Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 ............... 288


poslední fotografie tlamovce

Doufám, že vám tyto fotky umožní lepší identifikaci

Založil: papaya » více k tématu (počet reakcí 2)

fotografie číslo 2

další fotka oné ryby. podotýkám, že byla koupena jako SAMEC od formy Ps.zebra red-blue

Založil: papaya » více k tématu (počet reakcí 9)

Lepší fotka Ps.zebra(dle mého názoru)

zde jsem vyfotil pár fotek pro lepší identifikaci, ale podle mne je to zebra jak vyšitá!

Založil: papaya » více k tématu (počet reakcí 1)

Jak poznám samce od samice

Ahoj všem, mám v nádrži dva druhy jeden je černej s býlíma tečkama a druhej jsem identifikoval jako pseudotropheus red top... jen v podstatě nevím kdo je samec a kdo samice ted se mi narodily mlady red top 3 ks ale nevim kdo je rodič... můžete mi pomoct? diky L

Založil: Lukáš » více k tématu (počet reakcí 1)

duboisi a moorii

Mohu dát do 400 l. akvaria cca 20 duboisek a cca 20 moorii?Dík.

Založil: petr007 » více k tématu (počet reakcí 2)

Písek na dno akva z Mauntfieldu

Tak jsem přijel z nákupu a nic jsem nekoupil.Chtěl jsem koupit písek do akvárka.Někde na netu jsem četl,že to lidi kupujou v Mounfieldu apod . obchodech.Mám dotaz, mají tam písek do filtrace bazénu,pytel 25kg za 150 Kč zrnitost 0,8 -1,2.Prodavač říkal,že není akvarista,ale jestli to není prý moc ostré.Cichlidy to dost rozrývají,tak mám strach jestli si neublíží.Prosím moc o radu mám do toho jít a když ne ,tak jaký.Děkuji za odpovědi

Založil: Radík » více k tématu (počet reakcí 10)

Samec, nebo samice?

Ps. zebry jsem koupil asipřed 4 měsíci jako formu Blue - red a koupil jsem jednoho eventuelně samce a tři samice. Samice jsem po 3měsících odlovil a v akváriu zbyla jedna zebra -hnědá, takže podle slov prodejců SAMEC. Jenomže ta má teď plnou hubu mladých, takže to asi samec nebude. ....?????????? Posuďte sami...

Založil: papaya » více k tématu (počet reakcí 4)

Květiny v akvariu a použité kameny

Dobrý den, jsem polozačátečník v chovu tlamovců a proto bych měl na Vás několik otázek. 1. pro lepší výzor akvárka bych chtěl použít živé rostliny, jenže tlamovci jsou strašně žraví a všechny mi je během 1 měsíce zlikvidovali(u bývalého menšího akvárka) existuje tedy nějaký druh rostlin které by jim nechutnali? (mimo plastové) 2. kameny Chtěl bych použít břidlici jen nevím jestli je vhodná. Chtěl bych ji použít protože se z ní dají poskládat pěkné tvary a je stabilní.

Založil: Lukáš » více k tématu (počet reakcí 3)

PS.zebra na mateřské

Moje obavy ohledně zvětšeného vaku u samce Ps.zebra, který je už asi měsíc bez samice, nakonec vyvrcholily ve šťastnou událost, kterou je to, že není nemocný, nýbrž má v tlamce potěr. Nevím jak se to mohlo stát, ale je to tak. Proto jsem ho odlovil do 40l nádržky, dal mu tam pár kamenů a vodu jsem nastavil na teplotu 26-27 C. Samec okamžitě zajel do jednoho z úkrytů a spokojeně odfukuje. Chci se vás zeptat, jaká opatření mám učinit proto, aby v pořádku donosil mladé a za jak dlouho mám očekávat, že je vypustí? Za jak dlouho po vypuštění je mám začít krmit a čím, a mám poté samce odlovit, nebo ho tam ještě pár dní nechat(případně jak dlouho). Předem vám děkuji za odpověď na můj vyčerpávající dotaz.

Založil: papaya » více k tématu (počet reakcí 7)

Podivná (doufám že ne-nemoc) u Ps.zebra

Samec Ps.zebra(jediný svého druhu v akvariu) je nějaký divný. Pořád se schovává a má značně zvětšený vak na spodu tlamky...přesně tak, jakoby samice měla mladé v hubě. Málo žere. Nevím co s ním je...prosím pomozte. Určitě to není samice a určitě nemá v puse mladé, protože už je tam asi měsíc sám.

Založil: papaya » více k tématu (počet reakcí 7)

kombinace ryb

Dobrý den všem, s akvaristikou teprv začínáme, tak bych se chtel o některých věcech poradit. nádrž mám 360 l a chtěl bych ji osadit těmito nájemníky : KANČÍK CITRONOVÝ, KRUNÝŘOVEC VELKOPLOUTVÝ, VRUBOZUBEC PAVÝ (RED OSCAR) A CYPHOTILAPIA FROTOZA BLUE ZAIRE všechny jen po jednom kuse. Moc by mne zajímalo, jestli jim nebude nádrž 150x50x60 malá a jestli se mezi sebou snesou, všecho to jsou ryby asi celkem dominantní. Děkuju Jenda

Založil: jendabenda » více k tématu (počet reakcí 4)

Umírání rybek + nové rybky

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, včera jsme koupili v Hornbachu v Brně 3 rybky - jedna taková ta žlutá s černými příčnými pruhy a dvě takové ty světle modré, dovezli jsme je domů a dali jsme je do akvária - Juwel 190 l ostatním rybkám - žluté a oranžové cychlidy + fialové s pruhy + takový ti sumečci připomínající barvou tygra. Akvarium jsem čistila (vyměnila 30% vody) v pátek, Dali jsme tam ty 3 rybky a začaly všechny 3 polehávat cca za hodinu co jsme je tam dali, pak se otočily nabok a byly jako by umíraly , tak jsme je rychle vylovily a dali do menšího akvaria kam jsme napustili vodu z vodovou a přidali preventin a oni ožily a začaly plavat a dneska ráno jsou v pohodě, nevíte čím by to mohlo být? Ostatní rybky plavou v tom akvariu uplně normálně, jen mě přijde , že poslední dobou jaksi míň jí, ale jinak jsou dobrý. Vůbec nechápu co se mohlo stát a bojím se je tam dát dneska znovu. Když jsem v ten pátek v akvariu vyměnovala vodu, vyměnaila jsem to jako normálně , tak 30%, dala sera agutan a pak sera nitrivec a pak preventin, ve vodě máme jen bílý písek, pařet a kámen s dírami na proplouvání. Taky už nám od pořízení akvaria uhynulo asi 8 rybek a vůbec nevíme čím to může být, nejevili žádné známky nemoci. Můžete mi poradit, prosím? Děkuji moc Gabriela Blažková

Založil: Gabina » více k tématu (počet reakcí 8)

Snášení s různými druhy ryb

Chtěl bych se zeptat se kterými druhy ryb se tlamovci snesou. Např.:jestli k nim můžu dát Neonky atd... Děkuji za informace!

Založil: Novák Petr » více k tématu (počet reakcí 3)

yellow vs. demasoni

Mám v akváriu 4ks P.socolofi a budu mít 4ks P.zebra. Chci se vás zeptat, zda by k nim byl vhodnější druh P.saulosi, nebo L.yellow, případně který druh je více náročný. Děkuji

Založil: papaya » více k tématu (počet reakcí 5)

Navíšit počet jedinců, nebo přikoupit další druh?

Předem mého dotazu bych chtěl vyjádřit vděk a díky Vám, kteří jste tuto stránku založili, nebo chodíte na diskusní forum pomahat nabyrat zkušenosti těm, kteří to potřebují. Jedním z nich jsem i já. Mám v akváriu 4 P.socolofi(3+1) a chtěl bych se zeptat vás, zkušenějších chovatelů, jací tlamovci by se k nim hodili...myslím tím opět 4ks od jednoho druhu. Dále ještě řeším problém, jestli mám navíšit počet jedinců daného druhu např. na 6ks a 6ks,...dohromady tedy 12, nebo mám původní 4 a 4 jedince nechat a přikoupit ke dvoum druhům třetí druh-taky po 4. co by bylo v tomhle případě lepší? Takže to zkrátím: Navíšit počet jedinců, nebo přikoupit další druh? A v mém případě 4 kusů P.socolofi...CO K NIM? Mám totiž obavy ohledně kombinace se zebrami. Předem děkuji za odpověď.

Založil: papaya » více k tématu (počet reakcí 6)

tropheusy pohromadě

Na fotkách akva často vidím pohromadě duboisi a moorii,nebo dva druhy moorii.Oni se nezkříží?

Založil: Míša » více k tématu (počet reakcí 1)

potrebuji inspiraci

Nemate nekdo nejake fotky akvarii Malawi, nebo odkazy na nejake stranky? Zarizuji si totiz akv. a hledam inspiraci. Dekuji za odpoved.

Založil: papaya » více k tématu (počet reakcí 5)

Ještě jeden dotaz ohledně písku

Jemný bílý písek v akváriích je sice pěkný, ale dle mého názoru nepraktický...Zvažuji, zda ho koupit-či ne, protože na něm musí být všechno více vidět a čištění dna pomcí zvonu asi taky nebude možné, nebo ano? Děkuji

Založil: papaya » více k tématu (počet reakcí 3)

neagresivní tlamovci z malawi

chtěl bych se zeptat, zda se dají pořídit nějaké méně agresivnější cichlidy z jezera malawi a pokud ano, tak jaké. Mám totiž zebry a lombardoie a je to docela hukot. Díky za odpověď.

Založil: papaya » více k tématu (počet reakcí 2)

chov a odchov tropheus

Ahoj,poraďte mi prosím,jak založit chovnou skupinu nebo dvě u Tropheusů.Když koupím třeba 40 mladých,nepoznám pohlaví a až budou dospělí tak ...Mám trochu zkušenosti s Malawi,ale tyhle ryby mě fascinujou a chci je.

Založil: Míša » více k tématu (počet reakcí 2)

biofiltr za pozadim

Chci postavit biofiltr za pozadi normalne lepeny jako kdyz je udelany prepadovy, vaham mezi 3-4 komorami, objem akva 350 l, objem filtru 35-45 l. Co si otom myslite?

Založil: Fido » více k tématu (počet reakcí 4)

kolik ryb do akvária?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kolik cichlid z jezera Malawi mohu chovat v nádrži o objemu 120l?, a jaké kombinace byste mi doporučili? Předem děkuji za odpověď.

Založil: papaya » více k tématu (počet reakcí 2)

Kombinace ryb

Mohu mít ve 400l. akva kombinaci duboisi+leptosoma+lab.yellow?Jestli ano,tak kolik a čím je mám krmit.Dík.

Založil: Míša » více k tématu (počet reakcí 1)

Kančík v 60ce

Prosím o radu-můžu mít kančíky příčnopruhé v 60litrovém akvárku,myslím jeden pár.Jestli jim to bude stačit.Děkuju

Založil: Kamil Bílek » více k tématu (počet reakcí 4)

Problém s řasou

Jsem v koncích.Bují mi řasa a nevím si s ní rady.Poradˇte.Dík.

Založil: Libas » více k tématu (počet reakcí 5)