Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 ............... 288


Metriaclima Lombardoi

Zdravím, potřebuji poradit, zda mám přidat dvě samice Metriaclima Lombardoi a udělat jedinému samci tohoto druhu společnost ve 200L akva., nebo se samce spíš zbavit. Jákou máte zkušenost s povahou samic tohoto druhu?? Děkuji za názory, Hans

Založil: Hans » více k tématu (počet reakcí 5)

potadavek o vase akva.

cuvec já sbíram akvarijní fotky pro inspiraci tak mi prosim tu vasi nej poslete diky moc

Založil: janek » více k tématu (počet reakcí 5)

Cvičené závojnatky

Já vím, že to sem mezi tlamovce zrovna nepatří. Ale snad se pobavíte jako já :o))) Jen doufám že to zkouknete, zasmějete se a nevznikne taková divoká debata jako v sekci "luxusní akvária".

Založil: RITCHI » více k tématu (počet reakcí 3)

zase ta výměna vody

včera se mi dostalo do ruky cd o cichlidách a jejich chovu atd. a tam jsem se dočetl,takovou věc o výměně vody a to,že je lepší měnit 5% vody každý den než jednou týdně 30% a prý v tomto případě není zapotřebý ani filtrace stačí prej jenom vzduchování kvůli pohybu vody co myslíte je to blbost nebo to má nějakej smysl

Založil: Ivan » více k tématu (počet reakcí 6)

onemocneni plisni

muze mi nekdo poradit jak na plisen nevim jak na ni moc dik piste na EMAIL dik

Založil: janek » více k tématu (počet reakcí 4)

prosim o urceni

Je tohle Pseudotropheus demasoni?

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 7)

prosim o urceni

Jaké zvolit ryby do 220l akvária??

Zdravím všechny akvaristy. Jsem začínající akvarista a právě jsem si pořídil nové akvárium 100x50x50 mírně vypouklé. Nevím ovšem jaké rybky si pořídit, protože ty o kterých jsem uvažoval asi nejsou nejvhodnější. Nevím,ale vyčetl jsem to z ruzných diskuzí. Chtěl jsem původně Cichlidy papouščí, ale prý když se třou tak mě rozryjí celé akvárko a zničí kytky. Pak mě známý může sehnat Terčovce od chovatele. To bych mohl asi max 4 jak jsem pochopil, ale nevím jestli to zvladnu když jejich chov je tak náročný jak všude píší. Také se mě líbí afrika, další cichlidy, tlamovci, ale prý když se třou tak tak mě také celé akvárko rozryjou. Nechci malinké rybičky, spíš neco tak kolem 10cm a víc a aby byli hezké. Líbí se mě na Papouškách jak jsou živé a přátelské a komunikují s majitelem když jsou na něj již zvyklé. Můžete mě nějakou sestavu doporučit? Moc děkuji Michal

Založil: Fajmi » více k tématu (počet reakcí 12)

Požírání tlamovců

V poslední době se nám začaly tlamovci požírat.Původně jsme měly 4, zbyly 2. Přikoupily jsme proto další 4 a stejně nám zas jednu požraly.Krmení mají pravidelné a dostatečné. Čím to je? děkuji za odpověď.

Založil: Jana » více k tématu (počet reakcí 9)

prosím o radu nevím název

mohli by ste mi prosím poradit názvy těchto dvou rybek?DÍKY

Založil: Milhaus » více k tématu (počet reakcí 7)

prosím o radu nevím název

předělaný akva 170 l.

tak jsem kvůli vaší kritice překopal akva. vyhodil jse láhev a mušli a přidal hafo šutrů.Je to už lepší?

Založil: Milhaus » více k tématu (počet reakcí 6)

předělaný akva 170 l.

Tlamovci společně s jinými cichlidami

zajímali by mě zkušenosti chovatelů se soužitím tlamovců s jihoameriskými cichlidami,popřípadě s tetrami kongo.DÍK.

Založil: Jimm » více k tématu (počet reakcí 2)

Luxusní akvária

Tak tohle určitě stojí za skouknutí... :o) http://www.aquariumdesigngroup.com/

Založil: RITCHI » více k tématu (počet reakcí 25)

Mám problém s odchovem tlamovců

poradíte mi?zkřížili se mi tlamovci cynotilapia afra/samec/s trawavasae,jikry má v tlamě,odlovil jsem samici,udělal jsem dobře nebo jsem je měl nechat ve společném akváriu?

Založil: Radinek » více k tématu (počet reakcí 8)

Odchov tlamovců Trawavasae

Mám čerstvě vylíhlý potěr těchto tlamovců v odchovném akva (asi 60l)a chtěl bych se dozvědět něco o krmení potěru,teplotě,atp.Zároveň jsou v akva jikry od jiné samice volně ležící na dně(sklo),jak je uchovat v bezpečí?

Založil: Špeta » více k tématu (počet reakcí 1)

Pokrytí dna, polystyren, rostliny

Dobrý den, mám několik kontrolních otázek, tak pokud mi někdo může poradit nebo předat zkušenosti, budu velice vděčný. 1. Na dno pro tlamovce - písek nebo štěrk ? ( zatím u mne vítězí bílý písek, hrubost 1,3 mm) 2. Je zapotřebí nějak ošetřit polystyren použitý na podložení větších kamenů na dně ? 3. Dokáží přežít některé druhy tuholistých rostlin, aby je tlamovci nezlikvidovali ? Děkuji předem za Vaše názory, na pravděpodobně triviální otázky pro zkušené chovatele.

Založil: Taras » více k tématu (počet reakcí 6)

rašelinový výluh

nevíte někdo prosím kde se dá sehnat dobrá rašelina na úpravu vody na výtěr ryb?děkuji

Založil: h+l » více k tématu (počet reakcí 7)

LÁVOVÉ KAMENY

Prosim vás kde se dají sehnat lávové kameny

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 12)

ZAPOMĚL JSEM VLOŽIT FOTKU

Na podruhý to už snad vyšlo-Tak se do mě puste

Založil: Milhaus » více k tématu (počet reakcí 7)

ZAPOMĚL JSEM VLOŽIT FOTKU

Takmi prosím zkrityzujte i tohle?

Tady je to nejmenší akva. s nejmenšíma ASTATOTILAPIA LATIFASCIATA ale je to jen přechodný

Založil: Milhaus » více k tématu (počet reakcí 1)

pozadí do akvária

dnes se pochlubím svými výrobky pár ,akvaristů mě poslalo fotky ,ty pozadí jsem dělal já ,tak to zkomentujte

Založil: akvarista » více k tématu (počet reakcí 2)

pozadí do akvária

pozadí do akvária

dnes se pochlubím svými výrobky pár ,akvaristů mě poslalo fotky ,ty pozadí jsem dělal já ,tak to zkomentujte

Založil: akvarista » více k tématu (počet reakcí 10)

pozadí do akvária

calvus a frontosa

zajímalo by mě jak velkou rybu jsou schopný frontosy sežrat páč mám docela obavu o samice calvusů jsou přece jenom o dost menší než samci spousta lidí tudle kombinaci doporučuje,ale přece jenom 30cm je 30cm a samice calvuse má nějakých 6 až 8cm tak mě zajímá jestli mám mít oně do budoucna strach nevim jestli pomůže to,že spolu budou od mala páč frontosy maj zatm 6cm a až budu kupovat calvusi tak ty budou mít něco okolo 5cm tak by si mohli zvyknout co myslíte díky za odpovědi

Založil: Ivan » více k tématu (počet reakcí 1)

prcci akva 170 l.

todle jsou odchovanci těch velkých potvor co vi na to?

Založil: Milhaus » více k tématu (počet reakcí 5)

prcci akva 170 l.

Moje Malawi akva 200 l.

Ahoj lidičky prosím ohodnoťe moje tři akvárka od dospělích po prcky

Založil: Milhaus » více k tématu (počet reakcí 10)

Moje Malawi akva 200 l.

Pseudotropheus zebra straka

V sobotu jsem navštívil akvaristickou prodejnu v Třebíči, kde mě překvapili tlamovci, u kterých byla jmenovka "Pseudotropheus zebra straka". Zkusil jsem je vyfotit mobilem, ale fotka naní moc kvalitní. Cena 50 Kč.Prodavač tvrdil, že je má od známého pěstitele, který by mu žádné křížence neprodal. Existuje vůbec tato forma?

Založil: pityn » více k tématu (počet reakcí 8)

Pseudotropheus zebra straka