémy s barvou, ani ploutveni ani s příjmem potravy. Je to jako na houpačce, sem tam ustoupí, pak se zase objeví. Reaguje to na přidání soli ve vodě, ale efekt není dlouhodobý. Možná se zdá, že zbytečně plaším, ale normální to prostě není - má někdo tušení o co by mohlo ji? díky všem!

Založil: jasper » více k tématu (počet reakcí 6)

Kolik potravy spapají?

Dobrý den, plánuji 1000l Malawi akvárium s cca 100 rybkami. Pro zaběhnutí akvária bez rybek (kdy budu naprázdno krmit) bych potřeboval vědět, kolik zhruba gramů krmiva denně takové množství dospělých rybek sní? Díky

Založil: Archie » více k tématu (počet reakcí 9)

prosím o pomoc při určení problému/nemoci

Dobrý den, prosím o pomoc. Včera večer jsem ze společného akva vylovila rybku Socolofi (ca. 6cm), protože plavala u hladiny, zrychleně dýchala a byla mírně nakloněná. Ještě při ranním krmení jsem si problému nevšimla. Po odlovení jsem si všimla, že je malinko nafouknutá, a ze strany, která nebyla doposud vidět, jakoby zraněná - za žábrama byly vidět zježené šupiny a "prosvítala" asi krevní sraženina. Domnívala jsem se, že jde o následek rvačky - v akva je alfa samec Socolofi (ca. 12cm), který si dělá dost pořádek, i když těchto menších si dosud nijak nevšímal. Přendala jsem tedy rybku do samostatného akva, teplotu dala na 27, malinko přisolila, dala do klidu/šera. Dnes už byla celkem rozplavaná, nejspíš ale jen poslední síly před koncem - před chvílí uhynula. Nafotila jsem ji z obou stran a prosím o pomoc, hlavně mi nyní jde o postup u společného akva, preventivně přeléčit - ale proti čemu? Ostatní ryby jsou naprosto v pořádku, 4 samice mi nosí, pod kamenama vykukujou 1-2cm prckové (rybky nevyklepávám). Předem moc díky. Ještě doplním: akva 250l, 14ks socolofi, 10ks yellow, voda měněna ve středu (po týdnu), krmím Sera Flora, cyklop, artemie, krevetky. A ještě teda jedna věc, ale prosím neukamenujte mne. Před 3mi dny jsem z odchovného akva (60l) odlovila 1cm rybku, která polehávala po dně, a hodila jako krmení do velkého akva - dělám to tak běžně, přijde mi to jako rychlý konec pro prcka a zpestření pro velké ryby. Pokud by byla tato rybka nakažená, je možné, že by tato co ji sežrala to "chytla"? Nevím teda jistě, že uhynulá ryba byla ta, co malou slupla, ale ptám se spíš teoreticky. Díky, Radka

Založil: Gandalfka » více k tématu (počet reakcí 11)

haplochromis

dobrý den může mi prosím někdo poradit?Koupil jsem na burze Haplochromise jako Nererrei Island ale nějak se mi to nezdá.Děkuji za pomoc

Založil: jirik » více k tématu (počet reakcí 3)

POČET RYB V AKVA

Dobrý den,chci se jen zeptat,kolik ks ryb maximálně by mohlo být v akva 100x50x50, samozřejmě tlamovce Malawi.

Založil: Alan » více k tématu (počet reakcí 2)

mražené dafnie

krmím sera flora vipan občas dafnie mražene nebo co myslíte pro tlamky mam směs malawi 600litru

Založil: jirka81 » více k tématu (počet reakcí 5)

othopharynx lithobates

mate někdo skušenosti s othopharynx lithobates koupil jsem dospělí pár tak uvidím za odpovědi a rady dík

Založil: jirka81 » více k tématu (počet reakcí 5)

Krátké video obývákového Malawi ;-)

Vstoupili jste? Koukněte http://www.youtube.com/watch?v=K-KMgn6PlXM&feature=channel

Založil: Gringo1 » více k tématu (počet reakcí 13)

Ionex v malem vnitrnim filtru

- mam 3 baleni JBL Nitrat EX, ktere jsem pouzival v FX-5 - aplikace je ale s vnejsim filtrem trochu "narocna" :-) (rozdelat filtr - regenerace - opet rozdelat filtr atd. ) - nezkousel nekdo protacet ionex napr. v malem vnitrnim filtru - jednodussi manipulace, prutok ve vnitrnim filtru take je ?! diky za jakykoliv nazor

Založil: neo029 » více k tématu (počet reakcí 1)

Řasa na skle.

Čím odstraňujete řasu z předního skla ?Co je vzhledem k možnému poškrabání to nejmíň nebezpečné ?Děkuji za rady a typy.

Založil: Staňa » více k tématu (počet reakcí 10)

ryby se stale drzi u dna

ahoj, moje rybky se stale drzi u dna a vyplavou jenom kdyz je krmeni. kamenu tam nemam moc. nevim jestli je to tim ze jsou jeste male(5-6cm). akva 200L ryb tam mam 15

Založil: kubos » více k tématu (počet reakcí 2)

Jaký filtr do cca 800 l ?

Prosím o názory jaký filtr do cca 800 l (pro jednodruhové akva Cyrtocara moorii)?? Míry zatím nejsou stanoveny-poraďte.Díky.

Založil: komla » více k tématu (počet reakcí 9)

Reganochromis calliurus

Vytřely se mi tyto ryby, máte pro mě nějakou speciální radu k vychování mladých? Ryby jsou odchyty od p. Štětiny a co vím, tak jsou prý raritní a špatně se množící, tak by možná byla škoda je nechat sežrat v nádrži:)

Založil: paulinn nepřihlášen » více k tématu (počet reakcí 16)

Haplochromis yelow belly(slozeni ryb)

Zdravím,mám v akva lombardaky,zebry,afry,elongatusi a do nedavna i Halochromise yelow belly 1+4,všechny stejne stare.Než ryby vyrostly byl panem akvaria ale ted ho doslova vyhnali(asi zebry) ze sveho teritoria a tlamku ma total rozkousanou(samice v poho).dal sem ho zvlast do druheho akva a uz je fit.Chci poradit jestli ma cenu ho davat zpet.dekuji

Založil: milannnn » více k tématu (počet reakcí 1)

Vytíračky pro ryby

Zdravím, chci se zeptat neprodáváte nebo nemáte nějaký kontakt, kde by se dali koupit vytírací jeskyně? díky

Založil: Lukáš25 » více k tématu (počet reakcí 7)

Samice s mladýma v tlamě,odlovit nebo nechat?

Zdravím všechny. Měl bych dotaz. Akvárium má založené zhruba měsíc, ale samec Haplochromis yellow belly se činí. Je tam jeden samec a dvě samice. Na samicích(nejdřív jedna, pak druhá. Samec nejdřív honí menší samici,za pár dní tu větší) je vidět divné chování a v tlamě si nosí mladé. třeba po dvou dnech ale na ní poznat nic a mladé se ztratí. Musím je odlovit zvlášť, nebo je nechat v nádrži?? Akvárium je 160litrů(100x40x40). Dál tam mám 6x zebra red-red a pár labidochromis yellow. Díky za radu Franta

Založil: František Trtek » více k tématu (počet reakcí 2)

cim prilepit a natrit pozadi?

ahoj, mam z polystaku vyrezany pozadi ale nevim cim ho bezpecne prilepit a netrit aby to neskodilo rybam. mate nake typy?

Založil: lucky bastard » více k tématu (počet reakcí 64)

nemoc likvidujici moje tlamovce :'(

Ahoj vsem, prosim poradte. mam tlamovce Malawi a velmi casto mi umiraji. Za poslednich 14 dni umrely 3 (zembra RR, Maingano, Auratus). Vzdy je to stejna nemoc. Prikladam foto. rybam se silne zacnou rozpadat ploutve, mirne se nafouknou, mirne se najezi supiny. jsou apaticke, unavene. nakonec lezi bezvladne na dne. cele to trva od par hodin az max 24 hod, takze velmi rychly prubeh. toto se opakuje uz velmi dlouho, za posledni rok mi umrelo asi 15ryb. zkusil jsem vsechno mozne. myslel jsem ze je to inf. nemoc plyn mechyre z necostot. ale ta prece nema takhle rychly prubeh a ikdyz 1x tydne odkaluju a 2x do tydne menim 50% vody. (musim menit vice vody, protoze mi lezou no3 rychle nahoru). Z vodovodu tece NO3 30mg/l >:( zatim mi nikdo nebyl schopen pomoci, tak doufam ze tu nekdo zkuseny vi, co delam za kravinu. Klidne at me i zjebe, kdyz bude mit pravdu. :) Dekuju http://rybicky.net/nadrze/12161

Založil: Jakub » více k tématu (počet reakcí 64)

Říční písek z potoka

Ahoj, prosím o radu dnes jsem si byl nabrat říční písek přímo v potoku. Celé dopoledne jsem ho proplachoval vodou, převařil ale stale mi barví vodu. Je to normální? Nebo jestli na to mate někdo nějakej postup, budu rad za každy tip :). Bude to asi kal ale aby to nedělo bordel v akva? Děkuji

Založil: Zdenda123 » více k tématu (počet reakcí 2)

Prosba- KONTAKTY

Zdravím chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemáte nějaké dobré kontakty nebo z kušenost s akvaristy, kteří chovají Tanganiku a Malawi a jsou schopni zaslat ryby po celé ČR. Dekuji

Založil: Honza 8 » více k tématu (počet reakcí 2)

Léčba FMC, Bičíkovci a nitrifikační bakterie.

Již třeti den jsem pozoroval jak se jedna tlamka občas otře o kameny. Měl jsem podezřeni na bičíkovce. Nalil jsem do akvaria FMC o 50% více a za hodinu měla ta největší (co se občas otřela) zakalené obě oči. Ostatní jsou v pohodě. Co by to mohlo být? Asi bičíkovec co? Jeden chovatel mi říkal, že FMC bakterie nezabíjí a filtr léčivo odbourá. Prodejce akva. ryb mi to řekl také a on to nalije vždy, když přiveze nové ryby. Dnes ráno je minimálně znát nádech do zelena, take na tom asi něco bude. TAKY JE ASI ROZDÍL ZDA SE POUŽIJE JEDNOU A NEBO PO DOBU DESETI DNÍ. Máte s FMC podobné zkušenosti?

Založil: Marty » více k tématu (počet reakcí 20)

sarka.x - AQ Gibberosa Blue Zaire "Kitumba"

Abych nevkládala fotky do různých témat, tak tady budou info pohromadě Rozměry: 180 cm x 50 cm x 50 cm Objem: 450 litrů Dekorace: skály - vlastní výroba Dno: Říční písek Filtrace: EHEIM 2080 Krmení: cyklop, artemie, koretra, O.S.I. shrimp pellets, Sera san Osvětlení: 1x 36W /T8 - Narva Oceanic blue Pozadí: vlastní výrba Stojan: na míru Topení: 150W Údržba: Každý týden výměna 80% vody z vodovodu s přidáním přípravku na odchlorování Vzduchování: EHEIM video 12/2011 http://www.youtube.com/watch?v=5kFhy6NtBYM&list=UUVwvMt6II1TxJHXBcsLH49w&index=2&feature=plcp nové video 03/2012 http://www.youtube.com/watch?v=DvVCOZmX-pg&list=UUVwvMt6II1TxJHXBcsLH49w&index=1&feature=plcp

Založil: sarka.x » více k tématu (počet reakcí 129)