Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 ............... 288


hidi se tyto ryby k sobe?

hidi se tyto ryby k sobe? Labidochromis caeruleus Pseudotropheus demasoni Labidochromis hongi super red top diky za odpoved

Založil: joshkiller » více k tématu (počet reakcí 4)

Dva samečci Melanochromis auratus

Mám v akváriu dva samečky Melanochromis auratus 10 a 12 cm, moc se nehoní, jen si od sebe udržují odstup. Chci pořídit aspoň 4 samičky, ale nevím jestli bych neměl jednoho samečka dát pryč. Nebudou se kvůli samičkám napadat?

Založil: pityn » více k tématu (počet reakcí 4)

prosim o pomoc,,,,!!!

ahoj lidi nasel by se tu nekdo kdo by mi poradil s osvetlenim akvaria a osazeni rostlyn chovam tlanovce a mam chtel bych rozsirit rostlimou stranku v akvariu ale mam problem stim osvetlenim kolika vatove zarivky tam mam dat nebo jestly by nejadily halogenove bodovky dik za odpoved ahoj piste na a.g.a@seznam.cz

Založil: aga » více k tématu (počet reakcí 3)

Cryptocoryne aponogetifolia

Máte někdo skušenosti s Cryptocoryne aponogetifolia prý se hodí ke tlamovcům. Nevíte kolik snese max. Ph? Je tady někdo z brna? Jestli se nekomu přemnožila, tak bych ji vyměnil za nějaké ryby, nebo bych ji koupil tak jednu za 30-50kč.

Založil: Ondra » více k tématu (počet reakcí 2)

Kapradiny v akvariu

Prosím, máte někdo zkušenost s rostlinama Bolbitis heudelotii a Microsorium pteropus v akva z Malawi nebo Tanganyiky?

Založil: supina » více k tématu (počet reakcí 5)

Pozadí z PU pěny

Zajímalo by mě, jaký máte názor na pozadí z PU pěny, nebo z polystyrenu. Vidím problém v tom, že pokud neslouží pozadí k tomu, aby se v něm vytvořily úkryty, zbytečně ubírá uvnitř akva prostor. Takto vyrobený pozadí je sice efektní na pohled, ale přeci jen bych dal přednost co největšímu objemu, který může akva poskytnout. Jak to vidíte?

Založil: supina » více k tématu (počet reakcí 6)

Pomůžete mi určit druh ryby?

Prosim o pomoc pri urceni. Kdyz sem je kupoval, bylo mi receno, ze je to "Zebra red blue" ted je nejaky spise do zluta.

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 11)

Pomůžete mi určit druh ryby?

Začátky s tlamovci

Zdravím všechny! Po delší pauze jsem se opět rozhodl založit akvárium a docela mě nadchli tlamovci. Akvárium má oběm 130 litrů a co se týče mých zkušeností, jsou na úrovni mírně pokročilého akvaristy. Dříve jsem pěstoval mečovky, neonky a teleskopky. Měl bych proto pár otázek. Zajímalo by mne, jaké druhy tlamovců nejsou příliš náročné na chov či odchov a s jakými dalšími rybkami se snášejí? Chtěl bych mít také akvárium osázené rostlinami. Mám vytipované rostliny jako např. Cabomba caroliniana, Cryptocoryne axelrodii a Egeria densa. Tady jsem se ovšem dočetl, že tlamovci rádi požírají rostliny, má to vůbec cenu rostiny vysazovat? Všem za odpovědi předem moc děkuji!

Založil: Hans » více k tématu (počet reakcí 2)

Astatolepia letisfasciata

Nemůžu sehnat samečka Astatolepia letisfasciata. Nevíte o někom, kdo je chová. Samičky jsem koupil v Třebíči.

Založil: pityn » více k tématu (počet reakcí 3)

kolik ryb tam dat?

Kolik mam dat ryb doi akvaria 240 litru a uvazuji o techto rybach Labidochromis caeruleus Pseudotropheus demasoni Labidochromis hongi super red top dekuji za odpoved

Založil: joshkiller » více k tématu (počet reakcí 4)

odchov Aulonocara

nevite jak dobre se daji odchovat tyto rybky a jak jsou odolne? a musim u cichlidek odlovovat samicku je to povinny?

Založil: radim » více k tématu (počet reakcí 4)

Ancistrusy k tlamovcům

Prosím o radu jak již velké ancistrusy se dají dát k tlamovcům.Mám auratusy,elogantusy.Kamarád mi nabízí ancistrusy 3cm velké - není to ještě malé?Aby je nesežraly.Schovek mám ale dost.Díky moc.

Založil: péťa » více k tématu (počet reakcí 5)

kolik tlamovců v 240 L

prosím někoho kdo mi poradí kolik tlamovců mohu dát do 240 l akva.děkuji mám zatím 3 yelowky a chtěl bych pseudo tropheus a jiné podobné.

Založil: trek » více k tématu (počet reakcí 2)

kolik ryb v akva.

prosím nekoho o radu kolik cichlid mohu dát do 180L akva. 100x50x40 děkuji

Založil: david » více k tématu (počet reakcí 1)

Pro všechny co mají ICQ

Napište tu své ICQ je to rychlejší a hlavně si můžete skvěle pokecat mé je 190-367-458 pokud máte zájem hlavně bych tak chtěl upúozornit Toma rád bych sním pokecal a poradil se

Založil: Lubos » více k tématu (počet reakcí 3)

problémy s rybičkami

nevedeli by ste mi poradiť, máme 600 l akvárko a v ňom chováme cichlidy dokúpili sme teraz 3 nové a po troch týždňoch nám z jedného dňa na druhý pomreli asi 4 pôvodné..nemali žiadný príznak choroby...nevieme si to vysvärtliť.

Založil: kikina » více k tématu (počet reakcí 1)

Labidochromis hongi super red top

Uchvátila mě ryba Labidochromis hongi super red top. Hledám někoho kdo "je dělá". Děkuji za informace.

Založil: petr » více k tématu (počet reakcí 6)

Labidochromis hongi super red top

Filtrácia v pestirne 21 storočia u Hynka Darbujána

Vie niekto bližšie informácie o tých dvojcestných samočistiacich filtroch v chovni 21 storočia u Darbujána.Z fotiek vyplýva, že sú hnané vzduchom ak sa nemílim.Dajte popis so skreslením princípu. Je to biologicko mechanický filter.Zaujíma ma ako je poprepájaný. Na spodku nádrže vidno odtok priamo pod filtrom do odpadu. Sťahuje sa pri čistení filter spolu s nádržou? Myslím že nie zamestnanci pobehujú s čistiacimi hadicami.Dakujem

Založil: Radegast » více k tématu (počet reakcí 2)

Melanochromis auratus

Chtěla jsem se zeptat, jestli je Melanochromis auratus nějak extremně plodný druh. Mám různé malawi, ale jen tento druh má mladé neustále dokola. Ostatní velmi málo kdy. Nemám žádný problém, jen tak mě to zajímá. Děkuji.

Založil: perla » více k tématu (počet reakcí 3)

Kde najdu...

Mohl by mě někdo prosím dát odkaz na stránky nebo literaturu, kde bych našla přehled nejčastějších nemocí a doporučenou léčbu? Dík Lucka

Založil: Lucka26 » více k tématu (počet reakcí 5)

Skladba do 330 l nádrže

Poraďte prosím zda je má vymyšlená skladba ryb do tohoto akva v pořádku.Yellow 1+4 , Elogantus 1+4 , Acei 1+3 , Zebra 1+3 , Saulosi 1+2.Jestli se k sobě i druhy hodí atd.Víc jich nechci v případě narození nových.Díky za rady.

Založil: Pavel » více k tématu (počet reakcí 4)

...kríženci...

Včera jsem byl v me oblibene akvaristice, kouknout se jestli uz prisly ryby co jsem si objednal....kouknul jsem do akva s tlamovci a byl jsem zdesen...meli tam dospele ryby, urcite to byli krizenci, protože byly bilí s černymi pruhy,ktere nebyly dotaženy až k brížku,meli na sobe cerne skvrny, tvar tela jako neco mezi zebrou a nejakou aluonocarou...fuj dale tym byly mlade aluonokary, cel uplně bíly a posety černýmí tečkami, jako by je někdo pocukroval šterkem, a měly celou žlutou hlavu....hledal sem na netu a nic takoveho sem nenasel, takže to byli asi križenci,sklaman sem se sel prodavce zeptat jestli už přišly moje zebry blue/red, a rekl ze šef zatim nesehnal,ale že tam nějací tlamovci jsou...tak sem se ho schvalně zeptal co to jsou za druhy, a rejl ze tomu nerozumi a že až prijde šef, tak je pry určí...no to sem teda zvedav, co tam napisou ze toje...Určitě sem za par dni pripisu ty jejich udajne nazvy...alespon se trochu pobavime=)

Založil: M.M. » více k tématu (počet reakcí 15)

odchov mladých tlamovců

Mám zebry jedna ze samyc mi nosí jikry už 14 dní mladé si chci nechat pro vlastní akva a rozhodl jsem se odlovit samici do akva 100l j to správně?Jak je mám krmit čím a jak často a za jak dlouho vyrostou do velikosti aby je nesežrali ve společenské nádrži?Za odpovědi moc děkuji a at nám plavou

Založil: Lubos » více k tématu (počet reakcí 13)

Labeotropheus trewavasae mpanga red

jezis to je krasa....vlastnite tohodle krasavce nekdo???

Založil: M.M. » více k tématu (počet reakcí 1)

Labeotropheus trewavasae mpanga red

soda a sůl....

nejak mi nejde do hlavy jak davkovat jedlou sodu a sůl...1 kavovou lzicku na 10l vody, to vim, ale neni mi jasne, jestli mam davat tu sul a sodu jen v mnozstvi vymenene vody, nebo na litraz celeho akvaria...predem vam dekuju

Založil: M.M. » více k tématu (počet reakcí 6)