Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ............... 288


Tanganika by earl

Ahoj tak akvarako uz je hotove.Filtruju TetraTec EX 1200 čerpací hlavici s biomolitanem,pro mechanickou filtraci.Topitko Jager 200w.No2 nemeritelne,pH-8.Prosim zhodnotte popripade co mam zlepsit?dekuju:)

Založil: earl » více k tématu (počet reakcí 15)

Tanganika by earl

jak dlouho má samička v tlamce potěr?

ahojky, chci se zeptat jak dlouho má samička v tlamce potěr? Když se na ní dívám, melou se jí tam jakoby vajíčka a dneska jsem koukala, že tyhle "vajíčka" leží na písku, ale samička jich ještě pár v tlamičce má. Jsem absolutní laik. Může mi někdo poradit co to znamená? dík Myška

Založil: Myška a méďa » více k tématu (počet reakcí 6)

Dvě stejně staré nosící pseudotropheus zebry

Ahoj lidičky včera jsem odlovil dvě stejně staré zebry s plnejma tlamkama a dal jsem je do malého asi 25l.akva.Tak mám dotaz jestli jsem učinil dobře či nikoli.Můžou být spolu a nebudou se nějak zahánět v tom malém prostoru?Aje možné že si později můžou vzájemě pochytat prcky? Děkuji za vaše rady

Založil: Milhaus » více k tématu (počet reakcí 9)

Divné chování Duboisi

Ahoj chlapy chci se zeptat čím to může bejt.Mam tropheus dubois a ted mam malí dal sem je vzlášť do malého akva a když kolem něj projdu tak třeba jedna rybka chýtí nějaký záchvat a trhavý nekoordynovejma pohybama střílí po celém akvárku až ji klepne a konec takhle jich to udělá klidně více.nevíte co stím???

Založil: KOJ » více k tématu (počet reakcí 33)

Přísavka thajská

Nevíte, kde bych mohl sehnat přísavky thajsé, nemate je nekdo na prodej? Prosím poraďte. Diky. 604232632 Děčín

Založil: sokol » více k tématu (počet reakcí 3)

zabarvení auratusů

kdy se začne vybarvovat samec od melanochromis auratus ,je už tak 8cm velký a já ho mám asi 8 měsíců a pořád má původní zbarvení ,nejde do černa ,pravděpodobně to bude pěknej obr ,protože v akvaristice jsem viděl stejně velké samce auratusů a byli už zbarveni do černa

Založil: Hříšník » více k tématu (počet reakcí 13)

Pomůžete mi určit druh ryby co mám v akváriu?

Rikaji nekomu neco tyto ryby? Ja na ne zatim nenarazil, mozna jste meli vetsi stesti nebo primo vite co jsou zac.

Založil: Tom » více k tématu (počet reakcí 2)

Pomůžete mi určit druh ryby co mám v akváriu?

Neberte to špatně

koukám,že když se tu někdo blbě nezeptá nebo když se tu neřesí co už se řešilo a nemůžete nadávat začátečníkům do blbců,že maj studovat a studovat než se na něco zeptaj tak je to tu pěkně mrtví docela mě mrzí,že zkušení chovatelé se tu nepochlubí se svými úspěchy v chovech a odchovech atd.páč v poslední době kyž se někdo zeptá tak ho jenom jebete a když se nikdo nezeptá tak nemáte co říct je mi z toho tak trochu víte co a přitom byly tyhle stránky skvělí já bohužel začínám tak ještě žádný úspěchy nemám,ale jednou budou a pak to tu povim no tak to jsem vám tu chtěl napsat a doufám,že se to tu zlepší a bude se tu zase hodně radit a pomáhat a míň nadávat a hlavně se tu nebudou lidi napat kvůli pravopisným chybám páč to je největší ubohost a rejpou jenom ubožáci co nemaj co říct a jsou strašně inteligentní a nikdo normální se s nima nebaví tak chodí prudit tak se na mě nezlobte,ale tak to vidim já a jestli se to tu nezmění tak to za chvíli zkončí páč lidi chtěj poradit a ne číst jaký jsou volové atd. a i když jednomu není rady ani pomoci tak druhýmu který řeší třeba to samí tak tomu pomoci je,ale díky tomu,že prvnímu napíšete něco o volovy tak druhýmu nepomůžete kurňa jsem se nějak rozepsal no nic tak se tu mějte a pište samí užitečný věci

Založil: Ivan » více k tématu (počet reakcí 27)

Pseudotropheus elognatus

Ještě jeden dotaz bych měl na jednu z ryb ,začal jsem pozorovat změnu chování a to tak že tak nějak křečovitě plave ,teda jestli to dobře popisuju,prostě ne tak lehce jako ostatní a drží se často při dně na jednom místě.Žere normálně ,stejně bojovně jako ostatní ,ale potom zpravidla jako by těžce klesne ke dnu a moc pohybu u ní nevidím .Mám pocit, že se v akvárku děje něco co by nemělo.Nebo je to normální?

Založil: Standa » více k tématu (počet reakcí 1)

Je to nemoc ?

Ahoj, jsem tu poprvé a s tlamovci jsem začal asi před půl rokem a ztím v pohodě,dokoknce to vypadá na mladý,ale samec (Pseudotropheus zebra OB), který si teď chrání teritorium a samičku která už nosí mladý v tlamě,změnil barvu z té krásné oranžové do vybledlé až skoro bílé.Žere normálně nepozoruju nic divnýho,je ta barva. Poradíte mi jestli je to normální nebo je něco v nepořádku.Díky

Založil: Standa » více k tématu (počet reakcí 3)

náplně do biofiltru

potřeboval bych doplnit dvě komory biofiltru mám tam zatím jen kostku biomolitanu a 2 komory prázdné nechce se mi kupovat nic drahého ,poradte něco levného přírodního

Založil: akvarista » více k tématu (počet reakcí 9)

Dvojí odchov M. auratus v jednom odchovném akva

Zajímal by mě Váš názor na přidání nosící samice M. auratus k již odrostlejšímu potěru stejného druhu. Máte s tím někdo zkušenost?

Založil: RITCHI » více k tématu (počet reakcí 8)

biofitrace mého 300l akvárka

mám tříkomorový biofiltr o objemu jedné pětiny nádrže ,ale nevím jakou rychlostí by přez něj měla protékat voda ,poradíte?

Založil: akvarista » více k tématu (počet reakcí 10)

Nitkovité výkaly

Dobrý den, akva 200L,filtr Fluval 205, 18ks tlamovců , teplota vody 26 st., všechny ostatní měřitelné hodnoty O.K., výměna vody pravidelně 6-7 den, krmení 3x-4x za den - mix.zelenina, sak green, tetra vegetable, spirulina tabs. chování ryb běžné, žádné změny v žravosti, kůži, nebo těle ryb, přesto 4 až 5ks saulosi má bílé nitkovité výkaly. Co byste mi doporučili udělat, abych je toho zbavil. Pár příspěvků na toto téma jsem četl, nicméně popisované příznaky a chování ryb neodpovídají zatím těm mým, mají zkrátka jen ta bílá h... a nic víc. Děkuji za rady, Hans

Založil: Hans » více k tématu (počet reakcí 11)

Kolik rybek do 300 litrů?

chtěl bych požádat o radu kolik rybek mám dát do 300l akvárka mám tam 24 tlamovců 4demasoni 4 labido yelov 8 zbra red red 3auratusi a 5 socolofi,pak tam mam ještě 8 přísavek na čištění řas můžu jesště nějaké tlamovce přidat chtěl bych auratusi samičky mám asi 2 samce a 1 samičku u tich demasonek mám asi 4 samice protože se vůbec nervou mám jim sehnat pořádného tyranosaura?

Založil: Hříšník » více k tématu (počet reakcí 37)

Prach ve vodě.

Ahoj mam problém.V akváriu se mi vznáší jako by prach je to v celém sloupci vody.Akvárium je 200L a mam vnější filtr Fluval 205.Akvárium je založené měsíc a půl.Dá se s tím něco dělat??Děkuji za rady.Jo a určitě se někdo by rád zeptal (To chceš do 200L Tlamovce?)Tak rovnou odpovídám nechci.:-)

Založil: Maros » více k tématu (počet reakcí 12)

tři nosící samice

Zdravím všechny,potřebuji poradit.Tři samice mi nosí jikry v tlamce.Už jsem je odlovil(pěkná fuška),ale mám jen dvě menší odchovné akva.Je možné abych dal dvě k sobě aniž bych přišel o mladé??Nebo musím mít každou zvlášt?Pokud ano,které dva druhy?Jsou to samice Cynotilapia Afra,Labidochromis c. Yellow a Melanochromis Auratus.Díky za rady.

Založil: pidanek » více k tématu (počet reakcí 12)

Jikry cichlidek, v akva s tlamovci?

Ahoj.Dnes ráno jsem zjistil, že v mém akva kde mám tlamovce a cichlidky mají cichlidky nakladené jikry...Nevím zda můžu přelovit kámen i s cichlidkama do jiného akva?Popřípadě jinou radu...Předem děkuji

Založil: Řehna » více k tématu (počet reakcí 6)

výběr ryb do akva140 x 60 x60

Ahoj všem, tak po delší době sem si našel pár ryb co by sem chtěl, ale radši se ještě poradím ze skušenějšíma.Budu hodně rád za vaše připomínky a rady. Takže ten můj seznam: Cynotilapia afra Ikombe, Cobwe a Nkhata Bay Cynotilapia pulpican Labeotropheus trawavasae Zimbawe, Mpanga Labidochromis caeruleus Lion´s Cove I´ Labidochromis sp. Hongi, sp.Mbamba Melanochromis maingano Pseudotropheus saulosi, socolofi, sp.polit

Založil: Drahoš » více k tématu (počet reakcí 19)

krupička-přenos

Dobrý den,můžu si domů přiníst krupičku s rotlinkama?Jako že by v akva,kde jsou nakažené ryby,byly i rostliny.Děkuji za rady.

Založil: Lucka » více k tématu (počet reakcí 1)

skřínka pod akvárko

Zejtra mě dovezou skřínku pod 400l akvárko ,nechal jsem si ji dělat na zakázku .Akorát že jsem nedal na rady udělat to z lamina a nechal jsem to udělat celé ze dřeva z masivu ,tak jsem zvědavej jak si to poradí s těmi 600kg co na to postavím,máte to někdo také ze dřeva na takhle velké akva a unese to? co myslíte

Založil: akvarista » více k tématu (počet reakcí 4)

Tři druhy talmovců společný chov

co říkáte tomu dyž mam 120l akvárko a vtom mam 14rybiček ale tři druhy není to blbý? Slyšel jsem že každej druh si musí udělat svoje teritorium díky za odpovědi

Založil: mana » více k tématu (počet reakcí 21)

Prosím o radu co je to za tlamovce.

Prosím všechny co vědí o jakého tlamovce se jedná aby poradily.

Založil: CUP » více k tématu (počet reakcí 7)

Prosím o radu co je to za tlamovce.

prosim poradit jake cichlidy

do maleho akva 64 l ...pocitam tak 4 - 6 nejakych mensich ryb...doporucite nekdo neco ? dekuji predem vsem :)

Založil: Zacatecnik s cichlidami » více k tématu (počet reakcí 6)

Co na tyto ryby

Co na tyto lamovce říkáte jsou to krasavci z Viktorýnova jezera

Založil: Rybana » více k tématu (počet reakcí 11)

Co na tyto ryby