Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ............... 288


Divné chování

Ahoj. Dnes po příchodu z práce ,jsem šel klasicky do obýváku s tím že nakrmím mé tlamovce, kteří mě obvykle "vítají" už od dveří, ale dnes ne! Všichni do jednoho byli buď v hloučcích u dna a nebo zalezlí a když jsem jim nasypal krmení, tak vždy jen vystartovali zobli krmení a šup se zase zpátky schovat. Včera jsem koupil magnetickou stěrku a bylo to pro ně celkem stresující a byli po dobu čištění zalezlí, ale že by i dnes nesli následky polekání až takovým způsobem to se mi nechce věřit a uvažuju o výměně vody. Nesetkal se s tímto chováním už někdo?

Založil: kopec » více k tématu (počet reakcí 5)

Druh tlamovců

Dobrý den, můj dotaz se týká velikosti tlamovců. Přesně mě zajímá jaký druh tlamovců je ten nejmenší chovatelný v akváriu. Předem děkuji za odpověď

Založil: Kvitko » více k tématu (počet reakcí 2)

Osvětlení LED

Ahoj, řeším teď osvětlení k budoucímu akváriu o rozměrech buď 180x60x60 a nebo 200x60x50. Mohu rovnou koupit kryt s 2x58 zářivkama a nebo víc mě láká použít výkonné ledky, které navíc dělají od pohybu hladiny stíny na dně, vypadá to krásně přirozeně. Ledky jsou cca 3-5W a použil bych jich 14ks, vybral bych nějaké do těch asi 200Kč za kus, viz odkaz: http://tinyurl.com/7rq2uck Máte to někdo?

Založil: Losky » více k tématu (počet reakcí 24)

Tanganyika 720l nová videa (Tropheus and Eretmodus tank)

Pořídil jsem nová videa své nádrže a ryb. Tak jestli chcete, tak se mrkněte a zhodnoťte. ;-) Tanganyika 720l Tropheus tank - February 2012 HD http://www.youtube.com/watch?v=_-wkEVq8BMg Eretmodus cyanostictus Kigoma HD http://www.youtube.com/watch?v=xlEx1dM5SqU Tropheus Duboisi Maswa HD http://www.youtube.com/watch?v=ECq3EJPaYtA + video ze sprpna 2011 - pro ty co neviděli Tanganyika 720l August 2011 http://www.youtube.com/watch?v=PXmT4zHXaqs Jinak kompletní sestava ryb je: Eretmodus cyanostictus Kigoma F1 - 9ks Tropheus Duboisi Maswa F1 - 20ks (+ potomstvo) Tropheus moorii "Ilangi yellow - Nkamba Bay" F1 - 35ks Údaje akvária: Rozměry akvária: 150x80x60 (délka x hloubka x výška) Osvětlení: 2x36W Sylvania AQUASTAR Filtrace: Vnější filtr: EHEIM 2080 profesional 3 XL Vniřní filtr: filtrační hlava Atman 202 + filtrační pěna č.4 Topení: JAGER 250W s regulací Vnitřní pozadí: Vlastní pozadí vyrobené z polystyrenu, pu pěny, bíleho cementu, balakrylu, duvilaxu. Vnitřní dekorace: Kameny pochází z řeky Březné. Dno: Mix dvou druhů písku od Rataje(river sand, říční dno).

Založil: martin4ever » více k tématu (počet reakcí 43)

odlovit samici?

Dobrý den, chtěla bych se na něco zeptat. Mám samici melanochromis aurátus.. je asi přes rok stará a celou dobu se mi zdála, že je to samice.. poslední dobou se začala strašně vybarvovat do černa.. vím, že je to docela pozdě, ale i tak jsem si říkala, že z ní bude asi tedy samec, protože opravdu jak samec vypadá.. je naprosto černá a je větší než ostatní samice takže mě dobře zmátla, ale teď koukám a ona má v tlamce jikry. je to normální, že se zbarvila naprosto do černa a vůbec nebledne? No ale můj hlavní dotaz je ten, že nedávno asi tak 2 týdně zpět, mám mladé od jiné samice (jen 2) no a ty mají zvláštní akvárium.. je menší asi tak 12l no a nevím jestli bych k nim měla dát i tu samici.. bojím se že by jim mohla ublížit.. může je teď okousat když má plnou tlamu? nebo jí mám nechat ve velkém akváriu s ostatními? No a až bude mít mladé mám jí dát do toho malého akva a počkat až je vypustí a pak jí dát zpět? Nechci ji nechat s mladými ve velkém, až mi je ostatní nepožerou.. docela ráda bych v akváriu měla více rybek z vlastního odchovu takže riskovat, že možná nějaké mladé přežije se mi fakt nechce. Děkuji za názory

Založil: Alena » více k tématu (počet reakcí 3)

akva pro ikolky

Je lepší jedno barevna tapeta modra nebo černá a nebo barevna tmavá skála. A ohledně osvětlení planuji jednu zářivku 40w 120cm (Jestli by jste byli tak hodný a doporučili typ zářivky?) a nebo led pasky 130cm studena bíla a modrá. Jinak děkuji za odpovědi. Popřípadě jestli by se našel nějaký odvažlivec, se kterym bych mohl pár věcí pořešit třeba přes mail :)) děkuji mail: ikolky@email.cz

Založil: Zdenda123 » více k tématu (počet reakcí 21)

Realizace akva 165*60*50

Ahoj všem, jako poděkování za vaše rady sem dávám postup při řešení akvária, bydlím ve 3.patře a podlahy jsou dřevěné, takže akvárium je na stojanu z vinklu 5*5/0,5 mm a chemicky kotvené do zdi, později přidám i konečnou podobu s osátkou.

Založil: Martin132 » více k tématu (počet reakcí 31)

tvrdost malawi

Dobry den, o vikendu jsem zalozil 500 l akvarium. Z vodovodu mi tece ph6,8 az 7, gh 3, Kh 2, Mereno kapkovymi testy od Rataje. Proto jsem do vody pridal sodu a horkou sul. Ph zvednuto na ph 7,7 (mereno ph metrem) GH 12. Pote me napadlo zmerit KH a zdesil jsem se a nameril 40. Nechal jsem to byt a druhy den mel Ph 7,3 a GH10 a KH 20. Chtel bych to zvednout aspon na tech ph7,7, ale bojim se, ze mi zase vyskoci KH na 40. Je vubec mozne mit tak vysoke KH? Co s tim, mam si KH hlidat nebo se na to vykaslat? Pro kontrolu jsem jeste pouzil papirky na KH od Dajany a tu barku co mam na papirku vubec v testu neni. Mimochodem mam jeste nalevniky. Mam se jich prvne zbavit a pak dat doporadku tvrdosti vody? A hlavne jak? Pokud pridam sodu mam strach, ze mi vyleze KH. Diky moc za rady

Založil: tomb88 » více k tématu (počet reakcí 7)

kameny-Hornbach

Dobry den,chystam se vyrazit do Hornbachu na nakup kusoveho kamene do akvaria a pred tim nez tam pojedu se chci zaptat jaky druhy kamenu tam maji? Meta stim nekdo zkusenosti? Diky David

Založil: David Petřík » více k tématu (počet reakcí 33)

Jake ryby k sobe..

Dobry vecer, prosim vas mam takovy dotaz muzu dat k tlamovcum sumecka Torakat?Dekuji

Založil: Petr321466 » více k tématu (počet reakcí 1)

Příliš tmavé zbarvení Labodochromis Mbamba

Salut! Vím, že o vybarvení rybek do co nejkrásnějších barev se tu psalo již mnoho. Přeci jen si nevím rady u tohoto druhu. Chovám je společně i s jinými druhy v mírně přerybněném akváriu 450 litrů. Nejspíš je to náhoda, ale po třechodu na krmení od Sery, co jsem si namíchal cca 80%S.Flora + 10%S.Vipan + 10%S.San mi začali L.Mbamby tmavnout. Ostatní druhy jsou beze změn. Jak jsem psal, nejspíš je to náhoda, možná by ztmavli i tak. Nemůže to být třeba tím přerybněním? L.Mbamb mám ted spoustu (30-40), jelikož jsem tam dodal i odrostlé kusy. Tady je foto bývalého dominantního samce dokud neměl téměř žádnou konkurenci. Je to zároven i otec tmavého dorostu.

Založil: Burdis (Miloslav Burda) » více k tématu (počet reakcí 9)

Stmívaní zářivek

Ahoj už tu zase otravuju :))))). chtěl bych se vás zeptat,na názor na stmívání zářivek. Popřípadě zkušenosti nebo do poručit třeba nějakou mašinku? Já našel třeba toto ExoTerra Light Cycle stmívač 2 x 40W T8. Akorad je to zase na dvě zářivky ja bych chtěl jen jednu. Děkuji

Založil: Zdenda » více k tématu (počet reakcí 2)

Petrochromis famula Red Fin

Máte někdo osobní zkušenost s chovem tohoto druhu?

Založil: papilio » více k tématu (počet reakcí 18)

Samice Pseudotropheus zebra

Zdravím všechny.Rad bych se zeptal jestli je možný,aby 2 samice stejne velký bojovaly jako samci tlamkama proti sobe?Diky za odpověď

Založil: Stanley » více k tématu (počet reakcí 9)

správný filtr

JAKÝ DRUH FILTRU JE POTŘEBA PRO NÁDRŽ 640 LITRŮ

Založil: akvarko » více k tématu (počet reakcí 2)

Cheilochromis euchilus, vybarvení samců.

Zdravím Šárku, euchilusové od ní rostou, přikládám fotku a mám dotaz. Vybarvuje se u nich jenom alfa samec nebo se vybarví i ostatní pánové? Jinak samice už nosí. Pokud již bylo řešeno, omlouvám se. Milan Plzeň.

Založil: meteor » více k tématu (počet reakcí 4)

Pojdte zkritizovat moje aqua

Pojdte zkritizovat moje aqua kombinace silena ale mne se libi =) =)

Založil: Radim Adámek » více k tématu (počet reakcí 37)

Neviem aky je to druh

Je to cichlida z jazier malavi je oranzova a na analnej plutve má bodky a este bi som sa chcel opytat ako zistim ci je to samec alebo samica

Založil: Martin D » více k tématu (počet reakcí 5)

naplne filtru

zdravim jake by se mnely davat naplne do filtru tetra tec ex1200 do tech 4 komor napiste poradi od spodniho dilu az po vrchni diky za radu

Založil: Radim Adámek » více k tématu (počet reakcí 3)

Zkušenosti s odchovem předčasně vyklepaných mláďat

Zdravíčko, asi budu mít zas hloupé dotazy, ale třeba mi vaše zkušenosti pomohou. O co jde. Buď vlivem tuhých zim a tím i nižší teploty vody nebo kvůli tomu, že jsem vylovil špatnou samici, jsem dnes vyklepal mladé, které ještě nejsou dostatečně vyvynuté a nejsou rozplavané. Snaží se pohyb, ale mají ještě veliký žloutkový váček, takže leží často i bokem na dně nádrže a občas se snaží za pomocí točivého pohybu posunout jinam. Máte někdo zkušenost s ochovem takto předčasně vyklepaných mláďat. Předpokládám, že trávit žloutkový váček budou ještě pár dní, tak aby třeba dříve nepodlehly nějaké infekci.Vrátit mladé samici jsem se při vyklepávání již bál a ani teď po 3 hodinách se obávám, že by je nepřijala. Díky za rady.

Založil: Jirka Kovář » více k tématu (počet reakcí 6)

Victoria 320 litrů?

Čest práci. Mám takový dotaz. Chtěl bych založit akva na cichlidy z jezera Victoria. Bohužel mám akva jen na 316 litrů (š x v x h) (115 x 50 x 55). Dostal jsem nabídku na Haplochromis Nyererei Ruti Island a některé podobné druhy. Mám však obavu, že to pro ně bude malé. Máte někdo zkušenost nebo nějaké jiné doporučení? předem děkuju.

Založil: Burdis (Miloslav Burda) » více k tématu (počet reakcí 38)

Návštěva Ad Koningse - položte dotazy

O vikendu je u nas Ad Konings. Nechtela jsem to sem psat, ale Ivik si mysli, ze mozna nekdo z vas by mohl mit na nej nejakou seriozni otazku a tak ze bysme ji mohli pretlumocit tam a zase nazpet. Tak jestli nekdo neco ma, muzete to sem napsat.

Založil: A+I » více k tématu (počet reakcí 291)

Cyphotilapia frontosa blue Zaire do 375l a 3D pozadí

Ahoj Lidíčky mám dotas. Myslíte že by šlo do 375l pozadí max 5cm jen par kamenů dát 10 až 15 mobíku. A kdyby se našel nějakej dobrák a poslal mi třeba na maila nějakej pěknej návod na výrobu pozadí byl bych mu neskonale vděčnej :))). Ja vím že je toho na internetu spousta ale už hledám týden a pořád nic pěkného.

Založil: Zdenda » více k tématu (počet reakcí 20)

Čím měříte parametry vody?

Rád bych znal názory, čím spolehlivě změřit parametry vody? Především PH,NO3.... Má někdo zkušenosti s testy od fy "Salifert" Nebo používáte spíš elektronické testry?

Založil: mattes » více k tématu (počet reakcí 6)

Tlamovec mosazný (Pseudocrenilabrus philander dispersus)

Jak velké aqua, pro tyto nenáročné tlamovce? Děkuji.

Založil: elvis1992 » více k tématu (počet reakcí 1)