Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 ............... 288


Přemnožení tlamovců

Mám 6 měsíců založené 300 l akvárium a v něm Labidochromis Yellow, Labidochromis Hongi Red Fin, Melanochromis Maingano a Pseudotropheus Saulosi Coral. Už přes 2 měsíce se mi ryby třou jako paví očka, hlavně Hongi. Odhaduji v tuto chvíli že mám 15 až 20 mladých poschovávaných v akváriu a další tři samice mají v tlamě mladý. Nevím co s tím. V akváriu není skoro žádná agresivita, i když pár dominantních samců tam je. Další akvárium pro odchov se mi zakládat nechce. Odlov je skoro nemožný, musel by jsem vyndat všechny kameny ven. Prosím moc o radu. Pro vás co mají opačný problém, tak nedělám nic zázračného, jen měním každý týden 100 l vody (dávám neupravenou pražskou vodu) a mám 2 vnější filtry (průtok dohromady kolem 1000 l za hodinu).

Založil: Michal H » více k tématu (počet reakcí 5)

podložení akvária

Chtěl bych se zeptat čím podložit akvárko když budu mít uvnitř poměrně velké kameny a co pod kameny místo polystyrenu.Akvárko bude120x50x50cm a bude na dřevěné desce 6cm vysoké.dík za radu

Založil: prcek » více k tématu (počet reakcí 13)

Nakup ryb-kdo se prida?

Uvazuju ze si osobne zajedu koupit nejaky dalsi chovny material pro oziveni chovu,ale ne do Frontosy.Prida se nekdo z Ostravy,Karvine a okoli?Byly by to predevsim tyto ryby: Cynotilapia Afra Aulonocara sp. Red Aulonocara Cornelie Haplochromis sp. CH 44 Pseudotropheus Zebra RED-RED Sciaenochromis Ahli Nimbochromis Venustus Cyrtocara moori Labidochromis Yelow Vse ve velikosti 4-6 cm ,ceny 25-30 Kc.Domluva pres e-mail.

Založil: Tom » více k tématu (počet reakcí 8)

Pseudotropheus demasoni

Chci si tyto tlamovce pořídit,ale nevím kolik kusů si mám koupit.

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 6)

Krmivo-AQA...

Jaké máte zkušenosti s tímto krmivem???četl sem že je to pěknej šit...Mám od nich granule AQA mls a vločkové AQAuniverzal a ještě nějaké žluté vločky(1KG.sáček bez etikety)prej super tvrdil dýler.....

Založil: Ondrášek » více k tématu (počet reakcí 2)

KRMIVO - Sak energy

dostal jsem krmeni SAK energy..je to spridavkem masa a bilkovin, alůe jsou na obale nakresleni tlamovci..... nevim jestli muzu krmit, kdyz se maso nedoporucuje....poradte prosim

Založil: M.M. » více k tématu (počet reakcí 2)

problém s rozmnožením

Chtěl bych se zeptat,jak je možný,že se mi ryby vůbec nevytírají.Mám cynotilapia afra,samec má asi 8cm a všechny 3 samice asi 7-8cm.Teplotu mám asi 26 stupňů a ani částečná výměna vody nepomáhá.ale je vidět,jak se samec samicema natřásá a snaží se je přilákat do skály.Akva mám 150l.Vým že to na tlamovce neni moc ale s něčím se začít musí.Afry jsem koupil ve velikosti asi 6cm před třema měsícema.Moc děkuju

Založil: Baty » více k tématu (počet reakcí 6)

Geophagus brasiliensis

Potřeboval bych vědět v jakém měsíci u nich mohu očekávat první výtěry

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 11)

Vápencové kameny

Je možné použít do akvária s malawskými tlamovci vápencové kameny ? Nebudou nepříznivě ovlivňovat chemii vody ? Určitě budou příznivě ovlivňovat tvrdost vody, ale co ostatní hodnoty ? Jaké horniny jsou v Malawi ? To je otázek co ? Mějte prosím pochopení z tlamovci začínám.

Založil: Shakalik » více k tématu (počet reakcí 2)

potřebuji jen kameny

pozadi je hotové dnes jsem koupil 5 rostlyn anubiasů akorát mi ROREJS psal o lávových kamenech za 16 Kč za Kg ale neuvedl kde je mají rád bych je už koupil a mohl napustit akva chybí jen ty kameny

Založil: Petr Vokaty » více k tématu (počet reakcí 4)

pomuzete urcit druh - dva kousky

Mam tu k urceni dva kousky. NEvim co jsou zac :))

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 2)

pomuzete urcit druh?

Tyhle ryby se mi libily, ale jmeno pod kterym jsem je koupil jsem nikde nenasel, poradite nekdo co to je za druh? Diky

Založil: tdd » více k tématu (počet reakcí 4)

totální zmatek nebo taky zmetek

za 1)by chtělo trošku předělat ten system registrací za 2) se tu našel dokonce nějakej zmetek,který se na mně nepřihlásil a založil tema na muj nick (ale nepřihlášeně),ale to může být klidně náhoda,ale pak nechápu proč uvedl muj email..nevíte o tom někdo něco? jedná se o tema na tomto odkazu http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=2434&PHPSESSID=a26b32ea0c9276c8ed8c6a6b5b77991e Nevíte o tom někdo něco?

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 6)

velikost nádrže

Pořídil jsem si akvárium 120 litrů a líbili by se mě tlamovci. Má to cenu do takhle velikého, respektive malého akvária? Jestli jo, jaké druhy by jste mě doporučili vzhledem velikosti nádrže a náročnosti tohoto druhu ryb. Podotýkám, jsem v chovu tlamovců úplný začátečník, jinak akvárium jsem už pár let měl. Za radu všem mockrát děkuji.

Založil: Aleš » více k tématu (počet reakcí 7)

velikost nádrže

Pořídil jsem si akvárium 120 litrů a líbili by se mě tlamovci. Má to cenu do takhle velikého, respektive malého akvária? Jestli jo, jaké druhy by jste mě doporučili vzhledem velikosti nádrže a náročnosti tohoto druhu ryb. Podotýkám, jsem v chovu tlamovců úplný začátečník, jinak akvárium jsem už pár let měl. Za radu všem mockrát děkuji. Aleš, a.holik@post.cz

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 3)

Modrá zářivka

Máte někdo zkušenošenosti s použitím modré zářivky ( actinic) v kobinaci s jinými zářivkami pro použití v Malawi? Většinou se užívá v mořské akvaristice ale možná bÿ ani malawi nevypadalo špatně

Založil: jopa12 » více k tématu (počet reakcí 1)

čerpadlo pro vnější filtr

Poraďte prosím jaké čerpadlo použít pro filtr který je na stránkách aquaworld mám akvárko 280litrů chtěla bych tlamovce nebo jaký použít vnější filtr děkuji za odpověď Martina

Založil: micka » více k tématu (počet reakcí 2)

Umělé akvarijní pozadí

Nevíte někdo prosím o někom, kdo vyrábí na míru akvarijní pozadí ( o panu Havránkovi vím, ale nejsem si jist jestli je to to co potřebuji).

Založil: Shakalik » více k tématu (počet reakcí 4)

čerpadlo do vnějšího filtru

jaké by jste mi doporučili čerpadlo do vnějšího filtru akvárko250litrů nehlučný. díky Martin

Založil: martin » více k tématu (počet reakcí 1)

Zářivky!!!!!!!!!!!!!

Proč se dávají do akvária zrovna zářivky a né obyčejné žárovky.jaký je v tom rozdíl.

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 4)

Rohové akvárium

Před týdnem jsem pod č. 918 zveřejnil fotku svého 560 litrového rohového akvária těsně po sestavení.Původně jsem nemyslel, že se mi podaří je v tak krátké době zprovoznit, ale vnější filtr i pozadí došly už minulý týden a o víkendu jsem si dovezl kameny a protože jsem si dovezl z Ostravy od Toma další ryby, už jsem nemohl přeplňovat staré akvárium. Na zaběhnutí nového akvária jsem nečekal, protože jsem použil vodu, písek a vnitřní filtr ze starého akvária. Jen jsem doplnil 1/3 vody a po dvou dnech ještě asi 100 l. Teď budu moci doplnit skupiny ryb o chybějící samice, protože mám u všech převážně samce.

Založil: pityn » více k tématu (počet reakcí 5)

Treni ryb o dno

Chtel bych se zeptat, co znamena kdyz sebou ryby cas od casu jakoby "smrncnou" o dno(jemny pisek). Jsou to tlamovci cca 2 mesice stari. Diky David

Založil: Dawwwid » více k tématu (počet reakcí 7)

Sejdou se tyto dva druhy???

Může být tlamovec pestrý a tlamovec příčnoprohý v jednom akváriu?????? mockrát ďekuji Martin 14.

Založil: Martin Jansa » více k tématu (počet reakcí 5)

Sejdou se tyto dva druhy???

Může být tlamovec pestrý a tlamovec příčnoprohý v jednom akváriu?????? mockrát ďekuji Martin 14.

Založil: Martin Jansa » více k tématu (počet reakcí 2)

POZADÍ DO AKVÁRIA

Potřeboval bych poradit jeké pozadí mám udelat do svého nového akva pro tlamovce z jezera Malawi.Ps:za levnou cenu!Za vaše nápady předem děkuji.

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 10)