Diskusní fórum


Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ............... 288


Ryby mizí z akvária

Chtěla jsem se zeptat, jestli když v akvárku umře ryba, jestli ji tlamovci zvládnou do rána beze zbytku sežrat.Popř. přísavka thajská. Zjistila jsem, že mi asi občas zmizí z akvária nějaká ryba, ale nikdy nenajdu mrtvolu. Vyskočit ven nemůže, celé akvárium je zakryté. Za pozadí se občas nějaká dostane, ale při krmení se ukáže, voda je za pozadím filtrovaná, většinou ji zvládnu odlovit zpátky. Pokud byla kdy nějaká ryba nemocná, vypadala blbě a pošla, tak jsem mrtvolku vždycky objevila. Pod kameny jsem se dívala, máme tam břidlicové desky,některé jdou nadzvednout, nikdy jsem žádnou mrtvolu nenašla. Mám tam Lab. caeruleus, Zebra r/b, Mel. auratus, Pseud. socolofi a jednu přísavku thajskou.

Založil: Elenloth » více k tématu (počet reakcí 3)

Jací jsou to tlamovci?

Dobrý den poradil by mi prosím někdo jaký je to tlamovec?

Založil: Naďa » více k tématu (počet reakcí 5)

Jací jsou to tlamovci?

Tropheus Ikola - zhanam

Dobry vecer priatelia, poradiate mi kde by som zohnal prvotriedne kvalitne Ikoly? Mohol by to byt odchov, ale nebranim sa ani kvalitnemu overenemu importu. Dik za odpovede

Založil: bmario » více k tématu (počet reakcí 4)

Dotaz na rybičky

Dobrý den měl bych dotaz chci si pořídit Tlamovce mám 85 litrové akvárium kolik kusu si do něj mohu dát děkuji Konečný Kamil kamil.konecny2@seznam.cz

Založil: KAMIL KONEČNÝ » více k tématu (počet reakcí 31)

jednodruhovka samci

Čavte, mám malawi 100x40xx50v. Je to také hraničné akvárium. Mám v ňom cca 18ks rýb a 3 asi 2 mesačné odchovy. Začínal som s 25ks. Rátal som so stratami. Nič no po roku a pol sa mi to začalo vyostrovať. 2 samci sa vyfarbili a jeden naháňal toho druhého takže všetko bolo v poho no ten druhý nabral síl a každý ma teraz polovicu akvária. Ten čo bol utláčaný si spravil takú autoritu že do svojej polovice nepustí ani rybu! Čo s tým? Ryby sa mi tlačia v kúsku vody 50x40x50 tak som toho agresora odlovil do sieťky a nechám ho tam nejaký čas či stratí autoritu. Na tak malú nádrž by bol asi ideál len 1 alfasamec asi, však? Máte nejaké rady prípadne čo spraviť?

Založil: KlimO1 » více k tématu (počet reakcí 6)

Snažit se léčit či ne

Dobrý den, mám postiženou rybu akary. Před asi dvěma týdny jsem sem psala ohledně zvětšení jejího oka, teď jí již odpadává tkáň a má nad okem i pod ním hlubokou ránu. Dnes na dva dny odjíždím, ptám se tedy, má smysl rybku držet v karanténě nebo nemá šanci na vyléčení a bude pro ni lepší utracení? Léčiva budu mít k dispozici až za 3 dny. Potřebuji co nejdříve vědět, co s ní.. Děkuji moc za pomoc či radu

Založil: Akara potoční » více k tématu (počet reakcí 15)

Snažit se léčit či ne

Aktivne uhlie

Zdravim akvaristi, mam na Vas otazku, kedy zanika absorbcna schopnost aktivneho uhlia po vlozeni do filtru? Inak prajem prijemne prezitie vianocnych sviatkov :) a stastny novy rok :)

Založil: Majooo » více k tématu (počet reakcí 1)

Divné chování u Cyp. G. Mob

Zdravím, u všech kusů Cyphotilapia Gibberosa Moba (7cm) jsem začal včerejším dnem pozorovat zvláštní příznaky: Ryby se nepřirozeně prohýbají v bocích (kroutí do písemene S), mají tiky a tendenci se neustále otírat a tlamou pořád pročišťují písek. Trochu více vylučují (krmím 2x denně po malých dávkách)... Potravu však přijímají dobře. Ryby mám společně s dalšími drobnějšími kousky Tanganiky ve 200 litrové čekárně - v půli ledna se přesouvají do 900l nádrže, kterou mám již připravenou. Každý týden měním 1/2 vody a přidávám lžíci soli a sody. Používám filtr Fluval 4Plus Ryb tam mám skoro 60, ale jsou většinou ve velikosti 4 cm a jsou tam jen na pár týdnů (momentálně 3/6 týden) a všechny dobře přijímají potravu a jsou pestře zbarvené. Nevím teď jak mám postupovat. Zda to může být parazit, moc dusíkatých látek či nějaké otrava... Jestli mám na chvíli vysadit příjem potravy či přidat víc soli se sodou. Celý den nedělám nic jiného než čtu a hledám možné příčiny, ale nemohu se s jistotou k ničemu dopídit, tak nevím, co přesně mám dělat.. Nechci udělat unáhlený krok, ale zároveň mě ta situace dost stresuje.. https://www.youtube.com/watch?v=KiiiRR6rS0Y&feature=youtu.be

Založil: Jespe » více k tématu (počet reakcí 9)

PF 2016 - VŠEM AKVARISTŮM

Přání vánoční i novororoční všem.

Založil: Iris » více k tématu (počet reakcí 15)

PF 2016 - VŠEM AKVARISTŮM

krmeni mladých frontos

Ahoj, mám mladé c.sp north burundi cca 4cm, čím je nejlépe krmit? Dík moc

Založil: jaromir_j » více k tématu (počet reakcí 3)

coralit jako dno pro tanganiku

Zdravím, je vhodné použít coralit jako písek na dno pro tanganické tlamovce?frakce jemná 1-2mm? Dík

Založil: jan1 » více k tématu (počet reakcí 7)

akvárium biotop tanganika

Dobrý den všem, chci si udělat akva 720l 200x60x60 biotopu akva. Vše mám naplánované, pouze nemohu domyslet jaké kameny dát a ktomu uděat 3d pozadí tak aby to bylo co nejleší pro tento biotop. Děkuji za pomoc.

Založil: petrm » více k tématu (počet reakcí 13)

Kýč nebo design?

Jsou vánoce, tak zajímavost pro akvaristy. Je to sice moře, ale snad mi bude odpuštěno. Odpočinková zóna obchodního domu Praha-Chodov.

Založil: Filip Král » více k tématu (počet reakcí 2)

Kýč nebo design?

zánět oka, nemocné oko

Dobrý večer, všimla jsem si asi před 4mi dny, že se tlamovci vypoulilo oko. Teď ho má skoro celé zakalené a opravdu zvětšené. Vyměnila jsem vodu, přidala trochu soli a zvýšila teplotu v akváriu. Přidávám foto stavu oko pár hodin před tím, než se zakalilo. Můžete mi prosím někdo poradit, o co se jedná a jak rybě pomoci? Děkuji a přeji pěkný večer.

Založil: Nemocné oko tlamovce » více k tématu (počet reakcí 16)

zánět oka, nemocné oko

Poradíte mi co je to za rybu?

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu jaká je to rybka. Já si myslím že je to Pseudotropheus aurora, ale 100% si jistý nejsem. PS: myslím tu vlevo co plave na mě. Děkuji za pomoc

Založil: plojhy » více k tématu (počet reakcí 3)

Poradíte mi co je to za rybu?

Pomoc s akvariom

Prosím pomožte, dajte nejakú radu... behom troch dní mi cele akva zazelenalo... mesiac bolo OK... svietim 8h denne, osvetlenie je Juwel colour hilite T5 54W 1x v predu a Juwel hilite day T5 54W 1x v zadu, osadka akvaria 6ks melanochromis cyanorhabtos maigano, 6ks labidochromis hongi sweden, 6ks Labidochromis chizumulae, Chizumulu, 6ks aulonocara jacobfreibergi cape maclear, filtracia BioFlow 3.0...dakujem za rady

Založil: Rikino4 » více k tématu (počet reakcí 4)

Pomoc s akvariom

NLS cichlid formuůa

Zdravím,prosím poradíte mi kde mohu koupit v čr nebo od koho NLS cihlid formula?Děkuji moc

Založil: jaroslav22 » více k tématu (počet reakcí 5)

Vyšší hodnoty NO2

Ahoj, tak jsem nakonec zabrousil sem s prosbou o radu nebo o Vaše zkušenosti. Stěhoval jsem nyní tropheusy z menší dočasné nádrže do větší. Nechal jsem cca týden běžet nový filtr v původní zajeté nádrži (cca 1 rok), při stěhování jsem ještě vymáchal původní zaběhnutý filtr do nového, aby se tam dostalo co nejvíce nitrifikačních bakterií. Před stěhováním NO2 na nule, NO3 cca kolem 15-20 mg/l. Stěhoval jsem komplet nádrž, včetně starého dna (jemného písku), veškeré vody (tj. 200 l) do většího 300 litrového akvária. Po přestěhování cca po 5 dnech mi najednou vyskočili hodnoty NO2 na cca 0,15 - 0,2 mg/l (dle testů od Rataje). Aplikoval jsem Sera Toxivec (druhý den NO2 na nule), poté to opět vyskočilo, takže Sera BioNitrivec (opět hodnoty téměř neměřitelné), další den opět vysoké hodnoty NO2. Dnes jsem aplikoval FilterMedium od EasyLife. A koupil jsem pro jistotu testy od Sery. Teď večer jsem měřil a naměřilo to podle hodnoto cca 1-1,5 mg/l. Dle Rataje zase jen kolem 0,15 mg/l. Mezitím tedy již několik dní aplikuji vodovýměnu (cca 100 litrů denně). Jedinou variantou je, že se narušila nitrifikace při tom stěhování a akvárium se teda znovu zajíždí. Nerad bych ryby zbytečně vystavoval vysokým hodnotám NO2. Zatím vypadají v pohodě, i když je na nich vidět, že to prostě není ono. Většinou se drží spíš v horní části akvária. Občas si loknou u hladiny, ale nijak extrémně to nedělají. Nevím, jestli těma vodovýměna spíš neškodím (většinou u toho i odsaju co nejvíc "hovínek"). Jinak vstupní parametry vody - NO2 téměř neměřitelné, NO3 jen opravdu slaboulinký nádech růžové.

Založil: James » více k tématu (počet reakcí 11)

Vyšší hodnoty NO2

Skladba ryb do akvária s biotopem Tanganika

Zdravím, orzhodnul jsem se, že po letech udělám z původně společenského akvária Tanganiku. Potřeboval bych potvrdit nebo vyvrátit, zda můj výběr ryb bude v pořádku. Velikost nádrže 100 x 40 x 50 (d x š x v). Mám 3D pozadí ale nakonec jsem se rohodnul pro černou tapetu, abych ušetřil drahocenné litry. Moje představa je mít v akváriu Neloamprologus signatus (10 ks). Nechci mít jednodruhovou nádrž, takže zvažuji co k nim dát. Vybral jsem: Paracyprichromis Nigripinnis (8 - 10 ks) Altolamprologus Compressiceps Gold Head (4-6 ks) Je takováto osádka reálná? Není těch ryb moc?

Založil: hanacius » více k tématu (počet reakcí 2)

Nimbochromis livingstonii

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, teda skôr sa uistiť či ide o rybu Nimbochromis livingstonii. Mám ju doma a nevedela som prísť nato čo je to za rybu a potom som ju asi konečne našla. Myslím že je to ona ale stále mám pochybnosti pretože nenašla som nikde presne v takých farbách ako mám ja. Podobá sa veľmi so škvrnami ale nikde som nevidela takú čo by mala tak sfarbené bruško. Myslíte teda že je to ona? alebo môže byť s niečim skrížená ?

Založil: Kristína » více k tématu (počet reakcí 2)

Nimbochromis livingstonii

Poraďte co dát do nádrže Cyphotilapia frontosa nebo giberosa

Dobrý den, chtěl bych si založit akva s Cyphotilapia frontosa nebo giberosa, ještě envím přesně co a jakou formu. Na internetu jsem viděl že spousta chovatelů má u nich třeba nějaké snekáče. Vypadá to úplně úžasně. Jen se moc nevyznám ve šnekáčích resp. do teď jsem byl orientován na malawi. Mohl byste mi někdo poradit něco ohledně výběru správných šnekáčů a počtu k Cyphotilapia.Akva bude 500-600l cca. Dík moc.

Založil: tomas1 » více k tématu (počet reakcí 61)

Akvarijní pozadí - jak odlepit

Ahoj, měl bych dotaz ohledně akvarijního pozadí BTN slim. Mám je vlepené do akvária - silikon po celém obvodu. Nyní musím akvárium z důvodu vady vyměnit, ale rád bych pozadí použil v novém. Zkoušel už to někdo nějak vyndat? Co použít - nůž, teplo, chemie, ... Dík za každou radu.

Založil: PP » více k tématu (počet reakcí 4)

Tropheus - nemoc?

Ahoj, mám akvárium 300 litrů (120x50x50), kde mám dospělou skupinu Tropheus duboisi. 20 jedinců. Krmím Sera Flora, Sera San, JBL NovoMalawi, Sera Spirulina tabs (pouze tato krmiva). V nádrži se začali objevovat dlouhé výkaly. Nejsou ale bílé ani průhledné, ani se netáhnout za rybami. Mají většinou kolem 1-2 cm dlouhé, světle hnědé. Ryby se chovají normálně, ke krmení jdou všechny, nijak nezvykle se žádné ryby nestraní. Ani nevím, jestli je to od více ryb nebo jen od jedné či dvou, protože výkaly najdu na substrátu nebo padající ke dnu ve sloupci vody. Všechny ryby plavou v pohodě, neustále se namlouvají a vytírají. Díky za radu, jestli mám teda preventivně léčit bičíkovce nebo to nechat být.

Založil: Lexik » více k tématu (počet reakcí 5)

Osvětlení Malawi

Dobrý večer, chci se zeptat vyrabím akvarijní kryt a uvažuju nad dvěma kombinacema zářivek at mi vyniknou ryby a at nechřadnou anubiasy zatím mi pěkně rostou.Co máte vy,neptám se na LEDKY :) Osram skywhite 880 + Hagen Power Glo nebo Osram skywhite 880 + Sylvania Aquastar díky ;)

Založil: Guffy » více k tématu (počet reakcí 13)

Socolofi a yellow

Ma někdo spolu jen tyhle dva druhy-socolofi a yellow?Šla by když tak poslat fotka jak vypadají v hejnu a nebo nějaké podobne?Chtěl bych tyhle dva druhy asi tak po 18 kusech do akvária 360l

Založil: Marťas » více k tématu (počet reakcí 4)