Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ............... 288


Kde koupi akvarijní komplet

Zdravím nevíte o nekom kdo prodavá akvarijní komplet nebo jen akva za rozumnou cenu. Rozmery min. 150/50/50.

Založil: jaroslav sidak » více k tématu (počet reakcí 55)

Gibberosy Blue Zaire Moba p. Otradovce

Přikládám slíbenou fotodokumentaci, video bude za chvíli, nahrávám:)

Založil: paulinn » více k tématu (počet reakcí 73)

Některé šedé yelowky.

Mám 8 dospělých Labidochromis Yelow, které se mi vylíhly ve společném akvár. asi před rokem a něco. Dvě ryby z nich jeden samec a samice se často barví hodně do šeda. Všechny se vesele množí, ale ti prckové jsou také někteří krásně žlutí a jiní tak šedí, že jsem si myslela, že jsou to malý pundamilie, které tam s nimi plavou. Je to normální, nebo jak si to vysvětlit. Posílám fotky těch malých.

Založil: dagmar » více k tématu (počet reakcí 21)

identifikace

prosim jeste o jednu identifikaci,předem děkuji... .velikost 7cm

Založil: spasitel » více k tématu (počet reakcí 4)

identifikace

Pomoc s identifikací má 9cm,koupil jsem je od chovatele s tim ze je to lombardoi ale ma vic pruhu zda se mi.

Založil: spasitel » více k tématu (počet reakcí 9)

bude vadit kousek měděného drátu v akvárku

Potřeboval jsem cosi uchytit v akváriu na přícucku a nešlo to přidělat pomocí vlasce a ani žádná přícucka neměla takové zakončení, abych danou věc mohl v akváriu uchytit. Zkusil jsem tedy onen předmět přidělat za pomocí asi tak 6 cm dlouhého měděného drátu. Chtěl bych zeptat zkušených. Mohlo by to časem rybám vadit? Mohou se z drátu uvolňovat nějaké sloučeniny mědi?

Založil: Jirka Kovář » více k tématu (počet reakcí 7)

Sháním nové akva

Ahoj, nemáte někdo tip na prodejce akva v okolí Prahy a pak na západ směr Plzeň? Díky předem za info

Založil: rhymess » více k tématu (počet reakcí 5)

Jak nasadit malé ryby k velkým

Mám zajeté akva s frontosami jinými většími druhy cichlid. Nyní bych chtěl přidat jiný nový druh, ale starší ryby malou smečku požerou. C s tím? Díky

Založil: multifibre » více k tématu (počet reakcí 1)

Dravci a všežravci

Ahoj, jak se snáší dravé cichlidy s všežravci? Rád bych něco s cca 500L vody a dal tam určitě Cyrtocara moori, Labidochromis hongi "super red top", Otopharynx lithobates "Zimbabwe rock", Aulonocara red dragon. Máte ještě nějaký typ na krásné rybky? Rád bych tam měl i nějaké dravé, ale zatím tomu moc nerozumím. Díky za radu. Chtěl bych tak 5-6 druhů

Založil: Losky » více k tématu (počet reakcí 26)

tvrdost vody

muže mně někdo poradit ohledně tvrdosti vody jsem se dočetl že jsou tři ruzný druhy tvrdosti dh,kh a gh to musim měřit všechny tři popřipadě jaký maj bejt hodnoty.

Založil: otak » více k tématu (počet reakcí 8)

Pomoc s identifikací

Asi před měsícem jsem dostal pár tlamovců od jednoho kamaráda. Vůbec nemám tušení co je to za druh a natož jak se chová. Koupil jsem 210-l akvarium a hned mo měsíci se mi zdá že samice nosí jirky. Můžu ještě nějakou rybku knim do akvaria dokoupit??? Moc diky za odpověd. V akvariu mám topení i filtraci.

Založil: Larynek » více k tématu (počet reakcí 22)

Kolik yelowek do 300l?

chci dát yelowky do 300litru.ale nevím kolik?a kdyby mi mohl někdo poradit i v tom kdybych se rozhodl tam ještě jeden druh tak jaký by byl nejvhodnější.díky

Založil: Ondřej » více k tématu (počet reakcí 5)

Rataj Bioflor

Dobrý den mám 81 litrove akvarium a používám toto hnojivo Bioflor. CHci se zeptat jestli toto hnojivo je dobré nebo jsou i lepší jestli ano mužete mi prosím poradit děkuji.

Založil: RÍŠA » více k tématu (počet reakcí 3)

Je možné sodou zabít prospěšné bakterie

Před nedávne mi bylo poraděno, abych zvíšil pH vody, protože to může mít nepříznivý vliv na jejich zdravotní stav. Před dvěma dny jsem tedy rozmýchal sáček 15g jedlé sody a vlil do svého 250 L akvária. Již včera mi bylo divné, že ryby nezvaly nabízenou potravu a dnes ráno doslova pohroma - všechny ryby visí u hladiny, mají zrychlené dýchaní. Téměř neplavou. Připouštím, že jsem před podáním sody akvárium z 1/3 odkalil a vyměnil cca 18 L vody za čerstou a také vyčistil filtr. Předtím jsem výměnu vody prováděl asi tak před 14 dny. Zas na druhou stranu, není to poprvé, co jsem takto čistil akvárko a nikdy to kvalitu vody tak nezhoršilo. Prostě mi přijde jako bych podáním sody začal nitrifikační proces od počátku. Je to vůbec možné. Mimochodem, přidáním sody pH jen nepatrně stouplo.

Založil: Jirka Kovář » více k tématu (počet reakcí 65)

malé ryby průhlední

Dobrý den, chtěla bych se zeptat včera se samičce tlamovce černoploutvého narodili malé rybky, ale jen tři. Radši jsem je oddělila až mi je ostatní ryby nesežerou, dvě rybky byly takové nažloutlé ale jedna byla taková docela průhledná a za pár hodin jsem ji našla mrtvou. Teď když se dívám na ty další dvě rybky tak se mi taky zdají že trošku zbledly, bojím se že mi taky umřou. Čím to může být? Zdá se mi, že už je samička vůbec nedává do tlamy a nechává je jen tak a oni vůbec nežerou. Byla blbost je oddělit? starala by se o ně samička víc kdyby byla mezi ostatníma rybama? Nevím co teď mám dělat.

Založil: Alena » více k tématu (počet reakcí 16)

tmavé zabarvení ryb

Zdravím a prosím o radu. Poslední dobou se nám u některých tlamovců objevily černo-šedé fleky různě po těle. Hlavně je to vidět na těch žlutých. Dneska jsem ty tmavé fleky objevila taky na hlavách oranžových (viz foto). Navíc jsem se koukala a všechny ryby mají v tlamě jakoby malé černé tečky. Jinak jsou všechny rybky hodně lekavé. Nevíte někdo, co to tmavé zbarvení znamená? Nové ryby k nim nepřibyly; žádná výrazná změna se v akvárku neudála. Je to nějaké onemocnění nebo co? Děkuju moc za rady.

Založil: Radkica » více k tématu (počet reakcí 3)

černé tečky na tlamičce

ahoj tak to sem dávam znovu s fotkou některé rýbky mají třeba jen jednu tečku nekteré víc mají to na hlavě nebo zespod na těle tahle to včera na puse nemněla také jim to rychle mizí a rychle objevuje jinak jsou čílí nestraní se jedí akorád mně to trochu desí mate někdo tip co to je děkuji za každou radu..

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 8)

Frontosa & gibberosa, kde koupit

Zdravím, 1.) Delší dobu si pohrávám s myšlenkou nádrže s Cyphotilapií. Ještě nemám upřesněnou formu, neb jsem tyto rybky viděl na živo pouze jednou a ani nevím jaká to byla forma. Dle fotek a videí, se pro zatím přikláním ke gibberose blue zaire moba, ale předpokládám, že rozhodne přímý kontakt :-) Z toho důvodu bych upřednostnil koupi od chovatele, kde uvidím nejen mladé, ale především rodiče. Nabízí tu někdo z Vás? Případně doporučte někoho. Nejlépe více kontaktů, abych mohl porovnat. 2.) Moje nedočkavost, mi nedá se ještě nezeptat, zda je vhodné, resp. zda by byl problém pořídit už větší ryby (moje představa cca 10-15cm) Dikes za váš čas ;-) BTW: nevíte někdo jak obnovit heslo na tomto webu. Jsem tu registrován, ale po crash disku jsem prišel o přístupy na fora. Všechny jdou obnovit, jen tady jsem na to nepřišel. A nová registrace nelze provést, neb můj mail je již v systemu registrován.

Založil: Roman morpheus » více k tématu (počet reakcí 41)

Filtrace - nové akvárko

Ahoj, chci si objednat akvárko 180x60x60 nebo 160x60x60. Doma mám již nový filtr Eheim 2075, který má průtok 1250L a 6L obsah filtračních médií. Vody tam čistě bude asi od 450L do 550L. Záleží, pro jakou velikost se rozhodnu. Bude mi tento filtr stačit a nebo mám přemýšlet radši nad prodejem a koupí 2080, který má objem 12L médií a výkon 1700L/hod? Díky

Založil: Losky » více k tématu (počet reakcí 20)

potrava pro tlamovce

ahoj, muzu timhle krmit tlamovce? mam zebry a saoulosi. dekuji

Založil: samot » více k tématu (počet reakcí 9)

Vnější filtr Fluval 405

Po jednom z vyčištění tohoto filtru se rapidně zvýšila jeho hlučnost.Filtr je starý dva roky.Máte prosím někdo radu čím to může být ?Děkuji.

Založil: Staňa » více k tématu (počet reakcí 1)

poznate pohlavi?

poznate jestli je to samicka a jestli to cerne v tlame sou mlade? nezere a ja si furt myslel ze je to samec tak nevim.

Založil: m.a.r.i.n » více k tématu (počet reakcí 10)

Cyatopharynx furcifer 'Karilani'

Patří Cyatopharynx furcifer 'Karilani' mezi tlamovce?

Založil: akvarko » více k tématu (počet reakcí 2)

Africke cichlidy

Dorby chcem sa informovat chovam africke cichlidy a strasne su plache ked niekto dojde pred akvarium hned zalezu chcem sa spytat cim to moze byt ?? nedostatkom ukrytov alebo cim dakujem za odpoved

Založil: lejto » více k tématu (počet reakcí 23)

bude vadit silny proud?

ahojte, koupil jsem filtr fluval U4 a vytvari mi v akvarku docela dost silny proud. chci se zeptat jestli to nevadi tlamovcum mam tam tl. pestre a socolofovi. dik

Založil: frrfrr » více k tématu (počet reakcí 5)