Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ............... 288


3D pozadí-kontakt

Moc se mi líbí toto pozadí Nemáte někdo kontakt na toho, kdo jej vyrobil? Díky

Založil: Aleš2001 » více k tématu (počet reakcí 4)

3D pozadí-kontakt

Chovatel Střední Čechy a okolí

Zdravím, můžete mi prosím doporučit pěstírnu tlamovců v okolí Prahy Příbrami Plzně. Děkuji prosím o zkušenosti křížené ryby atd.

Založil: Libor894 » více k tématu (počet reakcí 7)

Prosím o radu,co změnit

Zdravím všechny. Prosím o radu, co udělat jinak. Mám akva 120x60x60,osádka Zebry R/R(asi 12kusů- od 4 do 10cm) a Pulpican(asi 6kusů-od 5 do 10cm). Jednu dobu vše fungovalo výborně,ryby se krásně rozmnožovali(rozmnoužují se sice i teď),ale v akva jsou neustálé rozbroje!! Jak se zjistí,že jedna rybka je utlačovaná,pustí se do ní ostatní a na druhý den je po ní. Mám dát Pupicany pryč a nechat jednodruhovku Zeber a zvýšit počet hejna? Už si s tím fakt nevím rady,akva je zajeté skoro dva roky, vodu měním jednou za 12dní 2/3 objemu,filtrace vnější TetraEx 1200 a ještě filtrační hlava Atman 202. Díky všem za každou radu

Založil: Trtek František » více k tématu (počet reakcí 47)

Pseudo. Socolofi - nemoc,nebo něco jiného

Chlapi,potřebuji poradit.Mám Malawi akvárko s mladým osazenstvem po 10ks Melanochr.maigano,Pseudotr.Saulosi-coral,Pseudotr.Socolofi,Labidochr.cear.Yellow a nyní po 14 dnech 1 a za dva dny druhá Socolofka hodně ztmavla a drží se při dně,nebo v nějakém úkrytu.Vypadá to,že obě nehejbou zadní ocasní ploutvý a spíš ten zadek tahají po dně,pohybují se trhavým pohybem,stříbrný kroužek kolem očí je černý.Viditelné poranění nevidím,1 má trochu okousaný ocas,jinak nic.Ostatní ryby jsou ok.Voda je vpořádku.Zkuste mě pomoct co mám zkusit.Díky Libor

Založil: Klíma Libor » více k tématu (počet reakcí 1)

je to red- red?

dobrý den, před rokem a půl jsem dostal 4 rybičky asi 1 cm velké. Tři se dožily dospělosti. Vím, že jsou to tlamovci, ale to je asi tak vše. Něco málo jsem přečetl a chtěl bych se ujistit, že jsem určil správně druh. Na fotce je asi samička a podle všeho nosí jikry. Další dva budou asi kluci, protože jsou větší a každý z nich si hlídá svoji jeskyň. Akvárko mám 100x50x50, venkovní filtr fluval.Kolik rybek stejného druhu tam můžu mít?Momentálně 3 tlamky a 6 ancitrusů 2-5cm. Je mi skoro 15 a každá rada se hodí. Moc díky

Založil: Aleš Dvořák » více k tématu (počet reakcí 29)

Nejsem si jistá druhem

Zdravím Chci se zeptat, jestli by jste mi nepomohli určit druh našeho vodního spolu obyvatele... Dle mého je to buď Pseudotropheus Saulosi Coral Red, ale spíše si myslím že to bude Metriaclima Lombardoi ... Předem děkuji za odpověď S pozdravem Janina P.

Založil: Janina P. » více k tématu (počet reakcí 21)

Nejsem si jistá druhem

Prosim o radu.

Dobry den,potreboval bych poradit s nasledujicim problemem.Mam dospele ilangi wf v 500 l akvariu,kdyz se vytrou nikdy nevydrzi po nekolika dnech to sezerou, a jeste,jestli je normalni ze dominatni samec pozira jikry behem treni,pak na samici toho moc nezbyde...dekuji za vase rady. ps:voda 8ph,8gh,14kh.

Založil: MARCOPOLO10 » více k tématu (počet reakcí 19)

Kolik Tropheusů do aqua

Zdravím pánové, mám dotaz ohledně počtu Tropheusů do nové nádrže. Do teď jsem choval a chovám "malawky" po dobu několika let. Chci si se ženou udělat radost a pořizujeme si novou nádrž o rozměrech 200x55x60(hloubka)cm bez 3D pozadí. Předpokládaná litráž je tedy okolo 600litrů. Můj předpoklad je, že by jsem chtěl po 2x po 30ks Tropheusů v kombinaci forem Kambwimba nebo Kasakalawe + Bemba nebo Bulu point. Je to reálný počet ryb anebo by jste mi doporučili chov v jiných počtech? Popřípadě i nějakou zajímavou kombinaci Tropheusů z jinými druhy ryb se stejnými potravinovými nároky. Za jakoukoli přínosnou radu budu vděčný.

Založil: kuliny 1316 » více k tématu (počet reakcí 1)

Jaké ryby by se hodily do akva 100x45x20 ?

Dobrý den chtěl bych se zeptat jaké ryby by se hodily do akvaria o rozměru 100x45x20 ? Nějaké cichlidy? jaké rostliny a dno? Momentálně mám 2x Labelo bicolour 2x Labodochromis yellow 1x Pseudotropheus Red a 1x ancitrus, na dně kamínky s velkým kořenem. Vím že tyto ryby se do takového akva nehodí ze je moc malé, ale dal mi je známí neboť rušil akvarium a nevedel co s nema. Můžete mi poradit? Díky

Založil: Jan Kunovský, Kunovskyj@gmail. » více k tématu (počet reakcí 4)

Spravna filtrace

Zdravim, chtel bych Vas poprosit o radu, mam externi filtr Eheim a k tomu jeste Atman 202 s kostkou. Jak spravne tyto filtry umistit do akvaria pro co nejucinejsi filtraci? Stale mi tam poletuje nejaky bordylek a tak si rikam ze to asi nemam uplne idealne resene. Nyni mam sani Eheimu na leve strane akva, nad nim je na boku akva rozstrikovaci rampa z Eheimu a na prave strane vzaduv rohu je Eheim ktery ma vyusteni smerovane mirne dolu takze proud vse strhava smerem ke kosi Eheimu. Myslel jsem ze to bude dobre ale nezda se mi to. Dekuji za radu

Založil: Phil0 » více k tématu (počet reakcí 6)

Pomoc s výběrem osádky 430L

Potřeboval bych pomoc s výběrem osádky do akva 430L. Zatím žádnou představu nemám, jenom to, že to bude určitě Malawi. Nádrž 150x52x55 už se zajíždí, filtrace eheim 2080, na sání kostky bioakvacitu, pár kamenů a bez 3D pozadí. Ryby budu kupovat u p.Štětky z Týna n/V. Měl bych chuť na něco netradičního, né takovou tu klasiku jako L.yellow, P.demasoni, saulosi atd. Na HAPS je nádrž asi malá, že? Zkuste mi prosím poradit, zatím děkuji

Založil: remare » více k tématu (počet reakcí 16)

osvětlení akvária

Zdravím, měl bych dotaz ohledně osvětlení. Momentálně mám nad akváriem zářivku osram 36W/840 cool white, délka 1200mm, pořád se mi to na můj vkus zdá hodně žluté. Dokážete někdo poradit co jiného navolit, abych to dostal víc do bílé a nemusel kupovat led světlo za 5000,-? Rozměr akva: délka:1320mm, hloubka 500mm, šířka bohužel jen 400mm

Založil: RS » více k tématu (počet reakcí 11)

Dostatečný výkon filtru do akvária Malawi

Chtěl bych si vytvořit v akváriu 290L Malawi.Chci použít filtr Eheim professional 3 2075.Bude mi tento filtr stačit? A jaké klidnější ryby vybrat? Nevíte někdo kde sehnat knihu Tlamovci v akváriu od M.Krauta? Děkuji

Založil: jk » více k tématu (počet reakcí 6)

Prosím o radu - vymírání rybek

Dobrý den, prosím o radu, máme necelý rok akvárko s tlamovci,450l, vše bylo v pořádku, až před cca 3 týdny nám umřela první rybka. Tak to pokračuje dodnes každý 2-3 den najdeme další. Teplota i PH v pořádku. Vyměnili jsme polovinu vody, dali sůl na desinfekci,ale nic nepomáhá. Většinou najdeme rybky už v rozkladu, dnes jsem našla jednu "v celku". Zdá se mi, že má oproti rybkám v akváriu vypouklé břicho. Navíc se vždycky hnaly k potravě a poslední dobou ani nechtějí žrát. Složení rybek v akváriu: Melanochromis maingano¨ Labidochromis caeruleus yellow PSEUDOTROPHEUS SOCOLOFI ALBINO AULONOCARA SP. FIRE FISH Poslední změna, kterou jsme provedli v akváriu, byla změna živých rostlinek na umělé, živé nám odumřely, resp. nám je okusovali až moc :) Napadá vás co s tím můžeme dělat? Děkuji

Založil: Alice » více k tématu (počet reakcí 15)

Jaké druhy tlamovcu v jenom Akvu?

Zdravím podobné téma už jsem tu viděl, ale chtěl bych poprosit jestli by někdo mohl poradit a doporučit rybky přímo na mé akvo. mám akvárium 160l rozměry 100x40x40 vím že toto akvo není uplně ideální pro tlamovce, ale když pořídím měnší druhy tak by to šlo ne? moje orientace je na Malawi. kolik ryb mužu do tohoto akva dát? kolem 15-20? což je asi jen 2 druhy ? vybíral jsem mezi: Aulomocara Maingano Tlamovec štíhlí Tlamovec černoploutví P.Demasoni nevím jestli se tyhle druhy k sobě hodí, a které druhy se k sobě hodí nejvíce.popřípadě bylo by možné dát 3 druhy o méně kusech? nebo opravdu 2 druhy? díky za info s Tlamovci začínám tak se radši zeptám odborníků ;) Honza

Založil: Honzamal » více k tématu (počet reakcí 7)

Pomůžete mi určit druh ryby?

Ahojte prosím Vás nevie niekto čo je to za druh? kupoval som ich ešte ako malé nevyfarbené rybky a mali to byť hongi sweden ale su to skôr ako nejaké miešané..

Založil: Mlok » více k tématu (počet reakcí 6)

Pomůžete mi určit druh ryby?

Duboisi a rostliny

http://youtu.be/Iuur9rGb1hE Pak že to nejde.... :)

Založil: Mecan doma » více k tématu (počet reakcí 2)

Pomoc s výběrem osazenstva 576l nádrže

zdravím, chystám se obměnit osádku mého akvária.. předchozí kompletní původní osádku amerických cichlid se mi podařilo prodat a nyní bych chtěl přejít na malawi. Akvárium má rozměry 160x60x60, co jsem zatím tak procházel různé druhy malawek, zaujala mě kombinace po cca 8ks od každého: Labeotropheus trewavasae Labidochromis caeruleus Pseudotropheus sp. Acei Pseudotropheus elongatus Melanochromis cyaneorhabdos (maingano) Metriaclima estherae (zebra red-blue nebo i red-red) a k tomu 8ks dravých hapek Sciaenochromis fryeri. Co na tuto kombinaci říkáte? Bude fungovat? Nemám s malawi žádné zkušenosti, proto si rád nechám poradit od zkušenějších

Založil: jurajisko » více k tématu (počet reakcí 20)

Mléčně zbarvená voda v akváriu

Zdavim mam nadrz 350L a v ni 40 Tpopheusu mnenim vodu jiz dva roky stejne každý tejden 1,4 nadrze vse fungovalo poslední mesic je voda mlecna ne uplne ale je rybky jsou v pohode trdluji zerou vivadeji mlade ale ta voda me nici poradite mi pratele dekuji Milan

Založil: milateplice » více k tématu (počet reakcí 7)

zářivka - folie

ahoj všem,trochu zvláštní dotaz,ale existuje vše možné,třeba i tohle :-) koupila jsem do akva zářivku,ale nelíbí se mi jak svítí,existuje nějaká barevná folie na zářivku?Svítí to hodně,ale jak sluníčko,chtěla bych změnit na modrou nebo fialovou,možná i bílou.Takže existuje nebo je to můj výmysl? :-) děkuji

Založil: sinoki » více k tématu (počet reakcí 7)

vnejsi filtr

Zdravim, chtel bych se zeptat jaky vnejsi filtr by jste mi doporucili do akvaria 300l ?

Založil: Guffy » více k tématu (počet reakcí 1)

Atman AT 202

Prosim vas, cetl jsem vsude jak je to tiche cerpadlo atd.. ale po jeho zapojeni je najednou akvarium 10x vic slyset.. externi filtr neslysim vubec a tohle desne prenasi vibrace do celeho akva a stolku pod nim.. neda se nejak jinak vyresit pridelani cerpadla k akva? Ty jejich gumy jsou asi nic moc.. Cekal jsem sepot :]]]

Založil: Phil0 » více k tématu (počet reakcí 6)

Osvetlovacia rampa

Prosim miestnych odbornikov aby mi poradili kde by som zohnal(nejaky e-shop...) takuto alebo podobnu osvetlovaciu rampu-15w 45cm T8...vopred dakujem za odpovede :)

Založil: bez mena » více k tématu (počet reakcí 1)

Osvetlovacia rampa

Rada osazenstva do 330l

Zdravím chtěl bych poradit s osádkou do 330l akvária 2 druhy demasoni a yellow 20+10 myslíte že to bude fungovat ryby kupuju dost malý asi cca 4 cm tak a četl jsem že demasoni jsou naročný Malawi už mám 2 roky takže menší zkušenosti mám ale s demasoni ne.. A nebo jsem uvažoval o třídruhovce zebry,maigana yellow ale taky jsem tu četl že ty maigana jsou dost teritorialní a hlavně tam je to blbý stím pohlavým ale tak to je u všech když budu mít 4-5cm velikost130v,55v,45š

Založil: Gregi » více k tématu (počet reakcí 1)

určení pohlaví

Dobrý den, potřebovala bych pomoci s určováním pohlaví u těchto rybek.

Založil: nina » více k tématu (počet reakcí 7)

určení pohlaví