Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 ............... 288


jak moc agresivni jsou Melanochromis maingano?

no tak otazka uz padlo takze dik za ochotu a taky treba jejich narocnost

Založil: joshkiller » více k tématu (počet reakcí 3)

Melanochromis chipokae

Dobrý den, zajimalo by mě, kde mohu tuto rybu koupit a případné vaše zkušenosti nebo odkaz na nějaké stránky, kde se dozvím o této rybce více.

Založil: P-Suede » více k tématu (počet reakcí 2)

úmrtí pseudotropheusa metriaclima

Mám dotaz, dnes přes noc mi umřely tyto dvě dospělé ryby. Pseudotropheus, Metriaclima estherae. Mám akvárium něco málo přes sto litrů. Ryb sem měla asi 9. Nedávno mi jedna přes den vyskočila a těd mi dvě přes noc umřeli. Mám je cca přes rok a držím je stále ve stejných podmínkách. Voda čistá, teplota cca 28C. Dneska ráno ale voda měla 31 C a mrtvě ryby měli dokořán tlamu a trochu zarudlé žábry. Mám tam normální filtr se vzduchování, který již od začátku na noc trochu stahuji, v podtatě filtr běží, ale voda která z něj vytéká zpět do akvárka (je to pod hladinou) v sobě nemá viditelné vzduchové bublinky. Myslíte, že zemřeli kvůlu teplotě, nedostatku vzduchu a nebo je to třeba něco úplně jiného. Ostatní ryby totiž nejevili známky nějakého problému. Díky za odpovědi.

Založil: sheherazada » více k tématu (počet reakcí 6)

jak odlovit?

Nemate nekdo nejakou fintu na to, jak odlovit tlamovce s jikrama v tlamce aniz bych musel z akvaria vse vyndat?

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 9)

Porovnani filtru

Zakladam jen male Malawi 160L, 100x40x40, tak pro 10 ryb. Videl jsem vhodne filtry Eheim 2213, Eheim 2234 ecco a Fluval 204 . Mate s nima u techto mensich akvarii zkusenosti? Nerad bych mel kalnou vodu a nastvany ryby,,, Videl jsem uz i Fluvaly s petkou na konci - 205, jaky je rozdil od starsi 204? A jak jsou filtry hlucne? Diky za rady, trochu v tom plavu, nabidka je velka...

Založil: CTN » více k tématu (počet reakcí 4)

jak s co2? poradite?

zdarec poradite mi c co2? mam tu plnou lahev co2 muzu neco pustit do vody???

Založil: joshkiller » více k tématu (počet reakcí 3)

Zarůstání ANUBIASŮ řasou!

Prosím o radu ohledně Anubiasů, mám celkem odrostlé kusy a začali mi zarůstat zelenou řasou, která se nedá nijak setřít. Ani mých 5 ancistrusů si s tim neporadí a kytkám to zjevně nepůsobí žádnou "radost".Svítím 12h a proudění je tak střední.

Založil: Mila2 » více k tématu (počet reakcí 5)

??? tření ???

lidi mám cichlidy 2 týden a hned třetí den se třeli mam labidochromis yelow. nevíte přibližně kolik mají mladých????? děkuji

Založil: trek » více k tématu (počet reakcí 4)

prosim shanim rybicky

Labidochromis caeruleus Pseudotropheus demasoni Labidochromis hongi super red top

Založil: joshkiller » více k tématu (počet reakcí 2)

prosim o radu chci dat do akva ryby

mam asi 2 dny vodu v akva v nem 14 gupek a daval jsem tab bordel z jineho akva a v sobotu jedu na vystavu ryb a chtel bych tam koupit nejake tlamovce konecne v pardubicich se totiz blbe shaneji muzu je tam jiz dat nebo akva je malo zabehle a ryby nevydrzi???

Založil: joshkiller » více k tématu (počet reakcí 6)

Nesnasim krupicku

Uz asi tri roky sem nic do meho akvarka neprikupoval zadnou rybu.Tetka sem prikoupil dve ryby ktere sem dlouho schanel (Kanciky Modroskvrnity)A hnedka pres noc krupicka.To snad ani neni pravda.:-(

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 2)

čím krmit male kančíky?

prosim o radu, čím krmit vykulene kančíky?

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 7)

Zarůstání akvárka

Po stěhování máme akvárko v rohu u západního okna.Hodně nám zarůstá. Nemáte někdo pro nás nějakou radu, jak nad řasy a zarůstání vyzrát? Děkuji,Ivana Š.724074580

Založil: Ivana Šmídová » více k tématu (počet reakcí 1)

Hneda rasa na anubisech

Posledni dobou mam problem s hnedou rasou v akvariu, ktera se drzi hlavne na rostlinach anubis (lanceolata, afzeli) poradte mi nekdo prosim nakou rybu nebo fintu, ktera me toho zbavi, rostliny mam zeshora uplne hnedy. Dik

Založil: zeli » více k tématu (počet reakcí 1)

začátek s tlamovci

Zdravím chtěl bych si pořídit akvarium s tlamovci...budu mit 250ti litrove akvarium... poradite mi nekdo jake a kolik tlamovcu by bylo na začátek nejvhodnější?? děkuji...

Založil: Mike79 » více k tématu (počet reakcí 4)

Focení ryb v akváriu

Poraďte někdo jak fotit ryby v akváriu. Když je fotím s bleskem tak je jeho odraz na skle a vidím aji jiné oběkty z místnosti a bez blesku mají nepřirozené barvy.Fotoaparát Olympus C-460 4 mgp.

Založil: Pepa » více k tématu (počet reakcí 6)

Jsou Demasoni nároční na chov?

Chtel bych si poridit demasonky a hrozne se mi libej cetl jsem toho uz hodne a dost lidi rika ze to neni vhodny pro zacatecniky??? poradte mi prosim??? muzu je mit nebo ne? a v cem jsou narocny? pry jsou agresivni ale to chovatel nijak neovlivni ne'?

Založil: joshkiller » více k tématu (počet reakcí 33)

Sak 55 nebo Sak green?

Zdravim, docet sem se o techto druzich krmeni a oboje mi pripadaji v pohode jak slozenim tak i cenou. Mate s timhle krmenim nekdo zkusenosti? Dik

Založil: zeli » více k tématu (počet reakcí 4)

Přísavky Thajské mezi tlamovce?

Mám akvárium s tlamovci- vše dospělé, třící se ryby(Venustus,Zebry,Lombardoi,Pestřenci).Koupil jsem 9 kusů Přísavek o velikosti 4cm.Po asi hodinové aklimatizaci v sítku jsem je vypustil do akvária. Do pár vteřin byly dva kusy zabity, ostatní kusy pouze prohnaly, teď už si jich nevšímají. Nevím, jestli je to pouze dočasné-mám je odlovit? Prosím, kdo má zkušenosti poraďte, děkuji Petr

Založil: petrvycudilík » více k tématu (počet reakcí 9)

Pomozte určit druh ryby?

Vim ze techto druhu podobnych je vic a nemuzu ho urcit dekuji.Hodilo by se i ceske jmeno.

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 8)

Pomozte určit druh ryby?

okousaný ocas

Dobrý den, poslední týden začali všechny ryby v akváriu honit samičku Pseudotropheus demasoni a úplně ji okousali ocas. Myslela jsem, že to nepřežije, ale zdá se, že už si jí přestali všímat, a i ona plave bez ocasu celkem v pohodě. Chtěla jsem se zeptat, co teď s ní? Doroste jí ten ocas? Děkuji.

Založil: perla » více k tématu (počet reakcí 1)

Zatížení podlahy akváriem v panelovém domě

Zdravím všechny. Mám jeden dotaz do diskuze. Plánuji si pořídit cca 400 litrové akvárium, přesně 375 l (150x50x50). Na tom by nebylo nic zvláštního. Můj dotaz zní, zda má někdo takovéto podobné nebo i větší akvárium v paneláku. Bydlím v sedmém patře a chci se jen ujistit, že když do toho naliju vodu a umístím kameny, tak nedojde k nějakým problémům se statikou podlahy :-). Akvárium bude samozřejmě v rohu u stěny, ale přesto se raději ptám, jestli se není důvod něčeho obávat. Díky všem za případné odpovědi.

Založil: TomKas » více k tématu (počet reakcí 5)

Lamprologus ocellatus v akva???

Můžu dát do 120l akva Lamprologus ocellatus??? A můžem tam být víc páru?? Samozřejmě hodně úkrytů ...atd.

Založil: Mila2 » více k tématu (počet reakcí 1)

A jak hodne a cim je krmit ´??

Nekde jsem se docetl ze klidne hovezi a kureci maso????

Založil: joshkiller » více k tématu (počet reakcí 6)

hidi se tyto ryby k sobe?

hidi se tyto ryby k sobe? Labidochromis caeruleus Pseudotropheus demasoni Labidochromis hongi super red top diky za odpoved

Založil: joshkiller » více k tématu (počet reakcí 4)