Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 ............... 288


přelovení samice

Po jak dlouhé době nošení přelovujete samicu? (teda pokud přelovujete)

Založil: Rocky » více k tématu (počet reakcí 1)

nizke ph vody

potreboval bych poradit...chovam tlamovce a ph v mem akvariu je neco malo pod 7 asi 6.5...chtel bych se zeptat jestli je to problem nbo jak muzu ph zvysit? dekuju

Založil: ciril » více k tématu (počet reakcí 11)

Cichlida papouščí

ahoj líbí se mi, že vůbec něco takového existuje, a chtěla jsem se zeptat: hodí se pseudotropheus demasoni k cychlidě papouščí? a nebo cyphotilapia frontosa-blue zaire? prosím napište mi jaké s těmito rybami máte zkušenosti budu moc ráda nebo případně jaké ryby by se mi hodily k cychlidě papouščí-máme dvě samičku a samečka. Prosím poraďte mi, měli jsme s nimi neonky a všech 30 sežraly. Chybné info od kupce! Moc děkuji, prosím pište i na můj mail.

Založil: hribek » více k tématu (počet reakcí 21)

prosim o radu cislo XY

Prosim o posouzeni vhodnosti pouziti piskovce do akvaria

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 6)

Co je to za druh?

Dostal jsem tuto "zatim" malou rybku (1,5cm), ale nevim co je to presne za druh. Myslim ze je to tlamovec, otazkou je jaky?

Založil: mio » více k tématu (počet reakcí 5)

jak casto mam krmit?

Prosim vas chci se zeptat jak casto krmite tlamovce? dekuji

Založil: ciril » více k tématu (počet reakcí 3)

jak casto menit vodu?

chtel jsem se zeptat na vymenu vody u tlamovcu...zkutecne mam menit 1/3 akvaria kazdy tyden??? myslel jsem ze ryby a rostliny si sve klima vytvareji... nemohl by mi nekdo poradit?

Založil: nemam jmeno » více k tématu (počet reakcí 7)

Zvysujici se ph

Prosim o radu. Zalozil jsem si nove akvarium s tlamovci. ma 200l a porad se mi zvysuje ph ve vode zprvu tam bylo 7.1 den pote uz pres 8...nevim cim to muze byt snad jen plastickym pozadim ktere jsem si vyrabel. je to polystiren a priskirice 1200... nemohli byste mi prosim nekdo poradit?

Založil: gggsit » více k tématu (počet reakcí 9)

Světle šedé oči

Moc prosím o pomoc. Jeden z mých Demasoňáčků má zakalené oči, světle šedé, jakoby potažené plísní. Teplota vody 27 °C, kvalita vody po měření v pořádku. Jinak rybka vypadá normálně, žere, nestraní se, dokonce prohání ostatní, ale ne nijak významně oproti ostatním rybám. Poradil by mi někdo prosím ze skušených akvaristů o co by se mohlo jednat. Jestli je to nemoc a pokud ano tak bych poprosil o návrh léčby. Děkuju moc předem za rady a odpověď.

Založil: Romario » více k tématu (počet reakcí 2)

pozadí z pěny

Prosím o radu jak moc musí být pozadí z PU pěny po natření pryskyřicí vytvrdlé.Mám pozadí pouze opálené a nyní natřené pryskyřicí(naředěnou acetonem) a mám pocit, že se toho hodně vsáklo.Místy je to tvrdé jako kámen a místy měkké.Bez ředění bych toho asi moc nenatřela.Kolikrát to mám tedy ještě natírat?Dokud to nebude úplně celé tvrdé?To abych si koupila tuny pryskyřice.

Založil: Rybka » více k tématu (počet reakcí 2)

splašená ryba

Občas se mně stává, že před krmením začne jeden salousi lítat jak "rychlej gonzáles" a občas to do něčeho napere. pak chvílu leží na boku a rozdejchává to. ostatní ryby sou v pohodě. nedávno sem přeléčil bloat, tak jestli to s tím nemá něco společnýho. nemáte někdo tušení čím by to mohlo byt?

Založil: Rocky » více k tématu (počet reakcí 1)

Nimbochromis livingstoni

Kdo by prodal 1 až 3 dospělé samičky Nimbochromis livingstoni, případně vyměnil za samečka + doplatek. Nejépe z Prahy a okolí nebo z Třebíče, Jihlavy a okolí.

Založil: pityn » více k tématu (počet reakcí 9)

akvarium lepení

Lidi mám cca 5 let lepené akvarium o objemu asi 280l.Začalo prosakovat,tak jsem zakoupil tmel a zalepil.Teď je vše OK.Můj dotaz zní,jak dlouho vydrží lepené akvárium.Jde my o to,jestli se například po cca 5-10letech musí přetěsnit.Máte s tím někdo zkušenosti

Založil: Macek71 » více k tématu (počet reakcí 2)

Tropheus moori orange

Prosím o radu,jak poznám samici od samce ? Můžete mi to někdo vysvětlit na názorné fotce ? Děkuji.

Založil: zebra » více k tématu (počet reakcí 1)

Odchov scalar

Prosim o radu několikrat jsem vytřel skalary ale když jsem jikry prelovil do jine nadrže tak bud splesnivěli nebo se jich vykulilo jen malo.Žádám chovatele ktery poradi nejlepsí složení vody do 20l akvaria nyni davam dešťovku ale mam osmozu tak jaky poměr mam namíchat vodovodni voda ma 800msimens,a teplotu nechavam na 29C a u chovnych skalaru kde se vytíraji je 23-24C.Za nazory vam predem mockrat dekuji nashledanou.

Založil: R+L » více k tématu (počet reakcí 3)

Žádám o pomoc

Před dvěma týdny se mi objevil rozpad ploutví, ale jen na některých rybách a není možnost se toho zbavit.Zkoušel jsem zvýšení teploty, přidání soli a přeléčení acriflavinem, bohužel - bezvýsledně. Pokud má někdo s touto chorobou zkušenost, prosím o radu. Děkuji Mirek.

Založil: Mirek. B. » více k tématu (počet reakcí 2)

cim natirat 3d pozadi

Poradite mi cim mam natrit 3D pozadi dik. a jakou barvou to je nejlepsi dik

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 5)

Samec Akary Potocní

Schanim pro mou osamlou slecnu dospeleho chlapika kolem 15cm.

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 7)

Jak douho uz chovate ryby?

Ja jsem zacal v 10 letech a tet po 8 letech me to stale baví :-)

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 11)

Sazeni Kryptokoryny kalatkoliste

Nedavno jsem se ptal na Anubiasy, nyni bych potreboval zjistit, jak se sazeji kryptokoryny(ty klasicke dlouhe listy). Je lespi ji mit v pisku nebo taky volne jako Anubias? Diky David

Založil: dawwwid » více k tématu (počet reakcí 1)

čím jste začínali

Chci se zeptat jestli kdyz jste zacinali s cichlidama jste si poridili dříve americke a pak africke nebo jste zacali rovnou afrikou. dik

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 8)

Nechová tady někdo geophagusy?

Vím že je to stránka o tlamovcích, ale měl bych pár dotazů ohledně geophagusů a nevím kde někoho najít. Kromě anglických stránek se o nich člověk nic nedozví. A když jsem si všiml že se tady probíraly i akary modré chci to aspoň zkusit (většina z nich jsou vlastně taky tlamovci, protože odchovávají mladé taky v tlamě akorát jsou z ameriky)

Založil: Frodo » více k tématu (počet reakcí 10)

300 litrové akva

To je moje 300 litrové akva s T.moori Ilangi.Není to móc dobrá fotka a není tam skoro nic vydět, tak sem ju nedával do fotogalerie

Založil: Ondra » více k tématu (počet reakcí 5)

Mám malou nádrž. Můžu si založit Malawi?

Mám akvárium o objemu 86l a chci si v něm vitvořit malawi s tlamovci....nevíte někdo kde se dá koupit ten jemný písek a kolik stojí přibližně nějaký tlaovec?

Založil: kuba » více k tématu (počet reakcí 27)

Použití UV lampy v akváriu

chtel bych proti tomu zakalu nasadit uv lampu , zabije to i nitrifikacni bakterie?

Založil: Chmila » více k tématu (počet reakcí 21)