Diskusní fórum




Problémy s Mainganama

Ahoj. Mám hezký akvárko s tlamovcama (demasoni,maingana,caeroleusy...).Když po 14dnech vytřepu samice, tak dám mladý nejdřív do promívačky,až plavou,tak je dám do 25l a až povyrostou (3-4týdny)tak je dám do 50l akva.Když je dám do toho většího, tak některý začnou tak nekontrolovatelně plavat a většinou zdechnou.(Ph i teplota je stejná).Co stím?U ostatních je vše OK.(i u Trophrusů)

Založil: Ondras » více k tématu (počet reakcí 1)

písek pro rostliny

chtěl bych se zeptat,jestli je pro pěstování rostlin lepší jemnozrnný nebo hrubozrnný písek.chtěl bych si pořádně osázet akvário a nevim o jaké zrnitosti si písek koupit.děkuju

Založil: Baty » více k tématu (počet reakcí 14)

Je to normalní

je normalní velikost zeber 10cm a u samců 11-12cm a u Labibochromis yellow stejně jako u zeber mam je v 150 l akva je jich tam 10 6 Labidochromis a 4 zebry bude jim to stacit a jakou stravu dávam jim granule sak a sušené vločkové krmivo sera s rostlinými výtažky a co jaka by mohla být jiná strava

Založil: Luba » více k tématu (počet reakcí 4)

Tlamovec.Prosím o radu

Prosím o radu.Před Vánoci jsem si koupil 1 malého tlamovce Tropheus Duboisi(černý puntíkovaný a až dorosté bude černý a puntíky se změní na dva bílé pruhy)a dnes tj 28.12. jsem k němu dokoupil dalšího toho samého a též malého a jak si se spolu ,,hrají,, nahání se a pokaždé jim zmiznou puntíky.Může mi někdo říct čím to je?A jak často krmit tlamovce?Může to být pára nebo samci?děkuji Je to Tropheus Duboisi

Založil: Radek » více k tématu (počet reakcí 2)

FILTR A VZDUCH

CHTĚL JSEM SE ZEPTAT MÁM AKVÁRKO ASI 350 LITRŮ 20 RYB - FILTR AQUAEL FAN- 3, JESTLI JE TO DOSTAČUJÍCÍ? A JAK TO ŘEŠÍTE SE VZDUCHEM V AKVÁRKU- MÁTE NĚJAKÉ VZDUCHOVÁNÍ JESTLI JO JAKÝ TYP- JDE MI HLAVNĚ O HLUK - AKVÁRKO MÁME V OBYVÁKU,DAL JSEM TAN MOTOREK A DOST VRČEL? DÍKY ZA RADU.(BEZ VZDUCHU TO ASI NEJDE? VODA SE DOST KAZÍ?)

Založil: ANDREAS » více k tématu (počet reakcí 3)

Lidi poradte jak fotit

Kdys fotim bez blesku tak ta fotka je zluta a zozmazana pritom zlutou vodu nemam

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 6)

Je to normální?

Má to jako jediná samička. je to zebra red/red to ale poznate.. Ten pruh má i na druhé straně a chová se neklidně!!!

Založil: Grem » více k tématu (počet reakcí 1)

Je to normální?

Pseudotropheus zebra

Mrkněte se na mého P.zebra - samec.Myslíte, že je to normální zbarvení??Protože všechny co jsem zatím viděl jsou většinou červeno-oranžoví,teda samozřejmě podle formy, ta moje by měla být red/red ??

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 3)

Pseudotropheus zebra

KOUKAM ZE JE TO TU DNES NEJAKY MRTNI

Tak co lidi co ne nej rikate no neni nadhernej?

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 9)

Problem ohledně velikosti

Potřeboval bych poradit ohledně velikosti ryb Labidochromis yellow a zebra červená samice a tmavý samec jak dorostou v akvariu 140l a jestli jim to bude stačit ryby jsou mlade kolem 6 měsíců a jsou asi tak 5,5-7 cm velke dekuji za radu.

Založil: Luba » více k tématu (počet reakcí 4)

rasy na umelich rostlinach

Jak ucine odstranit rasy na umelich rostlinach? Dekuji moc.

Založil: Mimon » více k tématu (počet reakcí 2)

Malawi a Tan.

Muze mi nikdo vyvetlit jaky je rozdi mezi Mal. a Tan. Mam americke cichlidy tak tady v tom nejsem moc dobry dekuji

Založil: 555666 » více k tématu (počet reakcí 3)

zase jsou tu vánoce

Přeji všem hezké Vánoce a bezproblémové chování rybek...

Založil: Romana » více k tématu (počet reakcí 1)

Filtrace - proud vody

Vadí cichlidám silný proud vody v akváriu. Jak má probíhat dokonalá filtrace bez silného proudu, který v jejich přirozeném prostředí není. Vnější filtry mají výkon až 1200 l/hod. S nižším výkonem je malý objem filtrační hmoty. Mám akvárium o objemu 350 l.

Založil: Radim » více k tématu (počet reakcí 5)

pro Lucinecku

cau luci ptochu me prekvapilo ze holka vi o africe tak docela hodne, mas nekde fotku svyho 240l akarka mohla bis ji zaradit do fotek s avarkama dik Lada

Založil: Lada 2 » více k tématu (počet reakcí 1)

Jak se zbavit zelené řasy v akváriu

Mám problém se zelenou řasou, poraďte mi prosím jak se toho zbavit.Akvárko je po mechanickém čištění nejdéle do týdne opět zanesené, že není vidět přes sklo dovnitř. Zasílám foto, tak to zkoukněte.

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 12)

Jak se zbavit zelené řasy v akváriu

Co je vodní mor

Chtela bych se zeptat: co je to prosim vás ten vodní mor? díky!!:)

Založil: vendys » více k tématu (počet reakcí 2)

Rozpad ploutví a změna barvy

Ahoj, mám Brichardi (jeden pár) v poslední době měli asi 4 krát mladý (asi během 2 měsíců). Těd jedna ryba (pohlaví neznám) onemocněla, nejprve se objevila bílá skvrna na postraní čáře, poté začala blednout a nyní se jí rozkládají ploutve :-( prosim poradte, dost to specha... nerad bych o ně přišel.

Založil: Martin » více k tématu (počet reakcí 7)

Foto kancika diamantoveho

Nemel by nekdo foto kancika diamantoviho prosim poslete na metalicm@seznam.cz

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 8)

doufam že to neni krupička

Mam v jednom akva j.ameriku a všimnul jsem si 2 bílích teček na neonce.Krupičku jsem měl párkrát už,ale tyhle tečky jsou větší a maj výraznější bílou barvu.Tak bych rád věděl jestli to je opravdu krupička.Tady je obrázek,šipky směřujou k tečkám

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 11)

vlastni pozadi

Lidi poradte jak bych mohl udelat nejake bomba pozadi z vlastnich nakladu treba jako s polisterenu t tak.dik

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 4)

vlastni pozadi

Lidi poradte jak bych mohl udelat nejake bomba pozadi z vlastnich nakladu treba jako s polisterenu t tak.dik

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 7)

Co udela v ak. vodni mor z labe

Potrebuju poradit co myslite co by udelal vedni mor vydazeny z labe v akvarku samozrejme vypranej.

Založil: metalic » více k tématu (počet reakcí 5)

Přísavka thajská?

Ahoj, můžu dát do akva s tlamovcama přísavku thajskou? mám akva 250l. Děkuju

Založil: vendys » více k tématu (počet reakcí 1)

VELIKOST AKVA

Můžu dát tlamovce do 240-litrového akva??? Díky moc

Založil: vendys » více k tématu (počet reakcí 8)