Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ............... 288


Tlamovec mosazný (Pseudocrenilabrus philander dispersus)

Jak velké aqua, pro tyto nenáročné tlamovce? Děkuji.

Založil: elvis1992 » více k tématu (počet reakcí 1)

Kde sehnat Andezit?

Poradil by jste mi nekdo kde koupit Andezit do akvarka?Prosim o najekej odkaz kde ho objednat? Diky za pomoc David

Založil: David Petřík » více k tématu (počet reakcí 3)

samička tlamovce moori snědla vajíčka

Dobrý den, samička snědla vajíčka a následně je opatrovala v tlamičce. Druhý den však již normálně přijímala potravu. Co je špatně, proč je neopatrovala a snědla? Může to být tím, že jsou samice moc mladé? Nebo je jiný problém

Založil: Zdeněk » více k tématu (počet reakcí 28)

Odbouravani oxidu dusiku v akvariu s tlamovci.

Vcera jsem menil vodu v akvariu a zmeril jsem NO2 a NO3. Mam dve akvaria, 340 litru s tlamovci a rostlinove 70 litru s nekolika neonkama a podobnejma tetrama. Hodnoty vody pred tydenni vymenou: u tlamovcu: NO2 mene nez 0,1 NO3 50 (minimalne, vic test nezmeri) u neonek: NO2 cista 0 NO3 cista 0 V akvariu s tlamovci plave 25 az 30 ryb, pouze 6 z nich se blizi velikosti 10 cm, asi 15 ryb meri 5 az 6 cm a zbytek nejaka mladata od dvou centimetru. Nelibi se mi predstava ze bych mel menit vodu tlamovcum casteji nez jednou za tyden, mam to jako konicka a ne job na polovicni uvazek. Menim tydne vic nez polovinu vody, dve tretiny asi. Uvedl jsem pocty a velikost ryb aby bylo videt ze akvarium neni prerybnene, vetsinou se chovaji tlamovci jeste vic nahusto. Jak to delate s vodou vy? Smirite se ze chovate ryby ve slabe mocuvce nebo menite vodu casteji? Zdravotni ani jine problemy ryby nemaji ale rad bych dosahl cistejsi vody, jednak kvuli podminkam pro ryby a druhak abych nemusel z ekonomickych (a lenostnich) duvodu menit vodu porad. Pisu i o tom rostlinovem akvariu protoze premyslim zda melo by vyznam nechat vodu "kolovat" a odbouravat NO3 biologicky rostlinama? V akvariu u tlamovcu zkousim nejake plovouci rostliny udrzet, sice rostou ale nevydrzi a na kvalitu vody nemaji vliv. Takze dotaz: odbourava nekdo uspesne dusicnany v akvariu s tlamovci precerpavanim vody pres rostlinovou nadrz? Nebo nekdo uspesne pouziva iontomenice? Jak je to nakladne a kolik je s tim prace?

Založil: roman pavel » více k tématu (počet reakcí 14)

Aulonocara caliko + Labeo

Mužou tyto dvě ryby být spolu??? Labeo je hodně velké a terorizuje vi v druhém akvariu rybičky.

Založil: Larynek » více k tématu (počet reakcí 1)

BUBLINY V OKU + fotoreportáž

V polovine ledna jsem si uz zdalky vsimla, ze se pri dopadu denniho svetla sameckovi Benthochromis tricoti nejak zvlastne leskne oko. Pri prozkoumani zblizka jsem uvidela bublinu v horni casti oka. Za dalsi dva dny jsem ho fotila pri namluvach a oko uz bylo mirne vystouple a nepatrne, jakoby v hloubce uvnitr, zakalene. Je nekolik pricin vybouleni oka, z hlavnich to jsou napriklad nasledek poraneni, interni bakterialni infekce, prilis dusikatych latek ve vode nebo nejak jinak spatna voda. Z mene castych pak paraziti, deficit vitaminu A, nador nebo taky presyceni akvarijni vody plynem. Vzhledem k tomu, ze postizene je jenom jedno oko na jedne rybe, myslime si, ze by to mohl byt nasledek zraneni, do ktereho se asi pridala infekce. Vzhledem k tomu, ze jsem potrebovala jednu rybu prelecit metronidazolem proti bicikovcum, pridala jsem k ni do 80 l akvarka i toho Benthochromise. Metro jsem davala 10 dni po 12 hodinach, cili 2krat denne a kazdy vecer vymenila pres polovinu vody a navic pridavala vetsi mnozstvi Epsom soli, ktera ma pomoct odvest z tela nadbytecne tekutiny. Behem lecby metrem vsak oko vystupovalo denne cimdal vic. Metronidazole na to oko ocividne vubec nezabral. Po 10 dnech jsme vratili prelecenou rybu do akvaria, nechali Bentika v akvarku samotneho a nasadili mu antibiotikum minocycline (primarne ucinne proti gram-negativnim patogenum), ktere se davkuje prvni den 20 mg na kazdych 40 litru vody, dalsi 4 dny 10 mg/40 l. Po 5 dnech udelat vodovymenu a lecba se muze jednou zopakovat, takze sesty den opet dvojnasobna davka a dalsi 4 dny jen 10 mg/40 l. Lecivo davam na noc a pokazde do antibiotika namacim i granule. Po nasazeni minocycline zacala byt brzo patrna zmena k lepsimu - oko se zacalo vracet do ocniho dulku a z toho jsme usoudili, ze se asi jedna o bakterialni infekci. Ovsem bublinky si s nami stale hraji... Bentik snasi lecbu i samotku fakt statecne a dobre basti. Kdyz prijdu k akvarku, hned mne plave privitat. Ma hned vedle sebe akva s Cyprichromis, tak je casto pozoruje, aspon mu neni tak dlouha chvile. Zajimalo by mne, jestli vas z chovatelu uz nekdy neco podobneho potkalo a jak to dopadlo. Nemyslim vystouple oko, ale ty bublinky. Napiste, prosim. Dekujeme. Budu prikladat prubeznou fotodokumentaci pokud to nekoho zajima, muze sledovat. Nejsou to fotky ze zrcadlovky, tak berte ohled :-) . Dam je i na Akvamalawi, daji se tam vlozit vetsi. Jedno podobne vlakno uz tu bylo, ale to bylo postizenych vice ryb a obe oci: http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=54531

Založil: A+I » více k tématu (počet reakcí 60)

Dokumenty z afrických jezer

Chci založit trochu veselejší téma, nez jsou nemoci, úhyn a jiné problémy s rybkami. Občas se tu někdo zmíní o nějakém dokumentárním filmu. Rád bych kdyby se to tu dalo nějak trochu dohromady a každý kdo ví nebo zná nějaké takové video (pokud možno v češtině příp. slovenštině), přispěl a podělil se s ostatními. Začnu já s tímto linkem. http://www.uloz.to/11363344/planeta-mutantu-4-africka-prikopova-propadlina-avi

Založil: Burdis (Miloslav Burda) » více k tématu (počet reakcí 154)

Nemoc-Černe tečky

Zdravím všechny a zaroven prosím o radu.Mohl by nekdo prosím určit nemoc ryb na obrazku?Pokud to nemoc je?Žerou normálne akorád se malinko otíraji,tak nevím proč.Voda je normálu.Předem děkuji

Založil: Stanley » více k tématu (počet reakcí 16)

Jakou filtraci pro 500l akva?

Zdravím jaký je vhodný filtr z vaší zkušenosti na akva 500l?V minulém 300l jsem mel tetra tec ex 700 a spokojenost maximální,ikdyž jsem slyšel že hodne lidem udelal velkou škodu.Napadl me i fluval 405,ale z tím žádnou zkušenost nemám,proto prosím poradte co koupit dekuji.

Založil: jaroslav sidak » více k tématu (počet reakcí 39)

Tropheus - ano či ne

Zdravím. Už delší dobu mě láká chov ryb rodu Tropheus. Mám doma 580L akvárium. Bohužel mám zásobník na odstátou vodu o objemu jen 275L. Kdybych to 580L akvárium zařídil pro Tropheuse se cca 120L filtrační přepážkou a do akvária dal jen cca 30-40 T. duboisi, mohlo by toto akva fungovat? Vím že Trophs vyžadují výměnu vody alespoň cca 2/3 objemu akvária, ale nedalo by se menší skupinou ve větší nádrži a velkým objemem filtru kompenzovat menší výměnu vody? A nebude to znamenat při nižší koncentraci ryb ve větším objemu vody větší agresivitu ryb? Díky za vaše názory a rady.

Založil: fajanek » více k tématu (počet reakcí 21)

Jaké tony osvetlení?

Jaké zářivky nakombinovat aby vynikly barvy Aulonocar?V Akrajijnim kritu mám dvě zářivky delky 90cm,byli uz soucasti krytu,který mi přišel poštou,svetelné spektrum u těhle zářivek je hrozné-do žluta,jaké dva druhy tam idealne nakombinovat,konkretně nazvy a aby mely delko 90 cm,diky,ve starem krytu jsem mel Narvu Oceanic colour+nějakej Resun,ton byl vcelku dobrej,ale tyto zářivky jsou do noveho krytu krátké,takže potřebuju radu jake zářivky délky 90cm koupit,dík za odpověd.

Založil: tuna.fish » více k tématu (počet reakcí 6)

Sehnání ulit ;)

Zdravim, nemá někdo nějaké kontakty, místo, odkazy, kde by se daly koupit šnečí ulity??

Založil: Lukáš25 » více k tématu (počet reakcí 19)

Zakládání akva

Dobrý den, Přmýšlím nad založením nového akvária a jedna ze 3 variant jest biotop tanganika ve složení 8ks pestřenec proužkovaný,10ks cichlida žlutoocasá, pár pestřenec zlatožlutého na akva 100x55x60cm dxsxv (360l hrubého). Chápu potřebu šnečách ulit pro pestřence proužkované. Slyšela jsem , že cichlida ale potřebuje nahoře nějakou "dekoraci" na rozdělení teritorií, myselal jsem ale, že pouze volný prostor nad kameny jak do výšky a do šířky propleten maximálně listy valilisnerie bude vyhovovat. Dále mne napadlo, že se jedná spíš o pískově pobřežní druhy nemusím dávat tolik kamenů. bude stačit například jeden vyšší útvar 30cm na 15 z limestonu, kterému rozšířím otvory na velikost ryby pro případný úkryt cichlid a menší jeskyně 15*20 pro pár pestřence zlatožlutého, nebo musím vytvořit jiný setup? Také nemám zkušenost s venkovními filtry, u tanganiky se hodně upozorňuje na čistotu vody. Co to pro mne znamená? vyšší výkon filtru, lepší filtr? větší objem filtrovací hmoty, + něco navíc v akváriu na mechanickou filtraci? nevím co si mám představit. Myslela jsem že koupím filtr Eheim 2213 plus a bude vystaráno, ale nechci něco podcenit. Jak řešíte např odstávání vody u takto velikých akvárií? můj kýbl na vodu má cca 5 litrů a doplnit 30% mi bdue trvat i s odstátím asi měsíc. Omlouvám se ale neumím si představit některé základy, mám doma pouze malou 20tku a v práci 50tku, veliká akvária jsou pro mne novinkou a nechci nic podcenit nebo být překvapená. Děkuji za rady

Založil: Tereza » více k tématu (počet reakcí 6)

jaky pisek do akvaria

Chtel bych poprosit o radu jaky mam dat pisek do akvaria 450l pro tlamovce? Chtel bych tam uplne bilej pisek ale navim presne jakej? Prosim o rady a odkazy na pisky ktere mate vyzkouseny a doporucili by jste mi je? Diky moc David

Založil: David Petřík » více k tématu (počet reakcí 26)

tropeus bemba orange agresivita

ahoj mám v akvariu dvacet těchto ryb a zdá se mně že dominantní samec je hrozný tyran nedělá nic jiného než že nahání ostatní a dává jim fakt sodu mám ho odlovit nebo to némá cenu protože by nastoupil další. ostatní se mezi sebou neperou dekuji

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 41)

Krmení ryb x krycí skla

Mám dotaz, třeba mi někdo tady poradí něco lepšího z vlastní zkušenosti. Mám na akva klasicky krycí skla se zkoseným rohem (zaříznutý roh), na jedné straně kvůli přívodu kabelu k topítku a trubicím k externímu filtru a na protilehlé straně právě z důvodu krmení, ale stejně jsou ty hrany často opatlané a kolem hrany ze spoda jsou nalepené vločky. Máte někdo nějaký zlepšovák,jak tomu předejít?

Založil: Chytrolín » více k tématu (počet reakcí 39)

pseudotropheus williamsi

Dobrý den,můžete mi říct,něco o tomhle druhu?Na netu o nich moc není,krom toho,že dorůstají cca 15cm,jsou to všežravci,mírně agresivní,myslíte,že by se dali chovat ve 300 litrech ještě s nějakým jiným druhem?

Založil: Alan » více k tématu (počet reakcí 2)

Nejaká dobrá a levná firma na lepení akva?

Zdravím nejakou firmu z okolí brna nebo hradce a pardubic na lepení akva? Sklorex znam.

Založil: jaroslav sidak » více k tématu (počet reakcí 39)

sera siporax mini, 15 mm, 25 mmm?

Mám velký externí skleněný biologický filtr a uvažuji a zakoupení filtračního média siporax. Na trhu jsou tři druhy, které se liší velikostí a tvarem: - siporax mini - siporax 15 mm - siporax pond 25 mm Výrobce mezi sebou tyto výrobky neporovnává - zajímá mě plocha pro bakterie na jeden litr siporaxu. Kdyby všechny tři druhy stály stejně (cena za 1 litr), tak který ze siporaxů má největší plochu pro bakterie? Jinými slovy, ktrý ze siporaxů je nejúčinější?

Založil: dubici » více k tématu (počet reakcí 3)

Metriaclima lombardoi

prosim, v jake velikosti začne lomardak zloutnout a kdy uz by mel byt zluty?Mam tohoto viz foto,ma uz 7-8cm.Na te fotce vypada zlutejsi nez doopravdy je.děkuji

Založil: spasitel » více k tématu (počet reakcí 7)

agresivní murago

moori murago(je jedinej)z tanganyiky se začal chovat dost agresivně a nejvíc proti tropheus illangi.už ho hodně orval a snaží se ho vyštvat i z ukrytu kam se schoval.co s tím?

Založil: saurina » více k tématu (počet reakcí 13)

osvetlovací kryt

Zdravím nemáte nekdo zkušenost z výrobou horního krytu se svetelnou rampou? Nebo nejakou levnejší variantu než má treba sklorex? Jen tak pro zajímavost sklorex prodává kryt 150/50/50 za 4300kč.................

Založil: jaroslav sidak » více k tématu (počet reakcí 11)

Bílý povlak na oku tlamovce

Dobrý den chtěl bych poprosit o radu, na oku mého jednoho tlamovce ( ASTATOTILAPIA LATIFASCIATA ) se udělal takový bílý povlak. Rád bych to vyfotil ale bohužel foťák mi odešel a mobilem neni vidět nic. Neví někdo co by na to mohlo zabrat?

Založil: David 111 » více k tématu (počet reakcí 8)

Bya by nějaká rada?

Zdravím všechny. Mám Aulonocara Lemon Super Yellow,pravidelně se třou a vždy vše v pořádku. Ale teď poprvé mám problém se samicí,která nedokáže ze sebe dostat jikry. Prosím poraďte co s tím a čím se to mohlo stát. Abych se toho popřípadě příště vyvaroval(jestli to ovšem jde ovlivnit)a abych o samici nepřišel. Omlouvám se za horší kvalitu fotek. Díky za rady.

Založil: JCHP » více k tématu (počet reakcí 9)

filtrace 840l

Dobrý den všem.Myslíte si,že lze filtrovat tanganickým cichlidám v akváriu o rozměrech 200x70x60 pouze čerpacími hlavicemi,samozřejmě s patřičným výkonem a velikostí molitanu. Děkuji

Založil: Dan » více k tématu (počet reakcí 32)