Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 ............... 288


2x akva 270 litru... a jeden filtr...

Zdravím poradíte mi nekdo jakej bych moh použít vnější filtr..aby filtroval 2 akvaria najednou ...

Založil: Mike79 » více k tématu (počet reakcí 2)

Zarivky do krytu 120cm

Umite nekdo poradit kdo vyrabi a prodava zarivky do krytu 120cm? maji tam byt 105 cm dlouhe, ale nejak se mi je nedari sehnat...Osram je nedela, Philips je jinak oznacuje, tak nevim. Videl jsem zatim jen Glo.... Diky

Založil: CTN » více k tématu (počet reakcí 3)

Co si myslíte že to je za ryby?

Má to už skorem kolem 6 cm..chci si jen potvrdit co si myslim,tak se ptam.Toto je fotka samce

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 9)

Nově založené akvárium

Možná lama dotaz, ale založil jsem nové akva. Důkladně jsem propral písek a taky ho vyvařil. Nechal jsem to jeden den odstát a dal jsem tam pár rostlinek. Na hladině mám ale jakoby prach a jakési malé bílé vločky... Filtruju to už 3. den a pořád to tam je, nejde se toho zbavit. Radši jsem dal rostliny pryč, ale co s tím? Asi to nebude normální,co?Podotýkám, že mám studniční vodu, PH 7,4. Nejlepší bude asi vypustit, štěrk znovu proprat a napustit, že?

Založil: Hans » více k tématu (počet reakcí 10)

hnědá řasa na všem

Ahoj potřebuji radu odborníka. Po 5 letech provozu akvária se mi objevila opravdu na všem hnědá hnusná řasa /viz. přiložené foto/a nehohu se jí zbavit. Akva 120/50/50, filtr fluval 204, osvětlení 2 120cm zářivky /osram 31-830 a osram fluora/, které pravidelně měním. Svítím 8-12 a 14-21. Vodu měním každých 14 dní 1/3. V akva mám 20 tlamovců. Prosím poraďte.

Založil: dedan » více k tématu (počet reakcí 12)

Můžete mi prosím pomoct určit druh ryby?

dotaz je opet na urceni teto ryby. Bylo mi to prodano jako "Moorii" , ale nejak porat to nemuzu najit. Joo a jeste k odbornosti prodejce : "zarucene parek"..... uz jsou oba stejne zbarveny a jdou po sobe. Nemate nekdo k nim samice?

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 22)

PROSÍM O RADU

Zdrafím. Rád bych věděl za jak dlouho můžou mít tlamovci mladé? Jak staří by měli být rodiče?

Založil: Radek » více k tématu (počet reakcí 2)

Pro Slickera a Pityna, kteří pravděpodobně chybně určili druh ve fotogalerii

Protože se k tomu nikdo jiný neměl, beru si toto sdělení:-)na starost. Z diskuze "Haplochromis livingstoni" vyšlo najevo, že druh ve fotogalerii není haplochromis(nimbochromis) livingstoni, jak dodatečně určil Pityn, ale...... to bychom mělo spolu probrat. Tak mě v tom please nenechávejte samotnýho,:-))

Založil: Luk » více k tématu (počet reakcí 3)

TOME VZPOMÍNÁŠ,JAK JSME SE DOHADOVALI...

kolik demasoni na 190l vody? už ani nevím , ve kterém příspěvku to bylo .Tak jsem si na tebe vzpomněl při pohledu na nádrž MALAWI v ZOO v Torontu. Smozřejmě to ber s úsměvem....

Založil: petr » více k tématu (počet reakcí 5)

zajizdeni akva

Jde zajet akva bez jakychkoli ryb? Proste ho nechat bezet mesic a pak tam uz dat tlamovce? Mezitim jsem cetl ze je dobre sypat aspon krmeni a naockovat vodu bakteriemi z jineho akvaria - vyprat tam zajety filtr,,,

Založil: CTN » více k tématu (počet reakcí 6)

Převážení ryb

Pro ryby pojedu zhruba 1 hod.Chci dát tak 12 kusů do 25L kýble s víčkem. Myslíte, že vydrží?

Založil: Petr Vokaty » více k tématu (počet reakcí 5)

Haplochromis livingstoni?

Může to být na fotce samec - Haplochromis livinstoni? Jestli ne tak jak vypadá?Stejně jak samice?

Založil: P-Suede » více k tématu (počet reakcí 16)

Haplochromis livingstoni?

krupička nemoc

CHtěla bych se zeptat, jestli když chci léčit krupičku a vidím že jí mají jen neonky a ancistrus, ale nevím jestli jí mají i ty ostatnéí tak jestli můžu nechat ty neonky v tom samém akváriu kde jsou ty ostatní, ale nevypadají napadení, je to důležité potřebuji co nejrychleji odpověd od zkušeného akvaristy

Založil: klaris » více k tématu (počet reakcí 4)

MNOŽENÍ TLAMOVCŮ

Potřeboval bych vědět ,které druhy tlamovců se lehce množí

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 5)

Rájovec dlouhoploutvý

Chtěl bych vědět jaké máte zkušenosti s touto rybou

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 3)

Rájovec dlouhoploutvý

Vlepeni pozadi do akva

Zdravim, Mam dotaz ohledne vlepeni pozadi do akvaria - musi se lepit po cele plose, nebo staci "nabodovat"? Pak se za nej ale dostane voda, nebude tam nejak hnit a delat neplechu? Nepujde to za tim cistit... Diky

Založil: CTN » více k tématu (počet reakcí 6)

uv a bila voda

Joshkiller (04:17 PM) : caufec hale mam vodu uplne bilou prej nezmari jak jsem cetl a chci se zeptat jestli osvidim akva UV zarivkou jestli je to zabije a jestli to neublizi rybam

Založil: joshkiller » více k tématu (počet reakcí 2)

Výroba biofiltru

Zdravim moh by mi nekdo poslat nejaky odkaz na navod k domaaci vyrobe biofiltru? Dik

Založil: zeli » více k tématu (počet reakcí 3)

vydrze mezrat 5 dni?

jedem cela rodina na hory a nevim jestli vydrzi nezrat 5 dni????

Založil: joshkiller » více k tématu (počet reakcí 8)

Určíte mi rybičku?

Zajímal by mě latinský popřípadě český název tlamovce. Hledala jsem na všech známých stránkách a nikde jsem tuto rybičku neviděla. Děkuji za odpovědi!

Založil: P-Suede » více k tématu (počet reakcí 11)

Určíte mi rybičku?

snášenlivost lombardoi

Chtěl bych se zeptat,jestli jsou rvaví lombardoiky.Chci začít s tlamovcema ale mám jenom 120l.Mám tam už 5 labidochromis yellow a samce cyphotilapie afry.Jenom bych chtěl vědět,jestli se mi v tom 120l nevytlučou.Děkuji

Založil: Slípy » více k tématu (počet reakcí 4)

Pestřenec ve společné nadrži...

Zdravím slyšel jsem že pestřenec může byt ve společné nadrži...mam v akva..paví oka, bettu bojovnici,parmičku červenoocasou,black moly,ancistrus,a panceřníčky...můžu k nim dat parek Pestřenců ?? dík za odpověd...

Založil: Mike79 » více k tématu (počet reakcí 6)

Je to nemoc nebo ne?

ahoj vsechny moje ryby v akvariu maji na zabrach divne trpytky nevim jestli je to normalni nebo ne ale bojim se ze je to nejaka nemoc protoze mi pres noc umrel jeden mladej zlatej ancistrus mel nejaky nafouknuty bricho asi 3 dny a ted v noci umrel poradte mi... nechi abych prisel o ryby a mam labidochromis yelley hongi a demasonky

Založil: joshkiller » více k tématu (počet reakcí 1)

změna barvy Melanochromis auratus

Prosim mam dva ks Melanochromis auratus a jeden, nebo jedna, nerozeznam samecka, se zacal prebarvovat, uz neni na pul zluty a cerno bilej, ale tak nejak celkove do hneda, nevite nekdo o co jde?

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 5)

mladé u labidochromis yelow ????

já bych se chtěl zeptat jak dlouho trvá než samice labidochromis yelow vipustí mladé mám ji odlovenou už 2,5 týdne ve 40L akva a je sama a v klidu.DĚKUJI

Založil: trek » více k tématu (počet reakcí 1)