Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ............... 288


Okousaná cichlida

Ahoj, prosím poraďte co dělat. Před nějakým časem jsem v akva objevila jednu rybu, která sotva plavala, jen se držela u hladiny a měla uplně okousanou ocasní ploutev. Rybku jsem separovala asi na měsíc a když se zdálo, že je dobrá a ploutev jí zase dorůstá vrátila jsem jí zpět do akvára. Jenomže mám pocit, že ryba umírá za živa. Už skoro uplně zčernala, skoro vůbec neplave, neudrží rovnováhu, neustále se schovává a setrvává v naprosto nepřirozených polohách jako třeba schovaná za listem hlavou dolu. Má i roztřepené boční ploutve a vypadá čím dál hůř. Nvm, li je to nějaká nemoc anebo jí ožrali ostatní a zčernala stresem, každopádně bych jí ráda pomohla od trápení. Nvm přesně co je to za druh, je to taková ta žlutá asi pseudotrophus něco. Asi dost podstatný je taky to, že se nám z většiny rybek vyklubali samci. Máme asi 12 ryb ve 250L akva, z toho je tak 8 samců. Ale kamenů a kytek na schovky tam je dost. Jo a chvíli po tom co jsem našla tuhle se objevila ještě jedna modrá, tý se pro změnu zas loupaly šupiny(nebo jí ožrali), bohužel nepřežila.Obě dvě jsou(byly) nejmenší v akva. Předem děkuji za názory.

Založil: Bára » více k tématu (počet reakcí 18)

Tlamovci a Ancistrus

Ahojky, začínají se mi dost tvořit řasy a jeden známí mi nabízí Ancistrusi. Tak se ptám, jestli se snesou Tlamovci s Ancistrusi. Jestli máte někdo zkušenosti, tak prosím napište.

Založil: Minelan » více k tématu (počet reakcí 16)

Nejlepší krmení a potrava pro Cyrtocara moorii

Poraďte mi jaké je pro ně nejlepší krmení, předem moc děkuji

Založil: PIETERS » více k tématu (počet reakcí 817)

Elongatus vs. Flavus

Dobrý den, potřebuji poradit, jaký druh je toto na fotce. Myslím, že se jedná o Elongatus nebo Flavus. Prosím poraďte. Díky

Založil: Kuchař Martin » více k tématu (počet reakcí 35)

jeden samec zabral cele akva

ahoj, jeden samec mi zabral cele akva mam taky skusit vytahnout najeke kameny, nebo je to tim ze je to jen 200L?

Založil: t.o.m.e.k » více k tématu (počet reakcí 24)

Pravidelná výměna vody

Zdravím Zřejmě velká část z vás používá při pravidelné výměně vody hadici napojenou na vodovod, ale já zatím každý týden běhám s kýblem. Rád bych také používal hadici, ale hadice by musela byt dlouhá okolo 15m. Používá někdo z vás tak dlouho hadici při výměně vody? Také by mě zajímalo, zda nejsou problémy s udržením čistoty hadice: pokud se mokrá hadice smotá, tak se v ní podle mě musí začít dělat plíseň. Díky Aleš

Založil: .A.l.e.s. » více k tématu (počet reakcí 23)

nevadi modra zarivka?

ahoj, muzu dat do akva k tlamovcum modrou zarivku z hornbachu? mam tam jednu normalni bilou 30w a ta druha by byla ta morda. mam tam socolofi.

Založil: bedny123 » více k tématu (počet reakcí 1)

dva dominantní samci

ahoj chci se zeptat mam 20ks tropeusu a dva nejsilnější si vytvořili teritoria jeden v levem konci akva a druhy v pravém nelezou si do svích ter. ale samozřejmně zbytek hejna je držen na středu akvária větším rybám to nevadí ale ty menší jsou z toho dos špatní dostavají sodu z obou stran a jsou ve stresu otazka je to tím že mám v akva hodně kamenú mám je vytahat popřipadě jak je poskládat aby se to neopakovalo díky

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 4)

zdroj vzduchu pro filtry

Zdravím, nemáte někdo zkušenost, jestli mají Elektromagnetický pístový kompresory větší výkon [z nějakého důvodu], než membránové vzduchovací motorky , ač mají stejný udávaný výkon? Pístový má ale větší spotřebu, je v tom rozdíl? Děkuju

Založil: lubnek » více k tématu (počet reakcí 20)

Krmení tlamovců

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli můžu tlamovcům dát kousek sirového pangása, nebo raději ne? Děkuji za odpověď

Založil: David 111 » více k tématu (počet reakcí 5)

TROPHEUS MOORII CHIMBA

Ahoj, koupil jsem čtyřletou chovnou skupinu F1, ryby se pravidelně vytírají, ale do hodiny po výtěru samička jikry sežere. Poraďte mi prosím někdo čím to může být a co mám dělat. Hejno má 30ks a jsou v 700 litrech vody. Díky moc, Jarda.

Založil: Floreo » více k tématu (počet reakcí 39)

samička má plnou tlamu mladých a já nevím jak se zachovat-zda odlovit ..., prosím poraďte

Ahoj. Mám 200 l akvárium a v něm plno různých cichlid. Jeden pár tlamovců (samička tmavá, sameček světel modrý s nevýraznými pruhy)má mladé. nevím jak jsou starý,protože samička má stále zavřenou pusu (nejí a nevím vlastně jak dlouho-ale má ji pěkně nabubřelou a dole jsem zahlídla asi 1cm mládě již vypuštěné, bez péče). Nevím, zda se spolehnout na to, že mladé ubrání nebo zda ji mám ještě s plnou tlamkou odlovit do porodnice (sera- síťková)-zda je tam nechat společně a jak dlouho...,???? Budu vděčná za radu. S Tlamovci začínám (mladý pár asi 4 měsíce jej mám spolu se skalárami, akarami, žlutý tlamovec labidochromis Yellow a perlovkami). Díky moc, evža

Založil: Evža » více k tématu (počet reakcí 22)

Jaký stojan pod akva?

Dobrý den,potřeboval bych poradit pro jaký stojan,či podstavec pod akva se rozhodnout. Plánuji další,tak 800 l akva a nechci už dřevotřísku. Nejradši bych byl pro variantu zděnou a i levnou,ale mám plovočku a nerad bych ji ničil. Šlo by dát na tu plovoučku nejakou desku a na ní itong? Jestli máte nějaký nápad,tak budu rád.

Založil: komla » více k tématu (počet reakcí 13)

filtr na odchlorovaní

Používá někdo tento filtr? http://www.upravyvody.cz/200-atlas-filtr-10-uh.html funguje to? resim problem odchlorovani vstupni vody pri výměnách.

Založil: morpheus » více k tématu (počet reakcí 8)

složení osádky nového akva

Zdravím. Zakládám novou nádrž 840 l (200*60*70) a spekuluji nad ideální osádkou. Jedná se o akva do obýváku a chci po dlouholetém Malawi zkusit Tanganické ryby. Zkuste mi prosím poradit vhodné kombinace ryb, tak aby to bylo co nej :-) . Díky a těším se na reakce Milan.

Založil: Milan Beck » více k tématu (počet reakcí 7)

po jaké době může mít mladé?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, po jaké době je pro samici nejlepší mít zase mladé. Jedna samička měla cca před měsícem mladé a už vidím, že má zase plnou tlamku jiker. Sice už trošku přibrala.. po těch 20dní bez žrádla vypadala fakt vyhuble a teď už je docela v pohodě, ale i tak mi to přijde docela brzy.. myslíte si, že je to v pořádku, nebo by neměla mít teď ještě mladé. Vůbec se v tom nevyznám jsem takový začátečník a zprvních rybek jsem měla strašnou radost a teď mám další mladé od jiné samice a teď ta první zase čeká a už z toho takovou radost nemám, protože se bojím, že je to příliš brzy. Nějak se mi teď v akvárku rozmohlo skoro jarní rozmnožování :-)

Založil: Alena » více k tématu (počet reakcí 1)

Nové akva - rady a tipy

Zdravím,začátkem týdne jsem si ve Sklorexu objednal nádrž 200x60x70, vím,že by byla lepší pro Tropheusy i hloubka 70,ale bohužel to už nenarvu do paneláku do obýváku. Chtěl bych spojit své dvě stávající nádrže a pokusit se i o 3d pozadí. Chci to hnát celoskleněným filtrem přes vyvrtané dno + mám Eheim 3e 2078, který s tím poběží taky. Náčrtek toho objednaného skleněného filtru přikládám. Osádka po spojení dvou nádrží bude tato: 13x Tr.duboisi Maswa 35x Tr.Kiriza 15x Tr.Ilangi Podle mých zjištěních by se křížit neměli. Rady a názory uvítám.

Založil: Kropasow » více k tématu (počet reakcí 21)

Vzduch. hadičky a kamínky... ???

Dotaz... po čase se ve vzduch. hadičkách (ve vodě, na konci) udělá "špunt" (zanesou se... nějaký sliz, či vodní kámen), což má za následek snížení výkonu. Pokud na konec hadičky nasadím vzduch. kamínek ať už samostatně nebo s filtrem, tak se sice hadička nezanese ale zase kamínek po čase ztratí výkon a nepropouští tolik vzduchu jako na počátku, tím pádem se snižuje i výkon filtrace. Je nějaký způsob jak tomu předejít?

Založil: Michal_malawi » více k tématu (počet reakcí 8)

Jaké rostliny k tlamovům

Zdravím chci se jen zeptat jaké rostlinky mam dat k tlamovcum. nechci nazor ze zadne atd... chci neco vetsího a asi s vetsimy listy a nebylo tom drahe a narocne. moc se mi to moje aqua nelibi tak bych to chtel zlepsit. dekuji za rady

Založil: Edward » více k tématu (počet reakcí 34)

Krmení pro Frontosy?

Chtěla bych se zeptat jake je nejlepší krmení(suché,mražené) pro Frontosy?

Založil: BKV » více k tématu (počet reakcí 2)

Odolne druhy

Ahojte vsetci uvazujem o zacati chovu tlamovcov kvoli ich sposobu rozmnozovania a odchove ikier ci mladych. Docital som sa tu ze je potrebne vymienat cast vody cca 30% vody raz za 7 dni. Nakolko by sa mi to nie vzdy podarilo stihnut kvoli robote. Su niektore druhy tlamovcov ktore su nenaroce na chov? a ktorym by to nevadilo? Dakujem za radu.

Založil: pallydj » více k tématu (počet reakcí 30)

lepsi zbarveni ryb

dobry den chtel bych se zeptat jak lze dosahnout lepsiho zbarveni ryb moje ryby jsou takove mene zbarvene a nemuzu najit nikde na internetu odpoved...akorat jsem se jako vzdy docetl ze musi mit dobre zazemi a podobne a pak jsem se vseho docet a vsechno mam dobre...poradi mi nekdo? dekuji

Založil: Patrik 12321543 » více k tématu (počet reakcí 7)

kančík příčnopruhý

zdravim lidi mam takový menší dotaz v akva (112 litru) se mi asi před měsícem vytřel pár kančíka příčnopruhého s tou narůžovělou formou kančíka příčnopruhého ale k věci po jaké době bych je měl přelovit ? prosím o odpověd

Založil: ma3tas » více k tématu (počet reakcí 14)

buchanky pro bylozravce?

zdravim, muzu krmit bylozrave druhy buchankami?

Založil: bedny » více k tématu (počet reakcí 26)

Wolffia-možné krmivo pro býložravé ryby

Před několika dny jsem se setkala s akvaristou,který chová nejen cichlidy,ale má i mořská akvária a mezi řečí se o této rostlině zmínil. Nemáte s ní někdo zkušenost,nebo vyzkoušel s ní někdo krmit Tropheuse? papilio.papilio@seznam.cz

Založil: papilio » více k tématu (počet reakcí 2)