Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 ............... 288


Divná barva písku

Zdravím všechny, potřeboval bych se zeptat co mám dělat, když mi začal hnědnout (žloutnout) písek. Mám v akva bílý křemičitý písek a začal mi místama hnědnout (žloutnout). Vůbec nevim co to má znamenat. Předem díky za odpovědi

Založil: Filip 81 » více k tématu (počet reakcí 1)

akvárium tanganika

Zdravím všechny na tomto fóru?Chtěl sem poradit ohledně čištění vody u tanganiky mám jí už půl roku je to nárž okolo 250 l vody když odečtu dekoraci mám tam filtrační hlavu atman dává 600l za hodinu rybám to vyhovuje myslíte že je to slabé?Mam tam 10 leleupi,6 calvus,4 tretocephaly,pár marlier tato kombinace mi byla vybrána chovatelem těchto nádherných ryb.Ryby nejsou zatím dospělé leleupi měří 7-10cm,calvusy okolo 7-10 cm tretocephaly 11cm.není to moc ryby sou perfekně zviklé na pohyb více druhů dos se prohání ale bez zranění.Ryby krmím patentky a granulemi.Vodu měním tak okolo 3 tydnů 100l poté přidávám sodu polévkovou lžíci na 50l a to samé soli.Co na to říkáte je to tak ok!

Založil: Rybana » více k tématu (počet reakcí 20)

akvárium tanganika

výměna filtru

zdravím,chtěl bych se zeptat jak si mám počínat z výměnou filtru Fluval 303 za tetra tec 1200 nový .

Založil: prcek » více k tématu (počet reakcí 12)

Zhodnotite???

Zdravim lidicky dnes jsem cistil Ameriku co na ni ríkáte?

Založil: Metalic :-D » více k tématu (počet reakcí 3)

Zhodnotite???

Jaké ryby k tlamovcům???

Vymřelo mi v akvariu dost tlamovců...zbyli pouze tři. Dále již tlamovce chovat nechci a zajímalo by mne, jaké rybky k těmto třem pořídit?

Založil: Lenka Janová » více k tématu (počet reakcí 5)

pseudocrenilabrus nicholsi

Zdravím všechny na této stránce.Chtěl jsem se zeptat jestli nevíte něco o tomto druhu děkuji z odpovědi.

Založil: Rybana » více k tématu (počet reakcí 6)

Můžete ohodnotit moje akvárium?

Ahoj zhodnote akvarko??je napustene 4 dny d140š60v50!!Ale jeste nemam dodelany Kryt je to jen tak osvetlene az vim jak to vypada a az to muzete okomentovat.Predem dekuju za zhodnoceni:)

Založil: earl » více k tématu (počet reakcí 21)

Můžete ohodnotit moje akvárium?

Lepidlo a barva na 3D pozadi

Nazdarek vsem,potreboval bych radu ohledne lepidla a barvy na 3D pozadi,ktere se chystam vyrobit???(jake,kde,za kolik)Chci ho udelat z polystirenu+pisek.Predem diky za rady,Petr

Založil: Myška a méďa » více k tématu (počet reakcí 5)

skvrny na kamenech

Zdravím, mám v akvariu bílé kameny a na nich se mi udělali hnědé skvrny a pomalu jich přibývá.Tak bych potřeboval poradit jak se toho zbavit.

Založil: Tomo » více k tématu (počet reakcí 1)

Pseudotropheus acei?? (Ziadost o radu pri odchove...Pleas

Chcel by som Vas poprosit o radu ako odchovat Pseudotropheus acei. Mam dve samice a dvoch samcov, uz sa mi 2x vytreli samice aj som oddelil mlade od samice v samostatnom akvariu ale vzdy mi poter vyrzal max 3-4 dni??... teplota vody v chovnom akvariu kde som umiestnil poter bola 25C°... Neviete o nejakych ceskych alebo slovenskych strankach kde by bolo podrobne rozpisane ako sa starat o poter Pseudotropheus acei??? Diky za odpovede.... :D PS:" Som zacinajuci chovatel cichlidovitych ryb... predtym som choval len zivorodky,...atd.."

Založil: AndyS » více k tématu (počet reakcí 8)

Co to může být za druh?

Chci se zeptat jestli neví nekdo o jaký druh se jedná.Děkuji

Založil: Začatečník » více k tématu (počet reakcí 10)

Co to může být za druh?

o chovu a occhovuCalvus

Chci se zeptat jestli neví nekdo něco o chovu a odchovu calvusů

Založil: Lubos Ryba » více k tématu (počet reakcí 3)

Výběr vhodného topítka do akvária

Ahoj může mi někdo poradit s výběrem topítka do 200L nádrže??Jde mi o zkušenosti s různými značkami.Jakou radíte a jak silné.Potřebuji vodu držet na 28°C.Akvárium je v pokoji kde je teplota v rozmezí 22-25°C.Děkuji za tip

Založil: pytkin » více k tématu (počet reakcí 21)

potěr podruhé

děkujem za rady, ještě nás zajímá jak často můžem teď čekat nové přírůstky?díky

Založil: Myška a méďa » více k tématu (počet reakcí 1)

dotaz- potěr

chceme se zeptat, jestli si samička bere potěr zpátky do tlamičky a jak dlouho to trvá, než je vypustí úplně. Ráno jsme našli 12 přírůstků a teď je nemůžeme najít.-( Doufáme, že je nesežrali.....

Založil: Myška a méďa » více k tématu (počet reakcí 4)

60x35x30 akvarko..jedna zarivka

jakou doporucujete ? premyslel jsem o osram skywhite...co vy na to ? diky predem za rady

Založil: Zacatecnik s tlamovci » více k tématu (počet reakcí 12)

Jakou barvu 3D pozadi v akváriu?

Potreboval bych poradit, mam akva jen 35cm siroke cili pozadi pujde za, vevnitr cerveny sterk a kameny a premyslim cim nabarvit to pozadi z polystyrenu.. v akva mam cichavce(nebo rajovce ted nevim:D) a neonky.. diky

Založil: Jaryn » více k tématu (počet reakcí 28)

zhodnotte pozadi???

dekuju za vase podivani a vas nazor:)

Založil: earl » více k tématu (počet reakcí 14)

Pseudotropheus saulosi coral red

mám prázdný 150l akvárko a chtěl bych si zněho udělat jednodruhový akvárko mohl bych tam mít 6x Pseudotropheus saulosi coral red

Založil: Ivan » více k tématu (počet reakcí 26)

osvětlení akvária

pomalu dodělávám nové akva na 300l klasika 120x50 cm ,potřeboval bych poradit nějakou zajímavou a účelnou kombinaci zářivek na osvětlení a jak je mám zapojit poradte

Založil: akvarista » více k tématu (počet reakcí 1)

Filtr vnitrni Fluval 3+

Zdravim..mam male (60*30*35) akvarium...do ted v nem "bydleli" ruzne sladkovodni rybky typu parmicky, tetry, a spol...bydli v nem filtr vnitrni Fluval M3+ ..rad bych znovu zacal s novym akvariem (stare osazenstvo po padu nektere chemie diky pecujici babicce neprezilo:( )Malawi typu. Muj dotaz je k onomu filtru : Nebude tam rybkam nebo necemu "vadit"? (je tam z duvodu nedostatku mista okolo...takze prosim zkusene aby poradili zacatecnikovi a dekuji predem

Založil: Zacatecnik s tlamovci » více k tématu (počet reakcí 5)

Odstranění silikonu(lepidla) ze skla

Dobrý den, z důvodu skladování jsem rozřezal (rozlepil) staré akvárium (250 l) na jednotlivé díly. Nyní ho chci slepit znovu dohromady. Nevíte někdo, jak očistím hrany skla od silikonu(lepidla). Odstrňování žiletkou je dosti náročné a navíc to není dokonalé. Děkuji.

Založil: jo_ska » více k tématu (počet reakcí 13)

Má zde cenu 3D pozadí?

Přemýšlím o výrobě 3D pozadí, ale akvárium má šířku pouhých 30 cm. Kladu si proto otázku, zda má cenu ubírat další centimetry, nebo jestli to mám vyřešit nějakou tapetou. ???

Založil: papaya » více k tématu (počet reakcí 14)

co to může znamenat

dneska jsem přišel z práce a kouknu do akvárka a koukám,že jedna ryba má vypouklé oko jenom jedno nevíte co to může být

Založil: Ivan » více k tématu (počet reakcí 17)

Pozor na nakup starsiho akva

Potom co jsem za posledniho pul roku 2x malem vytopil byt ,poprve 100 l akva (odpoledne,unik asi 20 l) podruhe 280 l (3,30 hod. rano,unik asi 100 l ), jsem se rozhodl dalsi starsi akva rozrezat a slepit znovu. Pokazde totiz slo o starsi akva,koupene z druhe ruky a lepene bilym silikonem.Ani jedno nevykazovalo vaznejsi poruseni spoje. V obou pripadech ale doslo k odlepeni casti predni steny, lepidlo povolilo.Po rozrezani toho tretiho akva (250 l ) jsem zjistil pricinu-neznalost zasad lepeni akva.Takze hazim par fotek jako vystrahu pri koupi starsiho akva z neznameho zdroje.Bud srazte cenu na cenu stareho skla,nebo kupujte jen kdyz vite kdo a jak lepil.

Založil: Tom » více k tématu (počet reakcí 17)

Pozor na nakup starsiho akva