Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 ............... 288


opravdu samice

Tak jste měli pravdu, opravdu je to samice.Dneska jsem jí našel s jikrama v tlamě.Ale to je nějaký divný, samce od zebry v akva určitě nemám, v akva pak už jsou jenom cynotilapia afra.Myslíte že je možný aby se vytřela s afrou???Nebo se vytřela prostě sama.

Založil: Baty » více k tématu (počet reakcí 16)

opravdu samice

Nemocná socolofi ???

Jedna z 5 Ps. socolofi, co mám v akváriu se mi moc dezdá. Je o poznání drobnější, než ostatní. Má zájem o krmení, ale zdá se mi, že ho vždycky nakonec vyplivne. Zdá se mi, že jedinou potravu co pozře jsou řasy, co okusuje z kamenů. Taky se mi zdá, že se od ostatních ryb straní. Rybka se mi zdá taková jakoby "naježená". Netušíte někdo, co by to mohlo být?

Založil: honza77 » více k tématu (počet reakcí 1)

Pseudotropheus demasoni

Je reálné pořídit si do 120 litrů 20 mladých Pseudotropheus demasoni a vytřídit je časem na 10 - 15 členou chovnou skupinu?

Založil: jancb » více k tématu (počet reakcí 17)

Pseudotropheus demasoni

Je reálné pořídit si do 120 litrů 20 mladých Pseudotropheus demasoni a vytřídit je časem na 10 - 15 členou chovnou skupinu?

Založil: jancb » více k tématu (počet reakcí 1)

lepeni akvariji v ostrave

Prosim o radu kde v Ostrave si muzu nechat slepit akvarko 450L ?dekuju

Založil: earl » více k tématu (počet reakcí 4)

Identifikace Ps. socolofi

Poznate nekdo, jestli se opravdu jedna o samce Socolofi? Ma totiz dost vyrazne pruhy. Je asi 8 cm a zatim je v karantennim akva. Do odpovedi prikladam jeste jednu fotku.

Založil: A+I » více k tématu (počet reakcí 7)

Identifikace Ps. socolofi

Rostliny do akva tanganjika

Zakládám nové akvarium tanganjika.Před 10 lety jsem již měl toto akvarium ,ale bez rostlin.Jak se tak dívám na vaše nádrže vidím že tam rostlinky máte jak se k nim chovají ryby? A jaké rostliny jsou nejvhodnější?Dík.

Založil: rakso » více k tématu (počet reakcí 3)

Výměna vody v akváriu

Hoši, dal jsem si do akvárka čtyři kousky Rock Kribensis, pokaždé jak udělám výměnu vody je to po deseti dnech 30 procent, tak tyhle ryby strašně trpí - dýchání zrychlené, nežerou tak celý den sotva se hýbou a jsou vybledlé. Ostatní ryby jsou v akvárku naprosto v pohodě. Výměnu přitom vždy osolím dám trošku jedlé sody a akva regulátor na čerstvou vodu. Zkrátka vše jako obvykle. Proč ostatní ryby jsou spokojené a Rock Kribensis se tak trápí...nikde nic zvláštního na úpravu vody jsem se nedozvěděl.Po tomto dni trápení je zase vše zase v pořádku...Díky za rady

Založil: Martin66 » více k tématu (počet reakcí 2)

Bilý povlak a zakalená voda v novém akváriu

Ahoj prosim o radu mám 300 l akvarium s bilím jemným pískem a pozadím z polystyrénu posypané pískem a vnějším filtrem Eheim na 350l. Po napuštěni se druhý den voda zakalila a na stěnách akvaria se začala dělat jakoby bilá slizká řasa ktera jde rukou sundat .Po očistěni se druhý den vytvoři řasa znovu. Koupil jsem připravek sera nitrivec a topim na 25 stupnu a nesvitim. Ve filtru je uplne zalepená vrchní jemna vata. Nevim jestli mám filtr čistit nebo nechat být aby se mohli tvořit bakterie.Na foru jsem se dočetl že zákal je normalní a že časem zmizí ale o bilé slizké řase jsem se nic nedozveděl a nevím jestli ji mám odstraňovat a nebo zmizí sama. Předtim jsem měl akvárium 160 l a nikdy se mi nic podobného nestalo. Akvarium jsem napouštel před 4 dny. Díky za radu.

Založil: bizon1 » více k tématu (počet reakcí 2)

Scieanochromis Fryeri vs. Ahli

Ahoj.Vysvětlíte mi někdo prosím rozdíl mezy Scieanochromis Fryeri a Scieanochromis Ahli.Jestli máte někdo fota pro porovnání.Díky

Založil: Scieanochromis » více k tématu (počet reakcí 1)

rozplavání rybek

Čau lidi, poraďte jak uchopit rybku a jak mam celkově postupovat,když chci vytřepat rybce mladé z pusy.(pseudotropheus zebra)Díky

Založil: Petrrr » více k tématu (počet reakcí 6)

Jak poznat pohlaví kančíka červenohrdlého

Mám dva kančíky červenohrdlé. Každý obývá jinou stranu akvaria. K sobě se nepřibližují a když dojde ke kontaktu tak větší menšího napadá. Zakoupila jsem je jako pár.

Založil: Jitka » více k tématu (počet reakcí 31)

Za jak dlouho budu mít vyhráno nad syndromem nového akva?

Po jaké době od vpuštění rybyček do akva si už můžu konečně oddychnout a přestat mít strach, že mi rybičky umřou kvuli čpavku a dusitanům. Nechá se nějak zjistit, že už fungují nitrifikační bakterie? Třeba nějakým testem? Díky za radu.

Založil: Pítrs » více k tématu (počet reakcí 6)

prosim o identifikaci

pomuze mi nekdo urcit tuto rybku? diky moc

Založil: sokol » více k tématu (počet reakcí 6)

prosim o identifikaci

Barevna skladba

Co rikate na tuto skladbu, co se tyce barevnosti, popripade napiste kterej druh vymenit za co. Pseudotropheus elongatus Melanochromis johannii X melanochromis auratus labidochromis yellow Labeotropheus trewavasae

Založil: Buri » více k tématu (počet reakcí 7)

Tanganyika 540l by Mila

I já sem zvědav na vaše názory... Jinak rozměry: 150x60x60

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 18)

Tanganyika 540l by Mila

Zhodnocení Malawi

Konečně jsem si pořídil digitál,tak vkládám foto na zhodnocení.Moje akvárko 120x40x50.

Založil: pidanek » více k tématu (počet reakcí 13)

Zhodnocení Malawi

Mám nechat s matkou

Mam potěr perlovky červené , mam ho odlovit s matkou nebo bez

Založil: Lukas » více k tématu (počet reakcí 2)

Nemocná Aulonocara

Zapomněla jsem přiložit foto.

Založil: Zdena » více k tématu (počet reakcí 24)

Nemocná Aulonocara

Haplochromis ch44

Dobrý den dá se u mladých haplo. ch44 velikost 4-5cm podle něčeho rozeznat samci od samic?děkuji

Založil: dejf » více k tématu (počet reakcí 5)

divná nemoc Socolofi

nelíbí se mi socolofi ,jsou špatně vybarvený otíraj se kroutí se jako by je něco žralo ,jedna samička je strašně hubená má propadlé břicho ,ostatní rybky jsou OK přitom tam mám mnohem náročnější rybky nevíte co by to mohlo být?

Založil: Hříšník » více k tématu (počet reakcí 4)

Kolik tlamovců do 54 litrového akva???

Ahoj mám 54 litrová akva a mám v něm 6 tlamovců.Rád bych si ještě nějaký přikoupil ale nevím jestli jich tam nebude moc??!!Dík za odpověd...

Založil: Řehna » více k tématu (počet reakcí 6)

Zakládání nového akvária 300l - vybavení

Ahoj všicni Chci si v létě pořídit větší akvárium než mám teď, a po sběru informací a zohlednění místa v novém bytě jsem se rozhodla pro akva 120x50x50 cm (tzn. 300 l), ryby Tanganika (Laprologusi, Paracyprichromisi, Ancitrusi, celkem kolem 30 ks), filtr TetraTecEx 1200. Ve starém akva mám štěrk, v novém uvažuji o písku. Jakou byste mi doporučili frakci? Je písek náročnější na čištění? Stačí jen odsát znečištěné místa, nebo musím vše rozebírat? Máte nějaký dobrý typ na skalky? Nechci tam dávat moc kamenů, ale uvažovala jsem nad skalkou uplácanou z "betonu" (cement, štěrk...), nemusela by být moc těžká, když tam bude dost otvorů a jeskyní. Pozadí - asi jen tapeta. Děkuji všem za rady, zkušenosti, nové typy Příjemný den

Založil: Piskot » více k tématu (počet reakcí 7)

snesou se???

snesou se remizerky s nejakym jinym druhe tlamocu prosim napiste.

Založil: Franta2 » více k tématu (počet reakcí 5)

Jde to?? Kokosový ořech?

DObrý den,ctěl jsem se zeptat jestli Do akvarija mužu dát vydlabaný a vyvařeny Kokos? Můj kamarad říkal ,že by to mohlo jít ,ale raději jsem se zeptal .Děkuji za odpověd a přeji Krásny den.

Založil: Franta2 » více k tématu (počet reakcí 6)