Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 ............... 288


Samec?Samice?

Zajímalo by mě, kde je na fotce samec a kde samice...

Založil: P-Suede » více k tématu (počet reakcí 9)

Tome co ty na to?

Čau Tome,právě jsme vytvořili galerii návštěvníků na webu rybicky.net. Píšu ti protože se chceme pustit do předělání tlamovců v atlase ryb a změnit vše co je na těchto stránkách špatně.Chceš mi s tim pomoct,určitě máš co se týká tlamovců větší přehled než já A ještě jestli toto čte admin,tak mu nabízím že jestli ještě nemá odkaz na rybičkách.net,tak si ho tam může vložit,jako každý jiný

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 2)

POTŘEBUJI PORADIT

Chtěl jsem se vás zeptat jestli někdo máte fotografie tlamovce melanochromis maingano a jaké máte skušenosti s jejich chovem. Předem dík.

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 8)

pěstírna Frontosa

minulej týden v sobotu, jsem si konecne zajel do Frontosy v Ostrave...bylo to užasne...tolik ryb, tolik vody......najednou sem neznal mezí!!!! chtěl jsem uplně vše!!! nakonec jsem se sklidnil koupil si aceiky a zebry....Všichni se ke mě chovali užasne se zajmem, vse mi vysvetlili a poradili...fakt bezva zažitek...nejraději bych tam jezdil na vikendy na brigadu.....=)

Založil: M.M. » více k tématu (počet reakcí 4)

Kamenolom u Ostravy

Nevíte někdo, jestli se někde okolo Frýdku-Místku, nebo Ostravy teží nějaké kameny???? nejlépe vápenec nebo břidlice????

Založil: M.M. » více k tématu (počet reakcí 5)

Rohové akvárium

Z prostorových důvodů bych chtěl pořídit cca 450 l akvárium s prohnutým předním sklem - viz ilustrační foto. Trochu mě znepokojuje jeho asi zbytečný rozměr od předního skla do zadního rohu (cca 80 cm). V Praze jsem požádal asi 5 firem o cenovou nabídku, zatim mám jen jednu odpověď - 24 000 Kč jenom holé akvárium.Má s tím někdo zkušenost, nebo mi to někdo rozmluví?

Založil: pityn » více k tématu (počet reakcí 11)

agresivita ryb

Dobrý den, mám různé druhy malawi, vsechny stejně staré. Do akvária jsem přikupovala přísavky thajské a do minuty bylo po nich. Teď bych si chtěla přikoupit mladé ryby, ale nevím ,jak je mám vysadit do akva, aby přežily. Máte někdo nějakou radu, prosím?

Založil: perla » více k tématu (počet reakcí 5)

množství a velikost písku

Ahoj. Poradí mě někdo jaký druh a jaké množství písku budu potřebovat pro akvárium 300 L (Malawi). Díky za rady.

Založil: Dave61 » více k tématu (počet reakcí 6)

Pur pěna jako pozadí

Máte někdo zkušenosti s pozadím z pur pěny? Nemá nějaký vliv na vodu nebo ryby? Dík za odpovědi.

Založil: carlli » více k tématu (počet reakcí 1)

urychleni zabehu akva - SERA Nitrivec

Mate nekdo zkusenosti s urychlenim zabihani akva? Koupil jsem pripravek SERA Nitrivec, udajne se nalije potrebne mnozstvi do nadrze a druhy den se tam uz muzou dat ryby - to bych asi moc neveril, ale zkusit to treba tak za 1 tyden??? Vcera jsem naplnil novou nadrz, daval jsem to dlouho dohromady no a jsme malicko netrpelivej,,, Na obale pisou ze napomaha rozpadu amonia (cpavku) a NITRITU - to nevim co je, chemka mne moc ve skole nebavila...Predtim se musi pouzit take SERA Aquatan. Zkusil bych to tam nalit a pak sledovat hodnoty tak ten tyden a kdyz budou OK tak tam ryby muzu dat?

Založil: CTN » více k tématu (počet reakcí 8)

Pseudotropheus socolofi

V létě jsem koupil 4 ks Pseudotropheus socolofi a vypadá to, že mám tři samečky a jednu samičku. Teď mají tak 8 cmTři ks jsou čistě modré a mají na řítní ploutvíčce několik jiker a jeden ks je trochu svisle pruhobaný a má na řítní ploutvíčce jednu jikru. Má někdo fotku samečka a samičky?

Založil: pityn » více k tématu (počet reakcí 15)

Akvarium 300L

Zdravím. Poraďte mi jaký filtr bych si měl koupit pro 300L. Komín ATMAM AT 3337 nebo Filtr Fluval 305 vnější. Dík

Založil: Dave61 » více k tématu (počet reakcí 5)

Kolik šutrů :-)

Zdravim potreboval bych radu ohledne kamenů.Mam 2 akvarka(550-450l) nad sebou v zelezne konstrukci a mam je v prizemi na betonu.Pod akvarkem neni po cele plose drevena deska jen polistiren.Chtel bych se zeptat kolik kamenu by to uneslo v Kg.Jestli by to neprasklo kdyz pod sebou nema drevenou desku.Dekuji

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 2)

ustiply kousek bocniho skla akvaria

Dobry den, chtel bych se zeptat zda nekdo z vas nema zkusenost s akvariem, ktere by melo ustiplou supinu cca 1*1cm o hloubce 1-2mm(viz. obrazek). Je to na spodni hrane bocni steny. Akvarium je 200litrove. Zakoupil jsem takove a je pro me velmi komplikovane ho reklamovat. Mockrat dekuji za pripadne odpovedi.

Založil: Dawwwid » více k tématu (počet reakcí 5)

prodávám akvárium

Prodávám akvárium značky akvatera 50-25,výška 40 cm(50 L)+k tomu krycí sklo + kořen + štěrk + tapetu + filtr aquaEL micro + něaké kameny + teploměr. Původní cena všeho 1600,- nyní jen za 800,-Kč. Při rychlém jednání i sleva.

Založil: Tomáš Pitule » více k tématu (počet reakcí 3)

krmení pro tlamovce

jaké máte zkušenosti at dobré nebo špatné s krmivem TROPICAL MALAVI,SPIRULINA FORTE,poradte prosím

Založil: ico » více k tématu (počet reakcí 10)

Zářivky pro cichlidy

Jaké zářivky jsou ideální pro chov cichlid z jezera Malawi ? S tím že plánuji pěstovat nižší počet rostlin (zhruba tak 3 max 5) a můj aqua kryt je uzpůsoben na 2 devadesáti centimetrové zářivky.

Založil: Shakalik » více k tématu (počet reakcí 5)

Skoro všechno jsou samci

Mám problém,koupil jsem od chovatale 14 Lombarďáků a chtěl jsem si z nich udělat chovnou skupinu ! Teď se ale vybarvili a zjistil jsem,že mam 12 samců a jen 2 samice ! Co mam dělat,mam k nim koupit nové a doufat že to budou samice ??? Jsou 4cm velké,takže se u nich nedá poznat pohlaví ! Prosím o radu :-(

Založil: pelda » více k tématu (počet reakcí 16)

Jaké kameny jsou ideální k Malawi ?

Pořídil jsem si nové akvárium a rád bych začal s tlamovci. Jaké kameny jsou pro chov těchto ryb ideální? Přemýšlel jsem o lávových nebo o břidlici ( která z těchto dvou variant je lepší ?)

Založil: CTN » více k tématu (počet reakcí 6)

topeni do 200L

Jake pouzivate topitka? Asi s termostatem, mate nejaky typ na spolehlivou znacku?

Založil: CTN » více k tématu (počet reakcí 17)

hloubka akvaria

dostal sem sileny napad na akvarium. bylo by rohove cca 130 x 180x 60 a vyska hladiny by byla cca 1,8 metru. Bude velky problem s tou hloukou akvaria? samozrejme pocitam se spatnou pristupnosti ..... cistenim a tak. Odhadem 3,5m3

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 19)

Tlamovci a mořský kámen

Co říkáte na to kdych dal k malawi tlamovcům mořský kámen stalo by se něco potřeboval bych to na udržení stálého ph a tvrdosti.

Založil: Lubos » více k tématu (počet reakcí 2)

štětičková řasa

tak sem konecne videl neco, co je schopno celkem spolehlive vyzirat stetickovou rasu. Je to sladkovodni kreveta, ma to jenom jeden hacek ...... a to, ze prezije jenom asi z neonkama. U tllammovcu vydrzi cca 10 vterin :(

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 6)

AKVA PRO TLAMOVCE

Pořád se někdo ptá, jaké akva pro tlamovce. Odpověď je jednoduchá : Co největší, pod 200l radši nechoďte!!!

Založil: Ondra » více k tématu (počet reakcí 3)

akvárko pro tlamovce

zdravím všechny chovatele a prosím o radu s mým akvárkem... má rozměry 72cm délka, 50cm výška a 34cm šířku, vím že by se hodilo asi spíš pro skaláry nebo třeba terčovce ale myslíte si že by se v něm dali chovat i tlamovci?

Založil: marek » více k tématu (počet reakcí 2)