Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 ............... 288


Použití UV lampy v akváriu

chtel bych proti tomu zakalu nasadit uv lampu , zabije to i nitrifikacni bakterie?

Založil: Chmila » více k tématu (počet reakcí 21)

ICQ- napište

Napište číslo na icq a můžem napsat, přes fórum to trvá hafo dlouho... Moje je 222-913-468

Založil: Ondra » více k tématu (počet reakcí 5)

jak velké akva?

chtěla bych začít s chovem tlamovců (černoploutvých), ale ještě jsem nikde nenašla v jak velkém akvárku by se tak měli chovat?100litrů?200litrů?prosim pomozte!

Založil: zuzka » více k tématu (počet reakcí 7)

Kříženec zebra red-red s něčím?

Když jsem nedávno začínal s chovem tlamovců, tak mi dal známý do začátku několik ryb, o kterých tvrdil, že je to zebra red-red. Asi po měsíci se vytřeli a k mému překvapení měla jedna samice 4 mladé, z toho 3 vypadají jako rodiče (tedy červený) a 4. je šedohnědě pruhované. Myslíte , že je to důsledek křížení v předchozích generacích ? Čím jiným by to mohlo být?

Založil: cucumber » více k tématu (počet reakcí 10)

nemoc nebo jen prirustky ?

Mam v akva jednu Ps samicku ktera ma na hlave neco co pripomina odreninu a odmita zrat .Je to nemoc nebo ma jen v tlamce jikra a neni to poradne poznat?

Založil: Chmila » více k tématu (počet reakcí 8)

Sazeni Anubiasu

Chtel jsem se zeptat, zda musi byt Anubiasy sazeny primo do pisku nebo jestli staci je mit jen nekde mezi kameny?Diky za odpovedi, David

Založil: Dawwwid » více k tématu (počet reakcí 6)

Vyter akary modre

Mam akary modre ktere se vytreli ve spolecnem akvarium kde je hodne ryb tak sem jikry samycku a samce prendal do vytery. Samicka se o jikry stara ale samec tam jenom lita po skle a nejevi zajem mam ho tam nechat? Nebo ho mam dat od jiker pryc?

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 2)

Jak donutit tlamovce spásat řasu?

Netušíte někdo jak mám vysvětlit tlamovcům že jejich potravou jsou i řasy? Asi půl roku se mi docela dařilo v akvariu skoro žádné řasy nemít, ale za poslední měsíc mi vyrostl takřka prales! (viz foto) Bohužel tlamovci si zvykli na jiné krmivo (sušené, mražené) a řasu odmítají spásat! Světlo mám už jen 10h denně (power glo + aqua glo) + do pokoje jde dení světlo, ale nikoli slunce a akva je od okna daleko, vodu měním 1/3 každý týden a snížil jsem i dávky krmení a stále nic! Když jim ještě zmírním dávky krmení nemůže je to ohrozit? Přeci jen mám více druhů (Pseudotropheus, Melanochromic, tropheus, labeotropheus, cyrtocara) a asi ne všechny mohou žít jen o řase. Akva mám 260l. Děkuji za rady.

Založil: Fíďa » více k tématu (počet reakcí 18)

Co s výměnou vody????

zdravím všechny! 6.7.2006 jedu na 3 mesice na praxi do nemecka a musim zaskolit rodice jak a co s rybkama. Nejvic mi dela starost vymena vody, protoze uz vidim jak mi tu mamka chodi jednou do tydne meni 20%vody!!! tento mesic jsem zkusil vymenovat co 2 tydny a vse bylo v pohode voda cista, nemerene hodnotyx se lisily od normalu jen o nejake 0,2, a ryby byly uplne vklidu, neplavaly u hladiny a neotiraly se mi o kameny, takze si myslim ze by stacilo kdyby to menili jednou za 14dni!!! zabehly filtr uz mam a cele si to jeste vycistim ziletkou magnetama a pisek vyperu odkalovacem a myslim ze pokud budou krmit tak jak jim reknu tak by to melo byt bez problemu!!! pokud mate nekdo jiny nazor tak sem snim,protoze nechtel bych prijet s prtaxe a ve vode mit jen zbytek ryb, ci nejakou nemoc!!!budu vdecny za kazdou malickost............

Založil: M.M.. » více k tématu (počet reakcí 4)

Úmrtí anténovce v akváriu

Umrti Antenovce nafoukle bricho nevite cim to muze byt. Dik za radu.

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 2)

Aktualizace fotogalerie

Všem se omlouvám za neaktualizovanou fotogalerie. Od teď už bude opět aktualizovaná pravidelně. Přibylo asi 50 nových fotek. Jsou označeny textem "NOVÉ".

Založil: admin » více k tématu (počet reakcí 7)

Jak dlouho vydrzej bez krmeni?

pojedu na 2 tejdny na dovolenou a chtel bych se zeptat jestli vydrzej bez krmeni ve 200l akvarku , protoze kdyz reknu sousedce aby mi je krmila tak si muzu poridit novy u poteru snad nic nezkazi ale bojim se o dospely ryby jestli vydrzej. diky

Založil: Chmila » více k tématu (počet reakcí 7)

jak s UV lampou

Mam dotaz, jak casto a jak dlouho svitite s UV lampou.

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 1)

zevní filtrace

chtěl bych poradit, chci vyměnit vnitřní filtr za vnější filtraci,ale můžu mít filtr jen nad akvariem, ne pod ním má s tím někdo zkušenosti , jestli to je nějaký problém ? děkuji

Založil: Filip » více k tématu (počet reakcí 3)

Prosim o ohodnoceni a kritiku dik

Zdravim ohledne malawi skoro zacinam vzhledem k omezenym moznoznostem sem postavil akva prosim o zhodnoceni a kritiku. dik zeli http://rybicky.net/nadrz.php?c=142

Založil: zzeli » více k tématu (počet reakcí 6)

rada pro začátečníka ohledně doporučeného druhu a velikosti akvária...

Prosim poradte.Chtěl bych začít s chovem cichlid.Chtěl bych mít tak 5-6 rybek.Mohl byste mi nekdo poradit jaký druh by byl pro mě vhodný?(malý,pro začátečátečníka..)Popř. prosím napište kolikatilitrové akvárium bych si měl pořídit a) pro chv těchto 5-6 rybek, b)pro samičku s mladými ???předem díki za odpověď...

Založil: dalik » více k tématu (počet reakcí 4)

Nimbochromis livingstonii

Chtěl bych se zeptat,jestli někdo chová tyto ryby ? Měl jsem od nich teď mladé (samec 15cm,samice 12cm) a dost mě zarazil nebo spíš potěšil jejich počet ! Bylo jich 103 :-))) Připadá mi to až moc :-) Máte někdo zkušenosti s touto rybou ?

Založil: zebra » více k tématu (počet reakcí 4)

Metriaclima estherae red,red

Nemáte náhodou někdo dospělého samce navíc?Nejlíp Opava a okolí.

Založil: wladys » více k tématu (počet reakcí 1)

prosime o rady

dobry den shanim lidičky kteři mi poradi z chovem nasich ryb mame copadichromis borlej,cyprichromis leptosona mpulungu,lipinga prosime o vase zkusenosti z vyterem a odchovem dekujeme.

Založil: R+L » více k tématu (počet reakcí 2)

FRONTOZA???????????

Chci se dozvědět vše o Ciphotilapia Frontoza Blue Zaire,neznáte nějaké stranky na netu???Nebo máte s těmito rybami zkušenosti???Chci je zařadit do chovu.

Založil: Ondrášek » více k tématu (počet reakcí 7)

žlté a modré cichlidy

zdravím, poprosil by som skúsených o radu. Zakladám si akvárium, rozmery cca 160 x 60 x 60, cca 570 l. Chcem si do neho dať cichlidy, a z estetických dôvodov (aby mi farebne pasovali do celkovej farebnosti miestnosti) by som chcel, aby to boli rybky výrazne žlté (prípadne výrazne oranžové) a výrazne modré. Skúsenosti s cichlidami nemám žiadne, mám iba jedno spoločenské akvárko 270 l. Viete mi poradiť, prosím, aký druh a koľko kusov? Skôr by som chcel, aby to boli rybky nenáročné a odolné. otázka č. 2 - zároveň si zakladám aj druhé akvárium, rovnako veľké (teda 570 l), kde chcem chovať výlučne mečúne, platy a molly. Napadlo ma, že by som tam dal zopár nejakých dravcov, ktorí by likvidovali mladé. Myslíte, že tam môžem dať nejaký druh cichlíd (prípadne iných rýb), ktoré spoľahlivo zlikvidujú väčšinu drobizgu, ale nebudú ubližovať dospelým živorodkám a nebudú ničiť rastlinky a prehrabávať dno? za ochotu odpovedať veľmi pekne ďakujem

Založil: andrej » více k tématu (počet reakcí 9)

Labeotropheus fuelleborni

Koupil jsem skupinu 1+3 dospělých Labeotropheus fuelleborni, dvě samičky jsou hnědé, pruhované(první fotka) a jedna je modrá pruhovaná (druhá fotka). Je to obvyklé nebo jsou to dva druhy?

Založil: pityn » více k tématu (počet reakcí 9)

Mrtvá ryba v mušli

Mám v akváriu velkou mušli a při čištění jsem zjisti, že je v ní zapáchající voda. Když jsem mušli vyplachoval, byla v ní, snad až v posledním zákrutu mrtvá dospělá samice asatotilapia latisfasciata. Je možné, že by v mušli zabloudila a nenalezla cestu ven? Do mušle jsem nacpal igelitovou tašku, ale ryby ji stále vytahují. Asi ji budu muset zasádrovat.

Založil: pityn » více k tématu (počet reakcí 3)

Je to Cichlasoma (Archocentrus) nigrofasciatus Kančík příčnopruhý albín?

Můžete mi někdo poradit co je to za rybu.Myslím si že je to Cichlasoma (Archocentrus) nigrofasciatus Kančík příčnopruhý albín Děkuji

Založil: awe64 » více k tématu (počet reakcí 40)

Zelená vrstva na hladině

Vytvořila se mi na hladině podivná zelená skvrna (200 l). Již je po celé ploše. Když rozvibruji místně vodu utvoří se divná pěna. Zkoušel jsem měnit světlo, ale to zatím nepomohlo. Čím jiným by to mohlo být ? Díky za radu.

Založil: Mxpx4 » více k tématu (počet reakcí 9)