Diskusní fórum




Labidochromis caeruleus .. ve společném akvariu..

Zdravím chtel bych se zeptat ..chtel bych si pořídit Labidochromis caeruleus.. do společného kvaria..jake ryby je ke nemu možné dát..děkuji za odpověd..

Založil: Michal79 » více k tématu (počet reakcí 2)

vrdost-vody, jak merit ,jak upravovat?

O tvrdosti vody uz se psalo kolikrat, ale, jak to zmerit? Jak to upravovat. Mam nadrz asi 22Ol, nekolik Malawich druhu tam spokojene zije ale porad mam problem s Autarusama. Teplota 26-27C, 8.3-8.4 pH, NO2 nic, NO3 nic, cpavek nic, vymeny asi 1/3-1/2 2x do mesice. Na dne drceny koral smichany s piskem, 600l/h filtrovani, dve ruzna cerpadla. No a tuhle Auratusi holka mnela pusu plnou jiker, ja mnel radost, a do rana byla pryc. Sel jsem a koupil dalsi dve, aklimatizoval je, dal do nadrze nez sly spat, zhasnul a do rana zhasnuly i ryby. Dealer posvida, ze to muze byt tvrdost. Ja jsem dost tvrdej, ale byl jsem namneko, protoze je nejak nemohu udrzet. Mam jeste starsi samici a samce, a ti jsou zatim zdavi. No proste chtel bych vedet jak je dulezita tvrdost vody pri vysokem pH, jak to kontrolovat, jak to upravovat. Ma nekdo nejakou radu, nazor, nebo zkusenost? Ja myslel ze mam vodu tvrdou, protoze praskala v trubkach a zatim mi povidaji ze ji mam mnekou. Diky .. JOhn

Založil: Kapr » více k tématu (počet reakcí 13)

přežijou nebo ne

chtěl bych se zeptat:když necham Ps. acei samicu s jikrama ve společnym akv.(200L)s ostatnima tlamovcema asi s čtyřma druhama po 3 kusech tj. 12 ryb jestli maji mlady šanci přežít. Moc dik Laďa

Založil: Laďa 2 » více k tématu (počet reakcí 7)

paví očka jako krmivo

V akváriu si tlamovci celkem nevšímají potěru, který samičky vypustí z tlamky.Nenaučí se v případě, že jim občas přilepším přemnoženými pavími očky, baštit i malé tlamovce?

Založil: pityn » více k tématu (počet reakcí 4)

bakterialni rozklad poloutvi

mam obavi že moje ryby dostali bakterialni rozklad ploutvi nevim co s tim?

Založil: Michal Ustynek » více k tématu (počet reakcí 1)

SAMOVÝROBA KRMIVA

Ahoj mohla bych tlamovcům vyrobit nějaké jídlo sama, myslím jako z obyčejných potravin co se doma používaj? A co jim všechno můžu dávat jíst? třeba špenát...?

Založil: vendys » více k tématu (počet reakcí 9)

posílání ryb

Chtěl bych se zeptat,jestli nemáte někdo zkušenosti s posíláním ryb(poštou,vlakem).slyšel jsem,že se to dělá.moc děkuji.

Založil: Márfy » více k tématu (počet reakcí 6)

Jaké rostliny???

Chtěl bych se zeptat jake rostliny do akva s africkymi tlamovci, je to jedno, nebo nejake specialni???slysel jsem ze je okusuji a vyhrabuji, dekuji za odp.

Založil: okej1 » více k tématu (počet reakcí 10)

Ichtiosporidium hoferi

Setkal jsem se s touto nemocí - je to plíseň napadající vnitřní orgány ryb. Je neléčitelná, ryby všechny do jedné uhynuly. Nekupujte žádné ryby z dovozu jsou pod silnými antibiotiky a nemoci se projeví až po týdnech po odeznění léků. Já jsem si ji donesl se sumečkem žraločím, přežil, nemoc však byla v latentní podobě a plně propukla po dvou letech, kdy jsem doplnil nové ryby a přestavěl celé akvárium. Ryby byly z vlastního chovu, ale tento zásah je oslabil a následky byly hrozné. Máte někdo zkušenosti s touto plísní? Zakládám akvárium znovu a sháním labidochromis yelow, alespoň 20 kusů. Nabídněte. Radek

Založil: radek » více k tématu (počet reakcí 3)

PŘÍSAVKA THAJSKÁ

Ahojte, chtěla bych se zeptat kolik tak stojí přísavka thajská? díky moc,paa=)

Založil: Venda » více k tématu (počet reakcí 4)

Krmivo pro TROPHEUSY

Prosím o radu,jaké je nejlepší krmivo pro tyto ryby ??? Mám orange a duboisáky ! Děkuji za rady.

Založil: pelda » více k tématu (počet reakcí 9)

Stále hnijící rostliny v akváriu

Mám problém stále mi uhnívají rostlinky,v listech se dělají díry a pak uhnívají ,nové listy nerostou,šneci stále umírají,jinak kančíci jsou v pohodě a ancitrus.taky

Založil: Fidla » více k tématu (počet reakcí 1)

Stále hnijící rostliny v akváriu

Zkusenosti s krmivem SAK

Jake mate zkusenosti s krmenim SAK green, SAK 55? Pry kali vodu.

Založil: supina » více k tématu (počet reakcí 7)

Optimální doba svícení

Můžete mi poradit jaká je optimální doba svícení pro tlamovce ? Mám problém s řasou na těch nejhornějších kamenech a chtěla bych zkrátit dobu svícení. Nyní svítím 13 hod. Děkuji

Založil: Lucinečka » více k tématu (počet reakcí 16)

frontosa- dotaz

Chtěl bych se zeptat, zda někdo ví jak se chovají nebo jak se snášejí s ostatními tlamovci. Díky.

Založil: Vasil » více k tématu (počet reakcí 2)

chov šnekáčů

máte někdo skušenosti se šnekáčema???????nevíte,kde by se daly sehnat???chtěl bych si je pořídit do 50 l akva.moc díky.

Založil: Baty » více k tématu (počet reakcí 4)

Zezloutnutí písku

Je to asi 2 měsíce co mam zaběhlé akvarium a nastal mi problem! Mám 300 L nádrž a v ní mám bílej písek..ale ted jsem zacal pozorovat ze část začíná žloutnout trosku do tmava:(ale jen na vrchni části. Zatím jich není moc. Pravidelně vyměnuju vodu a odkaluju a při vyměně dám sůul. Filtraci to taky nebude..Mam Fluval 304.

Založil: Grem » více k tématu (počet reakcí 2)

NĚKDO KDO TLAMOVCŮM ROZUMÍ

Ahoj,potřebovala bych někoho kdo tlamovcům hodně rozumí.Mám nějaké nedostatky tak bych chtěla pomoct!pište na mail, PROSÍÍM, DÍKY MOC. Paa=)

Založil: Venda » více k tématu (počet reakcí 1)

prosba o pomoc

Mám akvárium 270 l. v něm 25 labibochromis yelow, ancistrusy, 2 thorokáty a dvě žraločí parmy. Asi před třemi lety jsem si se sumečkem žraločím zanesl do akvária ichtiosporidium hoferi- plíseň napadající vnitřní orgány ryb. Žraloček přežil,nemoc však zlikvidovala polovinu osazenstva. Nyní se problém opakuje a škoda bude zřejmě totální. Poradí někdo jak postupovat? Je třeba zlikvidovat celé osazenstvo akvária a rostliny, nebo je možné po čase doplnit akvárium novými rybami? Vše dezinfikovat a začít znovu? Akvárium jsem budoval mnoho let a všechny ryby byly ve vinikající kondici. Nic na nemoc nezabírá i podle informací z knih je neléčitelná. Mám obavy, aby nezůstávala v akváriu v latentní podobě a časem se znovu nespustila. Prosím poraďte.

Založil: radek » více k tématu (počet reakcí 7)

Jiné ryby a Tlamovci

Snesou vůbec Tlamovci jiné ryby v akváriu mě zatím všechny sežraly ,jediný odolává kančík a ancitr.

Založil: Fidla » více k tématu (počet reakcí 4)

mladé... za jak dlouho

zajimalo by mě, za jak dlouho samicka vypusti mlade z tlamky... ma je tam uz asi 14 dni a ja se nemuzu dockat az je uvidim....:-)

Založil: okej1 » více k tématu (počet reakcí 15)

ZALOZENI AKVARIA

Muzete mi doporucit nejake vhodne barevne pestre slozeni ryb z malawi do 200l akvaria.je-li lepsi jen jeden druh ve vice jedincich,nebo od kazdeho jen samce a skupinku samic,popripade kolik druhu.velikostne tak max do 12-13cm.nadrz mam kompletne zarizenou a jen nevim co presne koupit.dekuji

Založil: sidonius » více k tématu (počet reakcí 8)

nemocni tlamovci

Mám 100l akvárko a v něm 3 zebry , 2 frontosy a 3 ancitrusy. Zjistil jsem že mí tlamovci se občas otírají žábry o kameny a jsou dost nervozní takoví roztržití a pořád u dna a jsou hodne plaché :-( vyměnil jsem 1/3 vody a zalil 50kapkami Multimedicalu FMC, myslíte že by to mohlo zabrat ? Jsou to žábrohlisti nebo co mám použít ?

Založil: big.hany » více k tématu (počet reakcí 14)

Zelená voda v akvariu

Mám problém s vodou v akva... Nedavno se mi zbarvila do zelena tak, že nebylo vidět na 2cm do akva... a voda byla tak 5-6dni stara... jeste nikdy se mi to nestalo tak sem byl docela prekvapen ze se pres noc voda zbarvila az tak moc.... mam 250L akva

Založil: okej1 » více k tématu (počet reakcí 1)

Palvicochromis pulcher

Nemáte někdo mladé od Pelvicochromis Pulcher? Koupil bych mladý párek. Pokud možno,tak okolí Benešovska Děkuji mnohokrát

Založil: Quentin » více k tématu (počet reakcí 9)