Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 ............... 288


Asi nemoc ryby

Chtěl bych se zeptat jestli se někdo nesetkal s tím že má ryba v boku od něčeho skrz diru cca 0,5 mm jeden čas nežrala ale teď vypadá v pohodě. Dík za odpověď.

Založil: Pavel » více k tématu (počet reakcí 1)

Vyklepávání mladých

Prosím o radu s vyklepáváním tlamovců, zdejší chovatelé se o tom nechtějí moc bavit a tak kdyby někdo mohl napsat co možná nejpodrobnější návod byl bych opravdu rád .

Založil: Míla2 » více k tématu (počet reakcí 6)

Nemůžu je odlovit

dokáže někdo odhadnout co se stane s pancéřníčkama (které nedokážu odlovit) v akva kam dnes přijdou demasony, hongi a yellou? Bohužel nemůžu čekat s novou osádkou až je vylovým. Jsou to moje první ryby a obávám se že budu jen bezmocně přihlížet jak je tlamouši rozeberou.

Založil: Lucka26 » více k tématu (počet reakcí 13)

jak velké akva pro samici s mladými

když měla moje zebra první mladé,nechal jsem jí v akva a zbyl mi jeden malej tlamoveček ostatní mi sežrali :( teď má moje druhá samice mladé tak bych jí chtěl dát stranou,ale nevím do jak velké nádrže a s jakým vybavením? poradí mi někdo dík

Založil: otoman » více k tématu (počet reakcí 3)

Jaký máte tlamovce?

Tak se někdo pchlubte, jaký máte tlamovce, jaký máte mláďata atd.:o)

Založil: Ondra » více k tématu (počet reakcí 15)

P.gibbiceps co k němu

Co by jste dali do akvaria ( 200x40x60 ) kde budou 2 gibbicepsy za další ryby? A kde se dají sehnat nějaké hezké kameny?

Založil: Ondřej » více k tématu (počet reakcí 3)

Osvětlení a kryt

Mám akvarium o rozměrech 200x40x60 a potřebuji pro ně osvětlení. Dobré a ne předražené. Máte někdo nějaký kontakt? Díky

Založil: Ondřej » více k tématu (počet reakcí 3)

Akvarium Malawi

Strašně se mi líbí ve fotogalerii akvárium Malawi 240l. Nevíte kdo by mi takové mohl udělat nebo poradil jak ho udělat? Díky

Založil: Ondřej » více k tématu (počet reakcí 1)

Filtrace 300l akva

Ahoj, mám dvě třistalitrová akvária, pořízení mě stálo docela dost peněz, ale splnil jsem si svůj sen. Dělám tlamovce, úplně jsem tomu propadl. Starosti mi dělá jedna věc - přes nepřetržitou filtraci se po cca pěti měsících voda úplně nevyčistila od drobných mechanických nečistot, při pohledu z malé vzdálenosti tam pořád jsou. Rybám to pravděpodobně nevadí, pravidelně se třou, ale já bych měl pochopitelně radši vodu čistou. Filtruju vnějším závěsným Aqua Clear 300, nemáte někdo zkušenosti s tímhle filtrem. Byl finančně ne úplně levný, ale zase mi to nezlomilo vaz a fakt je, že objem akva přefiltruje dostatečně. Možná náplň, nevíte někdo? Díky.... Hyphen

Založil: Hyphen » více k tématu (počet reakcí 7)

Rozeznání pohlaví

Začínám s chovem tlamovců a potřeboval bych poradit,jak rozeznám samce od samice. Děkuji.

Založil: Robert Bulava » více k tématu (počet reakcí 4)

Tropheus Moorii orange

Dnes se mi konečně poprvé vytřeli T.moorii, samička má nyní vše v tlamce, takže mám teď nějaký čas rozmyslet co dál.Tak se chci zeptat: až budou mladé vylíhnuté mám samičku odlovit do samostatné nádrže? Nebo to nechat přirizenou cestou jelikož ryby jsou mladé a je to první vytření. Vyklepávat určitě nebudu. Chtěl bych aby mi něco přežilo i když hodně lidí tvrdí, že z prvního výtěru většinou nic moc nebývá.

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 3)

Zvětšil jsem akva na 240l

zvětšil jsem akva na 240l oproti níže uvedeným rozměrum v tytulku začínájící s tlamovci to už by snad mělo stačit né?Rozměry jsou 120x50x40 je vněm celkem 5 ryb které ještě nejsou dospělé je to dost nebo ne?Děkuji

Založil: Luba » více k tématu (počet reakcí 7)

poradte se zebrami red+blue

potřeboval bych vědět něco o zebrách red+blue jak se chovají ve společnocti jiných tlamovců a jaké máte kdo snimi skušenosti děkuji za odpověď všem

Založil: luba » více k tématu (počet reakcí 8)

Moji tlamovci 2

a bude se třít L. trewawasae a L.caeroleus. Snažím se tlamovce odchovávat(Za rok 2005 přes 300ks-není to moc, ale nedělám to pro prachy).Jak se vám dařilo v roce 2005?Doufám, že v roku 2006 to bude lepší:o)

Založil: Ondras » více k tématu (počet reakcí 1)

Moji tlamovci 1

Jaký máte názor na třepání tlamovců? Dřív sem je přelovoval do malých akvárek (20l) a nechával je ať te o mladý poostarají. Teď jsem začal z prostorových důvodů vytřepávat. Teď mám třeba vytřenjch 11ryb(P.demasoni, 3 L.caeroleusy, 2 P.zebry, 2 T.moori, 1 M.maingano)

Založil: Ondras » více k tématu (počet reakcí 10)

Malavi x Tanganika

Chtěl bych se zeptat , co si myslíte o kombinact malawi a tangantka. Tlamovcema se už nějakej tan pátek zabývám, takže moc dobře vím co každá ryba potřebuje. Mám mbuna cichlidy s T.moori bemba (orange II). Rybky prospívají a nijak jim to nevadí.

Založil: Ondras » více k tématu (počet reakcí 2)

Krmení Ancistrusů

Mám problém s krmením ancistrusů, jelikož jsou u tlamovců tak se jim vůbec nic nedostane dolu. Krmím je Sera viformo,plankton tabs,spirulina tabs,chips. Zkoušel jsem je krmit před tlamovcema, po nich, v noci , během krmení tlamovců. Nic se nesetkalo s úspěchem, tak už mi taky dochází nápady.

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 3)

Krmení Ancistrusů

Labidochromis Yellow

potřeboval bych vědět, kdy se v tlamičce samičky z jiker vykulí rybičky a kdy bych měl zyčít krmit. Mám dvě samičky odděleně. Nerad bych něco zanedbal a potěr odchoval. Díky.

Založil: Jaroslav » více k tématu (počet reakcí 7)

Problém s umíráním tlamovců

V listopadu jsem pořídil akvárium s tlamovci (200 l, 4x lab.yellow, 5x ps. zebra, 10 x ps. socolofi, 5x ps. saulosi) Vše se rozjelo docela dobře, ale za posledních 14 dní mi postupně už 5 ryb chcíplo. Vidím ji divně plavat, po dně, nebo těsně pod hladinou a druhý den je mrtvá. Zkoušel jsem měnit vzduchování, ale zatím nic. Netušíte čím to může být? zkoušel jsem zvýšit vzduchování, ale chcípla další.

Založil: Luboš » více k tématu (počet reakcí 4)

Co žerou Tropheusy ve 150 litrovém akváriu

Na Vánoce jsem si koupil akvárium. 27.prosince jsem zašel do akvaristiky a koupil jsem si 10ks P. demasoni a 10ks ?.venustus. Akvárko vypadalo prázdně, a tak jsem si koupil ještě 10ks T.moori.O těch tropheusech nic nevím, poraďte mně co žerou atd.

Založil: jozef » více k tématu (počet reakcí 31)

Jak odchovat ancistrusy?

Mám u tlamovců párek Ancistrus dolichopterus a pravidelně se mi po měsíci třou.Mám však problém s odchovem mladých.Samec se mi o ně stará do určité doby a pak je samozřejmě musím odlovit, ancistrusy mám v druhé nádrži o objemu 120l povyrostou tak na 2 cm a pak najednou hromadně umírají tak nevím proč.Voda je stejná jako v rodné nádrži,teplota ok,filtrace ok, krmení rostliná složka občas viformo (samozřejmě v přiměřené dávce). Taky se mi jich rodilo tak 70 a dnes jsem odlovil další a je jich jen asi 15 tak jsem byl překvapen.Co se mohlo stát?Mohli splesnivět, nebo prostě občas nemají tak plodný měsíc nebo něco jiníého??Děkuji za všechny rady..

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 5)

Jak odchovat ancistrusy?

Chov ocelátů

Moje ryba cislo jedna je ocelat a rod sbyram foto jich a rad se s nima chlubym tak se s nim chlubym.Tak se s vasema taky pochlubte a ukazte mi je.Vim ze tajta fotka tady uz jednou byla ale je moje nej.

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 8)

Chov ocelátů

Problém ohladně stresu ryb

Proc se me ryby porad schovávají a kdyz přijdu k akvarku tak se schovají a pokud je pohyb u akvaria tak neviplavou dekuji za radu

Založil: Luba » více k tématu (počet reakcí 12)

Začínající s tlamovci

Mám akva 60x70x35 cm mam v něn Labidichrimis yellow 6x a zebra 4x ryby jsou ještě mladé mají kolem 7cm v tomto akva dorostou tak kolem 10 cm a samci o něco více ale to není hlavní důvod proč píši důvod je v tom jestli to na ně neni malé a jestli jim tyto rozměry stačí je to moc visoké ale ryby plavou po celé víšce akva a nepřipadá mi že by jim něco vadilo a že by se trápili a také jaké je pro tyto dva druhy dobré krmení a jak je mám chovat poraďte jsem začátečník a moc o tom nevím děkuji za odpověď

Založil: Luba » více k tématu (počet reakcí 20)

Problémy s Mainganama

Ahoj. Mám hezký akvárko s tlamovcama (demasoni,maingana,caeroleusy...).Když po 14dnech vytřepu samice, tak dám mladý nejdřív do promívačky,až plavou,tak je dám do 25l a až povyrostou (3-4týdny)tak je dám do 50l akva.Když je dám do toho většího, tak některý začnou tak nekontrolovatelně plavat a většinou zdechnou.(Ph i teplota je stejná).Co stím?U ostatních je vše OK.(i u Trophrusů)

Založil: Ondras » více k tématu (počet reakcí 1)