Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 ............... 288


proč mi žádná rybka nedonosí mladé?

Třou se mi postupně všechny zebry a socolofi na začátku mají plné tlamky jiker ale postupně jim ubívají ,po týdnu mají rybky takový hlad že ,jikry bud spolknou a nebo vyplivnou a začnou žrát .Nevím proč to tak je dělají mě to zatím všechny rybky .

Založil: Hříšník » více k tématu (počet reakcí 6)

Nimbochromis livingstonii

mam jednu samici Nimbochromis livingstonii a k tomu tři samce,samice náký 3dny nežere a má plnou tlamu bud jiker nebo už malích tlamovců..co sní mam udělat?(vyklepat jikry,přendat do jiného akva?)díky

Založil: maty » více k tématu (počet reakcí 19)

číím krmit potěr krunýřocvce skvrnitého.

Dobrý den.Jsem opravdu začátečník a zjistil jsem že mám na kameni růžové jikry krunýřovce skvrnitého.Tak nevím,zda nechat kámen s rybkou v akváriu,nebo ho přemístit jinam.Mám obavu,aby mi vylíhlé rybky ostatní nesežrali.Mám v akvárku parmičky,mečouny a neonky.DÁL BYCH CHTĚL VĚDĚT,AŽ SE VYLÍHNOU,ČÍM JE MÁM KRMIT.dĚKUJI.

Založil: Pavel Huber » více k tématu (počet reakcí 4)

pohlavní dospělost

Zdravim všechny na tomto foru chtěl sem se zeptat jestli nevíte v jakém stáří se vytírají Neolamprologus tretocephalus.děkuji

Založil: Rybana » více k tématu (počet reakcí 1)

pohlavní dospělost

hnědá řasa na bílém písku

Pora´dte jak se zbavit hnědé řasy na písku ,mám v akva 2x36w zářivky denní světlo,pozadí krásně zelená řasa ,na písku hnědá,akva 130x50x50cm.

Založil: prcek » více k tématu (počet reakcí 6)

lombarďák a crabro

nehodí se někomu samec 2 x lombarďák ? 12 cm, zdravý dominantní kus, až moc.... okolí havířova, ostrava apod. a 2 samice ps. crabro 10 cm, potřebuju snížit stav

Založil: pivinko » více k tématu (počet reakcí 1)

dospělý samec auratusů

mám akvárko přez 300lzavedené osazenstvo. Zebry dva samci 7samic ,4 demasoni ,5 socolofi z toho 1 samec ,4labidochromis yelow a 3 auratusi pravděpodobně samice .Rybky vyrůstají spolu a v akvárku mají svá teritoria ,je tam celkem pohoda i demasoni se uklidnili a jen se před sebou předvádí a neperou se .Ale chtěl bych osádku doplnit o dospělého samce auratusů,a bojim se abych nenarušil tu křehkou rovnováhu .Jaký je váš názor na to? Co se mi podle vás bude dít v akvárku ,až ho tam pustím

Založil: Hříšník » více k tématu (počet reakcí 3)

Sladkovodní žralok ve společné nádrži s tlamovci

může být sladkovodní žralok s tlamovcema?díky

Založil: maty » více k tématu (počet reakcí 49)

Sladkovodní žralok ve společné nádrži s tlamovci

Problemy s filtrem Fluval 304

Zdravim vsechny... Mam uz nejakou dobu akva, vse probiha v pohode, ale radost z akvarka mi kazi filtr Fluval 304. Akva ma 200 litru, je tam 19 ryb, filtr myslim tak uplne nestiha, ale jde to. Cistim ho jednou za mesic az dva, jak je potreba. Pri poslednich dvou, trech cistenich mam ale velky problemy s utesnenim filtru. Je 1,5 roku starej. Kdyz ho zavru a spustim tak mi kolem modrych uchytu (spon) na stranach tece voda, jsou to fakt tenky praminky - na fotce je videt kapka,,,rozebiram, predelavam, nic nepomaha, obvodovy tesneni je netknuty, uplne v pohode. mam pocit ze to musi tect odjinud - kolem pripojeni hadic - rekl bych ze to tam zatyka dovnitr vrchni motorove casti filtru a pod sponama vyteka po stranach ven (jsou tam ve vnejsim plastu takove male prepady) ale vubec nevim co s tim - reklamace je asi dost blba, ryby by asi 30 dnu necekali. Nesetkal jste se s tim nekdo a nevite co s tim? Za rady predem diky...

Založil: CTNn » více k tématu (počet reakcí 11)

Problemy s filtrem Fluval 304

Spoluobyvatelé tlamovců

Chtěl bych se zeptat, jaké jiné ryby mohu chovat společně s tlamovci.

Založil: Kubass » více k tématu (počet reakcí 6)

Pohlaví tlamovců???

Ahojky, prosím můžete mi poradit jak rozpoznám samicu od samce??? Moc dík za odpověď.

Založil: Hana » více k tématu (počet reakcí 4)

Jikry a sežrání jich śamotných

Zdravím, potřeboval bych poradit. Mám jeden pár Vrubozobců a ti už mi 2 krát nakladli jikry, ale hned potom je snědli. Nevím co s tím mám dělat. Dnes mi nakladli další , možná se to povede. Díky za rady. PS: Teplotu jsem zvednul a dal jsem jim tam plochý žulový kámen na který to nakladli. Akvárium mám 350litrové dík.

Založil: Vrubozobec » více k tématu (počet reakcí 4)

Zhotovení akvária 640 litrů

ahoj,mam akva co je na foto Jedna boční strana má délku cca 40 cm druhý bok cca 80 cm, přední stěna 156 cm zadní cca 140 cm výška akvária je cca 75 cm chtěl bych do toho malawi ale nevim přesně jaký druch(moc se v tom nevyznám)mam už nakoupeno 120kg křimičitýho písku eště mam v plánu koupit nákou lávu a udělat 3-d pozadí...akvárium má 640l jsou tam tři zářivky 120cm a jedná na noční osvětlení 60cm .venkovní 10litrový filtr s UV lampou.prosim poraďte jaký ten druch ryb a esi mam eště něco dokoupit nebo na opak vyndat.díky

Založil: maty » více k tématu (počet reakcí 49)

Zhotovení akvária 640 litrů

BARVA DO AKVARIA

Zdravim,potreboval bych poradit jaka barva je nejvhodnejsi na polystyren do akvaria.Jestli ma nekdo nejakou zkusenost,tak predem dekuji za rady!

Založil: Myška a méďa » více k tématu (počet reakcí 3)

Nákup Tlamovců

Nazdárek chlapáci. Nemáte někdo info o tom kde se dají zakoupit tlamovci jako např.Copadichromis Borleyi Kadango, nebo Demasoni či Labidochromis Hongi Super Red. Díky za tip. Nějak se mi je nedaří sehnat.

Založil: Whitelion » více k tématu (počet reakcí 4)

kulaté akváriumm

může nějaká ryba žít v kulatém akváriu ? Moje akvárium má 40 l a jsou v něm 2 samičky bojovnice , 6 mečovek , 3 ancistrusi , 3 paví očka , 1 pancéřníčka , 2 ryby neznámého původu ( dostala jsem je k narozkám a nikdo mi neprozradil , co to je ) , 1 molly gold + 1 větší mimino mečovky zelené . za odpověď děkuji předem

Založil: kikina » více k tématu (počet reakcí 15)

kulaté akváriumm

Sekavec thajský

Zdravim lidičky myslíte si že bych mohl šoupnout k těm mejm tlamounům taky Sekavce thajskýho strašně se mi líbí a nevim jestli by to dělalo dobrotu díky za radu.

Založil: lachon » více k tématu (počet reakcí 5)

ohodnoťte tanganika

foto k předešlému příspěvku děkuji.

Založil: Rybana » více k tématu (počet reakcí 12)

ohodnoťte tanganika

ohodnoťte Tanganika

Chtěl sem se zeptat na váš názor ohledně mého akva psal sem sem tak okolo 4 mesíců.Osádka ryb 9 leleup,4 Calvus,4 tretocephaly,3 + malé brichardi 5 marlieri.Akva funguje naprosto bez problémů vodu měním co týden to 30l vody akva má objem 300l.rozměry 120x60x40cm co ríkáte na prostředí.Pokud mají mít ryby jeskyňky tak si myslím že květináče sou ok.

Založil: Rybana » více k tématu (počet reakcí 2)

pseudotropheus saulosi

Mám tyto ryby asi tak 3 měsíce po jaky době by měli asi tak samci změnit barvu?Jsou zatim pořát oranžový.Mám jich 8 tak doufám ýe tam bude alespon jeden samec.

Založil: lachon » více k tématu (počet reakcí 2)

jakou mají šanci na přežití

jakou šanci má potěr na přežití když samičky co nosí neodlovím a nechám je ve společné nádrži přežijou nějaké rybky?A ještě jak řešíte odlovování ryb to vyndaváte všechny šutry? Mě se to zdá prakticky nemožné odlovit rybku v zařízeném velkém akvárku plném šutrů

Založil: Hříšník » více k tématu (počet reakcí 4)

akva 280l na tlamovce

mam v plánu kupovat toto akva...má 280l a chtěl bych do něj tlamovce.je dobré na tlamovce?

Založil: mates » více k tématu (počet reakcí 6)

akva 280l na tlamovce

Ohodnoťte akva 300L

Ahoj,jsem tu nový,akva mám rok,inspiraci a poučení jsem čerpal z tohoto fóra.Tak mi prosím napište co a jak zlepšit.Předem Dík Jirka

Založil: pukous » více k tématu (počet reakcí 8)

Ohodnoťte akva 300L

Prosím pord´te.

Dobrý den, měla bych jeden dotaz pořizuji si tlamovce do 400 l .Moje známa má hodne tlamovců ja se v tlamovcích moc nevyznám zatím . V akvárium má asi 10 žluto oranžových tlamovců a asi zhruba 25 Modrých tlamovců tuším ze jsou to desomaní podle fotek. všichny modří mají uměle jikry na zadní ploutvi myslite ,že jsou to všichni samci a oronžové samičky nebo jak to vlastně je? Předem děkuji .

Založil: Simona » více k tématu (počet reakcí 3)

Hadohlavec africky

Ahoj vsem , nevite neco o teto (rybe-hadu)? Jsou moc krasni, ale nevim o nich vubec nic . Byla bych moc rada jestli je nekdo chova at se ozve.Slysela jsem, ze se v nadrzich nerozmnozuje a ze dorustaj velkych rozmeru, ale to je vse. Mozna , ze bych si je i poridila, ale nevim co jsou zac...

Založil: nicola » více k tématu (počet reakcí 15)