Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 ............... 288


300l akvárium

plánuji 300l akva a chtel bych do nej dát tyto ryby:Cyphotilapia frontosa 1+2,Neolamprologus cylindricus 1+2-3,Neolamprologus leleupi 1+2 a Altolamprologus calvus "White" toť vše.Co myslíte bude to fungovat????????? ...

Založil: David12188 » více k tématu (počet reakcí 5)

Podivná nemoc

Můj kančík perleťový má vypoulené oči a prudce dýchá.Jinak je bez změny barvy a atd.Je více agresivní a méně žere.Co je to za nemoc a jak se dá léčit?Prosím pomozte!!!Nerada bych o něj přišla nebo ji týrala tím že jí nepomůžu!!!!

Založil: Rybka » více k tématu (počet reakcí 2)

jak na samice

zdravim,rád bych se zaptal jakým způsobem vyklepáváte mladé ze samice

Založil: rosomák » více k tématu (počet reakcí 15)

Může být Julidochromis....

Ahoj všichni.. Chtěl bych se zetat, jak velké musí být akvárium pro julidochromis transcriptus.. Děkuju za odpovědi.. Quentin

Založil: Quentin » více k tématu (počet reakcí 5)

novy vnejsi filtr

Dobry den chtel jsem se zeptat koupil jsem si vnejsi filtr do 200l akva flual 204 mam tam keramicke porove prstynky a aktivni uhli do akva pouzivam jedlou sodu filtruju celej den a zda se mi ze mi klesa ph tak premyslim jestli to nedela ten filtr ( aktivni uhli) poradte prosim

Založil: tomm » více k tématu (počet reakcí 11)

naplne do filtru

Chtel jsem se zeptat jake pouzivate naplne do vnejsich filtru?

Založil: Ludek » více k tématu (počet reakcí 1)

moorii a duboisi

Tak už dokončuji svých 450l.Chtěl bych chovat Tropheusy,ne na kšeft,ale pár mladých bych taky chtěl.Proč jsou ty ryby tak drahé?Proč je takový rozdíl mezi moorii a duboisi?Do nádrže dám jen jeden druh,ale který?Mají nějaké zvláštní nároky?Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto druhem?Chtěl bych ikola nebo orange.Dík

Založil: Pavel » více k tématu (počet reakcí 6)

Únosnost stropu-bojím bojím

Zdravím , bydlím v klasickém 3 patrovém domě v přízemí. Barák je starý cca 45 let. Chci tam umístit akvárium o rozměrech 200x60x55= 660 l. Se všim všudy , písek, kamení atd to dělá přes tunu. Myslíte , že by to strop udržel?? Strop je z panelů, které jsou na šířku 50 cm vedle sebe. Vložím i obrázek co jsem kreslil. Tučnou čarou je postavené akvárium.

Založil: sertini » více k tématu (počet reakcí 10)

Tlamovci plachost

Prosím o radu.Mám tři roky tlamovce.Po letošních vedrech kdy mi dosahovala teplota vody kolem 33 C mi pozvolna ryby hynpu tak 2kusy po týdnu.Poslední ryby jsou stále schovaný ,plachý.Kromě výmšny vody ,a běžné upravy se nic nezměnilo.Prosím co dělám špatne??

Založil: Roman Najvar » více k tématu (počet reakcí 2)

Melanochromis auratus

Protože jsem měl dva samce a jednu samici melanochromis auratus, objednal jsem si v nejmenované pražské akvaristice 6 samiček velikosti 8 cm za dost velký peníz.Když jsem si pro ně po výzvě přišel,ryby byly nachystané v sáčku, včechny byly dost tmavé, ale vím že ve stresu tyto ryby trochu ztmavnou. Když jsem je dovezl domů, už jsem viděl, že z těch 6 ryb jsou dva samci, takže jsem měl samce čtyři.Po dvou měsících ztmavly i ostatní, ne tak jak samci, ale dohněda. Žlutá je jen moje původní samička. Jikerné skvrny nemají, samci to nejsou, jedna vychovala dvě mladé.Ty jsou žluté.Přikládám fotku mé původní samičky a nově koupené.Nekoupil jsem zase nějaké křížence?

Založil: pityn » více k tématu (počet reakcí 2)

mam se pustet do tlamovcu se 140ti litrovym akva?

Ahoj, sem na techhle strankach novy a potreboval bych poradit.Tak dvacet let delam akvaristiku takovim tim panelákovym způsobem:tri akvarka okolo 140litru, ale zatim jenom tetry, zivorodky a pod.Chtel bych zkusi nejaky mensi druh cichlid,ale nevim, jestli 140l neni malo, abych je zbytecne netejral. Poradite mi s nejakym mesim druhem, nebo to mam rovnou vzdat? Diky moc za jakykoliv nazor.

Založil: Faktor22 » více k tématu (počet reakcí 5)

Spotřeba energie?

Zdravím dalo by se zjistit kolik spotřebuji energie při akvárium 200x60x55? Byly by tam 2 vnější filtry Tetra ex dohromady 42 W, ohřívač nevím kolik mám dát W, potom světlo nevím kolik W,+ motorek na kamínek 2 W. Kolik by to celkem dalo wattů? Poraďte s tím světlem, ohřívačem. A chtěl bych vědět kolik bych platil el. energie za rok. Díky moc všem.

Založil: sertini » více k tématu (počet reakcí 9)

digitalni ph - metr

Vcera me postou dosel elektronicky pH metr. Pred tim jsem meril pH sadou od fi. AQUAR .... a vysledky? Voda z kohotku opravdu nema pH5 (test AQUAR) ale pH 6,12.

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 7)

Hnojeni rostlin

Dobry den vsem! Chtel jsem se vas zeptat jestli pouzivate co2 na hnojeni rostlin nebo jake jine hnojivo? A jestli pouzivate co2 tak co do nej a v jakych pomerech davate? Predem dekuji za radu

Založil: Ludek » více k tématu (počet reakcí 4)

automaticke krmitko

hele chtel jsem zeptat jestli tady nekdo pouziva automaticke krmitko? jsem totiz dost casto pryc a tak uvazuju ze si koupim digitalni automaticke krmitko...nema s tim nekdo zkusenosti?

Založil: jenda » více k tématu (počet reakcí 1)

Jak dlouho nechat ustat vodu z vodovodu

Jak dlouho nechavate stat vodu pred napustenim do akvaria - ja tak den a v nouzi tak 8 hodin. Nikdy jsem nemeril jak klesa obsah chloru ve vode a jak se meni PH. Urcite se obe hodnoty na vzduchu meni. Jaky vliv na to maji pripravky na upravu vody nevim a rovnez jak dlouho by mely pusobit nez se voda upravi. Videl jsem i nazory ze vodu z vodovodu klidne vpoustet do akvaria. To v pripadech ze se nepouziva chlor k desinfekci vody ale nejake sloucenïny chloru. Nemam vsak zkusenosti a pokusy jsou v tomtu smeru riskantni.

Založil: jopa » více k tématu (počet reakcí 11)

Kviz pro vsechny

Tak todle tlamovce mi prodali jako zebra red red co na to rikate?.-)

Založil: Fido » více k tématu (počet reakcí 8)

Je lepší vnitřní nebo vnější filtr do akvária?

zdravim, mam problem s nasledovnym. mam akva cca 570 litrov, a v nom 26 ks melanochromis maingano, 26 ks melanochromis interruptus plus dvoch prisavnikov. doteraz som pouzival vonkajsi filter Eheim 2217, ale pri cisteni som ho nechtiac poskodil. problem je, ze manipulacia s tymto filtrom sa mi zda velmi komplikovana, ale fakt je, ze doteraz som vonkajsi filter nepouzival, a cistenie vnutorneho filtru mi prijde ovela jednoduchsie. tak som si kupil Fluval 404plus. Ten mi prijde v pohode z hladiska pohodlnosti cistenia, ale neviem, ci je dostatocny z hladiska vykonu, resp. ci silny prud vody nevadi rybkam. Na internete som si nasiel info o vnutornych filtroch Atman a Aqua clear, tie by mali byt silnejsie. Viete mi poradit, ci je moj Fluval dostatocny? Alebo mam radsej prejst na niektory zo spominanych vnutornych (pripadne iny vnutorny)? Alebo nemam inu moznost, len zasa kupit nejaky vonkajsi? dakujem za pomoc

Založil: andrej » více k tématu (počet reakcí 41)

UV sterilizéry

Nemate nekdo navod na UV lampu?

Založil: Fido » více k tématu (počet reakcí 6)

tropheus a labidochromis

Myslíte,že můžu do akva 500 l. dát dohromady duboisi nebo moorii a labidochromis yellow.Ještě nemám jasno v rybách a kombinuji pro mě ty nejhezčí.Ještě se mi líbí leleupi,možné jako náhrada za yellow.Jestli ano,tak asi kolik?Dík

Založil: Pavel » více k tématu (počet reakcí 3)

Nahla umrti po vycisteni filtrů

Mam prosbu, zda by mi nekdo neporadil, co by mohlo způsobit nahle postupne umrti tlamovců. Cca pred 14 dny jsem vycistil filtry a po tydnu zacaly umirat ryby cca 2 denně. V akvariu mam 800 l a 8 druhů tlamovců-Malawi. Ph vody jsem mel 6 a ted je 7,5. Ryby jsou bez viditelnych priznaků nemoci. Diky Tonda

Založil: Tonda » více k tématu (počet reakcí 16)

IN a OUT filtrace

Můžete mi prosím někdo poradit, jak je nejlepší dát sání a výstup filtrace?Jestli je lepší to dát na stejné místo a nebo sání a výpust na druhou stranu.Děkuji

Založil: awe64 » více k tématu (počet reakcí 6)

čištění akva

Dneska musím kompletně vyčistit celý akvário,protože je špinavý a chci ho předělat.Potřeboval bych vědět,jestli tam pak dát starou vodu co tam byla,nebo celou čerstvou.Chci tam dát nový písek a myslím,že jim 100% čerství vody moc dobře neudělá.Jiný větší akva,kde by tlamovci mohli být,než se tohle akva zajede nemám.

Založil: Baty » více k tématu (počet reakcí 10)

pomoc - nemoc 2

potreboval bych neco zarucene ucinneho na strevni parazity. Diky

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 6)

Prodám akva ryby

Pseudotropheus zebra red blue od 4 do 10cm 350-400ks, saulosi, socolofi, otopharynx roxy, aulon.sp red, aulon.jacobfreibergi new blue orchid, labidochromis yellow, placidochromis electra, frontosy. Zasílám kurýrem. Ceny dohodou. Tel:.603294435

Založil: Rejzek Aleš » více k tématu (počet reakcí 7)