Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 ............... 288


Scháním krmení- "grindal"

Kdysi jsem pro potěr používal toto živé krmení, které se lehce nechalo připravit doma. Nemáte někdo doma násadu, nebo nevíte, kde ji sehnat? Dík.

Založil: pik » více k tématu (počet reakcí 7)

Parmička černopruhá v malawi

Zdravim mam problemy s hnedou rasou, ktera mi pomalu nici anubiasy, tady sem se docet ze ji dobre likviduje parmicka cernopruha, ale neni tu psano jestli se hodi do malawi nemislim zemepisne, ale aby ji nesezraly tlamovci. Mate s ni nekdo naky zkusenosti? Dik

Založil: zeli » více k tématu (počet reakcí 5)

Tlamovci (pohlavní dospělost)

Chtěl bych vědět v jaké velikosti jsou pohlavně dospělý tlamovci kteří mají název Aulonocara. Nemám snimi totiž skušenosti.

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 1)

čím vším krmit mladé ?????????

Poradí mi někdo jestli mohu krmit mladé i něčím jiným než artrermiemi ????

Založil: trek » více k tématu (počet reakcí 6)

Nezmaři v akváriu

Chtěl bych vědět jak se mám zbavit nezmarů v akváriu s tlamovci

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 1)

Jak uklidnit dominantního smečka Ps. Acei

Chtěl bych se zeptat jak zklidnit samečka Ps. Acei. Mám ho spolu s Zebra B+R 1+4, Labidochromus caeruleus 1+4 a Ps. Elongatus. Bohužel jemu samičky vymřeli (a nové už pořizovat nebudu) NAvíc je nejstarším obyvatelem akva. Myslím si že považuje celé akva za svoje teritorium a ostatní odhání odevšad. Pomohlo by přestavět kamenné úkryty?

Založil: krtek » více k tématu (počet reakcí 2)

Vzduchování u cichlid

Chci si pořídit akva malavi a zajímá mě,jestli se musí vzduchovat i v noci.

Založil: Petr Vokaty » více k tématu (počet reakcí 20)

MNOŽENÍ TLAMOVCŮ 2

Potřeboval bich poradit kdy mohu očekávat první vítěry tlamovce příčnopruhého (pseudotropheus zebra)

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 4)

MNOŽENÍ TLAMOVCŮ

Potřeboval bich poradit kdy mohu očekávat první vítěry tlamovce příčnopruhého

Založil: chovatel » více k tématu (počet reakcí 1)

nevite jak poznam pohlavi u demasonek a hongi?

nevite jak poznam pohlavi u demasonek a hongi?

Založil: joshkiller » více k tématu (počet reakcí 4)

Štětičková řasa

Prosím o pomoc ! Vytvořila se mi na kamenech řasa ! Jsou to takové štětičky,které jsou na kamenech a anubiasech ! Proudění vody není moc velké,tak nevím čím by to mohlo být ???

Založil: pelda » více k tématu (počet reakcí 1)

Kdy budou vypuštěny mladé

Chtěl bych se zeptat za jak dlouho vypustí samice mladé,mám odloveny 2 samice venustus a 2 zebry,3 ryby mají ještě čas,ale ta 1 venustuska je má už 14 dnů a ještě jsem je ani nezahlídl,přitom je sama a má absolutní klid.Díky

Založil: Petr » více k tématu (počet reakcí 1)

Smrt prisavky thajske

Konecne som si kupil 4 prisavky thajske 40sk ks(tu na vychode SVK ich bolo skoro nemozne zohnat) kedze vsade pisu ze sa dobre znasaju s tlamovcami a co sa nestalo, do 30 min boly vsetky po smrti. Dve maly amputovane hlavy jedna zjedena v celku a strvrta, no ostala len kostra tak ako je to s tym ze sa hodia k tlamovcom? PS: mam 7 ancitrusov a ty su v pohode. PS1: prisavky neboly tie tmave ako na fotkach v galerii ale zlte asi iny druh.

Založil: Crazy-SK » více k tématu (počet reakcí 4)

Hnědé skvrny na hlavě ryb

Rád bych se zeptal těch, kteří chovají Labidochromis caeruellus yellow. Hlavně u samců se objevily hnědé pravidelné útvary nad tlamkou rybek a dominantní samec má dokonce skoro černou spodní část tlamky a tato "pigmentace" pokračuje i na spodní části břicha až k řitní ploutvi. U ryb je tato "pigmentace" patrná již dlouho dobu. Rybky se chovají normálně, žerou, vytírají se. Proto bych rád věděl zda-li tato "pigmentace" je u tohoto druhu normální a nebo zda-li se jedná o nějakou nemoc. Pokud by se jednalo o nemoc tak bych rád požádal o návrh léčby. Moc moc děkuju předem za odpovědi a za pomoc. Romario

Založil: Romario » více k tématu (počet reakcí 4)

Pseudotropheus cameleo

Nevíte jak bezpečně poznat pohlaví u Pseudotropheus cameleo? Díky.

Založil: Martin » více k tématu (počet reakcí 2)

Jaké sumce k malawi?

Jaké sumce mám dát k afrám? (Pseudotropheusové a melenochromisové). Přecházím na větší akva (240l) a mám ze starého akva 2x Torakat. S Ancistrusema nemám dobré zkušenosti, jednak jsou vždy zalezlí a navíc mi vždy po nějaké době uhynou - nevím jestli jim vadí ph 8-8.5 nebo jestli jen trpí hlady, protože mám pocit, že než vylezou, tak jim krmivo už ostatní ryby dávno sežerou. S Torakaty jsem spokojený, jsou společenstí a jsou "vidět". Chtěl bych něco podobného. Myslel jsem přikoupit 1-2 další sumce (dle druhu) Chtěl bych povahou nějaké podobné Torakatům, kteří zvládnou být s Tlamovci a vydrží i to vysoké PH. Prosím poraďte a napište své zkušenosti. Napadlo mě koupit 2x Synodontis ocellifer (ocelot). Co si o tom myslíte? Moc dík!

Založil: Honza F. » více k tématu (počet reakcí 7)

úhyn ryb !!!

tak sem se vcera vratil domu a v karantenim akva, mi poslo 5 ryb ze 7. Byly tam uz 14 dni a v sobotu sem je chtel dat do velkyho akvaria. 3 Labidochromic sp. "hongi" (1samec a 2 samice), 1 Labidochromis hongi "super red top" a jedna samice od Pseudotropheus demasoni. Umirali jakoby v kreci, nevite co by to mohlo byt? cca 60L, teplota 25, PH 7,5 NO2 a NO3 na nule. Filtrace a vzduchovani OKa.

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 3)

kolikryb?????

kolik mohu dát cichlid do 126 L

Založil: trek » více k tématu (počet reakcí 3)

Nehorázná hnědá řasa...

Prosím poraďte jak na ní.V mém menším akvárku mám lehce zelenou řasu na kytkách a pomáhají mi s ní Ancistrusi,ale pomůžou mi s hnědou řasou v Malawi? Vypadá to fakt strašně. Prosím poraďte.Děkuji

Založil: Katrina » více k tématu (počet reakcí 5)

Stále nemám mladé

Již půl roku mám ustálené Malawi akvárium, všechno v pohodě... ale stále žádné mladé. Pokud jsem je koupil ve věku cca. 3 měsíců, tak teď již jim je tak 3/4 roku a to už je nejvyšší čas. Ale stále nic. Namíchané jsou dobře, páry tam jsou taky... Co to ovlivňuje? Teplota vody? Nebo něco jiného ?

Založil: Luboš » více k tématu (počet reakcí 8)

Neolamprologus cylindricus

Pokud někdo chová ve svým akva tyto krásný ryby, napište prosím, jaký máte s nima zkušenosti. Líběj se mi mioc, ale skoro nic o nich nevím. Dík.

Založil: supina » více k tématu (počet reakcí 10)

Přísavka Thajská

Nemáte prosím někdo foto této ryby ? Nevím jak vypadá,moc děkuji !

Založil: pelda » více k tématu (počet reakcí 5)

čím krmit mladé?????

mám samičku která čeká první moje mladé a nevím čím je krmit poradíte mi někdo. dekuji

Založil: CTN » více k tématu (počet reakcí 3)

kolik ryb v 125 L???

prosím někoho o radu kolik cichlid mohu dát do 125 litrového akva.

Založil: CTN » více k tématu (počet reakcí 3)

krmeni tlamovcu

Zdravim, nejak jsem tu nenasel nejake shrnuti o krmeni tlamovcu. Jen semtam poznamku. Poradite jak krmit? Vetsina tu uvadi tak 2-3x denne, kolik mi neni moc jasne,,, Ale co treba kdyz clovek jede na vikend pryc, nebo na dovolenou? Jak dlouho vydrzi bez krmeni? Take by mne zajimalo kolik se tak utrati za krmeni pro 10 ryb za mesic?

Založil: CTN » více k tématu (počet reakcí 8)