Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 ............... 288


Zakládání akvária

Dává se do vody sůl při zakládání akvária? Dík

Založil: Dave61 » více k tématu (počet reakcí 5)

Barva na akva

Jakou barvu mam použít na akva,abych neotrávil ryby?

Založil: nick » více k tématu (počet reakcí 5)

pseudotropheus tropheops

nedaří se mi je rozmnožit jinak mám spoustu jiných druhů a bez problémů vytřou se samice veme jikry do tlamky a pak je pomalu sežere

Založil: karel » více k tématu (počet reakcí 1)

Samec nebo Samice?

Ahoj, měl bych dotaz. Pořídil jsem si tlamovce lombardi. Koupil jsem samce a tři samice, ale po měsíci jsem zjistil, že jedné ze "samic" se udělaly na řitní ploutvy dvě skvrny, které u samců slouží ke tření. Teď nevím zda to je samec nebo samice. Barvu má zatím do modra. Zakoupený semec je už trochu nažloutlý. Může mi někdo poradit? díky

Založil: gerrard » více k tématu (počet reakcí 5)

cim blbejsi sed...

tak opet se mi potvrdilo porekadlo " cim blbejsi sedlak, tim vetsi brambory" jen co mi tri samicky vypustili mlady cca 120, tak jsem v akvariu nasel dalsi dve, co uz nosi jikry dalsi dve, co snima budu delat? je to Zebra RED - RED a jedna nevim co je zac prikladom foto

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 14)

vyklepávání mladých-problém

Potřeboval bych nutně vědět,jak se vyklepávají samici mladé z tlamy.Několikrát jsem to zkoušel tak,že jsem jí prstem otevřel tlamu a naklonil jsem jí hlavou dolu,ale nic nevypadlo.A když jí chytnu a otevřu jí tlamu,tak tam nic nevidím.Vak má docela malý.tak nevím.Moc díky za rady

Založil: Baty » více k tématu (počet reakcí 9)

Masožraví abíložraví tlamovci.

Zdravim chtel bych se zeptat je mozne chovat masozravy tlamovce spolecne s bilozravyma napr. auloncoary a pseudotropheuse? A jestli jo tak jak je krmit? Diky

Založil: zeli » více k tématu (počet reakcí 5)

astotilapia latifasciata

Chtěl bych se zeptat,za jak dlouho vypustí mladé samice od latifasciaty.Nosí je už 3 týdny a mám jí odlovenou ve 45 litrovém akva.Netopím jí tak tam je asi 21-22 stupńů.Ale nezdá se mi její vak,je dost malý a to by měl po 3 týdnech být nafouklý k prasknutí.Na fotkách jsem vyděl samice s pořádným vakem.Ta moje samice má asi 10 cm.díky za odpověď

Založil: Petr » více k tématu (počet reakcí 3)

lahvicka s bakteriemi.

V posledni dobe tady povicero lidi pouzilo zazracne lahvicky s nitrifikacnimi bakteriemi.To je podle mne blbost.Tyto bakterie prece potrebuji k zivotu kyslik ,kdyz se vypne na delsi dobu filtr tak pochcipaji.Vite nekdo ze zdejsich chemiku,biologu a spol. co to vlastne v tech zazracnych flaskach prodavaji ???

Založil: Tom » více k tématu (počet reakcí 4)

Jak založit nové akvárium pro tlamovce?

Zdravim vsechny zalozil jsem avarium 300l (150*50*50),vlozil kameny koren atd. napustil vodu zapojil vnejsi filtr tetra ex 1200 zapnul topeni na 36 stupnucista a zatim -do rana byla voda krasne tak zustala ,po ctyreck dnech jsem tam vylil bakterie (biofiltr dajana pet) a vpustil dva ancitrusy a dve "zebry" ktere zatim plavou uz paty den bez ujmy na zdravi a ted konecne otazka muzu uz vlozit dalsi ze dve rybky nebo jeste neni zdaleka vyhrano ! diky za rady jsem zacatecnik

Založil: martas1234 » více k tématu (počet reakcí 31)

zabíhání akva

Muzu vyprat filtr behem zabihani akva? (v akvarijni vode) Zda se mi ze se zmensil dost prutok, voda neni cista, zabiham 12 dni. Zkusil jsem tam nalit SERA Nitrivec bakterie, jeste jsem vodu nemeril na NO2 atd, ale je dost zelena a trochu zakalena....

Založil: CTN » více k tématu (počet reakcí 7)

Internetové obchody

Jaké máte zkušenosti s internetovými obchody, které prodávají akvaristické potřeby? A které nejčastěji používáte?

Založil: Dave61 » více k tématu (počet reakcí 1)

KOUKNĚTE SE PROSÍM

http://www.akvarista.cz/web/nana/index.php3?page=detail&id=617 prosím hodnoťte a třeba i poraďte

Založil: Radek » více k tématu (počet reakcí 6)

PŘIHLAŠOVÁNÍ !!

Určitě se už každý setkal s tím, že po příchodu na tyto stránky byl přihlášen jako někdo jiný... např. mě se to pravidelně přihlašuje jako CTN nebo Zeli. Podle mě je jedna příčina automatické přihlašování, které bych doporučil vypnout a druhá věc, s tím spojená, je že by bylo dobré se pokaždé řádně odhlásit. Ty odkazy tam nejsou pro nic za nic a pokud se budeme všichni řádně odhlašovat, pak by se to mělo zlepšit. Myslím, že to ušetří spousty starostí a vysvětlování nám všem a taky zlepší funkčnost celého našeho oblíbeného webu! S pozdravem Hans

Založil: Hans » více k tématu (počet reakcí 4)

Akvarijní filtr

poradte jaký filtr do 540l akva,mám tam cca-50ks tlamovců+sumečky,a mám vnitřní bio filtr Atman 201+bio molitan,ale pořád mám v akvárku vidět takové jemné částečky

Založil: CTN » více k tématu (počet reakcí 8)

odchovat Labidochromis caeruellus yellow

Chtěl bych odchovat Labidochromis caeruellus yellow. Co je k tomu potřeba?

Založil: Martin Vopata » více k tématu (počet reakcí 4)

Mořský svět na pražském výstavišti

Byli jsme se vcera s rodinou podivat na Przskem vystavisti Morsky svet. Je tam dost co videt, ale prekvapila mne velikost akvarii - teda spis to ze jsou dost male. Temer vsechny vetsi ryby tam jsou v dost zoufalem stavu - rejnok musi mit ohnuty ocas aby se do akva vubec vesel, langusta ma ulomene "tykadlo" protoze ta se podle mne neotoci vubec. V nejzalostnejsim stavu jsou ale Barracudy ktere maji uplne rozmlacene tlamy asi od toho jak neustale narazeji do skla. Dost smutny pohled. Je tam take akva s tlamovcema, ale nic moc na to ze je to vystavni expozice. Pouze bezne chovane druhy, nic extra. no a podle mne dost spatne popisky - viz fota

Založil: CTN » více k tématu (počet reakcí 17)

Domácí výroba pozadí do akvária

Vyděl jsem pěkný pozadí z polystyrenu pěkně vytvarovaný. Psal tam že použil černej písek a pryskyřici. Chci se zeptat kdo máte zkušenosti s výrobou a jakou pryskyřici jste použily.Rád bych si jí chtěl udělat také.

Založil: Petr Vokaty » více k tématu (počet reakcí 37)

cynotilapia afra samec

Chtěl bych vědět,proč je samec cynotilapie afry nevýrazně zbarvený.Je jen celý modrý a před časem byl krásně vybarvený,byl skoro celý bílí.Žádného jiného samce cynotilapie afry v akva nemám a má tam 3 samice.Ani o samice se moc nezajímá,tak nevím jestli je schopný se ještě rozmnožovat.Před časem se třel normálně.Akvárium sem nedávno čistil,ale tim to asi nebude.Moc díky

Založil: Petr » více k tématu (počet reakcí 2)

kořen v akva

Zdravím všechny.... dneska jsem dostal od Tety akvarijní kořen a par kamenů ktreré se mi hodí do nádrže. Ale nejsem si jisty jestli tam můžu dát ten kořen..je celkem maly cca-15x12x8cm....Nemohl by mi kalit vodu, nebo narušit hodnotu ph????

Založil: M.M. » více k tématu (počet reakcí 8)

flival 304 nebo fluval 305

Zdravim chystam se poridit novy filtr a docela se mi zalibily tyhle. Oba sem videl pri cenach do 2500. Poradi mi nekdo, ktery by byl vhodnejsi, na akva 275l. Dik.

Založil: zeli » více k tématu (počet reakcí 1)

vraždění tlamovců mezi sebou ????

nevíte nekdo proč mi samec a samice roztrhli 2 samici na cucky

Založil: trek » více k tématu (počet reakcí 1)

Líhnutí artemií, jakou přidat sůl?

V sekci Rady a zkušenosti popisujete jak líhnout artemie, ale zarazila mě jedna věc... Doporucujete přidat sůl možskou, ale BEZ obsahu jódu. Ať jsem hledal jak jsem hledal, jakoukoli sůl, natož mořskou, jsem bez obsahu jódu nikde neviděl. Všechny soli jód obsaahují... Proto jsem koupil mořskou sůl s jódem, je to na závadu? Vylíhnou se ty artemie? Nevadí jim to nějak?

Založil: Hans » více k tématu (počet reakcí 25)

Prosim v jakem prostredi chovat Sumecka Zralociho

mam akvarko 150 Litru normalni pokojovou teplotu jako ma muj bratr ktery má také SUMEČKA teplota okolo dvaceti stupnu chova ho uz prez dva roky a velikost jeho rybky je okolo 20 cm mam stejne podminky ale tento druh ryby mě vydrkží nanejvič měsíc a umře takto už mi zemřeli tři prosim o bližší informace o chovu tohoto druhu protoze je to krasna ryba a ja bych mel ve svem akvariu rad take tuhle jedinecnou a krasnou rybu

Založil: Peta » více k tématu (počet reakcí 6)

Pomoc,nemocná samice nosí jikry

Chtěl bych poradit,jestli tuto samici mám vyklepat a začít léčit,nebo začít léčit z mladými.Je to samice astotilapie latifasciaty.Má asi tak 10 cm ale je to její první vítěr.Dnes jsem jí chtěl vyklepat ale nešla mi chytit tak jí vyklepu asi tak za týden protože je má teprve asi 2 dny.Nerad bych o ní přišel jako včera o jejího 15cm velkého samce.Ale vak moc velký nemá,chvíli se jí ztratí ůplně a pak je zase jen nepatrný,ale jikry nosí,to vim jistě.Moc dík

Založil: Baty » více k tématu (počet reakcí 11)