Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ............... 288


BAKTERIE ze zabehleho akva.

Daruje, nebo vymeni za 0,7 l cerveneho 0,7 l bordylku z filtru kde jsou nitrifikacni bakterie uz rozjete ? Nejak jsem si je zlikvidoval pri cisteni akva. Mohl bych dojet dnes na trase Brno- Praha-Ceska Lipa. Prosim o info tady , nebo na tel. 608967387 Moc dekuju za pomoc.

Založil: Martin_tlama » více k tématu (počet reakcí 3)

vhodná kombinacia

ahojte prosím vas aké ryby by som mohol dať k Red Spotted Severum??

Založil: xxx » více k tématu (počet reakcí 1)

Nemocná ryba v akváriu

Ahoj všichni , mám rybu , nevypadá moc zdravě a má v hlavě díry. nemáte s tím někdo zkušenosti ? nerad bych , aby mi to vyrybnilo akva ... zatím potíže jen u jedné ryby ..předem díky za radu ..

Založil: bobanek » více k tématu (počet reakcí 3)

Nemocná ryba v akváriu

Kolko ks ryb do akvaria

ahoj mam 250l akvarko 100x50X50 bez 3d pozadia iba dva väčšie kamene a chcem jednodruhovku p.saulosi kolko kusu by bolo vhodné? a nepoznáte nejakého chovatela v okolí Hodonína? dekuju

Založil: diskus » více k tématu (počet reakcí 3)

Akva 840l Malawi

Dobrý den, Akvárium mám už hodně roků. Posledních 8 roků jsem měl pár rejnoku, kteří bohužel na podzim zemřeli. Nějak nemám sílu znovu jít do rejnoků, navic děti a manželka chtějí akvárko "s barevnýma rybičkama co plavou". Akvarium má rozměry 200x60x70 (d x h x v), externí filtr Fluval FX5, osvětlení 2x LED 38W a 4x trubice T8 39W, topení 300 W, UV lampa. Akvárium mám 18 dní napuštěné a pomalinku nastává čas na rybičky. Jsem rozhodnut pro Malawi,ale vůbec se nemůžu rozhodnou jakou rybí osádku? Chtěl bych asi víc druhů v menším počtu ryb. Klidně i vzácnější druhy. Otázka je, které druhy se spolu snáší, které se nesnáší, které koupit ve větším množství, které v páru, kolik celkově ryb do takového akvária? Můžete mi prosím poradit? V Malawi jsem uplný začátečník

Založil: Subar66 » více k tématu (počet reakcí 2)

Akvárium pro tlamovce

Zdravím, řeším menší otázku a to jak velké akvárium pro tlamovce koupit. Spíš mě zajímá, jaká velikost je pro ně minimální? Díky za info.

Založil: Marťas » více k tématu (počet reakcí 5)

SLEM na kytkach a na vsem krome ryb.

Ahoj , zalozil jsem ove akva 600l. Postupoval jsem dle vsech doporuceni, az na to ze jsem si tam nasadil par pavich ok, ktere mam v planu pak dat do nadrze juniora. Koupil jsem rostliny na jednom nejmenovanem dni otevrenych dveri a asi jsem si s nimi neco pritahl do nadrze, cca po 2 dnech se mi udelaly slemy na kytkach a pozadi, viz. Foto . Poradite prosim nekdo co s tim ?? Jeste doplneni ten slem vlaje jako prapor smerem k filtru, jako po proudu . Dekuju

Založil: Martin_tlama » více k tématu (počet reakcí 15)

SLEM na kytkach a na vsem krome ryb.

sky white 880

Prosím je tu někdo,kdo svítí sky white 880? Dle prodejce je lehce do modra,potřebuju ledové bílé světlo,neumí mi napsat,jestli je to sněhově bílé nebo ne,jako druhou zářivku mám aqua gla fialová,děkuji

Založil: silvie » více k tématu (počet reakcí 1)

Filtr externi ci vnitrni

Ahojte, mám dotaz vždy jsem používal vnitřní filtry, ale začak jsem uvažovat o filtru vnějším a trošku lepší, proto jsem hledal na netu a našel jsem toto http://www.zoohit.cz/shop/akvaristika/filtry_cerpadla/vnejsi/eheim/348239 myslíte, že by byl vhodný do akva 200l a pro tlamovce ? Přeci jen není nejlevnější a vyčistil by vodu pořádně ? Díky za rady

Založil: Jiri » více k tématu (počet reakcí 14)

co je to za cichlidu

Dobrý den mužete mi poradit co je to za cichlidu?? děkuji

Založil: Riša93 » více k tématu (počet reakcí 5)

co je to za cichlidu

Morské osvetlenie k malawi

Ahojte prosím vás nevadilo by rybám keby som použil nenon pre morské akvaria? Modrý

Založil: xxx » více k tématu (počet reakcí 3)

p.saulousi a Red Spotted Severum

išla by táta kombinácia dohromady? chcel by som 2 ks tých severum red spotted

Založil: xxx » více k tématu (počet reakcí 1)

Ps. sauluosi CR, Labidochromis sp. Yellow

Mám v osádce skoro samé samce, skoro dospělé, ... nepotřebuje je někdo? nemá někdo dospělé samice na prodej?

Založil: Pavs » více k tématu (počet reakcí 1)

Osazenstvo 640 litru akva

Dobrý den, velmi rád bych Vás požádal o radu ohledně osazenstva akvaria 260cm x 40cm x 60cm (d x š x v). Stabilně mám následující parametry vody: pH 7,5 - 8,2. dGH 7°N, dKH 4°N. Mám předchozí zkušenosti s chovem živorodek, pancéřníčků a skalár. Již jsem si toho dost přečetl, ale předpokládám, že chov tlamovců je poměrně odlišný od Výše zmíněného. Velmi se mi líbí rod Aulonocara konkrétně sp rubin red. Rád bych Vás poprosil o doporučení kolik rodů a jakých na doplnění výše zmíněného, tedy takový návrh na osazenstvo tohoto akva. Nejedná se mi o žádné odchovy, nádrž slouží čistě jako okrasné akvárium. Nejpřednější je pro mě ryba - tedy radši menší osazenstvo spokojených ryb i v pozdějším stádiu kdy vyrostou. Velmi děkuji.

Založil: Feynman feyn.man@seznam.cz » více k tématu (počet reakcí 9)

Úvaha, jak pomoci

Dobrý den, zdravím celou škálu akvaristů, chovatelů tlamovců (začátečníků, hobíků, pokročilých, poloprofíků, profíků a v neposlední řadě místních „Guru“). Tento portál „tlamovci. cz“ sleduji již několik let. Zaráží mne jedna myšlenka. Proč se chudáci, začátečníci stále a někdy nebo většinou marně ptají, jak řešit to nebo ono. Místní Guru se poctivě snaží (a nelze jim snahu upřít), co nejlépe poradit. Nicméně je začátečník s formou odpovědí většinou velmi zmaten, protože na 99% se tyto rádoby rady zvrtnou v dokazování si, kdo má vlastně pravdu!!! Samozřejmostí v odpovědích je používání různých invektiv, urážek a vulgárností!!! A pak si má chudák začátečník vybrat, když se místní Guru do sebe jak se patří, pustí. Je mi zcela lhostejné, zdali má p.XXX nebo p.YYY pravdu. Pokud se nemýlím, tak tento portál byl a tomu pevně věřím založen jen proto, aby zkušenější poradili začínajícím!!! Pokud se pletu, tak promiňte. Místní Guru se tady blaženě ohánějí svými dlouhodobými zkušenostmi a radami, ale ani jednoho z Vás není možno se svými radami vidět na tak reklamovaném portálu YouTube. Toto je velmi vážné zamyšlení pro admina, aby v nově založené záložce „video rady“ (např.) poskytnul možnost se místním Guru projevit, jak na to. Nějaký portál YouTube je nám Čechům a Moravákům úplně ukradený. Co z toho, že 99,99% příspěvků je pořízeno v anglickém nebo v jiném jazyce. My jsme přece národ mluvící česky a na huby mluvící s horkým bramborem v ústech přece nejsme zvědaví. Má myšlenka tkví v tom, aby místní Guru předvedli ve video ukázkách např.toto: 1. Postup, jak založit akvárium pro tlamovce. (velikost aqua, písek , kameny, filtry, atd.) 2. Krmení ryb (např.ukázka množství a druh krmiva při daném počtu ryb) 3. Údržbu akvária při pravidelné výměně vody (jak odkalovat a čím, čím čistit skla, co a jaké množství přidávat do vody po výměně vody, jak se provádí údržba vnitřního a vnějšího filtračního zařízení. 4. Jak ošetřovat znečištěné krycí skla (jaké používat prostředky) 5. Jak provádět odchyt nosících samic a jak provádět jejich tzv.vyklepání. 6. Kde se umisťují tzv.vyklepané mladé a jak vypadá výroba zařízení pro jejich zdárný odchov. 7. atd………. Těch bodů, jak pomoci začínajícím, bych mohl vyjmenovat mnoho. Místní Guru ví co všechno ve video ukázkách začátečníkům předvést. Obávám se, že pro některé ješitné místní Guru bude velký problém se vůbec předvést. Z Vaši strany se nabízí plno otázek: a) např.ve smyslu, ať si daný problém najde v místní diskusní síti. (toto myšlení je velmi scestné a chudák začátečník je z těch tisíců příspěvku zcela zmaten). b) nebo ať se začátečník domluví s nějakým chovatelem v blízkém okolí (tady je třeba si uvědomit, že ne každý má ve svém blízkém okolí jakéhokoliv chovatele!!!) Víte rád bych tuto textovou pomoc změnil nebo obohatil. Již ve škole nás učili, že nejlépe je daný problém jednou vidět, než o něm 100x číst sáhodlouhé odborné stati. Oponovat tím, že existuji tzv.vypracované „Desatera pro úspěšný chov tlamovců“ je velmi scestné. Pořád je to jen text. Začátečník určitě raději přivítá video ukázku (samozřejmostí je s česky mluvícím doprovodem). Prostě mi jde o video formu, aby se tito začátečníci měli čeho chytit. Já vím, že má snaha pomoci všem nováčkům je asi sci-fi, ale alespoň jsem to zkusil. Všechny vás zdravím a ať se Vašim miláčkům daří stejně dobře jako mým. Odpověď pro hnidopychy, proč s video ukázkami nezačnu já, je jednoduchá. Já nejsem místní Guru a taky, bych se rad podíval, jak to místní profíci provádějí. Děkuji vám všem za trpělivost při čtení mého malého příspěvku. Chtěl jsem jen pomoci. S pozdravem Jordan

Založil: Jordan » více k tématu (počet reakcí 24)

Hromadné vymírání ryb

Dobrý den, rád bych vás požádal o radu. 4. ledna jsem do akvária o objemu 180 l nasadil tlamovce po šestidenním záběhu - akvárium je značka Juwel, filtr je vnitřní - Juwel Bioflow (byl součástí akvária), na začátku jsem nalil přípravek FilterStart (koupeno v Hornbachu, už si nepamatuji značku). Od konce minulého týdne mi začaly rybky ve velkém vymírat (cca 4 za den) - voda se před tím značně zakalila a během tří dnů se na kamenech vytvořily nejen zelené řasy, ale i jakýsi žlutohnědý povlak, proto jsem zhruba polovinu vody vyměnil, nalil doporučené množství přípravku sera bio nitrivec, a vodu nechal otestovat v akvaristice - veškeré hodnoty byly zcela v pořádku, situace se však nijak nezměnila a rybky vymírají dál. Na kamenech se navíc opět vytvořil žlutohnědý povlak. Byl bych moc vděčný za rady, anebo nejlépe za osobní konzultaci - samozřejmě bych uhradil náklady spojené s dopravou (bydlím v Kuřimi) a strávený čas. Předem moc děkuji.

Založil: Mirek Janko » více k tématu (počet reakcí 2)

Ps. Saulosi - fleky

Dobrý den, mám akvárium 260l., osádka 12ks ps. Saulosi cr a 12ks lab. c Yellow. Zhruba před týdnem se u jedné saulosky začalo vyskytovat na těle něco jako plíseň. Takové bílé skvrnky, celkově ta rybka tak i jakoby ztmavla a zflekatěla. Krmím 2x denně převážně Sera Flora, občas mražené artemie nebo Sera granule. Vodu měním současně s odkalováním 1x týdně 1/3 nádrže. Napadá vás podle fotografie o co by se mohlo jednat, popř. co s tím? Jo ještě ryba se většinu času drží spíše u hladiny, ale jinak se chová normálně.

Založil: Radek S. » více k tématu (počet reakcí 32)

Prosim o radu.

Nevíte někdo o co by se mohlo jednat? Má na tlamě nějaké zranění nebo co je to? Včera jsem našel dva cylindricuse mrtvé, jeden měl den předtím podobnou tlamu a druhý měl na hlave nad okem takovou šedou skvrnu. Těch dvou bohužel fotky nemám. Dodám že s nimy nebyl žádný problém celý měsíc.. minulý víkend jsem přivezl 10 dospělých Borley. Stále to byůlo v pořádku nicméně ryb bylo už opravdu hodně a tak jsem dal 12 Aulonocar známému. A teď se děje tohle.. porvali se? nebo nějaká nemoc? Na jiných rybách není vidět nic. Ostatni cylindři jsou zatím ok ale nechci aby umřel další.. Děkuji za rady.

Založil: Phil0 » více k tématu (počet reakcí 18)

Prosim o radu.

Co je to za BuluPointy?

http://youtu.be/hh7lIYRd9IM

Založil: mecan1 » více k tématu (počet reakcí 7)

250l akvarium

ahojte všetci prosím Vás dali by sa najít druhy cichid čo by išli k sebe do 250l aby akvarium vyzeralo cca tak ako je na videu? Prosím počet a druhy rýb. Dakujem https://www.youtube.com/watch?v=lOqfcSAQMII

Založil: RK » více k tématu (počet reakcí 3)

Nové akva, špatné hodnoty, úmrtí..

Dobrý den, mám cca 20 dní nově zarybněné 450l akva (před rybama jelo asi týden plus na poslední dva dny jsem dala do filtru kus filtracni hmoty ze zajeteho akva). Filtruji vnitrním Eheim 200-500l a externim Tetra EX 1200 Plus. Plus vzduchování přes motorek. Každý týden měním 1/3 - 1/2 vody, pravidelne odkaluji. Hodnoty vody Ph cca 7,5 ; NO2 0,2mg/l ; NO3 50-60mg/l. Ryb je asi 50 z toho 6ks nad 10cm, 6ks 7-8cm a zbytek male trimesicni rybky 2-4 cm. Krmim SAKem. Ryby se zacacly otirat o kameny a pisek a dnes rano byla jedna mrtva na dne brichem nahoru, bez známky napadeni rybou nebo parazitem, nic ji nebylo, jen mela dokoran otevrenou tlamu. Prosím, nemáte někdo radu jak odbourat NO3 nebo co jiného je špatně? Vím, že už je to několikrát přemýlané téma, ale dělám vše dle vyčtených návodů a rad a zatím se mi nedaří.( Díky za jakýkoli názor.

Založil: unchee » více k tématu (počet reakcí 12)

zakalena hladina

Dobry den, Vsiml jsem si , ze mam u sveho akva na hladine takovy kal, cetl jsem ze se to odatrani cerenim vody atd. Chtel jsem se zeptat jestli to je pravda nebo jestli je neco spatne. Diky

Založil: Jiri » více k tématu (počet reakcí 12)

kristalova voda

Ahojte, Chtel bych se zeptat hak docilit kristalove ciste vody?pouzil jsem bionutritan a ten dost pomohl, protoze odstranil malicke castecky co tam.plavaly, ale porad mam stejne trosku zkaelnou vodu ne hodne jen trosku,ale vadi mi to chtel bych kristalove cistou co s tim? Diky za rady

Založil: Jiri » více k tématu (počet reakcí 4)

podložka pod akva

Ahojte čo máte pod akvariom? čo je najvhodnejšie?

Založil: Pagusa » více k tématu (počet reakcí 17)

osadka malawi

Mam jeste jeden dotaz, chci do akva 200l dat 8 tlamovcu cernoploutvych a 8maingano, myslite,ze bych mohl dat i 5 zeber? Blue blue

Založil: Jiri » více k tématu (počet reakcí 3)