Diskusní fórum


Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ............... 288


Je to nemoc ? prosím o radu

Dobrý den, pseudotropheus zebra red/red vznikají tmavě hnědé až černé tečky. A nevím zda jsou to jen pigmentové skvrny nebo zda se nejedna a nějakou nemoc (parazita). Zajímavé je že ostatní druhy v akva nic nemají maingano a yellow. Parametry vody v pořádku. Tak se chci zeptat zda nevíte co by to mohlo být. Přikládám i foto. Předem moc děkuji za odpověďi a rady.

Založil: Radek Bl. » více k tématu (počet reakcí 4)

Je to nemoc ? prosím o radu

S kým se snesou tlamovci?

Krásný den přeji všem, jdu na vás s dotazem. Přítelův otec si před nedávnem nechal dělat akvárium. Akvárium má celkem 450l a jsou v něm tlamovci. Tatínek nám řekl, že pokud mu chceme nějakou rybičku pořídit, tak ať tlamovce. Jenže já bych chtěla obohatit akvárium i o něco jiného. Proto bych se chtěla zeptat, které ryby vyjma tlamovců by byli k tlamovcům vhodní? Předem děkuji za odpovědi.

Založil: Helen, schmoranzovahelena@sezn » více k tématu (počet reakcí 6)

Filtrace akva 1000l

Ahoj všem tlamkarum.plánují přechod ze 700l na 1000l 300x60x55vyska.prosim jak byste resili filtraci? Když dam dva atmany 203 s nejvetsima molitanama kazdej na jednu stranu tak to musíbyt ok ne?dik

Založil: Petr.m » více k tématu (počet reakcí 2)

Jakou skladbu ryb do nádrže 220l

Ahoj vsichni, potreboval bych radu zkusenych. Drive jsem jiz 3 roky tlamovce mel, neco malo vim, ale zdaleka se nepovazuji za odborbnika. Nyní mám k dispozici 220l (120*45*40) akvarium, premyslel jsem nad osadkou, chtel bych 6ks aulonocara fire fish a 6ks melanochromis johanni/ ps. saulosi - nebo neco na zpusob modro zlute variace. Co si o teto skladbe myslite? diky za odpoved

Založil: Tomasp » více k tématu (počet reakcí 4)

Jakou skladbu ryb do nádrže 250 litrů Malawi

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pár věcí a na názory na moje akva, rád si poslechnu i kritiku. Takže začnu popořádku, akvárium má 250 litrů, rozměry 100 x 50 x 50, osádku tvoří 2+6 Aulonocara fire fish, 2+6 Labidochromis yellow, filtr externí Jbl 1501, hodnoty vody, No 3 sedmý den, tzn v den před výměnou vody kolem 30, uhlicitanová tvrdost 5, celková tvrdost 13, PH 7. Tady bude následovat moje první otázka, je PH 7 v pohodě, nebo ho mám zvýšit? Názory na internetu se názory značně rozcházejí, jedni říkají nechat, další zvýšit. Další otázka bude ohledně dna, nemám písek, ale říční štěrk o zrnitosti 3 - 4 mm. Nechat nebo vyměnit? Budu rád za každý názor, radu i kritiku i ohledně velikosti a osádky.

Založil: lemura » více k tématu (počet reakcí 9)

labidochromis yellou albino

dobry den nahodou nemate někdo fotky těchto ryb

Založil: maxikooo » více k tématu (počet reakcí 2)

malawi haps dotazník

Ahoj, ze zajímavosti bych se chtěl zeptat. Jakých 5-6 haps je podle vás nekrásnějších nebo nejoblíbenějších? Podle mě: copadichromis borlei Sciaenochromis fryeri ice berg Nimbochromis venustus Dimidiochromis strigatus Dimidiochromis compressiceps Champsochromis caeruleus

Založil: petr_haps » více k tématu (počet reakcí 1)

Domací výroba pelet?

Zdravim, cci se zeptat zda nekdo nevi jakym zpusobem bych mohl z nekolika kil vlockoveho krmiva v domacich podminkach nadelat nejake peletky nebo neco podobneho. Dekuji za odpoved.

Založil: Phil0 » více k tématu (počet reakcí 3)

Rybi siamske dvojcata Petrochromis RBP

Stalo se vam to? Ja to mam ted v inkubatoru. Mel jsem 26 jiker a jedini tito to prezili, no nenasralo by vas to ? Neco je spatne a nevim co.

Založil: melano » více k tématu (počet reakcí 1)

osadka malawi do 2 akva

Dobrý den, udělalo se mi v obýváku místo do kterého bych mohl nad sebe dát 2 akvárka o rozměrech 100x60x50 50 výška. Řeším co do nich dát za tlamky. tanganiku mám už tak bych dal malawi. Říkal jsem si do jednoho dát demasoni tak 25-30ks buď jako jednodruhovku a nebo ještě jeden druh k nim, třeba yelowky...nevím..a do druhého bych dal nejraději také jen max 2-3 druhy asi mbuny. Co byste viděli jako dobrá kombinace? Třeba socolfi,hongi,saulosi?Dík za tipy a zkušenosti.

Založil: jara_t » více k tématu (počet reakcí 2)

Jakou skladbu ryb do nádrže 450 litrů

Ahojte, chcem sa s Vami poradiť. Plánujem 150x60x50- 450l akvárium. Filtráciu zatial neriešim. Samozrejme, že je potreba dostatočnej filtrácie. K osádke Teším sa na Vaše usmernenie SC. Fryeri 6ks Copadichromis Boryleyi 6ks PS. Socolofi 6ks Metriaclima Pulpican 6ks Pseudotropheus maingano 6ks Pseudotropheus trewavsae 6ks Fire fish 6ks Tipujem, že mi budete argumentovať, že je veľa druhov a málo kusov. Chcel by som to pestré. Rád si nechám poradiť. Ďakujem za odpovede

Založil: Patok » více k tématu (počet reakcí 7)

Rada se dnem

Ahojte, vím, že to sem moc nepatří, ale chci se zeptat ve druhém akva 250l chci pěstovat vodní rostliny a nějaké neonky a tetry cisařské. No a teď má otázka. Koupil jsem substrát pro akvarijní rostliny takový ten granulovaný 2mm a akva už mám napuštěné, rostlinky jsou nasázené, ale přijde mi, že ten substrát je strašně lehký a až tam pustím 2 ancistruse, tak mi vyplavou všechny kytky, které jsem zasadil. Pokud to někdo máte, máte tam jen ten substrát nebo ten substrát ještě zasypete kamínkama?

Založil: Jiri » více k tématu (počet reakcí 1)

P. Altum chov?

Ahoj, vím, že tohle je forum tlamovců ale snad se tu najde někdo kdo má s nima nějaké zkušenosti. Vodu mam ph 7, tvrdost 2 (podle vodáren), mělo by se ph snížit aspoň na 6.5 a ví někdo nějaký efektivní a levný způsob? Akva je 500l takže by se to prodražilo, plánuju měnit tak 60% vody 2x týdně. Co krmivo a na co dát pozor? Dá se s nima chovat něco dalšího? Moc se mi nechce riskovat přídávat nějaký tetry nebo neonky a podobné, v akvaristikách jim tyhle ryby padají jak mouchy. Mam v akva piskořky nebude to vadit? Neovlivňujou nějak vodu negativně pro Altumy? Příští týden si pro ně jedu a mam z toho pěkný nervy abych něco nezanedbal, přece jen je to jiná liga. Omlouvam se za otázky začátečníka, ale s Altumy žádné zkušenosti nemam, choval sem hodně let jen Tanganiku.

Založil: Altum » více k tématu (počet reakcí 8)

Rozměry akvária Malawi

Dobrý den, přemýšlím nad založením akvaria Malawi o velikosti 80x50x50. Výšku a šířku bych mohl ještě upravit, ale nemohu mít delší než 80cm. Rybek nechci mnoho kusů spíše kolem 10-15 ze dvou druhů. Prosím byly by to pro rybky přijatelné rozměry?

Založil: Dylan » více k tématu (počet reakcí 9)

Nemoc Tropheus

Začali mi umírat Trapheus Duboisi. Nejdříve v odchovně malých rybek a nyní i ve velkém aq s dospělými. Nejdříve jsem to přičítal 2týdenní nepřítomnosti, kdy se o ryby staral soused (neměněná voda, jak krmil, ...). Vodu jsem vyměnil, krmím standardně jako už roky a stále umírá v odchovně jedna rybka denně. Nyní mi umřeli i 2 dospělí. Přestanou žrát a jsou trochu nafouklí. Je zajímavé, že v odchovném aq jsou společně s Tropheusama i Paracyprochromis a ty jsou v pořádku. Zkusil jsem léčbu eSHa200, ale nic. Prošel jsem si to i na tomto fóru, ale nenašel jsem jednoznačný výsledek. Prosím o radu.

Založil: Filip Král » více k tématu (počet reakcí 5)

krmení pro mladé

prosím o radu, čím krmit vylíhlý potěr Labidochromis Yellow. Budu mít první mladé, tak se informuji dopředu.

Založil: Aleš Vít » více k tématu (počet reakcí 3)

pohlavi aulonocary

Zdravim poradite mi urcit pohlavi popr. o jakou aulonocaru jde? Mel sem ji za dominantni samici celou dobu , ale zahani i samce. Je mozne aby byl samec takto do hneda nebo se jeste vybarvi? Nahani se s modrou formou aulonocar. Veliky je cca 7cm. Diky za odpovedi.

Založil: sertini » více k tématu (počet reakcí 4)

pohlavi aulonocary

domácí malá pěstírna

Zdravím, plánuji si ve sklepě postavit menší akva místnost - pěstírnu :) cca do 3000l počet akva asi 2x500l 2x400l 2x250 a další menší prozatím ;-)chtěl bych poradit jak vyřešit filtrace a vzduchování výměnu vody atd.máte s tímto někdo zkušenost?Abych netočil eletriku čerpadlama a netopil jak oživot topítkama,jsou nějaké fígli na to?Viděl jsem jednou že dotyčný filtraci řešil pouze biomolitany a do nich zapojený vzduch i v nádržích 500l tak nevím jak se k tomu stavět. Logicky kdybych měl mít v každém čerpací hlavy tak se za eektriku nedoplatím.Díky moc

Založil: petr_petr » více k tématu (počet reakcí 10)

Umístění akvaria

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vhodné místo k umístění akva s tlamovci o velikosti cca 250l. Na obrázku je celý byt, ale akva bych nerad v pokoji. Zabarvil jsem modře tedy dvě varianty, které mne napadají. 1. se zdá lepší, ale nejsem si jistý, jestli umístění u dveří není moc rušné místo. Navíc přeci jen akvárium bude v chodbě, kde na něj nebude tolik vidět. 2. zde se obávám světla. Okna mám na jih a západ. Od jižních oken by to bylo asi 3,5m daleko. Byt navíc mám ve 4. patře a žádná budova nestíní, takže především v létě je to hodně světlý byt. Děkuji všem za rady a připomínky. Viktor.

Založil: Viktor » více k tématu (počet reakcí 16)

Umístění akvaria

dostatečná filtrace ???

prosím o radu zkušenější uživatele. Mám akvarium 130x45x45, jako filtraci mám sera fil bioactive 250 - 750 l/hod s náplní 2,5l siporax a molitan + předfiltr s bioakvacitem.Doma mám ještě čerpací hlavu atman 202 s bioakvacitem 10x14x30. Zajímá mě, zda dle vašeho názoru je samotný externí filtr dostačující, nebo zda přidat i atmana za cenu ubrání místa rybkám. osádka plave zatím pouze zbylá z původního akva, celá půjde pryč a budu zařizovat pouze jednodruhovku. Děkuji za případné odpovědi

Založil: Paveld » více k tématu (počet reakcí 5)

300W LED CHINA (EBAY)

Dobrý den, co si myslíte o osvětlení akvária 175x80x70 2ks tohoto osvětlení: http://www.ebay.com/itm/2PCS-Dimmable-300W-LED-Aquarium-Grow-Light-Full-Spectrum-For-Reef-Coral-LPS-SPS-/252059763664?hash=item3aafeec3d0:g:Z~AAAOSwxcRW-ruv Samozřejmě by běželo ztlumené na nižsí výkon.Jsou tam dva kanály, pokud by to bylo moc modré dá se modrá ztlumit zvlášť

Založil: PHa » více k tématu (počet reakcí 10)

tropheus duboisi

Dobrý den, mám místo ještě na jedno akva ve stojanu. Cca 120x40x50 mozna 120x50x50. Jelikož už jednu tanganiku mám, chtěl bych zůstat u ní. Ale rád bych nějaké tropheusy. Podle toho co jsem o nich četl vám bude asi připadat tahle otázka hloupá vzhledem k velikosti akva,ale stejne to zkusim, mohl tyto ryby mít v takovemto akva a kolik ks?dekuji mockrat. Doufám že se ozve také p. Kraut atd..

Založil: akvajarda » více k tématu (počet reakcí 10)

JEDNODRUHOVÁ NÁDRŽ 170X60X60

Dobrý den, po dlouholetém provozování rostlinných nádrží bych si chtěl založit větší akvárium 170x60x60cm s africkými tlamovci. Poslední dobou co si pročítám diskuze (zde a na dalších fórech) vidím, že plno lidí provozuje africká akvárka "na husto", kde mají plno rozdílnýh druhů ryb. Když jsem si hledal detaily co a jak, pochopil jsem (snad správně), že takovéto "přerybnění" pomáhá snižovat agresivitu ryb. Je vhodné provozovat akvárium mých rozměrů (170x60x60) i na způsob jednodruhové nádrže? Nevím proč, ale vždy se mi líbila akvária jedno max 2 druhová, kde není příliš hodně ryb (např. terčovec - střed nádrže, pancéřníček - spodek nádrže). Jde něco podobného realizovat i pro afriku? Nechci, aby mi ryby v nádrži jen "přežívali" určitě mi jde o prosperující nádrž. Velice by se mi líbilo např. akvárium pouze s Tropheus Duboisi (30-35ks). Nic jiného. Popř. maximálně 1 pár barevně odlišných ryb. Není to moc málo a na škodu (agresivita ryb)? Existují nějaké druhy, které by se dali takto úspěšně chovat? Předem dík za každý názor.

Založil: PHa » více k tématu (počet reakcí 8)

AMAZON VS TANGANIKA

Spojení dvou rozdílných témat.

Založil: hr » více k tématu (počet reakcí 36)

AMAZON VS TANGANIKA

protékající akvárko

Dobrý den...začalo mi protékat akvárium rohového tvaru v zadním svislém spoji. Upustil jsem vodu až pod protékající místo a musím to opravit. Jenže mám ve vnitřku nalepené 3D pozadí a nerad bych ho zničil. Tak se chci zeptat jestli má někdo zkušenosti s opravou z venčí. Myslím přelepit to jiným kusem skla a jeho osilikonování. Nevím jestli to bude držet ? Předem děkuji

Založil: vlada povrchy » více k tématu (počet reakcí 3)