Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ............... 288


tlamovci pro zacatecnika

zdravim, muzete mi nekdo poradit najaky "odolny" druh tlamovce pro zacatek ktery je lehce k sehnani? dik

Založil: lucky bastard » více k tématu (počet reakcí 28)

Štetinková riasa – ako som sa jej zbavil (Štětičková řasa).

Niekomu nedá spávať, trhá si z jej výskytu vlasy, niekto ju považuje za prirodzenú súčasť akvária, niekom je ukradnutá. Spočiatku, keď sa zjavila u mňa v nádrži patril som do prvej skupiny zúfalcov. Čo s tým, ako sa tej „príšery“ zbaviť? Postupom času mi jej prítomnosť prestala robiť vrásky na čele a jej prítomnosť som bral za spestrenie inventára nádrže. ...až raz pri rutinnej údržbe nádrže sa stala vec. Ako zvyčajne, keď nezabudnem doplniť zásoby, som pri záverečnom dopĺňaní vody do nádrže postupne prilieval aj roztok tvorený asi 100g jedlej sódy a približne rovnakého množstva kuchynskej soli (tú len zriedka, najmä po tuhých bojoch Copadichromis sp. Kawanga). Roztok som pomaly lial po stenách pozadia porasteného štetinkovou riasou (bez nejakého zámeru). Dokončil som napúšťanie nádrže, upratal po sebe a keď som sa vrhol na čistenie skla akvária, čo nevidím. Na miestach, na ktoré som predtým lial roztok sódy a soli štetinková riasa viditeľne, po pár minútach, začal chradnúť, vädnúť. Zmenila sa jej farba z pôvodnej skoro čiernej na hnedú až tehlovú. Spočiatku som tomu neprikladal nijaký význam. Prešiel týždeň a opäť rutinná údržba nádrže, keď som si spomenul, čo sa naposledy dialo so štetinkovou riasou. Zopakoval som rovnaký postup, len som ho začal o čosi skôr, keď bolo v nádrži asi tak max. ¼ vody, aby som zasiahol čo najviac riasy. Výsledok – ten istý. Riasa chradla, vädla. Zopakoval som to aj po tretí krát a riasa, ktorá predtým obrastal veľkú časť pozadia takmer zmizla. Na niektorých miestach, ako anubias, či niektoré kamene riasa stále je, tie som „neošetroval“, ale riasa sa nešíri, nebujnie, skôr pomaly, ustupuje. Neviem, do akej miery som k tomu prispel svojim dielom, ale fakt je taký, že riasy je oproti stavu predtým asi o 80% menej. Možno k jej ústupu prispela aj zmena osvetlenia (predtým 2x865), ale väčší úspech prikladám náhodnému zisteniu z aplikácie roztoku sódy a soli.

Založil: Peter Milčík (www.bao-bab.sk) » více k tématu (počet reakcí 8)

Cyrtocara moorii

Ahoj lidi.Mám Malawi akva.Velikost 150x70x50 výška.Osádka je 10x Otopharynx lithobates,10x Labidochromis Yellow,10x Aulonocara sp. Red Dragon a 10 Cyrtocara moorii-4 samice a 6 samců.A tady je ten problém.Samci se neustále mezi sebou řežou.Zatím maj tak 10-11cm.Nedokážu si představit až dorostou,to bude mazec.Chci se zeptat,můžu to nějak ovlivnit,přidáním samic,nebo ubráním samců?Dík za rady.

Založil: Sony12345 » více k tématu (počet reakcí 6)

Malawi - dokument o jezeře

Pro všechny začínající doporučuji shlédnout: http://media.bloguje.com/882050-jezero-hvezd.php Při tvorbě akva není špatné znát,jak to tam vlastně vypadá :) - pro mne osobně byla zajímavá perfektní kondice ryb a na některých záběrech množství planktonu..hlavně pakomářích larev a také množství rostlin..

Založil: Mecan doma » více k tématu (počet reakcí 10)

zářivky typu T5

dobrý den chtěl bych se vás zeptat zda nemáte někdo zkušenosti s zářivkama typu T5. a to konkrétně zapojení. zatím mám jen zířivky, patice, a příslušný předřadník, je potřeba ještě nějaká tlumivka nebo nějaké jiné zařízení?

Založil: novák » více k tématu (počet reakcí 8)

rybičky z tanganiky

Ahoj chci si založit akva 200 l a jestli bůžou být tyto rybyk spolu a kolik kusů Pelvicachromis subocellatus- 6 kusů Neolamprologus marunguensis - 6 kusů Neolamprologus multifasciatus -6 kusů Neolamprologus similis - 6 kusů Lamprologus sp. Daffodil- 6 kusů Neolamprologus leleupi 6 kusů Altolmprologus compressiceps - 3 kusy asi tyto ryby,bych chtěl, jestli postačí 200l nebo mám jít do většího, díky za odpověd

Založil: Klaczek » více k tématu (počet reakcí 24)

cynotilapia afra černé skvrnky

ahoj lidi co to prosím muže bít c.afra má na boku po břiše černé skvrnky a určitě to nejsou pigmentoví skvrny včera to nemněla koukam na to jak blazen takovej pás černích teček vtf.??????

Založil: marek22 » více k tématu (počet reakcí 1)

Malawi 540 litrů

Dobrý den, chtel jsem Vás požadat zda by jste mi neporadili s osazením 540 Litrové nadrže? Zatím jsem vybral toto: Labidochromis caeruleus Pseudotropheus elongatus MPANGA Pseudotropheus saulosi Metriaclima estherae Aulonocara red dragon Aulonocara rubin red Pseudotropheus acei Labidochromis sp. Hongi Není to moc druhů? Půjdou tyto druhy ryb k sobě? Případně kolik ks jednotlivých druhů bych měl pořídit. Díky moc za jakékoliv reakce.

Založil: tomb88 » více k tématu (počet reakcí 12)

Cyphotilapia frontosa

Ahoj! V sobotu jsem dostal od kamaráda 11 ks. Tento druh jsem popravdě nikdy moc nechtěl, ale teď je mám. Mohl by mě nějaký místní znalec upřesnit o jakou formu se jedná? Pokusím se přiložit pár fotek. Jsou to zhruba dvouleté ryby. O tomto druhu moc nevím. Hledám různě po internetu.Jak se říká - Přišel jsem k nim jako slepí k houslím. Měl bych dotaz zda je možný chov ve 450L s 3D pozadím. 150*60*50 hloubka. Složení skupiny asi také není ideální 6+5 pokud jsem se trefil.Není-li chov vhodný pošlu je dál. Jsem z Plzně.

Založil: RUMburak123 » více k tématu (počet reakcí 19)

Aulonocara red dragon bez oka

Zdravím už podruhé v krátke dobe se mi stalo že vždy ráno po rosvícení akvária zjistím že jedna z aulonocar nemá oko. nevím kdo je takhle napadá už mám jen 4 kousky.

Založil: jaroslav sidak » více k tématu (počet reakcí 31)

Rozmnožování a délka života...

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jaká je asi délka(cca) života u Neolamprologus leleupi. Ješte chtěl jsem se zeptat, mám problémy s rozmnožováním těchto ryb. Mám ryby přibližně 5 měsíců od založení akva-tanganyika a příjde mi, že samice neustále požírá svoje jikry a zatim jsem neodchoval žádné mladé. Co mám dělat?? děkuji za odpověd ;)

Založil: Lukáš25 » více k tématu (počet reakcí 1)

Absurdity v akváriu

aneb akvária těch, co ještě neobjevily portál TLAMOVCI.CZ :-) http://www.youtube.com/watch?v=IMOD7wIjfXo

Založil: mattes » více k tématu (počet reakcí 11)

Dezinfekce akvária

Koupil jsem použité akva - asi 400 litrů + zařízení. Původní majitel v něm měl amazonku (neonky, tetry atd..) a zbavil se ho pro špatný stav ryb - prý snad měly tuberkuloza nebo hmyzomorku rybí. Chci do tohoto akva dát Afriku. Potřeboval bych poradit jak bezpečně a důsledně provést dezinfekci akvária, zvláště pokud vím, že předešlý majitel choval v akva nemocné ryby. Za rady předem děkuji. Za odpověď děkuji.

Založil: dubici » více k tématu (počet reakcí 12)

řasa v akvariu

Mám asi 5 týdnů založené akvárium 640l pro tlamovce nyní po přidání tlamovců se na pozadí začala tvořit hnědá řasa místy prozelenává je to normální a poroste tou řasou celé pozadí?Pozadí je z polistirenu a pokryté pryskiřicí a tmavým kemičitým pískem .Rybi jsou v pořádku,sklo je čisté.

Založil: akvarko » více k tématu (počet reakcí 7)

Koren do akvaria

koupim koren do akvaria aspon 150 cm dlouhy nebo poslete nejake odkazy kde sezenu popripade nejakou vetev delka 150 i vic vyska tak 50 cm a sirka 20-25 cm dekuju

Založil: gooster » více k tématu (počet reakcí 6)

Trofíc v 375 litrech

Do 375 20 masev a 20 black bemba.Může být?Díky.

Založil: zbycho » více k tématu (počet reakcí 2)

co mám udělat, aby to neměli i ostatní

Zdravíčko lidi, tohle se mu muselo udělat během posledních dvou dní, protože před třemi dny to tam ještě neměl. Ani nevím, jestli to má kvůli nějaké bakteriální infekci nebo jako ránu z boje. Snaží se žrát, ale hubne. Vyhledal si klidnější místo, zdržuje se jen tam, jinam v akváriu neplave, barva je bledší. Myslíte, že je riziko, že by to mohly dostat i ostatní? Krmím cichlid algae od tetry, teplota 26°C, pH je 7, další parametry vody neznám. Výměna vody v akváriu proběhla před 14 dny, při té příležitosti vždy čistím i filtr.

Založil: Jirka Kovář » více k tématu (počet reakcí 9)

osvětlení akvaria

Ahoj Lidičky, Prosím o pomoc:) mam akva set 180l 100X45X40 a tam dvě zářivky 2x30w zdá se mi to hrozně moc. Asi i rybám to dost vadí. Když totiž nesvítim tak jsou ok když rosvítim tak jsou neklidný( ps saulosi a labidochromisi 10a10). Bohužel nejde udělat aby svítila jen jedna a jednu vyndam tak to nesvítí vůbec a hlavně je to cely zaplastovaný. Nemate nějaky tip jak to provect nebo popřípadě na jinou světelnou rampu s jednou zářivkou. Nebo když by byli dvě tak aby se dali rosvicet každá zvlášt?

Založil: Rampa » více k tématu (počet reakcí 17)

Kdyz rybarite, deji se obcas divne veci ...

Chytate si v klidu ryby na kajaku kus od brehu v morske zatoce a mate na sebe pustenou kameru pripevnenou na "pridi", aby zachytila vas slavny moment s pripadnou obri rybou. A najednou ... misto ryby, vytahnete k smrti vydesenyho a poranenyho pejsana sice s obojkem, ale bez znamky. Na veterine se mu dostane potrebne pece a podle implantovaneho chipu zjisti jmeno psa a telefon jeho majitele a vam oznami, ze ho majiteli predaji. Po teto, pro vas vzrusujici prihode rybare amatera, dojedete domu a vlozite svoje prave natoceny video z rybolovu na YouTube. A za dva dny zjistite, ze vy i pes jste hrdinove a vi o vas celej svet ... Tato "bittersweet" story, jak ji nazvali v USA news, se odehrala v sobotu odpoledne na Floride v Gulf of Mexico. Pes byl na obvykle behaci prochazce se svou pani, bezeli po chodniku a naboural do nich opilej 22 letej ridic (nastavajici otec), kterej prave ujel z jedne nehody, kde se srazil s autem a v rychlosti 145 km/hod o par centimetru minul psa, ale zabil jeho pani. Pes se strasne vydesil a utikal od nehody k pobrezi vzdalenem asi 1.5 km, kde skocil z kamenu do oceanu a plaval pryc od brehu. Po skoro kilometru plavani ve slane vode ho zachranil rybar na kajaku. Pejskova rodina dostala skoro soucasne dve zpravy - jednu smutnou, kdyz prijela policie s oznamenim co se stalo manzelce a mamince 3 deti a vzapeti dalsi, ve smutku potesujici zpravu z veteriny, aby si prisli vyzvednout jejiho mazilka. Ja mam toho uz 3 dny plnou hlavu, zvlast co ten pes, chudak, musel prozit. Chtela jsem se vama podelit, i kdyz to s rybama nesouvisi, ale vim, ze dost z nas tady ma krome ryb i bafaka a nebo rybari. Odkaz na video a na stranku ze zprav: http://www.youtube.com/watch?v=qX6UhgboDgc&list=FL57lfQeovgNcN5jr4nfBbZA&index=1&feature=plpp_video http://www.abcactionnews.com/dpp/news/region_sarasota_manatee/53-year-old-jogger-killed-in-sarasota-dui-crash-according-to-fhp http://www.youtube.com/watch?v=QvHHUDbJ5uU

Založil: A+I » více k tématu (počet reakcí 13)

Soukromé webové stránky hobby chovatelů afrických ryb

Kdo má, ať vloží. Jistě se každý rád podívá. Jsou tu sice různě povkládané, ale takto to bude přehlednější.

Založil: JS » více k tématu (počet reakcí 25)

kiwi - krmení

Odborníci, máte někdo zkušenosti s občasným předhozením kousku kiwi (ovoce, ne pták) mbunám?? Zkusil jsem, nadšeně se něj vrhli (Ps. Acei Ngara, Lab. Y.)ale nevím jestli nemůže být nějaká komplikace při dlouhodobějším občasném podání....omlouvám se za možná idiotský dotaz:) ale nenašel jsem ve fóru

Založil: St. » více k tématu (počet reakcí 22)

jaci tlamovci?

chovam ryby uz delsi dobu a ted bych rad zacal s tlamovci. nastudovano mam dost aqua o vel. d.100x š.40x v.50 nachystano. prosim poradte jake druhy tlamovcu by byly pro zacatecnika jako ja vhodne? dekuji.

Založil: elvis1992 » více k tématu (počet reakcí 15)

Akvarium 175 lt - šnekáči

Ahoj všem,naskytla se mi výhodná koupě akvária 175 litrů o rozměrech dna 100x50cm a výškou 35cm,proto jsem se chtěl zeptat zdejších Tanganikářů,co do něj.Chtěl jsem tam Julidochromis regani Kipili a Lamprologus meleagris,jen nevím jaké počty si můžu dovolit a zda k nim ještě něco přidat.Akvárium je zatím ve sklepě, tak mám čas na rozmyšlenou.Budu rád za každý návrh.

Založil: Duffman » více k tématu (počet reakcí 20)

Chov torps ikol

Dubrý večer lidičky, Chtěl bych se vás zeptat na názor. Mám doma mbum a tim se daří :). Ale chtěl bych si pořídim akva 150X50X50 A do toho trops. Hodně se mi libi ikoli jenomže jsem se dočetl že se moc nechtějí rozmnožovat a jsou dost agresivní a náchylný na chov, je to pravda? A nebo popřípadě mam začít s jinym druhem třeba Bemba. samozřejmě bych chtěl časem třeba ilangi ale to je bohužel hudba budoucnosti. Předem děkuji za názori :)

Založil: ?sam » více k tématu (počet reakcí 25)

Kořen v akvariu

Zdravim, prosimvas koupil jsem si hnědý kořen "samorost" v zoohoch a mám ho v akvariu pro zebry, pořádně jsem ho propláchl a dal do akvária a po dvou dnech voda byla sice čistá (jako vždy), ale byla hnědá v odstínu, vyměnil jsem vodu ale po 5 dnech je to zase hnědé máte s tím někdo zkušenosti? Může to dělat ta slaná voda?.

Založil: Jan Porhasnl » více k tématu (počet reakcí 23)