Diskusní fórum


Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ............... 288


Julidochromis transcriptus pokousání či něco jiného

Zdravím, dnes ráno jsem na 3 rybkách objevil flíčky, jakoby otrhané šupinky a do růžova viz foto. Akva 112l, PH 7,6 , teplota 26°C Osadka 4x Julidochromis transcriptus - viditelný 1 pár, rybky které maj flíčky jsou sameček z páru a zbylé 2 minoritní rybky. Omlouvám se za kvalitu fotky, foceno z mobilu. Děkuji za veškeré rady

Založil: Schuchmi » více k tématu (počet reakcí 4)

Julidochromis transcriptus pokousání či něco jiného

Co bude dál? Agrese

Zdravím, mám po pár měsících takový problém.. Ryby které jsem dovezl už dospělé byly plaché a dost se lekaly..už jsou ale aklimatizované i přesto se u akvária pohybuju klidně ať je zbytečně nestresuju.. Nicméně pozorují ze největší samec Borley dostal konečně chuť na sex. Nicméně šikanuje většinu větších ryb. Menších si téměř nevšimne. Ale ostatní dva samce kteří jsou tam společně s cca 11 samicema dost prohání. Ten menší je většinou někde přikrčenej, no a když se mu do cesty dostane ten větší tak ho prožene až šplouchá voda. Má na sobě menší rány po těch výpadech.. Přikládám video stavu akvária. Prosím o rady, jak jim pomoci aby každý mohl být "spokojený". Vím že dominance zůstane asi největšímu, ale nechci aby ostatní dva trpěli. Půjde to vyřešit co myslíte? https://youtu.be/Kkr4RTjSWTQ Děkuji za rady.

Založil: Phil0 » více k tématu (počet reakcí 37)

Tropheus ...

Zdravim, chtel bych tyto tlamovce, na internetu jsem sem tam neco pochytil, ale porad to asi neni dostatek info. Prosim o rady do zacatku, odkazy na zajimave clanky o techto rybach, proste cokoli, co by mi pomohlo. Dekuji vsem co budou mit snahu a trpelivost se mnou.

Založil: syt.cz@seznam.cz » více k tématu (počet reakcí 10)

Filtrace do 300l hrubého objemu

Dobrý den, předtím, než mě budete nadávat, že toto téma je tu vícekrát, tak Vám chci říct, že jsem se nedozvěděl v daných vláknech příliš informací. Hlavně jsem našel spousty různých názorů. Především bych se chtěl zeptat zda-li pro africké ryby je lepší vnitřní filtrace (bioakvacit s čerpací hlavou) nebo jestli se vyplatí použít hrncový filtr s nějakým předfiltrem. V současné době mám v akváriu Atman AT-201 s s kostkou biomolitanu o rozměrech cca 30x15x10. Plánuji minimálně použít AT 202ku s nějakou větší kostkou protože se mi to zdá málo Děkuji za Vaše názory.

Založil: Marťas » více k tématu (počet reakcí 6)

neolamprologus brichardi

dobry den co byste dali k temto rybam diky za kazdou odpoved

Založil: otik » více k tématu (počet reakcí 2)

filtrace do 375lt

zdravim kolegove, zakladam nadrz o velikosti 150x50x50cm.momentalne resim filtraci.mam vybran filtr AQUA NOVA NCF 1500.mate někdo zkusenosti s timto tipem???osadka bude 20ks tropheus black bemba,bud jen jednodruhovka,popripade pridam Cyprichromis Lept.Jumbo neon Tanzania cca 15-20ks.dekuji za jakekoli postrehy

Založil: zeze75@seznam.cz » více k tématu (počet reakcí 9)

Heros severus

Zdravím,je to trošku mimo,ale schanim heros severus red spotted větší kousky.Nevite kde bych sehnal?Diky moc

Založil: Daniel8 » více k tématu (počet reakcí 2)

Heros severus

dotaz na chov

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat zda mohu chovat tlamovce ve 120l akvárium. Popřípadě který druh?

Založil: Tereza » více k tématu (počet reakcí 20)

Spolecny chov tropheusu a petrochrmisu

Zdravim, daji se chovat spolu ? Ptam se protoze mam troche obavy prekrmovani tropheusu.

Založil: Melano » více k tématu (počet reakcí 45)

Piskořka věžovitá

dají se nějak regulovat (a čím) nebo nějak usměrnit tihle lumpové!? děkuji za odpověď

Založil: roman pernický » více k tématu (počet reakcí 33)

Tanganika - Tropheus

Přemýšlím o akváriu s Rybama z tanganiky o objemu cca 700 l, Líbí se mi tropheus duboisi a moori, různé varianty, snesou se spolu? Nebudou se křížit ? Kolik ryb by se v takové nádrži dalo chovat ?

Založil: Pavs » více k tématu (počet reakcí 13)

Krmivo NLS ze zahraničí

Zdravim mate nejake zkušenosti s objednáním krmiva NLS ze zahraničí? Neni nejaky problem se zasláním je normalne povoleno?

Založil: wert_x » více k tématu (počet reakcí 39)

Odchov mladat

Ahojte, slavím první úspěchy a jedna cichlidka má v tlamě mladé cca 2 týdny možná 3 už, chtěl jsem se zeptat, kdy je zrhuba bude vypouštět z tlamy? a Můžu je nechat ve velkém akváriu s ostatnímy cichlidkami nebo ne? pokud ne, tak kdy je můžu pak dát do psolečného akva k ostatním a jaké krmení ? Děkuji za info :)

Založil: Jiri » více k tématu (počet reakcí 7)

Jak upravit dno

Ahojte koupil jsem do akva aquaclay ground staré dno, ale nevím strašně barví vodu na černo, radši jsem ho do akva tudíž ještě nedávál, chtěl jsem se zeptat zdali s tím mátě někdo zkušenost. Díky za odpovědi.

Založil: Jiri » více k tématu (počet reakcí 14)

Malá Tanganika 112L

Dobrý den, chtěl bych si založit Tanganiku(80x35x40) a jelikož mi to prostory nedovolují, tak mohu pouze takto malou nádrž. Zajímalo by mě, jestli by šlo do takové nádrže dát 6 kusů Neolamprologus Brevis a 6 kusů nějakých z řad Julidochromis. Děkuji za rady ;)

Založil: Luqas » více k tématu (počet reakcí 6)

Ochrnutí ryb

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co je tohle za nemoc u tlamovce?Jedna ryba (maigano) se jen tak vznáší a ocas táhne po dně, jako kdyby ochrnula ale barvu neztrácí. Jaký to může být problém ? Dekuji za odpovědi.

Založil: emhad » více k tématu (počet reakcí 2)

Ochrnutí ryb

pomoc s pozadim a filtrem

Ahojte, mam doma malawi akva, ale chci ho komplet cele predelat,mam jiz koupene 3D pozadi, vnejsi filtr EHEIM ECCO pro 200l a chtel bych se zeptat, cim jste pridelavali to.pozadi a zadruhe, ten vnejsi filtr mam tu klasickou trubici zavesno s kosickem a ve slrini schovany filtr, davate to saci pred to pozadi nebo mezi pozadi a sklo aby nic nebylo videt? Vzdy jsem mel jen vnitrni filtry...

Založil: Jiri » více k tématu (počet reakcí 1)

lamprologus tretocephalus

mam dotaz u skusenych 2 chovne pary v jedne nadrži 400l nepobijou se

Založil: PASAK » více k tématu (počet reakcí 16)

Založení Tanganiky.

Ahoj lidi,chtěl bych si založit 200l akvárium s Tanganikou.Poradíte mi vhodné ryby ? Děkuji

Založil: bagio » více k tématu (počet reakcí 16)

altolamprologus+cyprichromis

Jaké máte zkušenosti se soužitím cyprichromisů a altolamprologusů. Rád bych k hejnu 30 cyprichromů ubytoval pár altolamprologusů,kteří se mi vytírají. Jde mi o to ,aby si navzájem nelikvidovali mladè. Díky za rady.

Založil: Marek Rožnaj » více k tématu (počet reakcí 5)

Zprovoznění biotopu Tanganika v 270 litrovém akváriu

Zdravím Vás všetkých..moja prosba o radu: mám 270 L akva zamerané na skalný biotop Tanganyika. už ho 6 deň zajíždím, fiter JBL e 901 gr.line, topítko Eheim 150W.svetlo LED 1x 14 W stud biela,1 x 14W nočná modrá deep sea blue.bez rastlín (živích) plán je tam dať Altolamprologus calvus Black Pectoral+Altolamprologus compressiceps Muzi Gold head Very rare..poraďťe prosím počty..samec/samica

Založil: norbert » více k tématu (počet reakcí 19)

Zprovoznění biotopu Tanganika v 270 litrovém akváriu

identifikace nemoci tlamovec

Ahoj lidi, můžete mi prosím pomoct identifikovat nemoc tlamovce? Takto chudák malý dopad, a bojím se aby to nechytli ostatní. Nejdříve jsem si myslel, ze ho ostatní okousali, ale asi to tak není...

Založil: Petr Soukup » více k tématu (počet reakcí 1)

identifikace nemoci tlamovec

kontakt na pana Otradovce

Dobrý den sháním kontakt na pana Petra Otradovce z Prahy, chová gibberosi.

Založil: David Klásek » více k tématu (počet reakcí 4)

Co je to za druh Tlamovce

Dobrý den chtěl bych zjistit jestli mi někdo poradí co je to za druh tlamovce .děkuji

Založil: Ondra90 » více k tématu (počet reakcí 25)

Co je to za druh Tlamovce

osádka akvária 165*60*50

Ahoj, řeším drobné dilema s osádkou a prosím o váš názor. V akváriu je 3D pozadí a v rohu komora na ataman s filtrační kostkou+externí filtr, takže litráž je trochu snížená. Osádka je 15 Demasonek, 13 Yellowek, 6 Calvusů a nějaký Ancík, zůstali dvě Zebry red/red- zbytek se navzájem vymlátil. Otázka zní jak doplnit finální počty. Nejraději bych doplnil Zebry na nějaký rozumný počet, ale nevím, jestli to ještě akvárko unese. Díky za názor

Založil: martin1234 » více k tématu (počet reakcí 5)