Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ............... 288


Wolffia-možné krmivo pro býložravé ryby

Před několika dny jsem se setkala s akvaristou,který chová nejen cichlidy,ale má i mořská akvária a mezi řečí se o této rostlině zmínil. Nemáte s ní někdo zkušenost,nebo vyzkoušel s ní někdo krmit Tropheuse? papilio.papilio@seznam.cz

Založil: papilio » více k tématu (počet reakcí 2)

transport rybicek

ahoj, chci se zeptat jak dlouho tak vydrzi rybky v sacku bez ujmi na zdravi?

Založil: samot » více k tématu (počet reakcí 4)

Tropheus aq.

Návrat k chovu Duboisů po 20 ti letech. Objem: 240 l Rozměry: 120x50x40 Filtrace: externí JBL 900 Vzduchování: čeření vody z filtru Topení: 1x300 W Osvětlení: 2x36 W (1x Narva Coral Blue, 1x Ostam Day Light) Ryby: 15x T. duboisi Maswa a 6x T. black Bemba Nádrž je v provozu od 15.1.12 (Sera Nitrivec), osádka ryb od 10.2.12 ( výměna cca 50% orig. filtrační hmoty za použitou, obdrženou při nákupu ryb od chovatele).

Založil: zvj » více k tématu (počet reakcí 24)

Hneda rasa nove akvarium

Dobry den, potreuji poradit co mam udelat proti hnede rase. Pred 3 tydny jsem poprve naplnit sve nove 540 l akvarium. Behem 3 dnu jsem tam mel nalevnika, toho jsem se po dalsich 3 dnech zbavil. Po cca 10 dnech se mi nejvice na pozadi a dne zacala delat hneda rasa. Pozadi je udelano z polystyrenu,balakrylu,epoxydu a pisku pro bazenove filtrace. Tento pisek je i na dne. Svitim 3x 39w - 120 cm trubicemi. 2x Osram skywhite a 1x Osram Biolux. Pisu to proto, ze je vsade napsano, ze je hneda rasa z nedostatku svetla. Svitim 12 hodin. Jsou, ale i mista kde je vedle hnede rasy zelena, takze nedostatnem svetla to asi nebude. V noci kdy je zhasnuto se hneda rasa nerozrusta, za to pres denkdyz se sviti se ji dost dari. Nyni uz je akvarium komplet zabehnute. Parametry vody: PH 8,2 GH 11 NO2 0 NO3 20 Poradite mi prosim co s tim?

Založil: tomb88 » více k tématu (počet reakcí 7)

Frontosy a Multifaciáti?

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jestli by spolu mohli být Frontosy a Neolamprologus multifasciatus? V některých akváriích jsem tuhle kombinaci videla, tak me to zajima. Dekuji za odpoved.

Založil: MK » více k tématu (počet reakcí 3)

KolikTropheusů do 370L ???

Zdravim, chtěl bych vás poprosit a zároven se zeptat kolik Tropheusů do 370L a jestli jenom jeden druh nebo třeba 3?? Díky moc

Založil: NY 17 » více k tématu (počet reakcí 9)

Správné krmení mladých tlamovců

Čím mám krmit mladé tlamovce aby rostli jako z vody. Krmím je Tropical Malawi vločkovým krmivem a myslím si, že růst je poněkud pomalý. Za rady děkuji.

Založil: R+K » více k tématu (počet reakcí 243)

Filtr do akvária

Ahojky, mám v plánu si koupit pro akvárium nový filtr. Momentálně mám vnitřní a chtěl bych vnější. Koukal jsem po internetu a narazil jsem na AQUA NOVA vnější filtr NCF-1200 ( http://www.akvarko.eu/zbozi/1160/aqua-nova-vnejsi-filtr-ncf-1200/ ) Máte nekdo s tímhle zkušenosti??? Nebo mi doporučíte nějaký jiný za podobné peníze. Akvarko mám 250l. Díky moc

Založil: sikes » více k tématu (počet reakcí 5)

jak uklidnit manželku

bydlime v bytovce ze 70tých let a chtěl bych si koupit 500l akvarium 160-60-60 a manželka furt plaší že se propadneme k sousedum.potřeboval bych aby někdo kdo bydlí taky ve zděné bytovce ma doma něco podobného napsal že to bude v pohodě abych ji mohl uklidnit.já osobně si myslím že u nosnej zdi se nemuže nic stát.potřebuji argumenty jinak mně to nedovolí.

Založil: otak » více k tématu (počet reakcí 9)

rybky se hodně otírají o dno

ahoj rybky se mně hodně otírají o dno někteří víc někteří mín nekteří vůbec no2 nula no3 před výmněnou 40mg no3/l tak tím to asi nebude bude to asi nejaký parazit ale nemají nikde nic viditelného chci třeba se pletu proto prosím o radu mam použít nejaké lečivo nebo nejdřív se pokusit na to jít jinak bez léčiv a pak se uvidí doporučíte mně něco děkuji

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 16)

Malé akvárium

Dobrý den, moc ráda bych chovala tlamovce, sním o tom už dost dlouho. Jenže je tu problém s akváriem. Mám jen 112L. Četla jsem dost článků a ano, vím, toto akvárko je pro tlamovce příliš malé (jak už sám nadpis napovídá), ale já bych je stejně hrozně moc chtěla. Bohužel ještě nejsem výdělečně činná, a tak si větší akvárium nemůžu po finanční stránce dovolit. Chtěla bych se tedy zeptat: Opravdu se nedají tlamovci chovat i v takovém akva? Aspoň třeba 4 ? A nepotřebuju odpovědi typu: pořid si tam neonky. :(

Založil: Makrela » více k tématu (počet reakcí 30)

koukně te se

http://crass.on.ru/flash/bbird.html>

Založil: karpek » více k tématu (počet reakcí 1)

osadka noveho akva

zdravim, mam 240ku a vnem 1+5 pulpicanu a chci se zeptat jestli knim mohu dat elongatus mpanga a kolik rybek je tak idealni na 240l. teprve zakladam

Založil: lucky bastard » více k tématu (počet reakcí 3)

Osvětlení akvaria

Dobry den poridil jsem si akvarium 150x50x60 (450L) a do AL krytu jsem si nechal dat zarivky T5 2x54W a chci se zeptat kolik hodin denne svitit aby se mi nedelala zelena rasa? Diky za vsechny rady,David.

Založil: David Petřík » více k tématu (počet reakcí 6)

Malawi 1000L

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s Demasoni, Labidochromis Yellow a Nimbochromis polystigma. v Jednom Akva?

Založil: jožka » více k tématu (počet reakcí 3)

Black out - jsme na něj připraveni?

V poslední době jsem zaznamenal několik zpráv o tom, že naše republika byla již několikrát vystavena nebezpečí black outu v dodávce el. energie z důvodů přebytku el. proudu z větrných elektráren v severním Německu. Nejvíce je dle odborníků ohrořen Jihozápad Čech a pokud by tento jev nastal, tak hrozí dominový efekt. Celá republika by se ponořila do el. tmy. Co je pro akvaristy velmi nepříznivé, že dochází k poškození distribiční soustavy a výpadek může být na někokolik dní. Nedokáži posoudit, jak je toto nebezpečí reálné, ale pokud by odborníci měli pravdu, tak jsme pěkně v pr... Výpadky el. proudu na několik hodin známe všichni, ale co kdyby tento výpadek nastal na několik dní? Co by to znamenalo pro akvaristu amatéra? (profesionální pěstírny jsou na to již zřejmě připraveny) 1. Jak tento několikadenní výpadek el. proudu nejlépe a zároveň ekonomicky řešit? Nejspíše diesel agregátem. Bateriový záložní zdroj by dle mého vydržel jen několik hodin (samozřejmě záleží na mnoho parametrech) 2. Pokud mě výpadek proudu zastihne nepřipraveného, po kolika hodinách se ve filtru vytvoří nebezpečné množství toxinů, které by bylo po znovuspuštění průtoku přes fitr schopno ohrozit ryby? 3. Jaká min. teplota vody již ohrožuje nejcitlivětší tlamky? 4. Jak rychle ubývá kyslík v průměrně zarybněném akváriu s africkými cichlidami? 5. Jak nejlépe postupovat, pokud bych měl po mnohahodinové odstávce el. proudu biologický filtr zamořený toxiny?

Založil: dubici » více k tématu (počet reakcí 192)

Těsnost akvária

Tenhle problém jsem nikdy neřešil,proto se ptám.Nechal jsem si slepit nové akvárium.Hned po napuštění jsem zjistil,že teče.(Akvárium bylo samozřejmě nezařízené),tak jsem ho vypustil a nechal předělat.Dneska jsem ho znova naplnil.Ptám se po jaké době se akvárium považuje za těsné.Někde jsem to četl,ale už nevím kde.Dík za komentáře.

Založil: Sony12345 » více k tématu (počet reakcí 7)

Druh Pseudotropheus

Zdravim, chci se zeptat má někdo zkušenost s chováním tří druhů těchto ryb pohromadě v jednom akva?? Je to vůbec možné?? Popřípadě v kolika počtech?? Konkrétněji se bavíme o Pseudotropheus acei black,Pseudotropheus Demasoni,Pseudotropheus msobo magunga a akvárko 350L Tak se jenom ptám, jestli to neni předem napsaný hororový scénář, vzhledem k povaze těchto ryb???

Založil: Pleky 25 » více k tématu (počet reakcí 9)

Podivná nemoc

Ahojky, před pár dny sem ne jedné rybce pozoroval opravdu divné chování. Plavala kolmo k zemi, nebyla aktivní. Za pár dní my uhinula. Podle vaší galerie to je Melanochrimis maingano. Prosím o pomoc xD dík

Založil: Minelan » více k tématu (počet reakcí 13)

Pseudotropheus zebra red blue - může byt samec stejně zbarven jako samice?

Ahoj lidi, asi se ptám na hovadinu, ale setkal jste už někdy někdo s tím, že by samec Pseudotropheus zebra red blue měl stejou barvu jako samice? Od zkušeného chovatele jsem zakoupil tento druh, prakticky od počátku se největší samice projevuje dominantně, agresivně, teritoriálně. Nyní se zdá, že dostala kovově lesklý nádech a oproti ostatním samicím se ji postřehnutelně prodloužily špičky lemů ploutví. To, že mi honila menšího modrého samce mi nepřišlo dosud nijak divné, jelikož byl menší než všechny samice a tutíž jej od sebe odháněly všechny ryby, tedy i ostatní nedominantní samice. Nyní jsem však zjistil, že kromě té dominantní samice v akváriu všechny ostatní nosí. (Je to jejich první snůška a nosí den ze dne 5 samic). Že by otcem byl modrý samec mi nepřijde příliš pravděpodobné, protože ještě asi není pohlavně dospělý a navíc ho všechny samice neusále od sebe odhánějí a pokaždé, když ho v akvárku hledám, tak je někde v ústraní v úkrytech a vylézá zejména jen v době krmení. V akváriu mám ještě druhy lombardoi a aulonocaru OB, ale i když tam jsou samci ryb těchto druhů, tak se mi nezdá pravděpodobné, že by došlo ke křížení, protože ani jeden z druhů o jiný druh nejeví výrazný zájem. Co si tedy osobně myslím, že nějakým záhadným způsobem jsou mohl od chovatele zakoupit s Pseudotropheus zebra red blue a k tomu přimýchaného samce Pseudotropheus zebra red red, který má však úplně totožné zbarvení jako samice RB. Co si o tom myslíte vy? Možné by to teoreticky bylo, protože ten chovatel chová Zebry - red blue a red red, i když ochovy v nádržích měl oddělen, myslím, že u 1 cm mladěte se stejně nepozná, kdo byl rodič, kdyby náhodou oba odchovy zaměnil.

Založil: Jirka Kovář » více k tématu (počet reakcí 20)

Osvětlení Malawi

Mám akvarium 100x60x50(v) bez rostlin. Osvětlovací rampu mám pouze s jednou zářivkou T5 39W. Nasvětlené mně to připadá až dost. Je vhodnější pro Malawi, pokud je jen jedna zářivka, Life-Glo na Sylvania Aquastar?

Založil: Vladimír Divecký » více k tématu (počet reakcí 8)

výměna akvária

Ahoj akvaristi, před chvilkou jsem zjistil, že mě teče akvárium - zítra ráno pojedu okamžitě koupit nový. Chtěl bych se zeptat - co mám udělat s rybkami a filtrem? Přežijí tlamovci ze dva dny v lavóru, kýblu nebo 20 litrovém akváriu? Co mám udělat s filtrem - přece jen už je zajetej. Nemám s takovou nenadálou situací zkušenosti.

Založil: Radek10 » více k tématu (počet reakcí 3)

Tlamovci flavus s jinými rybami

Dobrý den, můžete někdo prosím poradit? Tlamovci flavus... snesou se s parmičkama (červenoploutvá a siamská), ancistrusama a živorodkama? Do běžného sladkovodního akva s rostlinami a velkým kořenem, hrubé dno (žádný písek)... bojím se, že to nebude fungovat, je to cichlida... ale kdyby se tu našel někdo, kdo má zkušenosti s chovem i v "běžném" akva? Pak by se mi těch sirotků zželelo a ujala bych se jich, jinak budu doufat, že si je vezmou v nějaké akvaristice.

Založil: Dana » více k tématu (počet reakcí 5)

Malawi, nebo Tanganika?

Ahojky, zakládám 700l akvárium a automaticky jsem počítal s tím, že tam dám malawky, které jsem měl do nyní v 250l. Při procházení různých kategorií a alb jsem zjistil, že většina větších akvárií obsahuje uvnitř tanganiku. Jaký je mezi nimi rozdíl? Myslím tím, jestli pro větší akva není malawi tak vhodné, nebo proč je tanganika mnohem rozšířenější ve větších akváriích?

Založil: peyton » více k tématu (počet reakcí 7)

cisteni dna akvaria

Zdravim, nejsem spokojeny se vzhledem dna akvaria (hovinka kam se podivam) chtel jsem to vyresit nejak "elegantne" aby se voda vracela zpet do akva (spatny pristup) vymenu vody mam resenou jinak, takze muj dotaz zni : pouziva nekdo, nebo ma napad jak vyuzit cerpadlo, pripadne cerpaci hlavu jako odkalovac ? diky za popostrceni

Založil: nekdo » více k tématu (počet reakcí 17)