Diskusní fórum




zkušenost s krmítkem

Chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s krmítky. Často jezdím na pár dnů pryč a nechci pořád někoho otravovat. Díky.

Založil: Perla » více k tématu (počet reakcí 8)

zmatene chovani mladych rybek a nasledny uhyn

Ahoj Filipe.Dik za radu.Všechno jsem sehnal a již to aplikuji.Potřeboval bych ještě poradit jesli tu davku co jsi psal-mam 100L.akv.takže 2tablety mam aplikovat každý den?,nebo ta davka staci na ty 3dny a potom aplikovat Acriflavin.Ty rybky maji kolem 2cm.,abych je nepředavkoval.Nevis jak se ti paraziti vytvoří?Kdyš mam mladé do 5mm neni problem,kdyš dorostou do 15mm problem nastava.Vodu jsem měřil,PH,atd.Třeba ze105 ryb mi zustalo32.Každopadně dik za radu.

Založil: René » více k tématu (počet reakcí 1)

Pomůžete určit druh ryby?

pekny pozdrav vsem, nevite co je to za rybky???dekuji,pripadne samicka x samecek, rybky maji mezi 4-5cm

Založil: okej1 » více k tématu (počet reakcí 16)

Pomůžete určit druh ryby?

Co se stalo?

Dobry den, je mozne, ze by ryby, ktere uz spolu v akva ziji rok, najednou zautocili na sebe navzajem? Nasla jsem vcera jednu, ktera nemohla plavat, ponevadz mela okousany ocas. Nevite nekdo, prosim, co se mohlo stat? Dekuji. Jana

Založil: jana » více k tématu (počet reakcí 2)

zmatené chování mladých rybek a následný ůhyn

Zaznamenal jsem každodenní ůhyn 1-2 kusů mladých rybek.Rybka začne zmateně plavat až točit s následným klesnutím ke dnu a smrtí.Vše jsem měřil,voda je v pořádku tak nevím v čem je problém.Poraďte mi prosím.

Založil: René » více k tématu (počet reakcí 1)

Nemocná rybka

Asi tak čtvrtý den pozoruji na této rybce bělavou mokvající skvrnu (na obrázku v kroužku). Rybka je zalezlá v jeskyni a nepříjmá potravu. Ještě jednu otázku, jaký je přesný název pro tohoto tlamovce smaragdového? Děkuji

Založil: Vojta Z. » více k tématu (počet reakcí 4)

Nemocná rybka

kde v Ostravě nakupovat

techniku, krmeni.......atd??? Kvalita za rozumnou cenu. Narazil jsem na Dajana Pet Flora 20g/100 ml za neuvěřitelných zlodějských 59 kč!!!

Založil: tatoch » více k tématu (počet reakcí 5)

ceny ryb tlamovci

Vím,že to nejde nějak paušalizovat,ale chtěl bych vědět,kolik je tak normální cena za tlamovce.Je to určitě podle druhu,velikosti a tak.Ale alespoň řádove,nebo jestli někdo neví o nějakém inter. odkazu na ceník.Moc děkuji

Založil: Macek » více k tématu (počet reakcí 5)

délka osvětlení

lidi kolik hodin tlamovcům svítíte?Nemám tam kytky,protože jsem nepřišel na druh,který by tam vydržel víc jak 3 dny.Vyzkoušel jsem ruzné Anubiusy apod. co mi doporučují,ale myslím,že je i levnější krmivo.

Založil: Macek » více k tématu (počet reakcí 1)

Aulonocara spec. FIREFISH

Dalo by se to tady někde v CZ sehnat???

Založil: tatoch » více k tématu (počet reakcí 5)

Aulonocara spec. FIREFISH

Ps. saulosi coral red

Kdy začínají samci modrat??? Koupeno v 05/05 cca 3-4 cm. Díky

Založil: tatoch » více k tématu (počet reakcí 1)

Magnetická škrabka

Poraďte jaká je nejlepší pls...

Založil: tatoch » více k tématu (počet reakcí 5)

zarizeni nadrze

Zdravím! Mám takový dotaz...již druhým rokem je mím koníčkem akvaristika.Zatím jsem se zaměřoval jen na labyrintky a nyní mě zaujali tlamovci.Pořídil jsem si 45 l nádrž-neni sice velkáale pro začátek stačí.Potřeboval bych poradit s jejim zařízením a hlavně s osazenstvem,jací tlamovci jsou pro začátečníka vhodní...Díky.A pokud znáte nějaké odkazy,uvítal bych je taky!

Založil: Mr.FISH » více k tématu (počet reakcí 6)

Problém s pozadím?????

Dle mnohých návodů jsem si vyrobila pozadí(polystyren,bílá pěna,epox.1200,štěrková drť)-neutralizace!Po prvním napuštění(zbylo cca 200litrů)jsem po dvou dnech pozorovala mléčný zákal.Po týdnu jem akva vypustila/napustila ale vše se opakovalo. Možné důvody: 1.pozadí je členité a ne všechny mezery pryskyřice pokryla - tudíž vodu barví bílá pěna. 2. na dno jsem použila směs křemitého bílého písku(0,3-0,6-0,8)a nejjemnější prach na hladině(pozorováno jako tenká bílá olejová skvrna)mění(popř.barví)světlo ze zářivek. Filtr mám vnější Fluval(dostatečně výkonný)náplň-uhlí,keramika,vata,molitan. Voda nezapáchá, zatím bez ryb. Pokud má někdo podobné zkušenosti, předem dík za radu.

Založil: Lucka26 » více k tématu (počet reakcí 7)

Ancistrus - nafouknute bricho

ahoj , mam extreme nafouknute bricho ancistruse - mohou to byt cervici - pokud ano - jak je lečit - je to společenske akvarium, kde jich mam vice(anciku) Diky za reakce Jaja

Založil: Jaja » více k tématu (počet reakcí 4)

RAJSKA JABLICKA

Jiz dvakrat me tlamovci zrali rajcata.Celkem jim to chutnalo, rekl bych, ze se po tom zaprasilo.Nemuze jim castejsi krmeni touto zeleninou ublizit?Dekuji

Založil: Filda » více k tématu (počet reakcí 1)

Teplota vody

Kolik stupňů mám mít akvarko s Tlamama?Dík za odpověd. Nemám tám topení a teplota je kolem 26-29 C.

Založil: Macek » více k tématu (počet reakcí 10)

Ponechat samici nosící jikry ve společném akváriu?

Jiz vicekrat jsem tady cetl,ze nosici samice neodlovujete a nechavate vyrust mlade ryby ve spolecnem akva s dospelymi. Nekdo tady psal,ze si tak prirozene doplnuje uhynulou osadku, nebo dokonce ze odlovene ryby prodava do obchodu.Na prilozenem snimku (sice nevalne kvality) jsou 2 ryby od jedne samice, kterou jsem odlovoval.Bohuzel se ji to nelibilo a mlade vyplivla uz v sitce a asi 1/3 mladych unikla do spolecneho akva.Neveril jsem ze by neco mohlo prezit.Za asi 3 tydny jsem pri odkalovani jednu malou rybu vysal.Tady mate srovnani jak prospivaji ryby ve spol.akva a odlovene zvlast do rozplavacky.Stari ryb cca 2 mesice od vypusteni-velikost 2,8cm a 2cm,prirustek zvlast chovanych ryb je tedy cca 40%. Z toho vyplyva ze prezit ve spol.akva poter sice muze,ale zaden extra dobry chovny material z nich nebude.

Založil: Tom » více k tématu (počet reakcí 27)

Odsávání dedritu

Prosím o radu,jak odsávate ze dna dedrit?Mám akva asi 20cm nad zemi,takže samospádem přes hadicí to moc nejde.Protože to nemá takové převíšení.Dík za rady .A jak často?

Založil: Macek » více k tématu (počet reakcí 3)

Jaký líh na pozadí

Chtěl sem se. zeptat Wladyse jaký použil líh na pozadí z polystyrenu.dík fera

Založil: fan » více k tématu (počet reakcí 2)

Výroba pozadí-typy nátěrů?

vcera jsem marne shanel na nater polystyrenoveho pozadi dle doporuceni pryskyrici Epoxy 200 nebo potravinarskou barvu a nesehnal. Doporucili mi balakryl v tom novem ekologickem provedeni, maji tam napsano, ze to ma atest k potravinam a je to na detske hracky.. Nemate nekdo zkusenost s timhle?

Založil: David » více k tématu (počet reakcí 1)

nevim jestli si je mužu nechat

mam akvarko asi 250 l, mam tam 1 peřovec, 3 ancistruse a ted sem dostala asi 15 tlamovců malejch,t.pestrý, štíhlý, oranžový prostě ruzný, a já nevim jeslti si je mám nechat,protože mám tam jeden kořen kytky pár šutrů a štěrk, a 15 tlamovců já vubec nevim jestli mužou bejt takhle pohromadě různý, nebo jeslti si mám vybrat od jednoho druhu 1 samce a 2 samičky třeba a ostatní dát pryč?????

Založil: petra » více k tématu (počet reakcí 3)

Pseudotropheus zebra nebo Labeotropheus Trewasasae?

Udájně ps.zebra,ale vypadá jako L.Trewasasae. Ale se samcem od ps.zebra měla už jednou mladý.Co to teda je?

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 5)

Pseudotropheus zebra nebo Labeotropheus Trewasasae?

Kde sehnat ryby

Ahoj nevite nekdo kde na internetu sehnat tlamovce dik za odpoved

Založil: Aleš » více k tématu (počet reakcí 3)

Samička Labidochromis Yellou mi nosí jikry ve společenském akváriu.

Dobrý den. Nevím zda je tato samička schopná donosit své potomstvo ve společenském akváriu.Rád bych mladé rybky odchoval pro sebe. Děkuji. Blažek Jaroslav

Založil: Jaroslav Blažek » více k tématu (počet reakcí 4)