Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 ............... 288


Jak na štětičkovou řasu

Popíšu problém: mám 3 týdny staré akvárium o objemu 200 litrů používám filtr Fluval 305. V akváriu zatím nejsou ryby a pro uspíšení nitrifikace jsem použil vodu z jednoho staršího filtru, zhruba před týdnem jsem zakoupil a vysadil rostliny Anubiase(různé druhy), jako zářivky používám 2x30W OCEANIC NATURE a OCEANIC COLOR svítím 14 hodin (akvárium stojí mimo jakékoliv jiné zdroje světla). Zhruba před dvěma dny jsem zaznamenal jemné nánosy hnědých řas zvláště na listech rostlin a skle. Myslím si že je to štětičková řasa a jako první opatření jsem zredukoval víkon filtru zhruba o jednu třetinu, řasy se chci samozřejmě zbavit a nepřetpokládám že utlumení filtru stačí, vzhledem k tomu že jsem úplný začátečník ocením jakoukoliv radu.

Založil: Shakalik » více k tématu (počet reakcí 12)

Soužití s Perlovkou červenou

Máte někdo zkušenosti zda se dá chovat perlovka červená s tlamovci jako Pseud. demasoni, Zebra red-red?

Založil: jopa » více k tématu (počet reakcí 1)

jak dlouho se dožívají tlamovci

Nenašel jsem informaci o průměrné délce života u různých druhů tlamovců. Většinou čím menší ryba tím kratší život ale tipuji to mezi 3 a 4 lety. Máte někdo infornmace?

Založil: jopa » více k tématu (počet reakcí 3)

jak fotit rybky

Zajímá mě jak fotíte ryby mě s bleskem mají divnou barvu a bez blesku jsou rozmazané konečně jsem si dovezl ryby moji první tlamovci a jsou nádherní sedím u akva furt.

Založil: Petr Vokaty » více k tématu (počet reakcí 5)

zelená voda v akva

Ahoj,pořídil jsem si druhé akva,které jsem umístil doprostřed místnosti,takže má dostatek deního světla.Voda je zelená,skoro neprůhledná a lehce hnědá řasa už po týdnu,tapeta je v tomto prostoru nevhodná.Rybám to nevadí.Pomůže silnější filtrace?Nemáte nějakou radu?

Založil: Pavel » více k tématu (počet reakcí 4)

znate nekdo tyto ryby

dobry den prosim o zjištění tohoto druhu ryb zajima me jmeno jak se pozna pohlaví a tření za odpoved vam predem mockrat dekuji

Založil: Radek Herold » více k tématu (počet reakcí 4)

Prosím o nápovědu

Neznáte nějakou velmi kvalitní stránku o tlamovcích?kde bych se o nich dozvěděl max?

Založil: drak » více k tématu (počet reakcí 5)

Opět testy vody

Zdravím, chystám se konečně koupit testry vody. Rozhoduju se mezi firmou Aquar a Rataj. Jinak jaké nejběžnější testery bych měl používat? NO2, NO3, PH, tvrdost (uhličitanovou nebo celkovou??), Fe, P...? Díky všem!

Založil: Hans » více k tématu (počet reakcí 3)

Kdy se třou P. red-red ?

Mate zkušenost někdo v jakem veku se třou Zebry red-red ? případně v jaké velikosti? Samec se snaží ale mam mladší samice a nejak na to nereagují.

Založil: jopa » více k tématu (počet reakcí 3)

Prosím o radu

Rád bych věděl zda je tohle pára a jak musí být staří aby měli mladé.Děkuji

Založil: drak » více k tématu (počet reakcí 8)

Pseudotopheus zebra red/red

nevi nekdo kdy tyhle ryby sehnat v hornbachu je nemaj .klidne piste i jestli nekdo prodava.

Založil: Chmila » více k tématu (počet reakcí 7)

MAM NA VÁS TAKOVÝ DOTAZ,SPÍŠ PROSBU!!

DĚLÁJÍ SE MI V AKVARKU NA KAMENÁCH TAKOVÉ HNĚDE FLÍČKY!! TAK ASI O PRUMĚRU 3-4mm! CO MAM PROSÍM DĚLAT DĚKUJI ZA ODPOVĚD!!

Založil: RENDY » více k tématu (počet reakcí 5)

Tetra Tec EX 1200

Chtel sem se zeptat mate nekdo zkusenost s timhle filtrem? Stavim 450l (200*50*45) akva (malawi samozrejme) a tenhle filtr se mi zda byt celkem v pohode a to i cenove. diky

Založil: zeli » více k tématu (počet reakcí 4)

kančíci poradte

Neznáte nějákou dobrou internetovou stránku o kančících nemohu totiž nic najít předem dík.

Založil: nimbochromis » více k tématu (počet reakcí 2)

UMÍRÁNÍ TLAMOVCŮ

MEVÍM PROČ ALE NAJEDNOU MI CHCÍPAJÍ TLAMOVCI.VODU MAJÍ POŘÁD STEJNÉ KVALITY TAK NEVÍM.PS:JEDNÁ SE O PS.DEMASONI A PS.ZEBRA.

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 6)

Gastromizon :))

nevíte kde najdu informace o této rybě?na netu nic není

Založil: Jarka » více k tématu (počet reakcí 2)

problém s nošením cynotilapia afra

Chovám druh cynotilapia afra a už druhý vítěr za sebou mi sežrali.Jak odchovávají mladé vám???Ta první samice mi je spolkla asi po 5 dnech.Byl to její první vítěr.Potom se mi vytřela samice druhá,měla plnou hubu,ale potom sem jednou večer v akva rozsvítil a viděl jsem jak samice část jiker vyplivla.Asi se lekla toho rozsvícení tak to jsem pochopil.Viděl jsem,že jí v tlamě zůstaly asi 3 jikry.Ochotně je držela ale dneska při krmení se snažila žrát a pak jsem viděl,jak se povalují 3 jikry po dně tak jsem je vyndal.Jikrám je asi 1 týden a na jedné jsou vidět patrné oči.Zařáží mě,že nejsou vidět oči na těch zbylích 2 jikrách,ale že by byly bílí a plesnivý se mi nezdá.Proč mi je vyplivávají???Myslíte že jim mám jikry vyklepávat.Už rád bych si zkusil je odchovat.Moc díky

Založil: Baty » více k tématu (počet reakcí 11)

voda plna sinic řasy?

Ahoj vsichni prosim o radu mam vodu nasycenou malymi zelenymi casteckami,jsou to tenoucke zlomek milimetru dlouhe steticky kdyz se clovek podiva zblizka voda jakoby houstne jak je jimi nasycena mam vnejsi filtr dneska jsem ho cistil a vypada to ze to nezachyti ani nejjemnejsi filtracni vlozka diky za vase odpovedi mejte se

Založil: martin1234 » více k tématu (počet reakcí 4)

Prosím o určení druhu

Nedávno jsem dostal tyto ryby a bylo mi řečeno, že je to akara modrá, ale mám dojem, že to je kančík perleťový. Děkuji za radu.

Založil: Mirek. B. » více k tématu (počet reakcí 6)

léčba entizolem

Ahoj,když už léčím entizolem,mám tabletu vhodit do společného akva,nebo rybu odlovit a léčit sólo.Jinak mám informace,že jedna tableta je na 50 litrů,stejně jako jedna lžíce soli a jedna lžíce sody.Souhlasí?Dík.

Založil: Pavel » více k tématu (počet reakcí 5)

Tanganicodus irsacae

Včera se mi poprvé vztřeli tanganicodusi. Docela mě to překvapilo, protože jsou docela mladí. Dneska samička jikry vyplivla :o(. No nic, budu čekat na další výtěry... P.S: Docela mě teď tlamovci překvapují, protože se mě za 2 dny vytřelo 7samic...:o)

Založil: Ondra » více k tématu (počet reakcí 2)

Krmeni zivymi/mrazenymi nitenkami

Chtel bych se zeptat, proc se nedoporucuje krmit tlamovce zivymi nitenkami..proc jim to vadi? S mrazenymi je to to same nebo ty jim muzu dat? Diky za odpovedi, David

Založil: Dawwwid » více k tématu (počet reakcí 5)

Hrbohlavec africky

Dobrý den hledám člověka který mě poradí z množením hrbohlavce afrického.Mam jich 15ks jsou už dospělé páry koupil jsem je i z pěstírnou a z mladymi ale chovatel mi neporadil prosím ozve se mi někdo za odpověd mockrát děkuji

Založil: Herold Radek » více k tématu (počet reakcí 2)

Peřovec kukaččí

Nevíte prosím někdo, kde se dá tento sumec sehnat a za kolik ? Je to tanganický sumec Synodontis Multipunctatus, ale hodí se i k Malawi.

Založil: Shakalik » více k tématu (počet reakcí 16)

reversní osmoza

Neznáte návod jak použít reversní osmozu.Koupil sem ji z odchovnou a nevím jak ji použít.Jsou tam 3 hadice,černá s ventylem,červená je určitě přívod,a ještě zelená.

Založil: Ondrášek » více k tématu (počet reakcí 1)