Diskusní fórum




Palvicochromis pulcher

Nemáte někdo mladé od Pelvicochromis Pulcher? Koupil bych mladý párek. Pokud možno,tak okolí Benešovska Děkuji mnohokrát

Založil: Quentin » více k tématu (počet reakcí 9)

Zelenina pro Tropheusy

Docetl jsem se,ze je pro ne nejlepsi zelenina jako je salat,hrasek atd. ! jak tu zeleninu mam upravit ??? Prosim poradte .

Založil: Tom Pe » více k tématu (počet reakcí 1)

Jak to jenom dělají?

Nevíte jak to udělat,abych měl doma taky takhle krásně zvírazněné pozadí jako je třeba na tomto obrázku??Voda 100% čistá,svítim 2 zářivky Sera tropic sun Royal,S.blue sky Royal (75cm,25w).Někdo říká,že se má tapeta lepit zevnitř akvária,ale já to mám "normálně" zvenku.Myslíte že v tom je ta chyba???

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 7)

Jak to jenom dělají?

Podivná skvrna na hladině

Akvarium s tlamovci (200 l.) se mi daří udržovat poměrně čisté, pravidelně měním vodu každý týden a ancistrusové se také postarali o pořádek. Ale na hladině se pořád drží jakási souvislá skvrna. Je po celé hladině. Dokonce na okrajích se tvoří pěna. Poradíte někdo co s tím ? Díky

Založil: Luboš » více k tématu (počet reakcí 1)

Mouční červi???

Někde jsem se dočet,že se tlamovci také dají krmit moučnými červi.Takovými,jaké se dají koupit například v rybářství,mají i různé velikosti.Já sám k tomu nemám příliš kladné hodnocení a tak by mě zajímal váš názor???

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 14)

DOKUMENTARNI FILMY NA DVD

AHOJTE VSICHNI.MEL BYCH PROSBU.MOHL BY MI NEKDO Z VAS NAPSAT,JESTLI VYSLY NEJAKE DVD S TLAMOVCAMA?JESTLI ANO,PROSIM DEJTE MI NEJAKY ODKAZ,S KAMA SE TO DA OBEDNAT,POPRIPADE INTERNETOVOU ADRESU.DIKY MOC

Založil: GARFILD » více k tématu (počet reakcí 3)

Pozadi z polystyrenu ?

Muze nekdo poradit postup pri vyrobe akvarijniho pozadi z polystyrenu ? Moc dekuji za rady.

Založil: Tom Pe » více k tématu (počet reakcí 1)

prosim o radu

chtel bych se zeptat,jestli nemáte někdo zkušenosti s chovem labidochromis caeruellus yellow,chtel bych vědět,jak poznám samce od samice.mám jich pět ve velikosti asi 4cm.děkuji

Založil: Petr » více k tématu (počet reakcí 18)

Tropheus duboisi - krmivo??

zdravím všechny , měl bych takový jeden dotaz co dávat tlamovcům rodu Tropheus Duboisi na krmení?Někde na internetu čtu že granulovaná rostlinná krmiva,vločky a patentky-a tytto patentky někde píšou,že mám dávat a někde že v žádném případě.Nítěnky chapu ,že přenášeji bakterie ale patentky nevim proč jo či ne.Chtěl bých Vás poprosit, kdo chová tyto tlamovce o odbornou radu jaké krmení podávat a nějaké rady k úspěšnému chovu tohoto tlamovce.A ještě mám druhy Pseudotropheus zebra,Labidochromis red pro ně platí taky že nedávat nítšnky atd??Předem všem děkuji za odpověď.

Založil: Lukáš » více k tématu (počet reakcí 1)

Přeplněné akvárium

Myslíte že by akvárium o objemu 250l,s dobrou filtrací+rostliny (anubiasy,vallisneria,microsorium) a rybí osádkou 14 kusů tlamovců (3 P.elongatus,3 A.stuartgranti,4 T.moorii,1 P.demasoni,3 P.zebra red/red) a 4 kousky Ancistrusů mohlo být přeplněné???Ptám se na to,protože mi ryby nic moc nerostou,hlavně ty moorii rostou velice pomalu.Už nevím čím jiným by to mohlo být.Jo a krmím hlavně výrobky sera + mraženíé patentky,krill..+ čas od času živé patentky.Kdyby jste někdo věděl čím to je,nebo co zanedbávám PROSÍM o radu.

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 8)

Optimalni pocet dospelych tlamovcu do 210 litru?

Ptali jsme se nekolika chovatelu a dostali jsme prekvapive ruzne odpovedi - od 10 az do 28 ks. Jedna se o ryby, ktere meri dospele prumerne 10 cm. Auratus, Electric Yellow, Saulosi, Acei, Demasoni, Socolofi, 1 par Ice Blue Zebra (Metriaclima Greshakei), Aulonocara.

Založil: A+I » více k tématu (počet reakcí 7)

prosím o radu

chtěl bych se zeptat,v kolika stupních chováte tlamovce.

Založil: Petr » více k tématu (počet reakcí 3)

CHOVÁM RYBY JEZERA TANGANICA TAK 12 DRUHÚ

Ryby chovám už pár let tak již ně co vím a to je to že není nad to když si každý projde nezdary ani mě moc nepomohli rady z kušených choatelú každý si musí přijít nato co jeho ryby potřebují u nyverzální rada ne existuje

Založil: zdenda » více k tématu (počet reakcí 2)

Jak znicit sneky

Muze nekdo poradit jak se zbavit malinkych vodnich sneku ??? Dekuji .

Založil: Tom Pl » více k tématu (počet reakcí 3)

Můžu chovat tlamovce v akváriu 60 litrů?

Chtěl bych se vás zeptat,jestli má cenu chovat tlamovce v 60 litrové nádrži a kolik bych jich tam mohl mít???děkuji!!

Založil: Petr » více k tématu (počet reakcí 42)

Narození tlamovci

Budu mít každým dnem malé tlamovce.Někdo mi říká oddělej hned samici,ale kamoška má ty malé asi 14dní narozené a zatím je nikdo nesežral.Poradí někdo z vlastní skutečnosti?

Založil: Katka » více k tématu (počet reakcí 3)

Dospele ryby pro chov.

Nevite prosim vas kde by jsem mohl koupit dospele ryby na chov ? Zaridil jsem si ve sklepe malinkou pestirnu a chtel bych zacit s chovem ! Dekuji za rady.

Založil: Tom P » více k tématu (počet reakcí 4)

Vystavy-kdy a kde ?

Ahoj,nevite nekdo prosim kde a kdy se poradaji vystavy tlamovcu ? Dekuji.

Založil: Tom P » více k tématu (počet reakcí 1)

Cim krmit malicke rybicky

Co je nejlepsi krmivo pro malinke rybky v prvnich 2 tydnech?

Založil: Kapr » více k tématu (počet reakcí 7)

jak velké ryby mohou mít mladé

Ahoj mám doma v akva jednoho samce a tři samice druhu Pseudotropheus zebra (red red) samec má asi 8cm a samice kolem 6.5cm a zajímalo by mě kdy mohu očekávat mladé? akva mám o velikosti 200litru, spoustu ukrytu atd. Záleží u tlamovcu na velikosti či stáři? A jak se pozna,že jsou pohlavně dospělí je to podle skvrn pod ocasem?

Založil: otoman » více k tématu (počet reakcí 7)

Astronautus Ocellatus

Nevíte jak velké akvárium by měli mít Vrubozubci paví??Chtěl bych jich tak 5-8 kousků.Sháním formy Red Oscar nebo Tiger.Nevíte kde,nebo kdo je prodává???(nejlépe ve středočeském kraji)

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 1)

Založení nového akvárka 375l

Prosím o radu.Jaké máte zkušenosti s topítky.Chtěla bych doporučit nějaké dobré.Dosud jsem topítka nepoužívala. Nádrž chci pro tlamovce.Filtr jsem zvolila Fluval new 404, je to dobrý filtr?Mají tlamovci rádi vzduchování? Předem děkuji za vaší pomoc :-)

Založil: Katka » více k tématu (počet reakcí 9)

Co je to za rostlinu?

Nevíte náhodou co to je zač a jestli se to dá sehnat???

Založil: tatoch » více k tématu (počet reakcí 4)

Co je to za rostlinu?

Druhy den zajete akvarium

Prave jsme pretrpeli prvnich 29 dni od zalozeni noveho 210 litroveho akvarka. Puvodne jsme chteli vpustit jen 2 nebo 4 rybky a mesic cekat - na zaklade nadherneho prekladu z ikonky Rady a zkusenosti "Syndrom noveho akvaria". Jenze.... Plno "odborniku" nam doporucilo pridavat od zacatku do vody nitrifikacni bakterie a pak vsechno probehne OK. Take grafy na prilozenem papire ukazovaly jak vsechno ma probihat - hodnoty cpavku o polovinu nizsi, dusitany maji vystoupit jen na tretinu a 10. den ma byt vse hotovo. Takze rybek bylo nakonec 20 mladych kolem 5 az 6 cm. Nejlepsi nitrifikacni bakterie na svete CYCLE od firmy Hagen se lila do akvarka podle navodu ostosest a veskery vysledek byl presne podle zminovaneho Tomova prekladu Syndrom noveho akvaria. Od 15. dne zacalo byt krusno. 5 tlamovecku prestalo jist a postupne umreli. Az minuly tyden jsme nasli na website Marineland.com dlouhy clanek, ktery pojednava o prave teto nitrifikacni bakterii. Krasne popisuje, jak tato bakterie pracuje v laboratori, ale ze akvarium je jiny svet nez laborator a bakterie pracuje tak zanedbatelne, ze temer vubec. Takze tohle byla pro nas lekce, o kterou se chceme s vami podelit. Na zaver mam otazku. 12 tlamovcu zustalo od zacatku cilych a hladovych, jakoby se nic nedelo, ale jeste dalsi 3 rybky asi pred 5 dny prestaly jist a strani se, tak jak to delalo 5 predeslych nez umrely. Auratus je porad vzadu, Saulosi plave ted porad u hladiny a jedna Red zebra je trochu jakoby nafoukla, ale jenom na prave strane. Jsou to pravdepodobne nasledky vysokych dusitanu po dlouhou dobu. Muzeme jim nejak pomoct nebo muze se to postupne spravit samo? Ted uz je voda od vcerejska dobra, cpavek i dusitany na nule a vcera jsme vymenili asi 25% vody, dusicnany jsou skoro 30. Nevim, jestli muzu vymenit jeste vic vody na zkoncentrovani dusicnanu, chceme zachranit ty 3 tlamovce. Diky!

Založil: A+I » více k tématu (počet reakcí 5)

LED Moonlight

Nevíte někdo kde by se to dalo sehnat? Díky

Založil: tatoch » více k tématu (počet reakcí 6)

LED Moonlight