Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 ............... 288


Kořeny místo kamenů

Ahoj. Chci si zařídit akva s tlamovci a zajímalo by mě, jestli se dají kameny nahradit kořeny a nějakými kupovanými skalkami. Mám totiž slabé sklo a netroufnu si naskládat tam kameny z obavy, aby se nesesypaly. Nějaké kameny tam určitě dám, ale spíš jenom na dno. Ještě by mě zajímalo, jestli se dá na dno použít jemný slévárenský písek, který se používá na umělé trávníky. Díky za odpověď.

Založil: Kubass » více k tématu (počet reakcí 11)

Zakalené oko

Prosim vás,chtěl bych se zaptat,mam křižence cichlidy papouščí bílou a uplně se jí zakalilo oko.je takové že je hlavně zašedlé v místě čočky a pak trochu mín a šedlo jí to postupně,plave normálně,normálně se chová,ale to oko má pořád horší,já sem zvednul teplotu na 30 a přidal sůl do vody,ale jediný co mi řekli v akvaristice ať přidam nějaký vytamíny,že na to nic nemam,nevíte co by to mohlo bít?nebo jak na to? Prosím buď piště sem nebo na mail Díky

Založil: Svobík » více k tématu (počet reakcí 1)

Kopřiva,okurka,salát rajče

Prosim vás nemáte někdo nějakou radu nebo recept ja upravit kopřivu,okurku,rajče nebo salát?Už si nevim rady nechtěj vůbec nic potvory.

Založil: lachon » více k tématu (počet reakcí 11)

opět demasonky

asi jste měli pravdu ,ty demasonky rostou a začínaj se řezat ,jeden trochu narost a ztmavl ostatní 3 jsou světlejší .Takže usuzuji, že to budou nejspíš samice ,ty samičky se mezi sebou začali hodně řezat , sameček se spíš jen předvádí a pak je zažene .Jedna samička má už,dost poškozené ploutve ale barvu má pořád pěknou .Tak co mám dělat nechci o ně přijít jsou to krásné ryby mám přikoupit další aby jich bylo více? ?mám zhruba ve 300l 24 tlamovců můžu si to dovolit?

Založil: Hříšník » více k tématu (počet reakcí 16)

jak chovat tlamovce poradte mi dekuji

chci se zeptat chci zacit pestovat tlamovce poradi mi nekdo jak zacit s chovem akvarium mam 80ti litrove.co tam mam mit jaka dekorace strava kameny rostliny atd.dekuji predem.

Založil: mischak88 » více k tématu (počet reakcí 8)

Co to jsou za lidi ?

Predem se omlouvam za muj clanek, protoze se to netyka tlamovcu, ale lidi .Kdyz mi pritel poslal adresu na YOUTUBE o piranhach, tak sem byla vsoku, kdyz sem videla jak hazej zive mysi do akvarii a jsou za ziva rostrhany a sezrany a maji s toho ohromnou podivanou. Ja vim, ze to je jen mys, ale myslim si , ze zadnej zivej tvor by takhle dopadnout nemel. V prirode se stava vse, ale vse je ustanoveno v dusledku preziti, ale v nasich domovech by to takhle dopadnout nemelo!Take jsem silne proti a to predevsim chci zduraznit a proto to tu i pisu zabijeni velryb predevsim KOSATEK, ktere japonci zabijeji, take se to da shlednout tam, no proste hruzaa!!!!!!! Vite cim vice sleduji deni co se tu deje s nami, tak si sem cim dal tim vice jista, ze do tohoto sveta my lide nepatrime, protoze nezijeme v souladu s prirodou. Nechci aby to vyznelo, ze sem nejaka precitlivela nana, ale je dulezite, aby nas zajimalo co se deje kolem nas a nebyli k tomu lhostejni, vzdyt ta nase zeme nepatri jenom nam, ale vsem, kteri na ni ziji..... Kdyz si clovek nebude vazit zivota, tak uz ceho ?!

Založil: nicola » více k tématu (počet reakcí 16)

odchov ancistrusů

zdravim všechny chtěl bych se zeptat v jakym stáří a v jaké velikosti se třou ancistrusy?dík za odpovědi

Založil: dejf » více k tématu (počet reakcí 1)

Správná výměna vody v nádrži

Jelikož jsem ten amatér ,řídím se pokyny zkušených chovatelů ,a měním vodu každých 10dnů ,tak jednu čtvrtinu vody .Ale problém je ,že se mi zdá, že to rybkám nedělá dobře .Trvá to tak 5dnů než se dostanou do původní kondice .Co jí měnit méně často .Byl jsem nedávno na dovolený a vrátil jsem se po 12 dnech ,takže voda nebyla měněna téměř 3 týdny .O rybky se mi starala dcera co se týká krmení a světla .Ty rybky byli v tak úžasné kondici ,že jsem je tak ještě neviděl .Proto jsem došel k závěru ,že pokud máte opravdu dokonalý filtr ,není třeba tak často měnit vodu .Co si o tom myslíte .

Založil: Hříšník » více k tématu (počet reakcí 32)

písek do akvaria

Všechny zdavim,potreboval bych poradit,kde se da sehnat velmi jemný cerny,nebo tmave sedy pisek.Uz jsem byl v nekolika akvaristikach,ale marne..Diky za pripadne tipy.

Založil: Myška a méďa » více k tématu (počet reakcí 5)

Vyboulené oko

Ahoj,posílám foto a mohl by mě někdo poradit co je to za nemoc a jestli se s tím dá něco dělat?V akvárku to má jenom tenhle jedinej,žere bez problémů drží se více u hladiny ale jinak vypadá zdravě.Díky

Založil: Jouza » více k tématu (počet reakcí 9)

Vyboulené oko

Osvetleni pro tlamovce

Rad bych se poradil s osvetlenim pro tlamovce. Mam akva 150dx60vx50s. Do nej pripraven kryt na 120cm tribice s predradnikem. Bohuzel jsem koukal na nabidku zarivek a jsem tak nejak zmaten, neb vsechny uvadeji vykon stejny ale ruznou barevnou hloubku. Muze mi nekdo poradit jako jsou vhodne pro tlamovce, pripadne vlastni zkusenost. Ceny se pohybuji v rozmezi cca 250 - 600.- coz je dost rozdil!!

Založil: dandy » více k tématu (počet reakcí 1)

Teplejší voda ve vedrech

Běžně se doporučuje, že teplota vody má být 26-28oC. Mám akvárium v obýváku a v těch vedrech se mi dostala teplota až na 30. Po výměně vody jsem to 0 1,5st. srazil, ale do dvou dnů se to opět vrátilo ke 30. Rybky jsou čilé, žerou a vypadají, že jim to nevadí. Je tato teplota už nebezpečná?

Založil: muf » více k tématu (počet reakcí 7)

Čistota vody - řasy

Zdravím, když si prohlížím fotografie akvárií některých z vás, nikdy nenarazím na nádrž, kde by na kamenech ap. rostla řasa. Já mám však problém opačný. Ve zhruba 180 litrovém oboustranném akvárku chovám cca 20 tlamovců starých přibližně rok (velikost od cca 6 do 12 cm), rostliny žádné a množství vápencových kamenů (v podstatě po celé 100 cm délce akvária do výšky zhruba 40 cm, včetně pískového podloží). I když se snažím nepřekrmovat a filtr mám kapacitně dostatečný, především z estetických důvodů mě trápí řasa, která se množí především na kamenech, ale také mušlích a částečně i v písku. Může mi někdo poradit, jak se jí zbavit? Stačí např. častěji vyměňovat vodu? Díky za radu.

Založil: Bartas229 » více k tématu (počet reakcí 7)

Aktivní uhlí

Prosim vás je normální že to aktivní uhlí pouští černou barvu to ho mám dát normálně do filtru a doufat že nebude ta černá voda proudi do akvária?

Založil: lachon » více k tématu (počet reakcí 3)

Jaký filtr do 160l akva

Zdravím Všechny, potřeboval bych poradit, připravuji si 160l akva pro tlamovce viz. obr. Jaký filtr by byl pro toto akva vhodný?! Předem děkuji za rady a názory.

Založil: Daniel » více k tématu (počet reakcí 11)

Jaký filtr do 160l akva

poter a jejich nixovani

Mohu z mixovat asi tak 2 cm poter z novorozencema, ktere jsou jeste v tlamkach ?

Založil: nicola » více k tématu (počet reakcí 11)

agresivita rodu ryb demasoni

zase jsem četl článek o demasonkách a nemohu uvěřit tomu co jsem četl samice mají mít v dospělosti 3-5cm a samci 7-8cm .Já mám 4rybky zhruba všechny tak 5cm ,musí jim být tak rok .Já je mám asi půl roku ,ale proč píšu .Ani náznak šarvátek ,¨jsou to zatím nejpohodovější a nejkrásnější ryby co mám v akvárku .Nechce se mi do toho zatím zasahovat a přikupovat další ,nechám to tak jak to je .Co si o tom myslíte vy ,jsou to 4 samice, nebo proč se to chování tak vymyká

Založil: Hříšník » více k tématu (počet reakcí 18)

proč samička vyplivla jikry

samička Socolofi nosila týden v tlamce jikry a po týdnu je vyplivla a začala normálně žrát .Jsou to mladé ryby a jsou první co se mi vytřeli ,kdy se začnou třít zebry? jsou tak rok staré, samičky maj tak 8 a samci 10cm

Založil: Hříšník » více k tématu (počet reakcí 2)

Jak správně fotografovat ryby v akváriu

Lidičky poraďte mi jak mám fotit ryby a nádrže popř. jak nastavit fotoaparát "CASIO EXILIM" protože jsem chtěl nafotit nádrž s rybama a vůbec mi to nešlo to co z toho lezlo no fuj a taky kamarád pěstuje afriku na prodej(mooc velká pěstírna) tak jsem si chtěl něco nafotit a nic prostě mi to nešlo prosím poraďte

Založil: MM99 » více k tématu (počet reakcí 32)

Filtrace vody

Prosim vás nemohl by mi někdo poradit jakej filtr bych si měl pořídit.Mám 160l akvarko a rozhoduju se mezy Filtr Tetra Tec EX 700 vnější a nebo Filtr Fluval 205 vnější,680l/h který je asi tak lepší?

Založil: lachon » více k tématu (počet reakcí 4)

opet neco pro oko

Jelikoz je to z nemeckeho webu, rekl bych ze autor byl inspirovan panelakovou kulturou NDR. Akva 450 l.

Založil: Tom » více k tématu (počet reakcí 11)

opet neco pro oko

jaké rostliny???

chtěl bych se zeptat jaké rostliny do malawi...sice se říká že do malawi rostliny nepatří ale mě se to bez nich moc nelíbí...http://www.aqua-daho.cz/aqua-daho/OCA.htm zatim vybítám na těchto stránkách ale potřebuju radu jaké ty rostliny aby neškodily tlamovcům a naopak..díky

Založil: manaposledni » více k tématu (počet reakcí 13)

jaké rostliny???

Osvětlení akvaria

Lidičky jak dlouho bych měl asi tak svítit těm mejm tlámíkum akvárium mám postavený tak truchu v temnu to znamená že tam za celej den nesvítí sluníčko a proto nevim jak dlouho svítit nevíte nekdo? Díky předem.

Založil: lachon » více k tématu (počet reakcí 18)

Ohodnoťte moje akvárko

Slíbil jsem že sem dám svoje nové 400l akva ale ty fotky se mi nepovedli tahle trochu jde tak to zkritizujte

Založil: Hříšník » více k tématu (počet reakcí 22)

Ohodnoťte moje akvárko

Nechtěj špenát

Lidičky dáváte těm svejm tlamíkum špenát? ty moje potvory ho moc rádi nemaj nebo jestli je to ti že jsou ještě malý.Taky nevim jesli by měl bejt sušenej nebo čerstvej máte nekdo zkušenost prosím o radu.Díky pšedem.

Založil: lachon » více k tématu (počet reakcí 12)