Diskusní fórum


Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ............... 288


Úhyn ryb po dokoupení nových

Filtr:Crystal Profi e1501 1400l/h Filtrační médium: 1. Původní součást filtru, modrá filtrační hmota (něco jako hrubý a tuhý molitan), hrubá + jemná 2. Keramické válečky 3.-4. originál kuličky co byly k filtru Na filtru nasazen difuzér pro vzduchování, předfiltr nemám. Filtr čistím vždy jen z poloviny, 1x za cca 1/4 roku. Rozměry akva v cm: 160d * 38h * 68v (cca 400l) Krmiva: Hikari pro cichlidy, různé druhy, Tablety TROPICAL Green Algae Wafers, krmím jen co ryby hned požerou, jednou týdně nekrmím vůbec. Ryby: Tlamovec čelnatý (1x samec, cca 9let, nově 1 cca 2letá samice ze Sklorexu v Brně.) Tropheus zebra red cca 13ks různě staré, od cca 6měs. do cca 7 let, mezi nimi i 4ks nové, zakoupeny stejně jako samice tlamovce čelnatého. Cca 15 tlamovců které nemám určené, vypadají stejně jako oranžové zebry, jen jsou světle šedo-modré, opět různě staré. 4 ks neurčených, bohužel nemám foto.. samci jsou štíhlí, kovově modří se žlutou skvrnou od tlamky až po hřbetní ploutev. Situace: Akvárium jsem "zdědil", včetně jeho osazenstva. Funguje bez nějakých problémů už tři desítky let, z toho posledních cca 12 let s tlamovci. Těm se čas od času daří odchovat i nějaké mladé rybky. V akváriu NENÍ písek. Jen kameny, zřejmě nějaký druh žuly. Voda je tvrdá, brněnská, jediná chemie je (spíš dosud byl) preventin a sůl. (v malých dávkách vždy po částečné výměně vody, tj 1x za cca 7 dní). Proti chlóru nic. Topí se na 26°C. Akva provozuji dle rad původního majitele cca 4 roky bez jakýchkoliv problémů (uhynuly cca 4ryby za celou dobu, dle pův. majitele staré kusy). Ano, nejsem akvarista, ano, měl jsem si zjistit jak se o akva a rybky starat i z jiného zdroje než od původního majitele a ano, pokusím se všechny chyby napravit. Bohužel, už je možná pozdě. Pokud jste doteď nad otřesnými podmínkami ještě nezavřeli stránku, to horší se stalo teď před týdnem. Byl jsem koupit novou zářivku do brněnského Sklorexu a samozřejmě jsem se tam "zamiloval" do rybek. Chtěl jsem (ano, jsem naivní idiot) do chovu dodat novou krev, aby se rybky nekřížily jen mezi sebou a svými potomky. Koupil jsem tedy 9 nových rybek. Ptal jsem se prodavače, co mám udělat když nemám karanténní nádrž a ten mi prodal Prevent od Dajany, že to bude OK, že s tlamovci nikdy není problém. 3. den po vypuštění nových rybek se u původního tlamovce čelnatého, vitálního silného samce objevilo vypouklé, takřka vyhřezlé oko. Pův majitel doporučil odpustit cca 1/3 vody a dávkovat pol. žíci soli do akva + Preventan dle návodu na balení. 6. den od prvního pozorování problému s okem (vzniklo to přes noc, doslova) byl samec netečný, zdržoval se v jeskyňce z kamenů, nežral a prakticky jen seděl na dně. Na radu pův. majitele jsem vyměnil další vodu, opět cca 1/3 a znovu "dokořenil" solí a Preventanem. Začal jsem pozorovat zvláštní chování u ostatních rybek. Většina se drží u dna, některé zase u hladiny. Na těle některých starších ryb jsou patrné flíčky tmavé barvy, jakoby ranky po vypadaných šupinách. Ryby jsou jakoby širší, zvlášť část mezi prsními ploutvičkami je jakoby zduřelá. Některým se třepí ploutve. Jen mladé rybky se chovají stále stejně, bez jakýchkoliv příznaků. Všechny zatím žerou (kromě tlamovce čelnatého s postiženým okem). Dnes, 10. den od prvního problému se stav starších ryb zhoršil. Zašel jsem do Sklorexu, kde mi prodavač hned po sdělení problému řekl, že mi žádnou náhradu za nemocné ryby dát nemůže (aniž bych o to jakkoli žádal). Řekl jsem mu, že po něm chci jen radu co dělat. Prodal mi Baktopur od Sery, že to určitě pomůže. Pokud ne, prý by doporučil antibiotika. Doma jsem aplikoval Baktopur a stav starších ryb se dramaticky zhoršil. Začaly jakoby zhluboka dýchat, některé plavou hlavou dolů. Dvě už nepřežily a další vypadají také dost zle. Mladé ryby jsou pořád bez příznaků. Podle návodu mám zítra akva nechat být a další den opakovat dávku. Nevím, když vidím výsledek první aplikace Baktopuru, jestli od druhé aplikace raději neupustit.. Vím, že jsem dělal hodně chyb, že ryby jsou v nevhodné nádrži, voda nebyla měněna dost často, neodstraňoval jsem chlór a dal si ryby z obchodu rovnou do "zajetého" akva. A nejspíš jsem toho pohnojil ještě víc. Ale co teď? S čím začít? Jak rybám pomoci z nejhoršího? Děkuji za každou radu..

Založil: Jara » více k tématu (počet reakcí 11)

Úhyn ryb po dokoupení nových

Střevní parazit?

Vím, že toto téma tu bylo rozebíráno již Xkrát a také jsem spoustu vláken pročetl. I přes to si dovolím požádat o radu, protože každá situace, myslím, žádá jiné řešení. V nádrži o čistém objemu vody cca 700 litrů mám hejno cca 65 Tropheusů + nějaké Eretmody. Asi týden zpět si tak polovina hejna přestala všímat krmení a po nádrži tu a tam plave to, co nikdo z nás nechce vidět - bílé až průsvitné výkaly. Povětšinou delší a užšího (nepravidelného) průměru, než ty běžné - hnědozelené. Může to být počáteční stádium střevního parazita? Co byste navrhli za řešení? Nemám žádnou jinou nádrž a filtruji skrz externí komorový filtr.

Založil: Fox12c » více k tématu (počet reakcí 3)

Led osvětlení

Dobrý den, chtěl jsem se optat zda-li máte zkušenosti s tímto osvětlením.LED osvětlení akvária HI-LUMEN150 - 120xLED 60 W. Nebo jestli nevíte někdo kdo vyrábí osvětlení? či nějakou rampu na 160 cm dlouhé akva? chtěli bychom ho hezky rozzářit. Jedná se o dominantu pokoje. Líbilo by se nám takovéto osvětlení. https://www.youtube.com/watch?v=sWD9jfUzq2c děkujem za rady a názory a tipy

Založil: Goosy » více k tématu (počet reakcí 7)

Led osvětlení

Jaké druhy a kolik?

Zdravím,zakládám nové akvarko 380l a chťel bych poradit jaké druhy a počet?Chtěl bych nějaké modré(socolofi),žluté a nebo oranžové.Diky moc

Založil: Tomaš.M » více k tématu (počet reakcí 1)

Prosím o radu

Zdravím,zakládám nové akvarko 380l a chťel bych poradit jaké druhy a počet?Chtěl bych nějaké modré,žluté a nebo oranžové.Diky moc

Založil: Tomáš.V » více k tématu (počet reakcí 1)

Problém po každé výměně vody

Dobry den chci se zeptat jestli to je normální jev po výměně body popřípadě co změnit. Akvarium mam 300l menim 1/3 vody tydne z řádu a přidával jsem doposud stop chlor od Dajany,na příští výměnu uz mi došel thiosiran sodny.Vypnu filtr,menim vodu,odkalim,napoustim vodu a na závěr pridavam odměrky dajany podle mnozstvi vyměněne vody na odchlorovani,zapinam filtr,vzduchovani apd. Nevim jestli je to normalni,ale po kazde výměně se ryby začnou šílene otirat o dno a jsou naježene.Nijak se nerypu ve dňe jen povrchove odsaju bordel.No2 a No3 dobre,Ph 8+,kh +- 20, gh pod 6. Děkuji za rady

Založil: Guffy » více k tématu (počet reakcí 30)

Lepení Akvarka 165*65*65 cca 700L

Všem Ahoj je někdo schopný nebo se tím zabívá.Potřeboval bych slepit akvarko o těchto rozměrech co jsem uvedl.Bude stačit síla skla 8mm.? V okolí Liberce Děkuji

Založil: KALVATORE » více k tématu (počet reakcí 19)

Chov 2 druhu Tropiku v 400 L nádrží

Nebude problém ohledně křížení druhu T.Bemba a T.Bulombora děkuji

Založil: KALVATORE » více k tématu (počet reakcí 10)

je toto Acei?

A jeste jeden dotaz toto je Acei ?

Založil: Jiri » více k tématu (počet reakcí 6)

je toto Acei?

Je to aulonocara orange?

Lidi poradte mi s tdmito druhy jake to jsou na kazde strance nachazim jiny nazev ... Dle meho Aulonocara orange ne ?

Založil: Jiri » více k tématu (počet reakcí 2)

Tlamovec cernoploutvy

Ahojte lidi, chovam úspěšně tlamovce a odchovávám mladé, ale teď jsem si všiml, že jede muj tlamovec cenoploutvy, dominantnější samec, má spodek tlamy až po ploutve do černa tlamu má takovou hodně tmavou, je toto zbarvení normální nebo je něco špatně ? Chová se pořád stejně, ale jen jsem se chtěl raději zeptat. Díky za odpovědi :)

Založil: Jiri » více k tématu (počet reakcí 1)

pseudotropheus acei black

Zdravím,chtěl bych se zeptat jestli někdo z vás z Prahy nebo okolí nevlastní tyto ryby a neměl by je na prodej.dekuji

Založil: Michal1411 » více k tématu (počet reakcí 7)

kryt s osvetlenim pro akva 540l

Ahoj, prosím o rady a tipy.Potřebuji vyřešit kde koupit nebo od koho kryt na akva 150*60. Dík

Založil: jarek12 » více k tématu (počet reakcí 1)

Pomůžete určit druh ryby?

Kdo je to?. Lip to nejde vyfotit. Tělo takové modro stříbrné a ploutve oranžovo zlute

Založil: et » více k tématu (počet reakcí 5)

Pomůžete určit druh ryby?

Hledá se chovatel

Dobrý večer,poprosil bych kontakt na nějakého chovatele co ma doma pseudotropheus sp. acei.. mel bych zajem koupit tak 4 cm tlamky. Zitra jedu na fauna trhy v Ostrav,ale pochybuju ze pochodim.dekuji a nejlépe moravskoslezsky kraj

Založil: Guffy » více k tématu (počet reakcí 2)

NÁVRH NA SETKÁNÍ

Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda se v Praze někde nescházíte, nebo by jste se scházet nechtěli? Myslím tím normální pokec někde v nějakém hostinci , či vinárně :-). Založit takový klub TLAVKÁŘŮ, tak jednou měsíčně na stejném místě, třeba první pátek v měsíci, ať přijde , kdo může a kdo má chuť. Stačí se jen dohodnou na místě, pak je to jen na lidech. Jestli by byl ovšem zájem. Co vy na to?

Založil: fripuj » více k tématu (počet reakcí 4)

Sera siporax

Dobrý den,po jaké době se mají vyměnit tyto kroužky ? Děkuji za odpovědi.

Založil: Staňa » více k tématu (počet reakcí 1)

Vpuštění ryb do akvária

Zdravím, měl bych několiv otázek ohledně vpuštění nových ryb do akvaria. Momentálně mám 325l a v něm 25ks P.Demasoni. Teď jsem se přestěhoval a pořídil 576l. Chtěl bych navýšit počet Demasonu a k nim pořídit ještě M.Estherae R/R bude to pouze dvoudruhovka. 1. Mám vpustit ryby do nového akva všechny najednou nebo nejdřív ty nově pořízene? 2. Kolik ryb můžu v akváriu mít od každého druhu? 3. V novém místě je tvrdší voda 9dGh než v místě kde byli ryby zvyklé 4dGh nebude to pro ně nějaký šok ze začátku? Jinak filtr Eheim 2075 +vnitřní atman 202 a největší kostka molitanu. Děkuji za odpovědi

Založil: Štenci » více k tématu (počet reakcí 4)

Tlamovci do 540 litrů

Ahoj všem. Budu mít nové akva 540l 150x60x60. Do něj chci dát stávající ryby 12ks labidochromis yellow a 12ks ps.acei. K nim bych chtěl přidat ještě 10-12ks ps.saulosi red coral a ps.socolfi 10-12ks. Co říkáte na tuto kombinaci a počet ryb?Filtrace bude vnitřní hlava atman at203 s 10x14x30cm molitanem a vnejší bude eheim,ještě nevím jaký ale nějaký dělo.Díky za reakci

Založil: tomajerry » více k tématu (počet reakcí 8)

Dotaz na kombinaci

Dobry den, mam akva 120x50x50 = 300l, mam tam momentalne 17 ks yellou az dorostou uberu na 12ks dalo by se k nim pridat 15 pseudotropeus acei? je kombinace vhodna? diky

Založil: Guffy » více k tématu (počet reakcí 6)

Světlé výkaly u tlamovců

Dobrý den, někteří moji tlamovci mají bělavé, světlé nebo růžové výkaly. Někdy jim celkem dlouho visí u řitního otvoru. Nejsou přímo čistě bílé. Také jejich průměr není stejnoměrný jako u normálních hnědých, ale je místy silnější, místy slabší. Ryby se chovají naprosto normálně, žerou, neoddělují se od hejna. 3 samice nosí mladé, jedna už třetí tyden. Výkalů jsem si všiml asi před 5ti týdny. Domníval jsem se, že jsou to vnitřní paraziti, proto jsem je léčil Entizolem v dávce 1 250ti mg tableta na 30L vody a zvedl teplotu na 28C. Bohužel se celkem nic nezměnilo. Akvárko je 150x50x50cm (375L), 1cm písku a několik kamenů. Vnitrní filtrace čerpací hlava s výkonem 2000L/h, vnější JBL 900. Ryby- Otopharynx lithobates black "Orange Dorsal" - 8kx, Neolaprologus leleupi - 8ks, Placidochromis phenochillus 9ks. Krmím převážně sušeným JBL NOVO Tanganika, Artemia Royal Mix od Rataje, Tetra min. Někdy dostanou mražené žábronožky. Zakoupil jsem další léčivo - TeraP SH, ale před jeho použitím se chci poradit, jestli to opravdu mohou být vnitřní paraziti, když se ryby celou dobu chovají normálně. Až na ty světle zbarvené výkaly. Děkuji za odpověď

Založil: Jirka B » více k tématu (počet reakcí 18)

zakalená voda

Chtěl bych se zeptat,mám nově zařízené aqa cca 570L.Sotva sem ho napustit tak voda absolutně mléčná,pravděpodobně nalevnik,teď je to asi třetí den co se voda vyčistila,ale pořád to není ono,tak by mě zajímalo jestli mám tomu nějak pomoct nebo prostě čekat,Na rozjezd jsem tam pustil anciky a přísavku thajskou.děkuji za radu(y).

Založil: Michal1411 » více k tématu (počet reakcí 49)

aktivní uhli

Zdravím všechny,chtěl bych se zeptat jestli uhlí ve filtru je nezbytná věc a nebo se dá něčím nahradit a nemusí být nezbytnou součástí filtru.děkuji za odpovědi...

Založil: Michal1411 » více k tématu (počet reakcí 5)

Tanganyika 225 l - vzhled

Ahoj, prosím o radu, která ze dvou variant je podle Vás vhodnější pro zařízení nádrže. Po konzultacích jsem nakonec vybral: Altolamprologus calvus, Neolamprologus leleupi a Cyprichromis leptosoma. Ještě přemýšlím o ubrání části kamenů (teď aktuálně více kamenité), ale ta první varianta (málo kamenů mi přijde taková dost chudá). Díky moc

Založil: desmond » více k tématu (počet reakcí 8)

Tanganyika 225 l - vzhled

Lehce zakalená voda v akváriu

Prosim o radu, mám Akvarium 240l (120x40x50), bily pisek a několik kamenů z more (po zkoušce s otcem samozřejmě šumí, což je prý podle prodejce z Hornbachu v rámci tlamovcu v pořádku). Vodu jsem nechal několikrát kontrolovat a všechny hodnoty jsou v pořádku (snad by jen mohla byt tvrdší-prý přidat vápenec). V nádrži je 22 ryb. I když výměním vodu (klidně i jednou týdne) - polovinu nádrže, není voda průzračně čistá, ale stále je lehce zakalená z bočního pohledu, což mi nepřipadá v pořádku. Z předního pohledu to člověk nepozná, ale když přeci vyměním polovinu nádrže, tak to musí byt znát. Tipnul bych si, ze největší problem budou ty kameny, ale i tak si nechám rad poradit. Předem moc děkuji.

Založil: Roman123 » více k tématu (počet reakcí 4)

Lehce zakalená voda v akváriu