Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ............... 288


Inkubátor znáte to někdo

Ahoj, nejdříve bych se zde chtěl přivítat a rovnou na něco zeptat. Narazil jsem na inkubátor pro Tlamičky, né že bych ho chtěl kupovat jen mě zajímá jak to funguje. Náhodou jsem ho zahlídl v čínském eshopu když jsem kupoval ježky do filtru. odkaz zde: http://www.aliexpress.com/item/Home-Garden-Cichlid-Tumbler-Incubator-for-Aquarium-Fish-Hatchery-Instead-Mouth-brooding-Aquarium-Fish-Incubator-Supplies/32240243262.html Snad tím nepurušuji nějaká pravidla. M.

Založil: Kopec » více k tématu (počet reakcí 1)

opět kámen do akva

Tak opět žádám o radu zkušené - je blbost dát tohle Malawkám do akva? Jedná se o tzv. Liebereckou žulu, kameny nemají příliš ostré hrany, ale jsou hodně hrubě členité a hrbolaté (cca 0.5x 0.8 mm zrnitost, a tak se bojím, aby se o ně tlamky neodřeli). Zatím tam mám nevzhledný keramický kořen ( dědictví po původním majiteli). Chci to vyměnit a ráda si dám práci s výběrem nejvhodnějšího kamene. díky moc předem

Založil: racerunner » více k tématu (počet reakcí 23)

Poraďte co dát do akvária Malawi 240l

Prosím poraďte mi s mým prvním Malawi. Děkuji

Založil: merhmi01 » více k tématu (počet reakcí 3)

Poraďte co dát do akvária Malawi 240l

Riby sa otieraju

Viete mame doma riby ktore sa otierali mali ame aj mrenku a v tej chvili ked zomrela :(((((nasli sme protliek Radim ked sa riby chovaju cudne necakajte riesne to hned kim nebude neskoro! Ak sa riby otieraju a visi z nich koza zviste teplotu na 29 stupnov a pridajte 1-2 lyzicky polievkove soli.

Založil: Biancik » více k tématu (počet reakcí 2)

Je lepší odstátá voda nebo přímo z kohoutku?

dávate do akvaria odstátú vodu alebo hned naléváte?

Založil: mitick » více k tématu (počet reakcí 3)

Mnoho potěru

Ahoj lidi, mám dotaz chovám hongi a elegantuse v 400l nádrži po 20 ks vše je v pohodě což je dobře ale mám furu potěru a potřeboval bych ho trochu redukovat doporučíte mi nějakého likvidátora :) co by šel k nim? Nebaví mě to furt lovit. Děkuji

Založil: Petr1234 » více k tématu (počet reakcí 10)

doba rostnutia

prosím vas cca doba rostnutí do plné velikosti p.saulosi ?? vím že každé akva to ma ináč.. záleží na krmení a tak.. ale cca? či sa víc oplatí kupit velké už kuse alebo mladé cca 4-5cm

Založil: wila » více k tématu (počet reakcí 1)

délka nošení mláďat

Moc prosím o radu nebo odkaz na odpověď od zkušenějších zde. Jak spolehlivě poznám, že jsou malí tlamovci ve vaku samičky dostatečně zralí na "vysypání" do chovné nádržky? Nepřistihla jsem totiž rodiče při činu a s odchovem nemám zkušenost. Nosí mi t.č. elongatus - pokud je to druhově specifické, samička již má cca 2týdny vak, lehce odstáté skřele, nežere a nově prosvítá vak jakoby černě, do tlamky moc nevidím, protože matka je prcek... nerada bych je nechala sežrat či naopak vysypala jikry nebo nedonošeňátka, takže moc díky za každou radu či odkázání do patřičných míst (míst tohoto fora, prosím, děkuji) :)

Založil: racerunner » více k tématu (počet reakcí 41)

Cyprichromis leptosoma - chov

Dobrý den, uvažuji o pořízení několika exemplářů Cichlidy žlutoocasé. Bohužel ovšem nemám zrovna velké aqua (150 L) a proto se ptám, jestli je možné chovat pouze jeden, nebo dva páry tohoto druhu. Dočetl jsem se, že smaci bývají vůči sobě agresivní, ale nevím jak je to se snášenlivostí k ostatním druhům cichlid. Dále se chci zeptat, jaké krmivo je pro tento druh nejideálnější. Předem děkuji za vaše reakce :)

Založil: David Pozdíšek » více k tématu (počet reakcí 6)

Kompresor ke vzduchování v akváriu

Jaký použít kompresor ke vzduchování a použití filtrů v nádržích o objemech 250, 200, 150, 30, 28, 15L

Založil: wert_x » více k tématu (počet reakcí 2)

Vytvářet tlamovcům v akváriu úkryty nebo ne?

Zdravím, myslíte, že tlamovci mohou mít v akváriu domeček nebo nějakou skrýšku. Někde jsem četl, že je to špatné a že si vytvářejí teritoria. Díky

Založil: Martin T » více k tématu (počet reakcí 1)

Jaké osvětlení do akvária? Může Být Osram DUlux?

zdravim co rikate na toto je mozne to pouzit predem moc dekuji http://www.osram.cz/osram_cz/produkty/svetelne-zdroje/kompaktni-zarivky/osram-dulux-d/osram-dulux-de/index.jsp

Založil: brasel » více k tématu (počet reakcí 13)

Agresivita v akváriu

Dobry den, potreboval bych poradit. Mám v akváriu 18 ryb a 4 z nich jsou tropheus Duboisi. Do ted jsem nemel zádný problem, vse fungovalo v klidu, agresivita přiměřená, jen občasné postuchovani. Ale posledni 2 dny jeden se u jednoho z Duboisaku rozvinula agresivita tak, ze jineho skoro prizabil. Musel jsem ho dat vedle do náhradního akvária, aby si odpočinul... Ted mi tam navic sikanuje zbytek akvarka. Neporadili byste mi, co bych mohl delat? Předem dekuju!

Založil: Nimak » více k tématu (počet reakcí 7)

priznaky nosenia

ahojte prosim vas ake su priznaky ze mam samicku ktora nosi? V akva mam jednu ktora sa skovava za cerpacou hlavicu a neprima potravu... je tam 2 dni a este neni vidiet ze by mala pusu nejako rozsirenu... ked sa podari pridam fotto ci nahodou nie je nemocna..maju cca rok a je mozne ze samicka ma cierny pruzok na chrbtovej plutve?

Založil: bl » více k tématu (počet reakcí 17)

čím prikrmovať

Prosím Vás čím prikrmovat p. saulosi? Ďakujem

Založil: jumbo » více k tématu (počet reakcí 2)

Nemoc Cichlasoma Flawerhorn

Dobrý den,měl bych dotaz.Mám Akva 1000l tanganika,vždy jsem chtěl Cichlasoma Flawerhorn a tak jsem si ji pres eShop pořídil a přidal ji do biotopu Tanganika (vim ze tam nepatří). Od zacatku ma jakoby větší břicho, neustále ji visí stolice bílé barvy a zdržuje se bokem u hladiny.Dva dny nepřijímá potravu.Jinak nic zvlastniho na rybě vidět není.Mám ji 14dni a velikost cca 8cm.Myslite ze nějaký parazit nebo jiné onemocnění?

Založil: Jirka :-) » více k tématu (počet reakcí 1)

Nemoc Cichlasoma Flawerhorn

Selekce samců frontos

Trochu jsem protřídil akvárium a nepotřebné samce mob odlovil. Docela dost narostli a zabírali místo v nádrži. Foto napoví kolik místa zabírali.

Založil: Petr Otradovec » více k tématu (počet reakcí 39)

Selekce samců frontos

Potřebuji v akva 112l kromě filtru ještě vzduchování?

Ahoj, chovám tlamovce a chci se zeptat, jestli do akva 112l potřebuji krom filtru ještě vzduchování? Mám tam 11 ryb. Filtr je sám o sobě docela silný a také přidává kyslík. Nebude ho tam zbytečně moc? Děkuji všem za rady.

Založil: Martin Tu » více k tématu (počet reakcí 1)

Pomůže někdo identifikovat tuto rybu?

Mohl by mi prosím někdo s jistotou říct, co je tohle za cichlidu? Předem moc děkuji.

Založil: Marcel G » více k tématu (počet reakcí 2)

Pomůže někdo identifikovat tuto rybu?

Mražená potrava

Zdravím chovám tlamovce Labidochromis caeruleus a Melanochromis johannii 5-8 cm takžem mladoši. Už po několikaté jsem slyšel že takhle mladí tlamovci nesmí mraženou potravu např patentky je to pravda? děkuji za odpověd.

Založil: ZZZZ » více k tématu (počet reakcí 2)

Vhodný druh písku a jaké množství do akvária

Dobrý den prosím o radu kolik by mělo být KG písku v akva 240L? A mužete mi poradit vhodný písek pro tlamovce děkuji

Založil: R:B » více k tématu (počet reakcí 4)

Tropheus dubois masva

Zdravim lidi.Potřeboval bych poradit.Onemocněli mi tlamovci.Tropheu dubois masva.A to takovým spusobem že špičky jejich prsních ploutví začaly bělat. Poradí někdo co stím?Dik moc.

Založil: Rostislav H. » více k tématu (počet reakcí 1)

Co to je ? Nejaka řasa ?

Prosim o radu, mam tímto zase napadene cele akva, je to na vsem, na kytkach, na pozadi. Voda je napustena 6 dni. Mel jsem zapnutou uv lampu, ted je vypnuta a zavedeny bakterie ze zavedeneho akva. PH 6,8 NO2 je ted vysoke, cekam az se snizi po vlozeni zavedenych molitanu. Voda je studnicni. Ze stejne studny jsem napustil , take nove akva 55 litru juniorovi a ten ma vse ciste bez tohoto, taky ma vysoke NO2 a taky jsem mu tam dal zavedeny molitan pro snizeni NO2. Dekuji

Založil: Martin_tlama » více k tématu (počet reakcí 28)

Co to je ? Nejaka řasa ?

pri akej velkosti sa vyfarbujú

prosím vás u akej velkosti sa vyfarbujú ryby hongi sweden a saulosi?? ide rozpoznať že to je tento druh už ked su malé? nerád by som kupil od chovatela nejaku zmesku ako sa mi to ráz stalo.. dakujem :o)

Založil: jumbo » více k tématu (počet reakcí 21)

Kombinace ryb Demasoni s yellow nebo Saulosi

Ahojte jde dát do 100x50x40 akva yellovky a demasonu spolu? alebo demasoni + saulosi?

Založil: PJ » více k tématu (počet reakcí 7)