Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 ............... 288


Pomoc asi nejaka nemoc

Hoj , mam už zarizene, teda skoro zařízené akva 600L . Dostal jsem 1 samce a 2 samice + několik mladších ryb druhu Melanochromis auratus . 2 týdny pohoda, ale pak jedna samice zacala honit tu druhou a ta měla otrhané ploutve a místy světlé šupiny . Vyndal jsem ji a tet vypada že se srovna , ale 3 dny na to podobne vypada slabsi ze dvou samcu Ps zebra a následně pošel . Vypadal celkem dobře a hlavne žral a už jsem ho chtel prodat aby ho ten druhej neumalatil ale zdechnu :(. No mávnul jsem na tím tak nějak rukou ale dneska přijdu domů a co nevidim druha samice co je ve velkém akva vykazuje stejne příznaky : nežere , místy bledé šupiny a občas to vypadá že má problém udžet tělo ve vodorovne poloze. Nevím co s tím, ostatní ryby se třou a vypadají zdravě, jinak skladba ryb je 6x Ps acei , 4X Lc yelow, 4x S friery a 4x ps zebra rr + teda ty aurati.

Založil: otaznik ) » více k tématu (počet reakcí 1)

Opět kalná voda

Napadlo mne ještě jestli nemůže zakalovat vodu břidlice i když jsem ji vyvařoval.A vnejhorším případě rozebrat komplet akvárko,vyhodit břidlici,místo štěrku písek a nechat kameny z chorvatska.mirek

Založil: Miroslav Pavelek » více k tématu (počet reakcí 4)

Opět kalná voda

Děkuji za vaše rady,ale jsem z toho jelen,protože jsem začátečník.za ten filtr se omlouvám je to ATMAN na 1.200 litrů.a uvnitř mám molitan,štěrk z akvária a keramické kroužky.Vodu měním jak jsem již řekl jednou za 10,14,30 dní vždy polovinu z 300 litrů.Ale voda byla vždy kalná,všelijak jsem tu výměnu vody zkoušel.Vodu beru v bytě a je nádherně čístá jak křyštál.ryby krmím sera viga,nudle jednou za 14 dní,patentky,sera granured gren.Nejvíce jim chutná vločkové krmivo sera vigan,to sežerou do 1 minuty,ostatní do 15 minut,Napadlo mne jako laika jestli bych neměl dát do filtru aktivní uhlí místo štěrku.včera jsem měnil vodu a ten štěrk jsem vyhodil,tak uvidím.Mirek.

Založil: Miroslav Pavelek » více k tématu (počet reakcí 5)

Aulonocara spec fire-fish

ahoj nevíte někdo kde by se dala sehnat tahle ryba Aulonocara spec fire-fish tady je na jednom odkazu http://images.google.cz/imgres?imgurl=http://www.sugerfold.hu/img/060501/firemale3.jpg&imgrefurl=http://www.sugerfold.hu/301-malawi.html&h=519&w=800&sz=149&hl=cs&start=1&um=1&tbnid=ikrARRnzLxJ_7M:&tbnh=93&tbnw=143&prev=/images%3Fq%3DAulonocara%2Bspec%2Bfire-fish%2B%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Dcs%26lr%3Dlang_cs%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:cs:official%26hs%3DHpU%26sa%3DN dík moc

Založil: johaness » více k tématu (počet reakcí 36)

johanii a maingano

je možný,že se mi tyhle ryby budou křížit nebo se nemusim bát

Založil: Ivan » více k tématu (počet reakcí 6)

Nemůžu sehnat zářivky

DObrý den, nemůžete mi někdo poradit kde mám zakoupit zářivky 860, 865 nebo Phillips Aquarelle? Prosím Četl sem si tady různé příspěvky, a rozhodl sem že bych je taky mohl zkusit, ale nemůžu je nikde sehnat!!! Byl sem se ptát v Obi i v Hornabachu ale nic. Kdyžtak mi prosím napiště nějakej odkaz nebo tak neěco, kde by se dali zakoupit. Strašně moc děkuju

Založil: Pepino » více k tématu (počet reakcí 16)

Osvětlení a filtrace v 250l akva

Dobrý den přeji, potřeboval bych poradit od zkušených a chtěl sem zeptat jak dlouho, kolika zářivkama a kterýma bych měl svítit nad svým akvárkem, které je umístěno v předsíni, takže se mi tam nedostane žádné denní světlo. V bytě sem totiž nenašel jiné vhodné místo, tak sem ho musel umístit zrovna sem. A co se týče filtrace, tak mám Tetra Tec EX 700 a chtěl sem se jenom zeptat jestli mám filtrovat neustále, nebo třeba 5 hodin deně? A ještě sem se chtěl zeptat jestli mám mít tu filtraci naplno? Filtr má regulovatelné kohouty na přívod vody z akva a na odvod zpět do akva. Strašně moc děkuji

Založil: Nick » více k tématu (počet reakcí 9)

Uzdravená Aulonokara

Asi před 2 měsíci jsem ve fóru žádala o pomoc. DÍKY za rady, teprve dnes jsem se rozhodla Aulonokaru vrátit do její domovské nádrže.Nechala jsem ji důkladně uzdravit- což se povedlo ( hurá!!!) .Ve zbývajících dnech rekonvalescence jí dorostly ploutve a je z ní- vlastně z něj zase krasavec.Návrat proběhl bez problémů.Zdena

Založil: Zdena » více k tématu (počet reakcí 2)

dolomitický vápenec

zajímalo by mě jestli se dá použít k ůpravě vody tento vápenec prý se používá k ůpravě zeminy je buď mletý nebo granulový je ještě nějaký a moh bych popřípadě použít ten granulovaný

Založil: Ivan » více k tématu (počet reakcí 1)

Stále kalná voda

Již 8 měsíců mám zařízené akvárko o 300 litrů - Malawi.Vše než jsem dal do akvárka tak jsem jak kameny,černou břidlici a štěrk vyvařil tak mám stále kalnou vodu.Při čelním pohledu je čisté dá se na něj dívat,ale zboku jak bych vylil mléko do akvária.Mám filtr s čerpadlem od Anaheim o 1.200 litrů.Vodu jsem zkoušel měnit co 14 dnů,nebo 3 týdny a všelijak i když jsem měl malinké rybky od firmy Frontoza pan Čuhel tak to akvárko se tak rychle nezašpiní.Zkoušeli jsme všelijaké tablety,roztoky ale nic nepomáhá.Zajímavé je,že ryby rostou a žerou jsou v pohodě což mne těší,ale ta voda je děs.jsem z toho na prášky.Už si ze mne návštěvy dělají srandu zda nemám firmu na mlékárnu.POMOŽE MI NĚKDO PROSÍM PROSÍM.Mirek Ostrava

Založil: Miroslav Pavelek » více k tématu (počet reakcí 13)

Jaké tlamovce do akva 200 litrů?

Dobrý den, může te mi poradit jaké tlamovce do akva o rozměrech 100x50x40 (dxšxv). Rozhodl jsem se pro tlamovce z jezera Malawi.Ale asi by to chtělo nejspíš nějaké méně agresivní. A jestli by ste mi mohli ještě poradit kolik kusů by bylo tak ideální. Strašně moc děkuju. P.S.v tomto akvárku mám filtraci Tetra Tec EX 700, bude pro toto akva dostačující?

Založil: Filip 81 » více k tématu (počet reakcí 59)

stopa v písku

Dobrý večer,rád bych se zeptal jak řešíte,pokud se ovšem podobné náznaky u Vás také vyskytují,přítomnost jemné,nahnědlé stopy(čáry)cca 1cm pod úrovní písečného dna?Nevím,jedná-li se o sediment výkalů neustále se přeskupovaného písku,nebo o řasu?Nejvíce je to viditelné právě v teritoriu "písečného fukaru" mého chlapáka Lombarďáka.Díky

Založil: dian » více k tématu (počet reakcí 1)

kolik m. mangaino do 400l ?

ahoj chtěl bych nějáké m. maingaino do akvária o objemu 400l kolik myslíte,že bych jich tam mohl dát? prozatím tam mám nějáké zebry red blue 1 samec 5 samic a neště asi deset L. yellow. dík za radu

Založil: jendáček » více k tématu (počet reakcí 4)

Filtr Tetra Tec EX 1200 nebo Fluval 305, 405?

může te mi poradit prosím jaký z těchto filtrů bych si měl zakoupit? Zatim mám jenom 200 litorvé akva, ale v nejbližší době si budu pořizovat akva okolo 350 litrů (možná i o něco víc). Ty filtry jsou asi tak na stejno, ale nevim jakou značku preferovat, moc se v tom nevyznám. Popřípadě jestli s těmito filtry nemáte nějaké zkušenosti. Předem moc děkuji

Založil: Filipinoos » více k tématu (počet reakcí 9)

Divné zbarvení Sciaenochromis Fryeri......

Prosím o pomoc.......mám potěr od Fryeri,ale nějak divně se mi zbarvil......půlka je v pohodě šedá,ale druhá je světlá a naoranžovělá........dík za každou reakci.

Založil: memeo » více k tématu (počet reakcí 4)

Divné zbarvení Sciaenochromis Fryeri......

Nadýmání tropheusů, bílé výkaly

Ahoj chlai, potřebuji akutní radu a pomoc. Najednou mi v akva pošli 3 tropheusové. Další jsou na cestě. Problém je v tom, že najednou přestanou jíst, nafoukne se jim lehce břicho a leží na dně. Druhý den jsou tyhzí. mají bílé výkaly v tlouštcě nitě. Četl jsem něco o zažívání a léčbě Entizolem. V minulosti jsem jim ho dával preventivně, ale protože nebyly potíže vykašlal jsem se na to. Myslíte, že nějakou tabletu rozpustit v nádržuji + napuštěné krmivo. Jinak mi všechny pojdou, bojím se bojím, že umřou. Přesný návad na léčku uvítám.

Založil: Rorejs » více k tématu (počet reakcí 25)

3D pozadi jak na to

delal nekdo si svoje 3D pozadi prosim poradte

Založil: janek » více k tématu (počet reakcí 9)

Krmení Troco

Máte někdo vyzkoušené holandské krmení Troco? Můžete napsat své zkušenosti? Dík.

Založil: pik » více k tématu (počet reakcí 2)

Lamprichtys tanganicanus - zkušenosti

Dobrý den, i když se jedná o halančíka, žije v jezeře Tanganika a tak sem snad taky patří. Rád bych znal vaše zkušenosti s chovem případně i odchovem.

Založil: MRKVINSON » více k tématu (počet reakcí 9)

Lamprichtys tanganicanus - zkušenosti

Krizeni mezi druhy Labidochromis

Mate nekdo zkusenost se dvema nebo i vice druhy Labidochromis v jednom akvariu? Mam na mysli hlavne, jestli by byla velka tendence ke krizeni. Obcas tu ctu, ze ma nekdo v jednom akva L. Yellow a L. Hongi. Myslim, ze velka sance by byla u Labidochromis sp. Yellow X Labidochromis sp. White-blue. Ale co treba Labidochromis Yellow X Labidochromis textilis - (Exasperatus)?

Založil: A+I » více k tématu (počet reakcí 15)

Ohodnoťte akvárium 520 litrů

Akva malawi 520l, rozměry d x š x v jsou 165 x 63 x 50. Na poslední verzi jsem plynule přešel během cca 2 let z původního holandského s cca 22 druhy rostlin a rybkami hlavně z oblasti amazonie. Jak rybek přirozeně ubývalo, byly nahrazovány tlamovci. A těch jak přibývalo, ubývalo rostlin. Z původních dvou dekoračních kamenů je dnes asi 60 s hmotností cca 100 kg. Inspiraci a poučení jsem čerpal z tohoto fóra, kde jsem se často i příjemně pobavil.Za veškeré připomínky děkuji. Jirka.

Založil: Iris » více k tématu (počet reakcí 38)

Ohodnoťte akvárium 520 litrů

XL rohove akvarium - 4 563,5 litru

Odkaz pro ty, kteri jeste necetli, jak se da do volneho rohu postavit rohove akvarko :-))) http://www.thecichlidgallery.com/article_cornertank.htm

Založil: A+I » více k tématu (počet reakcí 4)

pěstírna nebo chovatel

Ahoj chtěl jsem se zeptat začínám s chovem tlamovců a chtěl bych malawi.Nevíte někod zda je v Olomouci, nebo jeho okolí nějaká pěstírna nebo chovatel těchto nádherných rybek?Za odpovědi předem děkuji.

Založil: Drahoš » více k tématu (počet reakcí 12)

poradit o koupi

potrebuju koupit vetsi akvarium a nevim kde, mate nejake levne krami s prodejnou akvar.Nebo odkazy verim vam dik

Založil: janek » více k tématu (počet reakcí 3)

Jak zařídit trojúhelníkové akvárium?

Máte někdo foto. pro inspiraci, jak zajímavě zařídit akvárko trojúhelníkového tvaru cca 400L pro tlamovce. Díky Jirka Dr.

Založil: Jirka Dr. » více k tématu (počet reakcí 41)