Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ............... 288


Jak dlouho nosí samece mladé???

Ahojky. Jak dlouho samice nosí mladé??? Někde čtu že dva až čtyři týdny. Už začíná šetý týden a samice pořád nic. Už mám strach aby neuhynula. Prosím o radu. Je to chovný pár a chtěl by jsem ho i prodat případně vyměnit za nějaké menší. Tak pokud má někdo zájem je možnost. Prcek naspou samozřejmě na prodej není!!

Založil: Larynek » více k tématu (počet reakcí 5)

Hodnota NO3 ve vodě

Zdravím všechny,rád bych se zeptal co mám dělat,když mám vystupní vodě naměřenou hodnotu NO3 50mg/l?Jak jí snížit?Díky za odpověď

Založil: Stanley » více k tématu (počet reakcí 7)

Akva Malawi 240L- Prosba

Zdravim, chtěl bych se zeptat ohledně počtu ryb do akwa. Budu tam mít tyto ryby.... ale nevim jestli to stačí tolik ryb. Co se tíče druhů, tak by to se snášenlivostí mělo jít ne?? Pseudotropheus acei sp.black 1-4 Melanochromis cyaneorhabdos 1-5 Labidochromis caeruleus sp. Yellow 1-3 15 ryb do 240L ze začátku?? nebo mám něco přidat?? Díky za rady ;)

Založil: Lukas75 » více k tématu (počet reakcí 9)

předělaní skřínky pod akváriem

ahoj mám akvárium 375L je plně v provozu bohužel je problém se skřínkou z lamina potřebuje výmněnit hlavní desku na které je položené akvarium prosím vás skuste mně poradit jak nejlépe to provést je tu možnost nechat tam malou čast vody a rybky ale nedokážu si představit jestly to unesem druhá možnost je rybky přelovit ale aby to pro ne nebylo moc stresující mužete poradit jak se stím popasovat

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 5)

osazení 502 l akvárium

mám akv. 502 litrů a chtěl bych v něm chovat pár eretmodusů +16 tropheusů (4+12). Je to tak OK? Kterou rasu mi doporučíte, aby se ryby nehonily? Omlouvám se, že to sem dávám znova, ale dal jsem otázku nešťasně do podobného dotazu. Myslel jsem, že agresivita tropheusů závisí na rase a né na počtu. Rozměr je 130x60x64. Děkuji

Založil: Maršálek » více k tématu (počet reakcí 160)

Velikost akvária v paneláku

Ahoj, bydlíme v pátém patře a teď budeme předělávat byt. Akvárko chci dát do obýváku, který bude prodloužen a akvárko budu mít cca v polovině a bude jakoby rozdělovat obývací část od jídelní. Jaké máte zkušenosti s váhom akva v paneláku? Rád bych chtěl 200x60x60, stolek 220x60x60, to mi pak v plném zatížení dává asi 650kg/m2. Pokud by to bylo pořád moct, asi bych přešel na alternativní režim a to 180x60x60 nebo 200x50x60. Snažil jsem se někde dopídit, co stropy unesou, ale všude jen dohady a nikdo nic neví. Nejvíc jsem slyšel, že strop vydrží 300kg/m2. Jak jste na tom vy?

Založil: Losky » více k tématu (počet reakcí 77)

Druhy Tlamovců

Ahoj, chci se zeptat zda mi půjdou k sobe druhy Pseudotropheus zebra,lombardoi a demasoni? tyhle 3 druhy. teprve chci začit mam už připravené 400l akvárko na ně. diky za odpovědi

Založil: Honza113 » více k tématu (počet reakcí 1)

Steatocranus casuarius

Má někdo zkušenosti s tímhle druhem?Chtěl bych si je pořídít,tak jestli by mi někdo ve skratce o nich něco napsal,jestli jsou v pohodě a tak.Děkuji

Založil: Alan » více k tématu (počet reakcí 5)

Pomoc při nemoci (ale rychle)

Ahojky. Mám akvarium 210 litrů. Filtraci Filtr Atman At-F304. Přes noc se mi akvarium šileně zakalilo a na filtračním filtru je nános nějakého slizu. Všechny ryby byly ráno jako přiotrávené. Plavali navrchu a lapaly po dechu. Bohužel některé i horem bricha. Po odlovení se začínají vzpamatovávat a doufám že se vzpamatuje všech mých patnác tlamovců. Jsem začátečník a tak prosím o radu. Krmeví dávám většinou jen vločkové a jen jednou za týden patentky na prilepšení.

Založil: Larynek » více k tématu (počet reakcí 11)

prosim poradit zase s filtrem

Zdravim, zarizuji nove akvarium (lepereceno upravuji starsi) a potreboval bych poradit s filtrem... vzhledem k dispozicim, kde bude aquarko umistene prichazi v uvahu pouze vnitrni filtr..takze kolik komor, a jake cerpadlo..? pripadne jakou vypln akvarium ma 250 l, na vysku 500 mm - prosim o doporuceni..na cene cerpadla az tak nezalezi, hlavni je aby to bylo spolehlive, tiche (loznice) a kvalitni...a abych nemusel do filtru kazdou chvili :) dekuji za pomoc vsem

Založil: nekdo » více k tématu (počet reakcí 8)

Tlamovec Duboisův

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, kolik si pořídit ks těchto ryb do zhruba 300 litrového akvaria. Díky za rady a pěkný večer.

Založil: mirec » více k tématu (počet reakcí 200)

Stojan pod akvárium 550 litrů - nové akvárium

Krásný večer všem přeji, chystám se založit nové akvárium o velikosti 200 x 50 x 55 cm, tedy 550 litrů a chovat tlamky. Mé zkušenosti s nimi jsou zatím "pouze" 250 litrů a měl jsem 2 takováto akvária. Rád bych ale nyní založil toto větší a řeším problém co pod něj. Na 250 litrů jsem měl dřevěnou skříňku, ale na 550 litrů se již bojím, že dřevo nepostačí. Nemá někdo v hlavě nějaký návod, jak udělat konstrukci kovovou a celkově tip na adekvátní podstavec na akvo této velikosti? Děkuji moc a přeji krásný večer, Peyton

Založil: peyton » více k tématu (počet reakcí 19)

AKVA 160x60x60

Dobrý den, vím, že není nic jednoduššího než si najít odpověď na mou otázku v diskusích, ale je tam už toho tolik, že se neorijentuju pořádně. Chtěl bych poprosit o pomoc s výběrem ryb z Malawi do tohoto akva. Moje představa vypadá asi takto: Scianechromis fryeri 2+8 Pseudotropheus demasoni 2+8 Pseudotropheus acei sp.black 2+8 Pseudotropheus eleganthus 1+7 Labidochromis caeruleus 2+8 Aulonocara sp.Rubin red 2+8 Meatriaclima estherae (Pseuddotropheus zebra) 1+5 Asi je toho až moc, prosím o radu které ryby můžu ponechat a které bych dávat neměl a v jakých počtech. V akva mám dostatek kamenů, které tvoří plno jeskyní a úkrytů. Na dně mám jemný bílý křemičitý písek. Filtr mám Fluval G6, ale mám možnost ho vyměnit když tak za ENHEIM Professionel 3 2078 electronic. Předem děkuji za příspěvky a děkuji

Založil: Filous » více k tématu (počet reakcí 29)

potrebuji radu

Zdravim všechny, potřeboval bych poradit. Nevim si rady s rybičkami, které mi stále plavou na hladině. Teplotu mají 22-24 C, vzduchování je na velikost akvaria taky dobré. Předem děkuji za radu

Založil: milhausss » více k tématu (počet reakcí 5)

Kopím Tanganyiku

Tropheus moori kasakalawe,Ilangi,Duboisi Maswa,Ilangi yellow - Nkamba Bay,Tropheus sp. red moliro,nebo něco obdobného :-) něco v tomto druhu mix do kanclu cca 300l. Nabídněte mi prosím něco. Přijedu si i vyzvednu. CcA DO 50 KM od Prahy tel 731444295 Volejte kdykoliv, cenu respektuji

Založil: Oto » více k tématu (počet reakcí 1)

zkušenosti Akvaristika Mocovi

Nakupovali jste někdo ryby tady: http://www.akvarijni-ryby.maxcz.cz/akvaristika Díky moc

Založil: jarek_rukavica » více k tématu (počet reakcí 2)

Pseudotrpheus zebra

Zdravím, chtěl bych se zeptat - zda je to normální, že mě pseudotropheus zebra (red) - oranžová samice už ubila dva bílé samce)? Mám je ve 420 litrovém akváriu. Myslel jsem, že se mlátí jen samci mezi sebou - malawi se věnuji zatím něco přes rok, tak nemám tolik zkušeností. Děkuji za radu. GL

Založil: Carlos » více k tématu (počet reakcí 4)

Tření tlamovcu

Dobrý den,rád bych se chtěl zeptat,od jake velikosti se začíná přibližně třít Pseudotropheus zebra red blue.Děkuji za odpověd

Založil: Martin Marcus » více k tématu (počet reakcí 2)

Pomozte prosím s výběrem ryb do 450 L akva

Dobrý den, prosím o pomoc s výběrem ryb do akva 150x60x60 cca 450 l vody: Zatím jsem vybral toto: Labidochromis caeruleus - 10 ks Pseudotropheus elongatus MPANGA - 14 ks Pseudotropheus zebra red red - 10 ks Pseudotropheus acei - 10 ks Labidochromis sp. Hongi - 10 ks mohou být tyto ryby spolu? Prosím zasílejte jakékoliv názory. Děkuji

Založil: jarek_rukavica » více k tématu (počet reakcí 2)

Tlamovci - jaký filtr

Dobrý den, prosím o radu: Chci po mnoha letech opět chovat tlamovce. Takže potřebuji vše nakoupit. Vyhlédla jsem si akvárium komplet - JUWEL RIO 240 l - je toto vhodné? Bude stačit filtr? A pak ještě asi "blbý" dotaz: Je možné takovéto akvárium postavit na klasickou dřevěnou skříňku nebo se musí vyztužit? Prodávají i přímo k akváriu, ale nevím. Dřív jsme měli jeklový stojan. Děkuji předem

Založil: JanaS » více k tématu (počet reakcí 3)

Propadlá břišní dutina u Labidochromisů

Ahoj, nevíte co může znamenat propadlé břicho? Nic mě nenapadá. Krmím serou, pH 8-9 , výměna vody 1/3 co 7 dní. Dík

Založil: domin » více k tématu (počet reakcí 2)

krmení florou

ahoj chci se zeptat stačí tropeusum když je budu krmit pouze sera flora nebo mam i něčím přikrmovat maraženýho se docela bojím abych si do akva nenatách nějaký brebery.

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 5)

čerstvá zelenina

Ahoj, prosim Vas, jakou nejvhodnejsi čerstvou zeleninu bych mohl podavat jako spestreni stravy pro malawi mbumy? Diky moc:)

Založil: Tomas.K » více k tématu (počet reakcí 5)

Zhnědnuti bylich kaminku v akva

Dobry vecer,chtel bych se zeptat, asi po dvou mesicich mi zacli hnednout byle kaminky a spicky rostlinek...Nemate nekdo s tim zkusenost co s tim?Dekuji

Založil: Lukas1234 » více k tématu (počet reakcí 1)

Tanganyika 540l (Moba tank)

Technické údaje: Rozměry: 150x60x60cm Sklo: 12mm Objem: 540l Stojan: Lamino 18mm - vlastní výroba Filtrace: Čerpadlo Atman At-203 + Polyuretanová pěna č.5 Osvětlení: 1x Sera blue sky T5 12000K, Reflektor od JBL Kryt: Lamino 18mm + sololit - vlastní výroba Pozadí: modrá samolepící tapeta Vyhřívání: Eheim Jager 300W Vzduchování: Difuzorem přes čerpadlo At-203 Vnitřní zařízení: Kameny z řeky, písek, drcené mušle Osádka: Nynější osádka Cyphotilapia Gibberosa Moba 25 ks F1 Altolamprologus compressiceps Gold Head 8 ks Neolapmrologus leleupi Uvira 8 ks Původní osádka Tropheus moori kasakalawe 30 ks F1 Tropheus sp. red moliro 30 ks F1 Eretmodus cyanostictus zambia 10 ks WF (1:1) VIDEA: Cyphotilapia & Altolamprologus & Neolamprologus http://www.youtube.com/watch?v=u1mJOhomCxM&feature=plcp&context=C372a7a9UDOEgsToPDskIY_FocPF1Jaa1qcHx2Bg-f http://www.youtube.com/watch?v=WPo2yMeOFFY&feature=plcp&context=C372a7a9UDOEgsToPDskIY_FocPF1Jaa1qcHx2Bg-f Tropheus & Eretmodus http://www.youtube.com/watch?v=Wk8i6u7Z_S4 http://www.youtube.com/watch?v=3bO93PaoQdk http://www.youtube.com/watch?v=Ep3lBTDlhHk http://www.youtube.com/watch?v=flFYKmwIB8U

Založil: MatthesBull » více k tématu (počet reakcí 61)