Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 ............... 288


POZADÍ DO AKVÁRIA

Potřeboval bych poradit jeké pozadí mám udelat do svého nového akva pro tlamovce z jezera Malawi.Ps:za levnou cenu!Za vaše nápady předem děkuji.

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 10)

Hodnoty měření při zajíždění akvária

Ahoj. Dnes jsem si pořídil testy a naměřil jsem hodnoty PH-8; NO2-0,8; NO3-10. Mám napuštěné akvárium 3 týdny. Jaké hodnoty by měli být? Dík za odpovědi.

Založil: Dave61 » více k tématu (počet reakcí 9)

Tropheus moorii orange

Prosím o radu,jak poznam pohlaví u těchto ryb ?

Založil: zebra » více k tématu (počet reakcí 3)

POTŘEBUJI OD VÁS PORADIT

Dobrý den potřeboval bych poradit.Myslíte mohl bych dát do 30-ti litrové nádrže nějáké tlamovce,třeba Ps.afra.

Založil: nimbochromis » více k tématu (počet reakcí 17)

Help!!!!!!!!!!!!!!!

potřebovala bych helpnout. Koupila jsem si v Obi tetradona ale vůbec nic mi nechce žrát. Zkoušela jsem mu dávat červi moučné, šneky, nitěnky i žížaly, nic si nevzal. Taky jsem ho hředělala pak do většího akvárka k dalším rybkám a on furt nic, pořád je u dna a už se ani pomale nehýbe. Poraďte mi prosím někdo už nevím co s ním. Umírá mi...Prosím spěchá to...

Založil: petka » více k tématu (počet reakcí 3)

Maximalni teplota vody pro tlamovce

Jake mate zkusenosti s vyssi teplotou vody v akvariu s tlamovci? Ja mam v akvariu 27-28 stupnu .. je to moc? Diky David

Založil: Dawwwid » více k tématu (počet reakcí 15)

Kdy jsou pohlavně dospělí?

Zdar, koupil jsem si na výstavě v Ostravě tlamovce - Ps. Zebra Red-fin, L.Yellow a ještě jeden druh, ktery jsem si nezapamatoval:-) Jsou nádherně vybarvené v dobré kondici asi 5-6cm velké a údajně 3/4 roku staré. Kdy mohou mít mladé?

Založil: Hans » více k tématu (počet reakcí 8)

Pseudotropheus demasoni

Potřeboval bych vědět v jaké velikosti se u ps.demasoni mohou očekávat první vítěry.Předem dík.

Založil: nimbochromis » více k tématu (počet reakcí 2)

POTŘEBUJI PORADIT

Neznáte někdo nějáké podrobné internetové stránky o tlamovcích,mohou být i v angličtině.

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 6)

Helisoma nigricans

Celé akvárium mám přemnožené těmito šneky a chtěla bych se jich úplně zbavit. Mám krásné vzrostlé Kryptokoryny červené, i když rostliny dokonale očistím, stejně někde jsou schovaní a zase se mi v akváriu rozmnoží. Kryptokoryny bych chtěla dát i do jiných akváriích, ale nechci si tam šneky zavléct. Potřebovala bych nějakou dobrou radu, jak se jich nadobro zbavit. Děkuji!

Založil: P-Suede » více k tématu (počet reakcí 1)

Udušení samice?!

V akváriu jsem měla samici Pseudotropheus zebra red – red s plnou pusou jiker. Rozhodla jsem se, že ji přelovím do menšího akvária, aby mi náhodou mladé nevyplivla dřív a nerozplavali se v akváriu, kde by je ostatní mohli sežrat. Večer byla v malém akváriu v pořádku a ráno přijdu a je mrtvá. Byla tak trochu zkroucená, ztuhlá s doširoka otevřenou pusou! Když jsem ji pak vyndala a podívala se dovnitř, tak celou tlamku měla zacpanou těmi jikrami...a když jsem jí z tlamky ty jikry vyndala, tak to spíš byl takový vatový chomáček s pár jikrami. Co se týká toho chomáčku (bylo to pevné, něco jako vata) a přece ty samice, když nosí mladé, nikdy nemají v tlamě nějakou „vatu“, v tlamě nosí jen samotné jikry, jak by je tam jinak samice převalovala? Nestalo se mi to ale poprvé! Před týdnem jsem měla samici od Melanochromis johani s už dost plnou pusou, akorát mladé vyplivnout. Tak jsem jí přelovila a ráno jsem v akváriu našla chomáček s pár jikrami. Samice už nic v tlamě neměla, ale byla živá a zdravá! Nejvíc mě mrzí, že o života přišla 12cm samice..tuto samici jsem dostala před ¾ rokem, a byla oplodněná teprve před 2 až 3 týdny podle velikosti tlamky.

Založil: P-Suede » více k tématu (počet reakcí 2)

Chov demasoni

Máte někdo skušenosti s chovem chci si koupit 12 demasoníků do 340L akva + ještě asi 20 až 25 jiných tlamovců myslíte, že se mi nevymlátí?Slyšel jsem že jsou dost agresivní vůči sobě.

Založil: Petr Vokaty » více k tématu (počet reakcí 4)

Odchov pludku u Tlamovcu

muže mi někdo poradit mam skupinku 5 Haplochromis obliguidens a když chci přelovit samičku ktera ma v tlamě jikry tak mi je vyplivne neví někdo jestly mužu ty jikry přendat s tou samici do samostatne nadrže a jestly jsi je zase pozbíra

Založil: jeir » více k tématu (počet reakcí 2)

Vadi tlamovcum velke proudeni vody?

Koupil jsem vnejsi filtr s velkym hodinovym prutokem(200L akvarium a prutok filtru 1000L/h(skutecny vykon nevim)) a nyni kdyz ho pustim, tak je v akvarku docela rusno. Sice se neviri dno, ale neni tam asi zadne misto, kde se voda nehybe. Mam nejak resit zmenseni prutoku nebo to tlamovcum nevadi? Take bych se chtel zeptat, zda pri teto filtraci muzu ryby vypustit uz po tydnu zabehu s tim, ze budu casteji menit vodu. Mockrat dekuji za odpovedi. David

Založil: Dawwwid » více k tématu (počet reakcí 4)

Neolamprolagus Leleupi

Jak chovat tyto ryby,co přijímají za potravu a jaké jim mám vytvořit prostředí?atd...

Založil: Ondrášek » více k tématu (počet reakcí 7)

Fleky na zebrach

Mam asi 3/4 rocni zebry blue-red, vsechny samice normalne rostou krome teto, ma trochu vpadle bricho a porad ji pribyvaji fleky na bocich. viz foto. nesetkal se s tim nekdo z vas?

Založil: Fido » více k tématu (počet reakcí 6)

čaóó, prosím o určení druhu

zdravím všechny a zároveň žádám o pomoc při určení tohoto druhu. děkuji.

Založil: tukoo » více k tématu (počet reakcí 2)

Fluval 305 a

Zakládám nové akvárium a pořídil jsem si Fluval 305 můj dotaz se týká hadic tohoto filtru. V návodu píšou že hadice nemůžou být překrouceny. Potřebuji je v jednom místě ohnout v úhlu cca 75 stupňů zajímalo by mne zda to neovlivní funkci filtru.

Založil: Shakalik » více k tématu (počet reakcí 3)

Výstava v Ostravje

Nazdárek jedete někdo na výstavu???Chtěl bych se setkat s nějakým chovatelem a pokecat...

Založil: Ondrášek » více k tématu (počet reakcí 6)

M.maingano podivné chování

Asi druhý den většinu času tráví v rohu akva a hlavou dolů.Sem tam vyplave normálně a pak se vrací zpátky do toho rohu. Vypadá vpohodě,tvar těla,barva,žere normálně vše...jen to chování je zvláštní. Děkuji za názor

Založil: josefff » více k tématu (počet reakcí 2)

odtrhbuty chvostik

myslite ze ked ma ryba odtrhnuty chvost,ze jej dorastie?

Založil: Rybicka1616 » více k tématu (počet reakcí 1)

Nemoc v akvariu

Můžete mi někdo poradit,mame 190L akvarium a mame tam 18 ryb malawi a tanganika.Dali jsme tam takový ten bílý dírkatý kámen a nějaké rostlinky.Bylo to pořád krásný a teď po půl roce nám začíná kámen zacházet (černat) a rostlinky jaksi chřadnout, jsou takové jakési slabší a mají takový lehký černý povlak. Nevíte čím to může být? Svítíli jsme tak 8 hodin denně, te'd jsme začali svítit 12 hodin. Budu ráda za jakoukoliv radu.Děkuji.

Založil: Gábina » více k tématu (počet reakcí 1)

Častý pohyb kolem akva

Mám akva v malém bytě a jelikož tu neni moc místa tak se kolem akva často chodí ! Ryby jsou strašně stresované a plaché,nevíte někdo prosím jak tomu zabránit ???

Založil: zebra » více k tématu (počet reakcí 10)

Přihlášení ..........

Já abych řekl pravdu,tak mě se přihlásit nejde vůbec !!! Zadam heslo,přihlásim se a napíše mi to že pod tímto jménem je už někdo přihlášený !!! Takže já tady ňáký přihlášení už ani neřešim,pokaždý je ňákej problém !!!

Založil: pelda » více k tématu (počet reakcí 2)

Piskořka věžovitá

Nevíte kde bych je mohl sehnat.Docela by se mi hodily.A ještě něco kolik dorůstají

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 7)