Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 ............... 288


Debata k velikosti akvaria...

Chtel bych trochu pouvazovat o velikostech akvarii pro tlamovce... 150L minimum, jasny, jsou to vetsi ryby...maj radi plochu dna, moc se nezdrzuji v hornich castech vodniho sloupce. Rozdil u akvarek 100x40 - 40vysoke a 100x40 - 50vysoke je sice cca 50L, ale je to vubec pro tlamovce efektivni tehle vrchnich 50L? Druha vec je rostor na "rozplavbu". Myslim ze pro rybu v zajeti je jedno jestli muze plavat 1m, nebo 1,2 nebo 1,5m. Pritom 150cm akva (cca375L) je tady brano jako skvely zivotni prostor pro tlamovce...je sice objemove vice nez 2,5x vetsi, ale plochu dna vetsi jen 1,8x. Myslim ze tlamovci muzou stejne dobre zit v akva 150L jako ve 375L, akorat v tom 150L by nemelo byt asi vic jak 10 ryb. Souhlasite? A k tomu treba Fluval 204, vymena 25% vody tydne, aby byla dobra filtrace... Malokdo si na zacatek hned koupi akva 400L. Myslim ze v takovemto 150L akva by taky mohli byt v pohode, ne?

Založil: Cart » více k tématu (počet reakcí 9)

Zařízení nového akvaria

Chtěla bych se zeptat kolik ryb (zebra red+blue) můžu mít ve 100 litrovem akvariu!Nebo jake jiné tlamovce si tam můžu dát!jak bych jim měla zařídit akvarium aby se jim to líbilo!Prosim o rady a předem děkuji

Založil: lenča » více k tématu (počet reakcí 7)

Akvaristické burzy

Nevíte někdo kde a kdy se pořádají akvaristické burzy ???

Založil: pelda » více k tématu (počet reakcí 1)

Pohlaví u Maingana

Prosím o radu ! Jak poznám u těchto ryb pohlaví ? A ještě jedna otázka,jaké je podle vás nejlepší krmivo pro malawi ? Za odpovědi sem nebo na e-mail předem moc děkuji !

Založil: pelda » více k tématu (počet reakcí 3)

Chov a prostředí

Potřeboval bych poradit ohledně chovu cyrtocara moorii máte-li někdo skušenosti napište dekuji

Založil: Luba » více k tématu (počet reakcí 2)

hnědá řasa....

please poradte jak na ni.... ted pres tyden nemam cas procitat toto forum...mocinky diky...=)

Založil: M.M. » více k tématu (počet reakcí 4)

Ancistrusy- nemoc??

Mám problém s úhynem Ancistrusů, asi po měsíci se najednou z ničeho nic začali spirálovitě točit a po pár hodinách hynou.Nemocně nevypadají a žerou normálně tak nevim. Zkoušel jsem léčit preventinem.

Založil: Emil » více k tématu (počet reakcí 4)

a co dále???

co k mým 4 brichardíkum (3-4cm) do 200l akva??? ještě prěd týdnem jsem byl rozhodnutý pro ryby, a nepočítal jsem z n. brichardi... zatim mam jen 4 brichrdi a 1 malinkou asi 3 cm ps. zebru...asi koupím ješte 3 zebry b/r a co dál??? alespoň jeden druh??? nejlépe modre mbuna... diky za návrhy....

Založil: M.M. » více k tématu (počet reakcí 2)

Ještě ke koupi tlamovců

Budu na jaře zakládat nové akva a potřeboval bych poradit, jestli když třeba kupuju 10 demasoňáků mám koupit 5 od jednoho a 5 od druhýho prodejce, nebo kupujete všechno od jednoho nebo to rozhodíte mezi ještě víc prodejců. Mířím tím, že pokud se kupujou od jednoho, tak nejspíš budou z jednoho chovu a nechtěl bych, kdyby měli mladý, aby byly ňáký degenerovaný. Jak to řešíte? Díky.

Založil: Rocky » více k tématu (počet reakcí 4)

Melanochromis auratus

Nevíte někdo proč celý skoro zčerná a druhý den je v normálu

Založil: memeo » více k tématu (počet reakcí 4)

Počet samců a samic

Líbí se mně jak tady každej píše kup 3+1, 4+1 atd. Ale při nákupu sou to většinou ještě malý ryby, kdy pohlaví nejde rozeznat. Měl sem představu, že musím koupit tak 8 ryb, abych měl skoro jistotu, že aspoň 1 ryba bude odlišná. Můžete se podělit o zkušenosti jak to řešíte?? Moc rád bych si v tomhle nechal poradit. Díky za odpovědi.

Založil: Rocky » více k tématu (počet reakcí 3)

Přísavka thajská

Sežrána za 3 min.tak nevím,nevím.Tlamovci ji roztrhaly

Založil: Amater » více k tématu (počet reakcí 8)

Přísavka thajská

Tak jsem poslechl radu že k tlamovcům se může dát tato ryba,ale k mému údivu z ní nezbyl po 3 min.ani ocásek.Tak nevím nevím,asi záleží na druhu tlamovců

Založil: Amater » více k tématu (počet reakcí 2)

Kolik ryb a jake druhy doromady do nádrže okolo 150L ?

Zdravím všechny.Potřebuji radu od zkušených.Libí se mi Malawi akvarium, mám ale jen místo na akvarium cca 100x40x50. Neco kolem 150-200L. Dost info jsem tu už vyčetl - že musím mít vnější filtr s průtokem kolem 500L/h, osvětlení sun+aqua, kdy svítit, topení s termostatem na cca 26st. Dotaz mám jestli musím mít vzduchování, a kolika W topení. Z diskuze jsem vyrozuměl že bych neměl mít více než tak 10-15 ryb. Líbí se mi Pseudotropheus lombardoi, demasoni, Labidochromis caeruleus yellow,Labidochromis hongi,Tropheus moori,Cyphotilapia frontosa. Jdou tyto ryby vubec dohromady a v jakem poměru je můžu v této nádrži mít (třeba více druhů po párech 1+1)? Nebo mi někdo doporučí jinou skladbu? Četl jsem o Ph vody... jsem z Prahy 5, nevím jaká tu je...Chci ryby chovat, ne trápit nebo věznit, nemusím je moc množit (nevím co s odchovem...) Jsem uplný začátečník, za jakékoli rady a moudra či připomínky děkuji.

Založil: Ondrej » více k tématu (počet reakcí 8)

Živé krmení pro tlamovce

Používáte živé krmení? Jaké a jak často?

Založil: supina » více k tématu (počet reakcí 5)

Mám těhotnou rybku :-)

Na konci listopadu jsem si pořídila 50ks tlamovců ve velikosti 3-4cm.Teď je leden a jedna samice už má 12dní plnou tlamku. Zdá se mi ještě dost mladá a malá na to,že už se vytřela. Stalo se vám to? Mám z toho velkou radost.

Založil: Katrina » více k tématu (počet reakcí 10)

Jaké používáte testy vody?

S jakými testy máte nejlepší zkušenosti.Koupila jsem si nějaké kapátko a je to uplně kničemu.Prosím doporučení. Ještě mám dotaz,rybky se mi často otírají o písek,znamená to něco? Moc děkuji za odpovědi.

Založil: Katrina » více k tématu (počet reakcí 3)

povlak na hladine

Na hladine mam jemny svetlesedy povlak cim to muze byt? Dekuji za odpoved.

Založil: mimon » více k tématu (počet reakcí 4)

Neolamprologus brichardi

Všechny zdravím, a zároveň se zase na něco ptám aby nestála řeč...=) Prosím napište mi jaké máte zkušenosti s Neolamprologus brichardi??? zaujal me jejich způsob starání se o potomstvo... u tak dobře sehraného týmu hlídačů a ošetřovatelů, snad musí přežít i většina jejich potomstva i ve spol. akva, co?? no pokud tam není moc ryb a nějací šílení dravci...=) tak se pochlubte s vášima zážitkama.?! zatim se všichni mějte a pište..............

Založil: M.M. » více k tématu (počet reakcí 7)

Neolamprologus brichardi

Cynotulapia afra nebo P. Kingsizei

Nevíte, který z těchto druhů to je a jaký je mezi nima rozdíl? Mně tydle dva druhy prostě připadaj stejný :-)

Založil: Rocky » více k tématu (počet reakcí 3)

Cynotulapia afra nebo P. Kingsizei

Bichir senegalsky

Mate nekdo zkusenosti s Bichirem senegalskym? V akvaristice me ubezpecovali, ze je to mirumilovna ryba. Na netu sem ale nasel, ze je to dravec. Mam je v akvarku (600L) spolecne s tlamovcema.

Založil: jarda » více k tématu (počet reakcí 1)

Bichir senegalsky

můžou ryby zvracet?

Dneska sem nakrmil tlamovce a jeden livingstoni byl zase totalně přežranej.Chvíli sem to sledoval a najednou začal plivat hafo malejch granulí a postupně se mu také zmenšilo břicho. Ostatní ryby to hnesd sežrali...Co to má jako znamenat?

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 1)

Je to vůbec možné?

Dobrý den, nedávno sem tady řešil pohlaví mých yellowů, dospěl sem tedy k závěru, že to sou 2 samci. Před 3 dny sem dal známýmu většího yellowa, za 2 dny se pozůstalému menšímu yellowovi zvětšilo kladélko. Dnes, když sem přišel domů, se mi yellow vytřel sám od sebe, má v tlamce jikry, takže to není samec, ale samice, ale co je mi záhadou : Může se vytřít samotná samice yellowa? Žádně jiné tlamovce tam nemám, ani nějaké podobně ryby....

Založil: Trike » více k tématu (počet reakcí 10)

Hornbach a kurýr ČD

mnohokrát jsem si tady na Fóru přečetl že nemame kupovat ryby v hornbachu, proč si to myslíte??? jo a jaký máte názor kdybych si nechal poslat ryby vlake vzdalenost cca 50km...bylo by to moc drahé, nebo kolko taková služba stojí???

Založil: M.M. » více k tématu (počet reakcí 3)

Degenerace ryb

Jak je to s degenerací u ryb, pokud mají mladý ryby ze stejného odchovu? Má to nějaký vliv nebo ne??

Založil: Rocky » více k tématu (počet reakcí 1)