Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 ............... 288


Úhyn mečovky při zajíždění akva

Zdravím všechny! Dneska jsem našel jednu Mečovku zkroucenou na dně. Akva je v záběhu už měsíc, přičemž po týdnu jsem nasadil zajížděcí ryby (13ks neonek nepravých a 2ks mečovek). Jedna z mečovek se stále schovávala a málo žrala.Poslední dobou ji nebylo téměř vidět, byla věčně zalezlá. Ostatní ryby jsou v pohodě, obzvlášť ty neonky. Kde se stala chyba? Příští týden mám v plánu nakoupit tlamovce, tak jsem dostal trochu strach...Ale zase to mohl byt jenom nejaky slabsi kousek, ktery se bal toho hejna neonek,ne?

Založil: Hans » více k tématu (počet reakcí 8)

potřebuji znát název

potřebuji zjistit název,předem děkuji.Je to ten tlamovec za tím Auratusem,dostal jsem jí jako samici od Auratuse ale vím že to není Auratus.

Založil: radek » více k tématu (počet reakcí 4)

Prosím o Váš názor na výběr ryb

Asi před měsícem jsem zrušil "společné akvárko" s tím že ho "udělám" pro tlamovce.Kdysi jsem je už měl.Vzhledem k tomu že to bylo před revolucí tak moc velkej výběr nebyl.Při nákupu ryb jsem tedy nechal vše na doporučení prodávajícího.Akva má 250l a prodavač mě doporučil tyto ryby(vše po třech kusech): Labidochromis caeruleu,Melanochromis auratus,Pseudotropheus socolot,Pseudotropheus zebra R,Nimbochromis venustus a Pseudotropheus demason.Prozatím se rybky chovají velice "společensky"(furt v hejnu) Zajímal by mě Váš názor.Díky moc H.S.

Založil: simpson homer » více k tématu (počet reakcí 9)

Pseudotropheus zebra rede red - jak poznat pohlavi?

Poradi mi jak se rozlišují samci a samice u uvedeneho druhu. Nekteré rybky jsou svetlejší ale nevím jestli je to rozhodující.

Založil: jopa » více k tématu (počet reakcí 2)

Jak dlouho žije?

Chtěla bych se zeptat, jak dlouho žije Beta bojovná. Díky.

Založil: Tereza » více k tématu (počet reakcí 2)

PROSIM O RADU

MAM 450l AKVARKO STAČI TAM MIT VNITŘNI FILTR A JAKY BYSTE MI DOPORUČILY??DĚKUJI ZA RADU!!

Založil: MIKI » více k tématu (počet reakcí 5)

Prosím o radu

Prosím o radu. Založil jsem nové akvárko pro tlamovce 120x50x50(své první tohoto druhu) a nevím jak by se dalo zakrýt topítko a nasávací koš filtru aby se neomezila jejich funkce. Dík za rady

Založil: Dave61 » více k tématu (počet reakcí 5)

Starost o mladé.

Prosím všechny o radu. Ve společném akváriu se mi rozplaval potěr od Kančíků příčnopruhých a já jsem si předtím nevšiml žádných jiker. No tak mi tu najednou plave a já nevím co s ním. Mám ho zkusit vylovit nebo nechat osudu starostlivého otce který je střeží? Předem děkuji všem za rady.

Založil: Unique » více k tématu (počet reakcí 3)

Lenost ryb .....

Prosím o radu,poslední dobou se mé ryby chovají ňák divně ! Skoro vůbec nevylézají a jsou schovány mezi kameny ! Nevíte,čím to může být ???

Založil: pelda » více k tématu (počet reakcí 6)

krmení tlamovců

CHtěl jsem se zeptat co kdyby se krmili tlamovci jen buchankami?Jaký na to máte názor a popřípadě jaké stím máte skušenosti.A jestli nevíte něco o chovu aulonocar a jaké snimi máte skušenosti.Děkuji

Založil: LUkos » více k tématu (počet reakcí 3)

kolik ryb do akva 120*50*50

Dobry den chtel bych se zeptat kolik ryb dat do akva 120 *50 *50 chtel bych tlamovce demasoni ,zebry.. a nejake sumecky nebo ancistrusy

Založil: petr » více k tématu (počet reakcí 6)

Jsou pulci vhodné krmení pro tlamovce?

Je jaro a žáby se začínají množit. Napadlo mě jestli by mohlo bejt vhodné krmení pro tlamovce trochu pulců. Loni sem zakopal vanu a měl sem tam paví oka,nakonec se tam dostaly i pulci. Tak mě zajímá jestli se daj použít jako krmení. Myslim že n.livingstoni by si na nich pošmákly a perlovky určitě taky.Co vy na to?

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 21)

Pěstírna na Zlínsku?

Nemáte někdo kontakt na pěstírnu tlamovců z jezera Malawi v okolí Zlína nebo Uherského Hradiště. Dík moc

Založil: Dave61 » více k tématu (počet reakcí 5)

Přidávání CO2

Mám v akva pár rostlin, které začínají nějak hnědnout a mají na sobě bílý povlak (jakoby krupičku). Někde tady na netu jsem četl, že je to nedostatkem CO2 ve vodě. Chtěl jsem se proto zeptat jak a kolik CO2 do akva přidávat. mám akva 140l, s aktivním vzduchováním a zatím zajížděcíma rybama (kardinálky a mečovky). Nemám v úmyslu kupovat nějaké přístroje za několik set nebo tisíc korun, díky...

Založil: Hans » více k tématu (počet reakcí 9)

akvariní burza

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli jsou nějaké prodejní akvarijní burzy, např. jako je živá exotika terra burza, děkuji.

Založil: Pseudotropheus » více k tématu (počet reakcí 4)

Určete prosím

Řekne mě někdo co je to za druh tlamovce, jsou to moje první rybky. Dík

Založil: Raphael » více k tématu (počet reakcí 7)

ph u pseudotropheusů

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké má být ph u pseudotropheusů, děkuji.

Založil: Pseudotropheus » více k tématu (počet reakcí 4)

PRODEJ TLAMOVCŮ

Chtěl jsem se zeptat jestly někdo prodává nějáké dospívající tlamovce z jezera Malawi, nebo jestli nevíte o jějákém prodejci.

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 9)

Zastaveni filtru lavou

Chtel bych se zeptat zda je vhodne obestavit nasavaci trubici od vnejsiho filtru lavovymi kameny z duvodu zakryti. Vadilo by to nejak spravne filtraci vody?Diky za odpovedi David-zacatecnik

Založil: Dawwwid » více k tématu (počet reakcí 2)

Led moonlight

I tento dotaz zde již jednou byl, ale jelikož na něj nikdo neodpověděl a mne by to opravdu zajímalo tak se ptám jestli náhodou nevíte co to je a zda by se to dalo někde sehnat. Pokud jsou to obyč led diody tak by neměl bejt problém, ale jestli to neni něco jiného.

Založil: Shakalik » více k tématu (počet reakcí 13)

nimbochromis livingstoni

prosím kdo mi poradí s chovem těchto krásných cichlid.děkuji milda

Založil: douglas » více k tématu (počet reakcí 14)

Lombarďáci .....

Zjistil jsem že mám v akva tři samice které jsou ale dost nažloutlé ??? Mam tam dva samce a tři samice které jsou fakt dost žluté,ale samice to jsou určitě,protože všechny tři teď nosí mladé !!! Nejsou žluté úplně,mají pruhy tmavší než samci !!! Setkal jste se s tím někdo ???

Založil: pelda » více k tématu (počet reakcí 14)

Fluval 405-poskládání košů

Ahoj. Poradí mě někdo jak mají být uspořádané filtrační média od horního koše do spodního (keramika atd). Asi jsem je prohodil.

Založil: Dave61 » více k tématu (počet reakcí 2)

Určete prosím

Už to zde jednou bylo, někdo napsal že to je Aulonocara....ale jaká to už nikdo nedokázal určit.

Založil: Shakalik » více k tématu (počet reakcí 14)

Kančík červenohrdlý

Koupil jsem kančíky červenohrdlé..mohly by jste mi poradit jake ryby a kolik.. by k nim bylo vhodné dát?? mam akva 270 litrů dík za radu...

Založil: Mike79 » více k tématu (počet reakcí 8)