Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ............... 288


Urcenie pohlavia Metriaclima estherae

Zdravim, prosim o radu, potrebujem zistit pohlavie Metriaclima estherae podla fotky(mam dojem ze na fotke ma plutvy vyraznejsej modrej farby ako v reale). Som zaciatocnik, fakt si niesom ista. Dakujem

Založil: Domca219 » více k tématu (počet reakcí 21)

Co je s rybkou??

Zdravím, mám podezření, že je ryba "těhotná". V jaké fázi je? Co v tomto případě dělat? Nemám s odchovem zkušenost. Děkuji za reakce.

Založil: MartinMartin » více k tématu (počet reakcí 38)

Co je s rybkou??

Tetratec ex1200 plus- problem

Zdravím a prosím o radu.Zakoupil jsem tento filtr a jsem zklamán. Je hlučnější, než jeho předchozí model a ozývá se takové plastové chroustání či drnčení asi od vrtulky rotoru. Domluvil jsem se na výměně hlavy filtru, ale dělá to to samý, takže zřejmě vlastnost :-( Nemáte někdo zkušenost s tímto filtrem ? Je to důvod k reklamaci ? Navíc reklamace trvá měsíc a to nemůžu být bez filtru. Prostě mrtviční stavy :-).Předem díky za pomoc.

Založil: martin1234 » více k tématu (počet reakcí 4)

odchov mladých

Začínají mi samice PS. Saulosi nosit, pár mladých jsem už zahlédl, ale ve spol. Nadrzi asi neprezili, Staci 30 l elementka do které bych samici přelovil. ? Nevím jak dlouho už nosi. , vydržela by tam i delší dobu? Díky Pavel

Založil: Pavs » více k tématu (počet reakcí 2)

Peroxid vodíku 3%

Dobrý den, prosím o radu. Pročítal jsem několik diskuzí a porádně jsem nepobral jak naředit peroxid vodíku k odstranění řasy. čtu tady 1ml na 2 litry vody.znamená to ,že 1ml peroxidu vodíku mám rozředit ve 2 litrech vody a postříkat hladinu, případně postříkat pod hladinou kameny, které jsou řasou pokryty? Nebo se aplikuje 1ml peroxidu na 2 litry vody obsahu akvária? Nerad bych uškodil rybám. na kamenech se mi tvoří tmavě zelená až černá řasa, kterou se doposud nepodařilo odstranit jinak než vyjmutím kamenů a namočení do SAVA..předem děkuji za informaci.

Založil: Tomas Uhlik » více k tématu (počet reakcí 20)

112 l akva do stylu bílé dno kameny, 3D pozadí

Zdravím, předem se omlouvám, že jsem asi miliontý spamer na toto téma, ale už si vážně nevím rady. Prosím o radu a informaci co a jak. Je možné do tohoto akvaria 70*40*40 cm cca 112 l postavit bílé písčité či jemně štěrkové dno s kamením, trošku zeleně a nějaké to 3D skalnaté pozadí pro rybičky, které s v něm budou cítit fajn a hlavně pro jaké rybičky? Děkuji za info které mi pomůže mojí vizi realizovat. Bohužel vzhledem k prostoru mi nejde realizovat akva 200l +, které by bylo ideální.

Založil: Tomáš suchman.t@gmail.com » více k tématu (počet reakcí 4)

Tlamovci Jičín: Východní čechy

Zdravím. Je tu někdo z okolí Jičína kdo chová Tlamovce? Rád bych pozdílel zkušenosti a rady. Jsem případně na rcpark@seznam.cz

Založil: RCparkcz » více k tématu (počet reakcí 1)

Je vhodné přidávat do vody sůl?

prosím vas prisálate vodu? a aké množstvo?

Založil: jumbo » více k tématu (počet reakcí 6)

Pomůžete mi určit druh ryby?

prosim co je to za druh tlamovce tmave modre az do cerna dekuji honza

Založil: honza82 » více k tématu (počet reakcí 16)

Pomůžete mi určit druh ryby?

Co je zase tohle???

http://www.ornamentalfish.com.tw/prod_list.asp?prod_sub_id=48&prod_id=161

Založil: mecan1 » více k tématu (počet reakcí 1)

Co je zase tohle???

POMOC!!!! zelená voda

Zdravím a prosím o pomoc. Mám Akvarium 450l, tlamovci 50-55 ks, 3 kytky. Dno křemičitý písek 2-5 cm + piskořky. vnější filtr Eheim3 2075. Složení filtru od spodu, plastové kroužky, eheim substrát, poté bio molitan, eheim substrát a vata. Už nevím čím to je, voda naprosto zezelenala a i když vyměním vodu každý týden, tak je to jak brčál. Jsem z Prahy a fakt je ten, že i před tím jsem každý čtvrtý den musel čistit přední sklo od zelené jemné řasy. Nyní je ale voda zelená hned druhý den po výměně 2/3 vody. Může to být i tím, že jsem měl před tím větší kamínky zeolitu na spodu filtru? Díky všem za pomoc.

Založil: Marek novakmarek@centrum.cz » více k tématu (počet reakcí 6)

POMOC!!!! zelená voda

O jaký druh se jedná?

Dobrý večer, mohla bych Vás požádat o radu,o jaký druh se jedná? Předem moc děkuji!

Založil: Nina » více k tématu (počet reakcí 2)

O jaký druh se jedná?

pozadí do akvária

Sháním kontakt na pana Radka Havlenu, mám zájem o zhotovení pozadí do AQ a kontakt nemohu někde vyhledat, děkuji.

Založil: David Klásek » více k tématu (počet reakcí 5)

Předělání amazonky na Tlamovce

Zdravím , uvažuji ze své akvárium předělam na malawi nebo Tanganyiku popřípadě Viktoriino jezero jaká by byla vhodná osadka pro alvarium 120x65x40 díky

Založil: Adámek » více k tématu (počet reakcí 3)

Předělání amazonky na Tlamovce

Krupička tlamovci

Zdravím, mám menší problém asi tři rybky z osádky na sobě mají pár bílých teček, takže je to nejspíš krupička. Mohl by mi prosím někdo poradit jak nadávkovat sůl ?? Teplotu už zvyšuji na 29 stupňů. Akorát potřebuju nadávkovat tu sůl :-) A potom kdy vyměnit vodu?? Za týden? za 10 dní? A při výměně vody doplnit zase sůl? Děkuji za odpověď Lukáš

Založil: Hubas » více k tématu (počet reakcí 1)

Mražená artemie

Ahoj všem, mám pseudotrophheus saolosi a cynotilapia afra, zatím krmím hlavně Sera Flora + mražený cyclops. Teď jsem koupil mraženou artemii v dobré víře, že bude drobná a nebudu muset líhnout vajíčka pro potěr, ale jsou to dospělé artemie. Je možné je dávat těmto tlamovcům a jak často? Vím, že nesmějí dostat patentky, tak bych nerad udělal nějakou chybu. Je možné sehnat drobnou mraženou artemii? Vím, že je ještě odskořápkovaná, údajně i výživnější než líhnutá, ale často se píše, že ji ryby nechtějí, máte s ní někdo zkušenost?

Založil: JV1 » více k tématu (počet reakcí 3)

Jaký typ zářivky používat v akváriu?

Dobrý den, chtěl bych se optat na vaše názory týkající se osvětlení, které by co nejvíce zvýraznily vybarvení Aulonocara Red Dragon a zároveň bylo zachováno vybarvení ostatních ryb (Cyr. moori, Lab. yellow) i přirozený vzhled nádrže. Zatím svítím Led-pásky studená bílá, ale není to ono. Asi bych je vyměnil za zářivky, ale nejsem si jistý typem trubic. Dík moc za každý názor.

Založil: Pavel Jíra » více k tématu (počet reakcí 16)

je těhotná? :)

Dobrý večer, omlouvám se, zda ruším. Jsem začátečník a mám podezření, že samička je "těhotná". Posílám fotku. Je stále někde v rhu, nebo u kamenů, nežere, a má takový velká "krk" :) A mám udělat něco pro to, aby potěr přežil? Děkuji moc!!

Založil: David S. » více k tématu (počet reakcí 2)

Kombinace ryb - ještě než začnu

Dobrý den. Pokud bych mohl požádat o radu pro začátečníka (s tlamovci úplného), tak budu za každou 'rozumnou' odpověď vděčný. Teprve se chystám obětovat svůj čas a péči těmto úžasným rybám a proto něž si je pořídím, tak abych něco nezvoral se raději zeptám. Pár obyčejných nádrží za sebou, ale Afriku žádnou. Nádrž plánuji 'jen' Malawi 300l (120x50x50), pravděpodobně modré LED osvětlení (bude vadit?), ohledně filtru (vnější) jsem na vážkách, jestli jeden pořádný a nebo dva menší ?, kdyby jakože jeden kiks a toto zjištění by přišlo až za pár hodin, nádrž bez pozadí, bez rostlin. A teď k rybkám. Zhlídnul jsem se v Aulonkách (kdo ze začátečníku ne, že :-), můj názor, mé mínění ) a k nim šupnout Yellowky. Pokazím to takto a nebo to i po čase v nádrži přežijí bez újmy, když vše ostatní pošlape jak má? Pokud by to nevadilo a fungovalo by to, tak je možné nakombinovat Aulonocary ve větší barevné rozmanitosti, a vůbec jakýkoliv jeden druh ve více barevných variantách a nebo se budou boxovat kvůli tomu? Případně díky za každou radu. Martin.

Založil: valecekm » více k tématu (počet reakcí 3)

Určení druhu rybky v akváriu

dobrý den, prosila bych o radu. Ráda bych věděla co mi to plave v akváriu za rybu. Nejsem zdatná chovatelka ryb, naše akvárium je součástí paludáriua. děkuji za odpovědi

Založil: 6mona » více k tématu (počet reakcí 7)

Určení druhu rybky v akváriu

Ještě jednou dusičnany

Mohu se zeptat místních co říkají tento výrobek? http://www.aq-fix.cz/static/aq-fix_dusicnany_a5.pdf

Založil: Filip Král » více k tématu (počet reakcí 11)

Cynotilapia afra

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na Cynotilapia afra.Mám akvárium o objemu 120l a v něm mi plave 5 tlamovců tohoto druhu.Chtěl bych dokoupit další a to Tlamovec černoploutvý, budou se snášet v tak malým prostředí a jaký to bude mít vliv na rozmnožování ?

Založil: wolsie » více k tématu (počet reakcí 11)

názor na čtyřzubce

jaký máte nazor na čtverzubca zeleneho v malawi? videl sem kopu videii kde sú spolu v akva

Založil: CST » více k tématu (počet reakcí 1)

Jaké vybavení do akvária Malawi 240 litrů

Ahoj, chystám se založit akvárium Malawi. Plánuji Juwel RIO 240. A protože je to první pořádné akvárium, tak si dovolím pár dotazů. - bude stačit vnitřní filtr Bioflow 3.0 - pozadí - asi Juwel nebo Diversa - jen cca 1 cm silné. Bohužel se tam asi nedá dát vcelku 120 cm, akvárium má příčku u krytu. Dá se ta Diversa přepůlit a v akva zase slepit, zkoušel to někdo. nebo koupit 2 ks s poloviční šířkou - dají se dát těsně vedle sebe? - písek křemičitý - prý ideální ten do filtrace od Mountfieldu - bude to OK A ještě dotaz, není zde někdo z Boskovicka, uvítal bych i třeba osobní dohled nad založením od zkušeného chovatele. Díky za rady či náměty. Pavel

Založil: PP » více k tématu (počet reakcí 65)

Nové Malawi - výběr ryb

Zdravím, začínám s Malawi, mám akvárium 350 l (140x50x50) a vybírám ryby. Zatím uvažuju s Labidochromis caeruleus 12ks, Iodotropheus sprengerae 12ks a Pseudotropheus Acei 12ks. Líbí se mi ale i fotky a videa akvárií s rybami non-mbunas složená ze samých samců (ambice odchovu zatím nemám). Prodává vůbec někdo samotné samce, nebo musím koupit skupinu malých a počkat co z nich vyroste? Jaké druhy doporučíte do mého akva? Např. různé Aulonkary např s Labidochromis caeruleus? Pokud se jedná o samé samce, je jedno, jaký je počet kusů od jednotlivých druhů (např. 3-5 od druhu)? Chtěl bych dosáhnout zajímavé barevnosti a rozumné snášenlivosti. Předem děkuji

Založil: lisuten » více k tématu (počet reakcí 14)