Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 ............... 288


Degenerace ryb

Jak je to s degenerací u ryb, pokud mají mladý ryby ze stejného odchovu? Má to nějaký vliv nebo ne??

Založil: Rocky » více k tématu (počet reakcí 1)

Rybky mají bílé tlamky

Rád bych požádal o radu. Rybky mají bílé tlamky (pouze "rty"). Nasadil jsem Baktopur direct, ale moc to nepomohlo. Rybky se chovají normálně a jiné příznaky nemají. Normálně žerou. Teplota vody 25° C. Máte prosím někdo s tímto zkušenost. Pokud ano poraďte mi prosím co se s tím dá dělat. Předem děkuju moc za radu.

Založil: Romario » více k tématu (počet reakcí 4)

Jaký filtr použít

Prosím o radu jaký filtr do ak. 160x60x60 (malawi)? Uvažuji buď o Tetratec ex 1200, nebo Unistar Resun Cyclone 165. Nevíte někdo jaký objem má Cyclon 165, případně zkušenosti s ním? Rady jako nejlepší je udělat si vlastní filtr prosím neuvádějte. Díky.

Založil: Rocky » více k tématu (počet reakcí 3)

Reklamace přes e-obchod

Nezkoušeli jste někdo v praxi reklamovat cokoliv koupeného přes e-obchod. Na všechno zboží se samozřejmě vztahuje záruka a klasické obchodní podmínky - ale to je psáno. Rád bych věděl, jestli to funguje i v praxi nebo jsou s tí obštrukce....Díky

Založil: Hyphen » více k tématu (počet reakcí 1)

Aulonocary a jejich chování

Jsou Aulonocary agresivní nebo spíš mírumilovné???

Založil: M.M. » více k tématu (počet reakcí 1)

Pseudotropheus zebra

Pomohl by někdo v bodech objasnit, jak je to vlastně s barevnými varietami Pseudotropheus zebra, která je která ( resp. jak jsou vybarvena obě pohlaví ), případně odkaz na stránky, kde by se to dalo vykoukat? Moc děkuju.

Založil: Hyphen » více k tématu (počet reakcí 16)

Malawi a Tanganika dohromady ve společném akváriu

máte někdo zkušenosti s chováním ryb z obou uváděných jezer dohromady??? na týhle fotce je Labidochromis yellow(malawi) společně s Frontosou (tanganyika)..... takže by to asi mělo fungovat,co?

Založil: M.M. » více k tématu (počet reakcí 2)

Malawi a Tanganika dohromady ve společném akváriu

Tropheusi moori

Koupil jsem si před rokem 13 T.moori orange, a zezačátku jich pár zdechlo. Teď jich je jen 7(3samice a 4samci). Teď mám možnost koupit dospělý hejno od chovatele (je jich asi 20-poměr 1:1). Má někdo s přidáním novejch Tropheusů do akva skušenost? Jen si nejsu jistej, jak to dopadne, jestli se snesou. Odpovídejte jen když máte s Tropheusama skušenosti (nezajímá mě až tak teorie jako spíš praxe). Dík za odpovědi.

Založil: Ondra » více k tématu (počet reakcí 7)

Samec nebo samice

Nevim jestli je to samec nebo samice.Mladí lombardáci mají jakou barvu žlutou a pak se mění do barev samic nebo naopak? Jikerny skvrny mají někdy i samice tak nevim.Mam auratusy a jeden samec se zbarvuje do barev samice aby ho druhý dominantnější neotravoval, myslíte že to je i u něj? Dikec Lada

Založil: Lada 2 » více k tématu (počet reakcí 4)

Samec nebo samice

Minimalní teplota vody....

Jaká je minimalní teplota pro tlamovce optimální je 24-28 stupnu to jsem tady vycetl. Jak ale vytopim 500 l akva. Okolni teplota mistnosti je cca 20 stupnu a topeni by bylo hrozne financne narocne z duvodu elektriny ale prezili by i ve chladnejsi vode urcite nebudou tak cile bude to mit jeste nejake nasledky....?? Mate nekdo podobne akva a kolik cca protopite jak je to narocne...??? Jake zvolit topene teleso...???

Založil: Sailo » více k tématu (počet reakcí 4)

Filtry Tetra tec nad Fluvaly

Když jsem se v poslední době pídil po kvalitním vnějším filtru, probíral jsem se vší možnou literaturou dostupnou na netu, specializované stránky firem a kontaktoval několik akvaristů. Výsledek byl ( aniž bych chtěl generalizovat ), že vnější Tetra Tec je lepší než Fluval a kvalitativně ( samozřejmě ne cenově ) srovnatelný s Eheimem. Je Vás tu určitě spousta se zkušenostmi s těmito filtry, za Váš názor a zkušenost bych byl moc vděčný....

Založil: Hyphen » více k tématu (počet reakcí 7)

jak to bude fungovat?

1- Bude mi stačit 200l akvarium pro 3 samice + 1 samec Pseudotropheus saolosi, 3+1 Labidochromis yellow a jeste 2 rybky rodu Tropheus Duboisi? 2- myslíte, že by to bylo pro Duboisi velké trapení žít v tak malém akva?, a můžou být vůbec tyto druhy spolu? chtěl bych nejake nepříliž agresivní ryby 3- chtěl bych časem odchovat i nějaké potomstvo a chci se vas jeste zeptat jestli se mi to v takovem počtu podaří?? Akva už mám zařízené, už jen čekám až skončí nitrifikace a šup tam rybky... Jo a ještě jedná otázka pro Toma: Tome jsem opravdu jen začátečník, a proto nerozumím tomu, kdyz nekomu pises o tlamovcích mbuna...-co to jsou za tlamovci Dále jsem si přečetl, že pro dobrej odchov mladych doporučujes Lamprologus brichardi, ale nikde na netu jsem nenasel foto, ani informace. nemohl bys mi neco poslat na mail? byl bych ti moc vděčen.......

Založil: M.M. » více k tématu (počet reakcí 16)

Počet ryb...???

Ahoj mám cca 70 l nádrž a rozhodl sem se pro chov tlamovců. Momentálně tam mám už přes rok akary. Poraďte mi s počtem a výběrem ryb, které by se v této nádrži netrápily a byli spokojení. Chtěl bych ryby které nejsou extra náročné na chov a náchilné ke kvalitě vody. Nejsem profesionál ale nádž kám už přes dva roky a základy snad pro chov snad mám... :) Chtěl bych nějaký pestřejší druh poraďte prosím.....

Založil: Sailo » více k tématu (počet reakcí 12)

Vyklepávání mladých

Poslední dobou se tady trochu nadhodilo téma odebírání jiker, nebo potěru samicím z tlamy. Má někdo ověřenou zkušenost, že když se odeberou jikry krátce po vytření, jsou potom ryby třeba míň vhodný pro chov, než z potěru, který vypustila samice sama, nebo byly vyklepaný už "hotový" rybky?

Založil: supina » více k tématu (počet reakcí 5)

Klesající hodnota PH vody, hnědnutí vody a dotaz na její slanost.

1)Prosím o radu ohledně toho co způsobuje kyselost vody v mém akvariu. Vždy při výměně části vody dorovnám chemikáliemi PH na cca 8, (voda z vodovodu má cca 7,5) ale již po týdnu je PH v akvariu jen asi 6,5. V akvariu je křemičitý písek a lávové kameny. Jinak nic. Filtruji přes molitan, vatu, keramiku a biomax. Tedy nikde žádné kořeny ani rašelina. 2) Stále "bojuji" s hnědnutím vody, týdně měním pravidelně 1/3 vody a pochybji že by vodu barvily kameny (lávové vyvřeliny) 3) Slyšel jsem různé názory na to kolik solit vodu pro ryby jako psaudotropheus apod, ale velmi se rozcházejí. Je nějaké obecné měřítko kolik gramů soli na litr. Počítá se objem akvaria nebo čistý objem vody v akvariu. Za rady předem moc děkuji.

Založil: Honza F. » více k tématu (počet reakcí 10)

chovatel tlamovců

Nemáte někdo kontakt na chovatele (pěstírnu) tlamovců v Praze? Díky.

Založil: Martin » více k tématu (počet reakcí 3)

které si mam poridit ryby?

Chtel bych si poridit tlamovce do sveho 200l akvaria, ale nevim, ktere druhy jsou nejvhodnejsí pro zacatecniky, jestli chovat jen samce, a ktere rybky lze chovat spolu, aby se neporvaly.... poradte mi prosim, jake ryby, budu velmi vdecny....., jo a zkuste psat na muj mail, diky pred par lety jsem choval kanciky príčnoruhé, dada se kombinovat tento druh s tlamovci???

Založil: M.M » více k tématu (počet reakcí 2)

Minimální velikost nádrže pro tlamovce

Zdravím, doufám, že můj příspěvek nikoho neurazí. Jen by mě zajímalo, kde si myslíte, že je minimum pro tlamovce (řekněmeme skupinu 1,2) co se týče litráže akvária. Samozřejmě počítáno s druhy nejméně náročnými na živ. prostor (např. Labidochromis sp. yellow nebo podobné). Sem tam zamířím na tyto stránky a téma malého akvária se zde velmi často probírá (sám jsem ho jednou inicioval), ale překvapuje mě, že často s různými závěry. Rád bych tedy, aby na toto téma mohl být odkázán každý kdo má podobný problém. Díky.

Založil: Tunat » více k tématu (počet reakcí 26)

Srovnání vnějších filtrů

Docela by se mi líbilo rozpoutat tu jakousi diskuzi na téma vnější filtry, ze které by vzešlo cosi jako srovnávací test. Určitě je tu dostatek zkušených akvaristů s bohatými zkušenostmi z této oblasti, takže bych se rád zeptal na to, jakou značku a proč kdo preferuje. Je lepší Fluval, Eheim, Tetra, sera nebo něco dalšího? Jak to vidíte Vy?

Založil: Hyphen » více k tématu (počet reakcí 4)

Kam s odchovem?

Mám dvě třistalitrová akva, zařizuju třetí a ve stojanu mám místo ještě na jedno. Původně jsem myslel, že ryby rozhodím podle biotopu - do jednoho Afriku, do druhého Stř. Ameriku, dál JIžní Ameriku a nakonec JV Asii. Dopadlo to však úplně jinak - v prvních dvo mám tlamovce, třetí pro ně chystám taky a mám zato, že tak dopadne i to poslední. Stává se ze mě čistokrevný cichlidář. Chtěl bych se jen zeptat, jakým způsobem se zbavujete odchovů. Poptávka v místních akvaristikách je omezená ( jsem z Liberce ), vím, že tradiční finta je pořídit dravé druhy pro jakousi autoregulaci, ale to bych využil až jako krajní řešení... Jak to řešíte Vy? V akváriích se mi to začíná množit ve velkém. Zkusím kontaktovat okolní velkovýkupy, ale jsem v tomhle směru bez zkušeností a nevím, jestli neodebírají pouze od stálých dodavatelů anebo od určitého počtu. Poraďte, prosím.....

Založil: Hyphen » více k tématu (počet reakcí 9)

Labidochromis Yellow a pohlavní rozdíly

Dobrý den, od dubna mam 2x lab. yellow, až do dnešního rána byla dominatní zdřejmě samice (myslel sem si že mam pár), ale když dneska ráno (snad samec) přepral samici (asi samici) tak vypadá jako předtím dominantní samice. Prostě nevím jaké mám pohlaví u ryb. Větší je podle mě samice-byla dloouho dominantní, takže byla tmavá (pás přes oko, načernalé ploutve) ALE bez jikrné skvrny. Menší yellow, asi samec, když sem ho dostal, měl jakoby jikrnou skvrnu, která časem, kdy byl podřízenej, zmizela....Dnes je vetší yellow přesně jako samice (vybarvením) ale ten menší yellow....Má pruh přes oko, tmavé ploutve, ale bez jikrné skvny...Za jak dlouho se asi udělá nová jikrná skvrna?? jo a eště ty údaje o velikosti neberte vážně, jelikož mam yellowy od známýho a u toho asi zakrněli, protože u mě už nerostou a tom 250L akvárko..známej má 63L....Nevíte co toje? samec, nebo samice?

Založil: Trike » více k tématu (počet reakcí 31)

Pohlaví u Maingana

Rád bych se zeptal, zda se dá určit pohlaví u těchto krásných ryb. Děkuji za pomoc.

Založil: Superdolf » více k tématu (počet reakcí 3)

Cim to muze byt

Lidi mam akvarko 550l s ameriku ryby co v nom mam jsou uz u me nejakej patek a uz byli nadherne zvikly na vse ale najednou se strasne zacali bat.Pritom sem s akvarkem nic nedelal.Cim to muze byt

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 1)

Daruji Akaru

Obcas tady nekdo napise ze ma take akva s amerikou tak bych byl rad kdyby si nekdo zdarma vzal jednoho bezdomovce.U mne cestuje z akva do akva ,pokazde k tlamovcum a ti ji davaji pekne zabrat i kdyz je 2x vetsi.Mela by to byt Aequidens metae ale nevim to jiste.Je cca 17 cm velka,zrejme samice.Neni agresivni ani na 4-5 cm ryby.Osobni odber v centru Ostravy nebo v Orlove nebo v Havirove. Provizorni fotky jsou na http://jarabak.meep.cz/ .Slitujte se nad ni nekdo ,prece ji nevyhodim a mezi tlamovcema se ji evidentne nelibi. kontakt jarabak@seznam.cz

Založil: Tom » více k tématu (počet reakcí 6)

Daruji Akaru

Pomoc, co s jikrama??

Když jsem chtěl přelovit samici tlamovce s jikrama do jiné nádrže, tak samice vyplyvla všechny jikry, dělal jsem to velice obezřetně bez zbytečného stresu ryby, tak vůbec nevím co se mohlo stát??Momentálně je odlovená a jikry jsem dal k ní, už je má týden.Myslíte že si je vezme zpátky do huby???Nebo co s nima mám dělat??? Doufám že mladý už nejsou odepsaný :-((

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 5)