Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ............... 288


osadka malawi

Mam jeste jeden dotaz, chci do akva 200l dat 8 tlamovcu cernoploutvych a 8maingano, myslite,ze bych mohl dat i 5 zeber? Blue blue

Založil: Jiri » více k tématu (počet reakcí 3)

Filtrace v Malawi

Ahojte, založil jsem akvarium Malawi, dal jsem písek a kameny, koupil jsem molitanový filtr na 300l, já mám akva na 250l. Ale mám menší problém filtr mi nechce sbírat ty částečky.... a na dně se drží kal, když jsem tam vypral starý filtr z již zaběhnutého akvaria, dále mi nezachytává mini částečky, které plavou v akva. Přidávám i foto a děkuji za info.

Založil: Jiří » více k tématu (počet reakcí 8)

Filtrace v Malawi

založení akva, šlo by to?

Ahoj, mám dotaz ohledně založení akva pro tlamovce, nechtěl bych udělat nějakou chybu tak se raději prám rozměr by byl šířka 110cm výška 70cm ale problém mám s hloubkou tu můžu mít max 35cm. je to pro tlamovce vůbec vhodné? popřípadě dávat tam 3d pozadí je asi kravina. díky za odpověď Jirka

Založil: Jirka 007 » více k tématu (počet reakcí 14)

led osvetlenie

prosím vás je tu niekto kto má na akvariu led osvetlenie?? chcem sa spýtať či náhodou nevznikajú riasty alebo sinice s toho

Založil: Pagusa » více k tématu (počet reakcí 3)

odchovy mladých

dobrý den,bylo by možné někomu z vás zkušenějších zavolat o radu!? potřeboval bych probrat dochov jiker u předčasně vyklepnutých samiček!! (bemba,maswa,red rainbow,red moliro) :-( Nejraději bych vám zavolal je to trošičku na dýl ať se neupíšem! Můžu zavolat kdykoliv!! Bude někdo ochoten si udělat čas a vyslechnout mě,čekám na vaše čísla!! :-D :-D moc zatím díky a hezký den

Založil: roman pernický » více k tématu (počet reakcí 4)

Neolamprologus brichardi

Nevíte o někom, kdo chová tyto ryby? Ideálně Beroun, Příbram, případně i Praha, Plzeň. Scháním 4-6 kusů.

Založil: Tony6 » více k tématu (počet reakcí 3)

Zkušenosti s filtrem Eheim

Nějáka zkušenost s tím to typem? EHEIM 2073 Professional 3 (180 - 350 l) http://shopakva.cz/1362-eheim-2073-professional-3-180-350-l.html Zakládám nove akvarium a chci toto. Jen jediné obavy mám z hadic u vstupu do akvaria nemají aretovací matky jako na hlavě filtru. Bojím se že by mohlo dojít k vypadnutí hadice a následné pohromě...Dík předem za info....

Založil: Gonzy1 » více k tématu (počet reakcí 5)

Ryby postupně hynou, špatné podmínky v akváriu

Ahoj. Přesně před rokem jsem si pořídil 80ks ryb (duboisi+kiriza). Po pár měsících sem našel (většinou jednou za měsíc), vždy jednu, rybu sem tam poléhávat, pak chcípla. Čím jsou ryby starší, tím se frekvence ubývání ryb zrychluje. Odhadoval jsem že může chybět tak 12-15 ryb, tak sem je spočítal a chybý zhruha 30 ryb. Dneska přijdu z práce, vše OK, nakrmím, všechny berou jako normálně. Jdu se psem na špacír, vrátím se za 3/4 hodiny a u dna se válí další ryba. To už není normální, musím někde dělat chybu. Jen dodám, že vodu jsem vyměňoval předevčírem. A hodnoty vody jsou celý rok stálé - NO3=25, NO2=0, pH=7,6, GH=více jak 14, KH=15

Založil: kauf » více k tématu (počet reakcí 133)

Nafouklé břicho

Zdravím! Chtel bych se zeptat- dnes jsem si všimnul, ze tlamovec Duboisi se s nafouknutym břichem krci nahoře v rohu akvária:-( Nevypada chudák vubec dobre... Ostatní uz na nej samozřejmě útočí. Další Mooreho se porad tře o dno a vse co vidí... Ze by parazit? Mel bych dat Metronidazol? Duboisaka na samotku? Dekuju za všechny rady!

Založil: Nimak » více k tématu (počet reakcí 3)

Kančíci v malém akváriu

Zdravím Vás chtěl bych poradit jak zařídit akva o rozměrech 100*35*35...moc se mi líbí kančíci šlo by to? PS.jsem začátečník uvítám jakou koliv radu:

Založil: Rosťa.J » více k tématu (počet reakcí 4)

vločkové krmivo

Zdravím i když je tu spousta diskuzí o tom čím krmit tak i přesto se chci zeptat sám na vaše názory zatím na doporučení v prodejně sem krmil jen JBL malavi a 1x týdně mraženou potravou ovšem rád bych pro své tlamky pseudotropeus zebra a socolifi zpestřil jidelniček a chtěl jim vločkové krmivo namíchat a přidat i granulovou stravu nejspiše SAK gren+energi proto uvítam vaše rady jaké nejvhodnější vločkové krmivo pořídit a namíchat vím že JBL malavi není to pravé i když má visoký podíl spiruliny jako např SERA flora a podobné..

Založil: Jarda26 » více k tématu (počet reakcí 5)

Cyanthopharynx

Ahoj, nazdar, dobrý den Měl bych jeden dotaz ohledně výše uvedeného druhu. Je možné chovat tento druh v nádrži objemu 300l? Plocha dna 100*60. Pokud ano s čím to skombinovat? Paracyprichromis? Děkuji za odpovědi k věci.

Založil: Cyanthopharynx » více k tématu (počet reakcí 42)

Sera Siporax

Dobrý večer. Chtěl bych inovovat náplně svých filtrů, takže sháním cca 4 litry Sera Siporax. Nemá někdo tip, kde by se dal koupit za dobrou cenu (klidně volně vážený)?

Založil: Pavel Jíra » více k tématu (počet reakcí 4)

Zkušenosti s chovem Pseudotropheus Demasoni v nádrži 240 litrů

Zdravím všechny. Chci vás požádat o seriozní názor a zkušenost s chovem Demasoni. Tato mbuma mi totálně učarovala. Studuji chov už měsíce a po vánočním šílenství se chystám založit akvarium. Bohužel kvůli místu mohu zvolit pouze 120x40x50 to je cca 240 litrů. Pozadí pouze 1cm , dno korálová drť frakce 0,8 až 1.0 mm. Kameny připraveny, množství a uspořádání nechám do zdejší diskuze. Jsou z řeky , bez ostrých hran. Krásné valouny různé velikosti. Filtrace externí Eheim 1050l/h. Objem kanistru 9 litrů, případně mohu samozřejmě dle Vašich rad filtraci upravit. Nemám zatím koupeno nic, protože informace jsou na prvním místě. Předesílám že mi určitě jde o dekorativní projev akvária, důležitější je ovšem prostředí k bezchybnému nestresujícímu prostředí pro ryby. A nyní k věci. Pokud zvolím osazení v počtu 16 kusů Demasoni + 8 kusů L.Yellow, je šance na úspěšný chov? Opravdu si budu vážit každého názoru a rady. pokud bych mohl s někým z Vás hovořit alespoň po telefonu, rád zavolám na mé náklady. Připadně mail. Miroslav.soucek@seznam.cz Předem chci poděkovat za rady od zkušených chovatelů. Děkuji.

Založil: snake1194 » více k tématu (počet reakcí 278)

velikost odchovného akvária

Zdravím, momentálně se snažím odchovat 15ks Lab.c. Yellow a mám je v krváriu 60x35x35, myslíte si že je to pro ně dostačující, aby dorostli nějaké trošku přijatelné velikosti než od tama poputují pryč? A když už jsme u toho kolik tak průměrně odnosí dospělá samička +/-10cm prcků? díky za odpověď

Založil: RS » více k tématu (počet reakcí 1)

Zive vanocni darky

Vlastnim akvarium 110x50x50cm se 2 thorakaty (pozustatek z amazonie, chystal jsem se akva jiz neosazovat a az by ryby odesly do rybiho raje, zcela bych ho zrusil, mam na stole 30l s krevetami a tak nejak staci :-) Dcera mi venovala jako prekvapeni 4 melanochromis auratus a 4x druh co nedovedu urcit (podle fotografii na netu zrejme maylandia zebra, pokusim se vyfotit...) V akvariu je jemny pisek, kameny, 2x koren, velky anubias, externi filtrace tetra1200. Predpokladam, ze po mensi uprave by akva bylo pro tlamovce vhodne, ryby jsou to krasne, rad bych si je nechal. Rad bych pozadal zkusene o radu co se tyce poctu kusu. Problem budou zrejme velci pancernicci, je nejaka sance je mit s tlamovci v akvariu? Jsou to flegmousi a obavam se, ze po nich tlamovci brzo pujdou. Pripadne kolik mam asi casu na zarizeni jineho akva pro pancernicky? Tlamovci jsou cca 3-4cm. Dekuji za konstruktivni nazory.

Založil: Simoon » více k tématu (počet reakcí 7)

Může být Aulonocara i v 200 litrovém akváriu?

Zdravím :-) chtěl bych se vás zeptat na názor. Myslíte že je možné mít v 200 litrech nějaký druh Aulonocary? :-) Hrozně se mi líbí samečci těchto druhů :-) chtěl bych je spíš jako doplněk k sauloskám :-) Můžou tyto druhy být vůbec spolu? A případně v jakém počtu oba druhy? zatím tam mám 8 saulosek. Chtěl bych tak 14 saulosek + 3 aulonocory (1+2) šlo by to? Jinak přeji všem krásné prožití svátků ;-)

Založil: Hubas » více k tématu (počet reakcí 4)

nove aq prosim o radu

dobry den vsem prosim vas sem zacatecnik,prosim dostal sem akvarium 110x35x45 je mozne chovat tlamovce ?chlapek co u nas prodava rybky tak rikal ze to je sakra male ze min je 500 litru,jaky je vas nazor chtel bych jednodruhove zitra udelam foto predem dekuji vsem

Založil: brasel » více k tématu (počet reakcí 18)

Nemocné ryby

Ahoj mám dotaz, v malém odchovávacím akvárku 100l mě ted dvě rybky onemocněli. Jedna zemřela druhou jsem raděj vyhodil. V akváriu nemám vůbec žádnou novou rybu kytku šneka prostě nic nového. Krmím stále stejně.Přesto se jim na boku udělal vřídek. viz foto neví někdo co to je a čím to může být?

Založil: Pavel M » více k tématu (počet reakcí 8)

Nemocné ryby

Bílé tečky a bílé fleky na těle ryby

Prosím o radu, mam nemocnou rybu na těle ma bílé fleky a na ploutvy a kolem pusy bílé tečky

Založil: axx » více k tématu (počet reakcí 9)

Bílé tečky a bílé fleky na těle ryby

snesitelnost druhu tlamovce

Zdravím chci se zeptat daji se nakombinovat pseudotropheus lombardoi s pseudotropheus socolofi?

Založil: tonda78 » více k tématu (počet reakcí 17)

Vánoce a PF 2015

Přáníčko k Vánocům a do nového roku 2015.

Založil: Iris » více k tématu (počet reakcí 15)

vnejsi filtr

vybral jsem si vnejsi filtr poradite ktery z nich vzit Eheim Classic 2217 nebo Fluval 306 ?

Založil: Guffy » více k tématu (počet reakcí 1)

Koupím Tropheusy

Dobrý den, Potřebuji poradit, jestli nevíte o nějaké akvaristice v okolí Olomouce, kde prodávají Tropheusy. Děkuju Tom

Založil: Tomáš Kresl » více k tématu (počet reakcí 10)

Sračky, urážky, nadávky,osobní spory,invektiva,impertinence a jiné

Téma pro Radka,Mirka,Mirka,Mirka,Hynka,Láďu,Vítka. Kluci a vyserte se už na ostatní vlákna.

Založil: Břetislav Hrbohlavec » více k tématu (počet reakcí 5)