Diskusní fórum


Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ............... 288


Uvolnovani castecek molitanu pri manipulaci s filtrem

Z noveho biomolitanu s hrubou strukturou se mi pri manipulaci s nim stale do vody uvolnuji castecky molitanu. Zkousel jsem ho nekolikrat vyprat ve vane, proplachoval jsem ho proudem vody, ale je to porad stejne. Z nepouziteho kusu, ktery zbyl po odriznuti filtru, se taky práší, kdyz s nim klepnu o ruku. Je to normalni, nebo mi prodali nejaky "zvetraly" kus? A muze to zpusobit problemy rybam? Pozoruju, ze to obcas pozvykaji a vyplivnou, ale mohlo by se pri krmeni prihodit, ze by to omylem spolkly? Zatim jsem do akvarka nainstaloval sitku na chytani ryb, do ktere zachycuji po hladine plovouci smeti. Jedna se o tento molitan: http://www.levnaakvaristika.cz/p/filtracni-biomolitan-houba-hruba-10x50x50-cm

Založil: Jiří Behyňa » více k tématu (počet reakcí 3)

Vzduchovaci kompresor Eheim 3704

Dobry večer uvažuju o koupi a byl mi doporucen eheim 3704 co se tyče tichosti.Mate s nim zkušenost?Popripade který jiny at je tichý.Mam atman a ten drnčí jak traktor.. Děkuji

Založil: Guffy » více k tématu (počet reakcí 1)

Cyrtocara Moori

Máte někdo zkušenost s touto rybou?Nemůžu o ní nic kloudně najít kromě videí. Dejte prosím vědět nějaké info o ní a případně kde to najdu. Díky moc

Založil: jardaP » více k tématu (počet reakcí 4)

Zakladani akvaria - Kameny

Zdravim zakladam nadrz a chci se zeptat jestli jsou tyto kameny v hodne ci nikoli ?

Založil: Guffy » více k tématu (počet reakcí 6)

Zakladani akvaria - Kameny

Jaký biomolitan k filtru + uniStar POW 300-4

Dobry den, chci si vyrobit filtr z filtračního biomolitanu. V nabidce jsou dva druhy - jemny a hruby. Jaky je vhodnejsi do spolecneho akvaria s tlamovci? Dalsi otazka je, ma-li nekdo zkusenost s cerpaci hlavou uniStar POW 300-4.

Založil: Jiří Behyňa » více k tématu (počet reakcí 6)

kameny do akva

Dobrý den,prosím o radu,zda mohu použít pro dekoraci v akváriu kameny - rula,amfiborit. Děkuji

Založil: dan » více k tématu (počet reakcí 2)

Tiché čerpadlo

Prosím o radu - zná někdo VELMI tiché, skoro nehlučné čerpadlo na vodu? Udělal jsem si AQ do ložnice a moje štěstí si stěžuje na hluk. Potřebuji čerpadýlko na výtlak cca 1 metr, stačí klidně i 100 ltr/hod. Mám externí filtr. Už jsem zkoušel několik typů, ale vše je podobné. Dále jak ztlumit zvuk přepadu do filtru ( AQ vrtané na dně) Rady, že AQ do ložnice nepatří nebo vyměň radši manželku neberu :-). Díky všem

Založil: Filip Král » více k tématu (počet reakcí 1)

Rady jak založit mořské akvárium

Zdravím všechny.Pořadí prosím nekdo jak založit morske akvárium??popřípadě nějaký odkaz nebo kontakt na osobu s touto zkušeností....Dekuju

Založil: franta trtek » více k tématu (počet reakcí 3)

nemoc - ryby sedí na dně

Dobrý den, prosím o radu jestli se jedná o nemoc. Mám akva 160x60x60 v nem asi 40 tlamovcu. Filtr Fluval 404, který nepřetrřitě jede..voda ma PH 7 a více. Před časem asi tak měsíc jsem si všiml že dva tlamovci leží na dně, dnesjiý na dně leží 4.Když krmím tak normalne plavou ,ale jinak leží na dně a odhaneji od sebe ostatní...dokazete mi nekdo rict jestli se jedna o nemoc?predem dekuji..pokud potrebujete nejake dalsi info, aby jste byli schopni dat radu ..ozvete se ...děkuji Tomas

Založil: Tomas Uhlik » více k tématu (počet reakcí 7)

jak tlusté Výztuhy

Dobrý den jakou tlouštku by meli mít vyztuhy na akva 80/45/40cm děkuji za odpověd.

Založil: Dan » více k tématu (počet reakcí 2)

nosnost polystyrenu

Dobrý den,prosím,kdo ví jakou má nosnost polystyren 100S a nebo 150S.Rád bych pod akvárium místo stojanu z jeklů polystyrénovou krychly.Děkuji

Založil: Dan » více k tématu (počet reakcí 3)

Labidochromis caeruleus

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli u Labidochromis caeruleus může mít i samice jikerné skvrny?

Založil: A. Š. » více k tématu (počet reakcí 4)

kontakt na p. Krauta

Dobrý den, sháním kontakt třeba email na p. Krauta. Máte někdo? Děkuji

Založil: Petrx » více k tématu (počet reakcí 81)

Chovatelé tlamovců

Dobry den chci se zeptat zda-li znáte nebo víte o nějakém chovateli na jižní moravě díky za odpověď

Založil: Bubla23 » více k tématu (počet reakcí 2)

Jaké cichlidky do akva 100l

Zdravím, vím že je to tu spíš pro tlamovce ale už mi tu bylo jendou dobře porazeno tak bych se chtel zeptat po zrušení nádrže s tlamovci ( kvůli malé nádrži) jsem založil novou s osádkou 1x Ancitrus 1x labelo red 20x neonka červená 4x panceřníček panda rostliny a okolí viz. foto. Chtěl bych do akva ještě nějaké cichlidky mám typ třeba na Ramirezovou nebo Zlatou nebo si nechám poradit. Nevím co se s neonkama snese a jaký počet? vždy třeba jen pár?a kolik druhů cichlid po hromadě? děkuju moc za případné reakce :-)

Založil: Kunovský » více k tématu (počet reakcí 7)

Jaké cichlidky do akva 100l

informace k tlamovcum

Zdravím,odkud čerpáte teoretické informace o tlamovcích?Existuje třeba někdě nějakej přehled všech druhů nebo tak něco? Dík

Založil: Tom56 » více k tématu (počet reakcí 7)

Úhyn ryby samice Pseudotropheus lombardoi

Zdravím, prosím o radu. Uhynul mi tlamovec samice Pseudotropheus lombardoi, den před samotným úhynem jsem pozoroval, že vynechává krmení a poslední hodiny polehával na dně (chvílemi i na boku). Při tom jsem si všiml, že má řitní otvor pořádně jakoby rozežraný (je vidět i dovnitř). K tomu jěště měla lehounce rozstřepené ploutve a na té ocasní bílý okraj. U ostatních ryb zatím žádné příznaky nepozoruji. Napadá mne, že na vinně mohou být nějací střevní paraziti, případně rakovina a ten rozpad ploutví by pak mohl být při celkovém oslabení ryby ,,jen'' sekundární nákazou, která už nestihla pokročit až do napadení žaber. Proto zde žádám zkušené akvaristy o radu a názory. Předem děkuji.

Založil: Kuba » více k tématu (počet reakcí 13)

Mliecna voda po dovolenke

Zdravim, nedavno som sa vratil z dovolenky, bol som tam mesiac a za ten cas u mna sused krmil ryby, no voda bola menena pred mesiacom a mam akvarko 180L s 6timi yellowkami a 6timi socolofi a 4mi hongi a filter mam znacky juwel na 180L a druhe akvo ma 112l a osadka su tetry a par sumcekov, su tam dva filtre co jeden ma prietok 380L a druhy 250 a vzduchovanie mam v oboch akvarkcach, z oboch nadrzi som vymenil uz polku objemu a nic nepomaha, mam tam furt biely zakal, co by ste mi poradili, za kazdu radu som vdacny :-)

Založil: IVO12 » více k tématu (počet reakcí 3)

Hodné bakterie

Ahoj, chci se zeptat, zkoušel někdo tlamovcům přidávat pravidelně do akva hodné bakterie? Nedávno jsem při samostudiu našel na netu pár výrobků. Například od Baktomy. Toto mě zaujalo: http://www.baktoma.cz/akvaria/6740/bacti-ak---prirodni-bakterie-do-akvaria---05-kg---extra-ucinne-64574.htm Nejde mi ani tak o to, že tvrdí, že se musí měnit méně voda (ano, už i já jsem se naučil měnit jednou týdně ;) ), ale jde mi o případnou zkušenost s vlivem na věci jako CO3, zvýšení obsah kyslíku ve vodě, pomoc s odstraňováním usazenin atp.. Píšou, že to nijak neškodí, tak mě napadlo rybičkám prostředí přilepšit. Díky za názory. PL

Založil: PL » více k tématu (počet reakcí 46)

Mám v akvárku prťavého tlamovce

Zdravím :-) potřebovala bych poradit. Mám tlamovce už přes rok, už jsme měli i nějaké těhotné samičky, ale vždy nám umřely. Teď jsem ani nepostřehla, že nějaká má v tlamce mladé a objevila jsem při krmení prťavou rybku, cca 2 cm. Je zatím schovaná v takovém okrasném kameni s dírkama, kde se opravdu jiné rybky nedostanou. Přikládám takovou blbou fotku akvárka, líp to vyfotit nešlo, rybky mám opravdu velké a mezi nima ten prcek. Co mám s tou malou rybkou dělat, ať mi ji nesežerou? To bych opravdu nerada, když už se nám něco takového podařilo. Je sice mrštná, zatím vždy uteče a schová se. Děkuji za každou radu.

Založil: Roxinka91 » více k tématu (počet reakcí 29)

Mám v akvárku prťavého tlamovce

Jak vylecit?

Dobry den, chci poprosit zkusene akvaristy, zda nekdo z Vas neodhali, co trapi nasi zaslouzilou matku. Meli jsme tlamovce jen dva a ejhle jich tam najednou plavalo pres dvacet, ale jak je matka dochovala, zacla chradnout. Zere krasne, zajem ma. Ale odpadla ji ocasni ploutev, ostatek ma roztrepeny, jak od parazitu, zkouseli jsme leky na rozpad ploutvi, ale bez vysledku, zkouseli jsme sirokospektealni leky, tez nic, krmeni mame ma rust i kvuli malym, krasne z nej rostou, ale mama je chude jak lunt. Prosim, poradite?

Založil: Enigma.007 » více k tématu (počet reakcí 5)

Jak vylecit?

Kniha tlamovci v akváriu

Zdravím, prosím nevíte někdo kde se dá sehnat kniha Tlamovci v akváriu od M. Krauta? Nechci e-knihu, ale klasiku. Dík moc

Založil: mrky » více k tématu (počet reakcí 32)

osádka nové akva malawi

Zdravím všechny. Chtěl bych zkonzultovat vaše názory s mojí představou osazení akva 500l. pseudotropheus demasoni - 12ks labidochromis yellow - 12ks melanochromis auratus - 12ks pseudotropheus saulosi red - 12ks nebo pseudotropheus socolfi - 12ks Takže celkem 4 druhy a 48ks. Máte lepší napád jak tuto skladnu vylepšit nebo případně navýšit kusy?Jen dodávám, že bych raději mbuny jen už kvůli krmení atd... Dík moc za vaše tipy a inspirace.

Založil: petr.labi » více k tématu (počet reakcí 4)

Nové akva 160š/40v/60h (384L)

Zdravím, zakládám nové akva o rozměrech (viz nadpis). Můj první nápad byl 25Ks Tropheus Duboisi. Nebo jestli by bylo možné třeba 10Ks Nimbochromis Polystigma(do velkikosti 10cm, poté bych nechal samce a třeba 3 samice) A nebo raději třeba dva druhy nějakých Mbun. Díky za rady a odpovědi

Založil: OSkoV@seznam.cz » více k tématu (počet reakcí 30)

Tropheus Duboisi vs Tropheus spec. Kirschfleck

Mám AQ s 3letým hejnem 18 ks Tr.Duboisi. Pořídil jsem si AQ 375 ltr kam chci dát stávající hejno Tr.Duboisi a k němu pořídit cca 20-25 ks mladých Tr.Kirschfleck. Snesou se dospělé T.Duboisi s mladými Tr.Kirsch.? Má někdo zkušenost?

Založil: Filip Král » více k tématu (počet reakcí 5)