Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 ............... 288


Užitková voda?

Četl jsem zde mnoho článků o tom jak napouštíte vodu přímo z kohoutku do akva.Chtěl jsem se tedy zeptat zda-li vodu ohříváte nebo točíte rovnou vlažnou.Vždycky sem si myslel že teplá voda z kohoutku je užitková.Jestli tomu tak není a voda je pitná tak bych toto začal praktikovat taky.Mám 300 l akva a kýble nic moc.

Založil: krupička » více k tématu (počet reakcí 4)

Bílý povlak po vápenci.

Prosim o radu s tim že se mi po nasázení asi 20kg převařenejch vápencovejch kamenů začíná asi po 14 dnech v akva dělat takovej bílej povlak na skoro všem i skle.(na rybách ne :))) Ryby sou v pohodě ale poraďte - zmizí to časem?Díkes

Založil: filda » více k tématu (počet reakcí 5)

KOLIK RYB do akvaria?

Zdravim mam akva 140L zarizeny ve stylu malawi, ale na malawi je dost maly. nemoh by mi nekdo poradit jaky druhy (jen chlidy) a v jakym pomeru by mi do toho akvarka vyhovovaly? Dik za kazdou odpoved.

Založil: zeli » více k tématu (počet reakcí 6)

Fluval vs Eheim ???

Prosím o radu pro 337 litrové akvo.Vybrat filtr Fluval 304 (2790kč) nebo Eheim 2215 (2220kč).Popřípadě který má větší objem hmoty apod.Děkuji za rady.

Založil: péťa » více k tématu (počet reakcí 8)

Paraziti v akva??

Prosím vás o radu, týká se to jakých si bílých 2mm velkých červíkům. Tvar to má jako zmenšená housenka či žížala, která je přichycená na skle. Když ji odtrhnu tak se vznáší volně ve vodě a při sebemenší příležitosti se zase přichytne na sklo i se to dokáže pohybovat. Kdo by věděl co s tim nebo nějakou dobrou radu jak se toho zbavit. Nevim jaký to má dopad na ryby ale zatim plavou.

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 2)

název mého tlamovce

prosím pomozte,co je toto za rybu???Děkuji

Založil: ¨Petr » více k tématu (počet reakcí 6)

název mého tlamovce

haplochromis livingstoni

V předešlém obrázku by měly být asi samice a toto je samec?

Založil: Fanda » více k tématu (počet reakcí 6)

haplochromis livingstoni

Haplochromis livingstoni

Jak poznám samečka Haplochromis livingstoni.Mám tři ryby, dvě cca 10 cm a jednu cca 15 cm. Ta větší má světlejší barvu do zlatova s nevýraznou kresbou a výrazně zlatou hřbetní ploutev. Ty dvě menší maji výraznou kresbu, ale nejsou zlaté. Řítní ploutev mají ale všechny kulatou a žádná na ní nemá kresbu jikry. Může ta větší být samec nebo je to dominantní samice?

Založil: Fanda » více k tématu (počet reakcí 5)

Haplochromis livingstoni

Velikost mladých tlamovců

Prosim vás za jakou dobu vyrostou Pseudotropheus socolofi asi do 1,5-2 cm?Díky

Založil: péťa » více k tématu (počet reakcí 2)

Jak vyčistit filtr???

chci se zeptat, jak mam vyčistit filtrační pěnu vnitřního filtru, tak abych neztrati nitrifikační bakterie???? jakou vodou a jak hodně??? díky

Založil: M.M. » více k tématu (počet reakcí 8)

Rozdíl : Pseudotropheus tropheops vs Pseudotropheus socolofi

poradí někdo jak poznám rozdíl mezi Pseudotropheus tropheops a Pseudotropheus socolofi ?? Připadají mě stejní.V krámě to měli jen jako Pseudotropheus.Mají hřbetní ploutev orámovanou světleji.Pruhy mají.A rozdíl v chování?Díky.

Založil: péťa » více k tématu (počet reakcí 17)

Kdy vpustit potěr do hlavni nádrže?

Prosim o radu kdy a jak asi velký potěr již může být v akvu s dospělými kusy aby dokázal přežít?Po jaké době třeba doroste do 1-2cm atd.Děkuji za odpovědi.Akvo 120 litrů a 4 dospělé kusy.

Založil: péťa » více k tématu (počet reakcí 4)

krmivo pro potěr

Chtěl bych se zeptat,kde by se dali sehnat artémie nebo nějaké jiné živé krmivo pro potěr.a kolik by asi tak stáli???mladé krmim jenom suchým a moc dobrý výsledky nemám.Moc děkuji

Založil: ¨Petr » více k tématu (počet reakcí 2)

soužití tlamovců

Prosím chci se zeptat.Chovám krátce druhy Melanochromis Auratus a Pseudotropheus pospolu a zajímaly by mě jejich charakteristiky.Jestli jsou spíš mírnější,nenáročnější nebo naopak atd.A jejich specifika pokud je mají.Právě dnes se mi Pseudotropheus vytřely.Díky moc za info.

Založil: péťa » více k tématu (počet reakcí 6)

Akva Pavlica

Mate nekdo zkusenosti s akvarii od vyrobce Pavlica? Nebo s jinymi? Diky

Založil: Cart » více k tématu (počet reakcí 3)

Filtracni hmoty

Muzete mi nekdo poradit,da-li se do vnejsiho filtru pridat nejaka napln na trvale zvysovani ph vody?1x tydne menim asi 90l vody a mam problem se zvysovanim ph.jeste jeden dotaz...existuje nejaka napln na snizovani zelenych ras.jsem v tomto smeru naprosty zacatecnik.pristi tyden ocekavam muj prvni vnejsi filtr a uvazuji o uprave filtracnich hmot. vsem diky

Založil: sidonius » více k tématu (počet reakcí 1)

nezmaři v akva

Nemá někdo zkušenosti co stím když se v akva objeví nezmaři a bílý průsvitný potvory tvaru zmešené nitěnky cca 3 mm skoro mikroskopický. Nitěnkama ale nekrmím. Mám akva tak 3 měsíce a vždy kdy už myslím že je vše OK tak se něco objeví. Dík

Založil: Pavel » více k tématu (počet reakcí 10)

jak na to - Frontosa

Nevím zda uvádím přesné jméno, ale velice se mi líbí tlamovec-FRONTOSA - velká ryba. S tlamovcema mám již určité zkušenosti, ale nejsem si jistý zda u této ryby bude dostačujicí 200 ltr akvarium, délka 100cm ??? Má někdo zkušenosti s touto nádhernou rybou - nazval bych ji králem v říši Tlamovců.... Díky za jakoukoliv reakci Prdoch

Založil: Prdoch » více k tématu (počet reakcí 3)

odchov kančíků

Mám problém.vytřeli se mi kančíci příčnopruhy a rozplavalo se mi asi 100 mladých.Problém je v tom,že nemám moc velký akvário na odchov.mám jen 45l.Myslíte že mi to stačí na odchování takového množství potěru??Děkuji

Založil: Petr » více k tématu (počet reakcí 4)

Krab v Malawi akváriu

Máte někdo zkušenosti s krabem v malawi? Jestli jsem se dobře díval na http://www.cichliden-stadl.de/Gallerie%20Malawi/malawisee_008.html tak je tam krab. Zkoušel to někdo?

Založil: lovec » více k tématu (počet reakcí 5)

Krab v Malawi akváriu

Kdo mi pomůže určit cichlidku

Kdo mi pomůže určit cichlidku. V akva obchodě mi řekli že je to apistograma cacatoidus ale to není. Je to rybka hodně světle žlutá se žlutým bříškem a červeně vzorovaným ocáskem. Zakládám si africké akva a tahle rybka se mi moc líbí. Poraďte ještě jaké další druhy (pokud možno český i latinský název) by se k ní hodily abych nemíchal malawi a tanganiyku. Dík

Založil: krtek » více k tématu (počet reakcí 5)

Kdo mi pomůže určit cichlidku

barva ocelatů (black tigrů)

prosim,zajimalo by me jestli dospely ocelati(black tiger) budou cerni jako mladata nebo to bude takova olive zelena popripade jakou budou mit barvu.barvu jako mladata maji i dospelci?nebo rozhoduje barva substratu,osvetleni,krmeni,atd? dik za odpoved a nebude moc zlobit par ve 160ti litrech?

Založil: unclefarmer » více k tématu (počet reakcí 1)

plodnost.....

chtel bys jen tak zeptat kteří z tlamovců jsou nejvíce plodní a kdo se nejlepe stárá o potomstvo oproto ostatním????

Založil: M.M.. » více k tématu (počet reakcí 10)

Dotaz na filtr

Mám akva 200 litrů a vněm 20ks tlamovců. Mám v něm vnitřní filtr a uvažuji o vnějším, ale nevím o jakém typu. Uvažoval jsem o Fluval 204, ale vymluvili mi ho k vůli špatným hadicím. Jaký filtr by jste mi doporučili?

Založil: Nik » více k tématu (počet reakcí 2)

nevim co to je

mam dotaz, po akvariu, teda po stenach nad vodou se mi objevuji bile cervi. Sou tenky jako vlas a cca 1-2 cm dlouhy. Co to je?

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 1)