Diskusní fórum




CICHLASOMA MACULICAUDA

AHOJTE VSICHNI.CHTEL SEM SE ZEPTAT,ZDA LI BY NEMEL NEKDO Z VAS ZAJEM O KOUPI TETO RYBY,JAK JE UVEDENO UZ V NAZVU.SOU 2,ALE NEVIM POHLAVI.SOU VELKE ASI 30CM.O CENE BY SME SE MOHLI DOMLUVIT PO ZAVOLANI NA TEL.777 080 191.PREDEM DIKY ZA ODPOVEDI.

Založil: GARFILD » více k tématu (počet reakcí 2)

ktere ryby na male skupiny 1+2

Chtel bych si zaridit tlamovci akvarko asi 160l. Uvazovane ryby jsou: Pseudotropheus saulosi, Labidochromis caeruellus, Metriaclima estherae a Pseudotropheus flavus, vsechny v male skupine 1+2. Hodi se tyto ryby k sobe, pripadne doporucte nejakou kombinaci. Dik

Založil: Radek » více k tématu (počet reakcí 1)

Nemocne rybky

Ahoj mam vazny problem.V poslesni dobe mi umiraji ryby a nevim proc.Mam 200 nadrz s ruznymy tlamocvi ted 10 ryb.Nejednou se rybe udela bily flek, zacne hodne dychat a ostatni ji pronasleduji.Okousou ji ploutve(nebo se rozpadaji to nepoznam)a ryba tak po 3 dnech zemre.Pravidelne menim vodu, zkousela jsem sul, hypermangan a ted i lecivo proti plisnim a jinym nemocem.Nic nezabralo.V obdobi 2 mesicu mi umrely 4 ryby.Jestli nekdo tusite o co jde prosim pomocte.Diky ala

Založil: ala » více k tématu (počet reakcí 1)

otirani tlamovcu

I po vymenach vody se mi stale tlamovci otiraji o predmety v akvariu. Jsou to mlade ryby cca 5 mesicu. Delaji to od zacatku, ale pripada mi ze se ta intenzita zvetsuje...Da se to nejak lecit?

Založil: David » více k tématu (počet reakcí 5)

Andezit-kde ho sehnat

Může mě někdo poradit, kde se dá sehnat andezit v okolí Liberecka nebo Ústí nad Labem.

Založil: Roman » více k tématu (počet reakcí 3)

CO S AGRESIVITOU ???

Máme páreček perlovek, který se nám furt pere. Sameček vyhání samičku z úkrytů a kouše ji. Poraďte prosím co s tím. Chtěli bychom je rozmnožit. Odpovězte prosím na e-mail: Denisa.Modra@seznam.cz

Založil: Denisa » více k tématu (počet reakcí 3)

Společný chov velkých a malých ryb

Pred nejakym casem jsem se tady hadal s uz nevim s kym ze se nedaji spolu chovat velke a male ryby.Konkretne ze se nedaji chovat C.moorii a P.demasoni .Ja tvrdil ze to bude drahe krmivo. Tady davam z jednoho francouzskeho webu doslova akcni ukazku jak by to asi vypadalo i kdyz s jinymi ucastniky - S.fryeri x N.cylindricus . zdroj : http://cichlid2.free.fr/.fiches.poissons/sc.fryeri1.html

Založil: Tom » více k tématu (počet reakcí 5)

Společný chov velkých a malých ryb

zacinam s tlamovci

mam 250 l akvario a chtel bych poradit jaky druh a kolik jich mam koupit v akvariu mam 9 jeskyn z toho jich je 6 v pozadi dekuji. a proc nechodi nikdo na chat

Založil: wolf000007 » více k tématu (počet reakcí 7)

TEZKA CHOROBA

Moje ryby mely nejaky ektoparazity spojene s plisni.Poradili jste mi ESHA 2000.Ucinkuje to rychle ale je to 5 dni po aplikaci a nektery tlamovci maji porad mirne zakalene a zvetsene oci, v jednom pripade dokonce z tech nateklych oci vycniva jeste jedna mala bublinka.Jinak ryby jsou cile a zerou.Na vodnatelnost to nevypada.Co mam aplikovat?Dekuji Filip

Založil: Filda » více k tématu (počet reakcí 1)

Jak často a kolik měnit vody??

Jak často a kolik vody bych měl asi vyměnit v akwa 250l?Mám tam 14 tlamovců a 4 ancistruse.Pořád nevim,protože pomalu v každé knížce je to jinak a každý má na to jiný názor,tak bych potřeboval vědět jak to vidíte vy?

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 11)

Jako krmení cvrčci??

Chci se zeptat jestli by bylo vhodné krmit tlamovce cvrčkama,nebo kobylkama.Budou to žrát.Chci pro ně taky nějakou živou potravu.

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 2)

Čištění skel

Děkuju moc všem co mi odpověděli, ale rád bych se zeptal Lubana co je HCI. Děkuju předem za odpověď.

Založil: Romario » více k tématu (počet reakcí 2)

Malawi vs Tanganyika

Rád bych požádal zkušenější akvaristy o radu. Za 2 týdny budu zakládat 300 l akvárium pro tlamovce. Větší jsem objednat nemohl, protože podlaha víc neunese. Otázkou je Malawi a nebo Tanganyika. Nemám zkoušenosti ani s jedním a tak se chci zeptat co je méně náročné a méně agresivní. Z agrasivity mám trochu strach. V Malawi uvažuji o Pseudotropheus Zebra Red Red, Socolofi, Demasom a případně Labidochomis Caeruleus. V Tanganyice to je Tropheus Moorii Bemba Orange, Moorii Chipimbi a Dubois. Díky moc za rady. Ahoj Michal

Založil: Michal H » více k tématu (počet reakcí 5)

Osvětlení a zbarvení vody.

Zdravím vsechny.Mohl by mě někdo poradit proč kratkou dobu po částečné výměně vody(2-3 týdny)se voda zbarví do žluta jako slabá močka.Mám 600 litrů akvarium asi 50 tlamovců.Vodu měním každé 2 měsíce a asi 150 litrů.Jako dno mám akvarijní písek nejakou břidlici,kameny a jako dekoraci samorost asi 1 metr dlouhý.A druhý dotaz je na osvětlení.Používám 2 zářivky se slunečním spektrem.Měl jsem za to že zlepší zbarvení ryb,ale zdá se mě že se to barvení nezlepšilo.Ryby mají takovou vybledlou barvu.Jestli někdo poradí budu moc rád.Ahoj a ať se daří.Roman.

Založil: Roman » více k tématu (počet reakcí 4)

optimální množství dusičnanů

Rada bych se zeptala, jaka je pro tlamovce maximalni unosne mnozstvi dusicnanu. Bohuzel mi uhynuli dva Pseud. demasoni (projevy: apatie, zrychlene dychani, stali v rohu akvarka hlavou dolu) a ted ma jedna Pseud. zebra pravdepodobne vodnatelnost. Dusitany jsou v poradku, ale dusicnany jsem namerila 40mg/l. Radej jsem zmerila dusicnany i ve vodovodni vode, k memu prekvapeni jsou jen lehce pod 40mg/l. V akvarku par kytek mam, jinak kameny - travertin (akvarko na 240 l, 22 tlamovcu). Vedel by nekdo, jak hladinu dusicnanu snizit?

Založil: Renata » více k tématu (počet reakcí 6)

TLAMOVCE A SLIMAKY ako potrava?

CHCEM SA OPYTAT KTO MA VECSIE SKUSENOSTI S TYMITO RYBAMI CI NEJEDIA NAHODOU MALE SLIMAKY NO MYSLIM TIE MALE CIERNOHNEDE do velkosti 0.5cm??

Založil: 18Roddick18 » více k tématu (počet reakcí 2)

prisavka thajska

V akvariu se mi objevuje zelena rasa. Nekde jsem cetla, ze prisavka thajska je na to nejlepsi. Jinde pak rikala, ze je hodne teritorialni a napada ostatni ryby. Mate s ni prosim nejake zkusenosti??? Dekuji.

Založil: jana » více k tématu (počet reakcí 9)

Problém s řasami

V tomto obrazku ide o riasi anie o ryby. Zelene riasi sa mi robya vsade v aqva. Slnecne svetlo na neho nesvieti a aqva je osvetlene florenscencnim neonom tak z coho s tam robya? Moje sledovanie: pokial na neho svietilo slnko tak tych rias az tolko nebolo ale od kedy som pristup slnka zamedzil na nulu tak sa zacaly robyt. Nemalo by to byt naopak, cim viac slnka tym viac rias? Prosim o radu.

Založil: deathrunner » více k tématu (počet reakcí 5)

Problém s řasami

PS.zebra blue/red

Narodili se mi mladý,některý sou žlutý a některý jsou modrý....čekal bych že tak poznám pohlaví. Potřeboval bych vědět jestli se ještě přebarví ty žlutý namodro nebo jestli tak zůstanou. Jde mi o to, že bych chtěl dát do jiného akva 3+1 už teď,aby si tam zvykly. Jenže když sem je pozoroval,tak mi příde že některý chtěj zmodrat...

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 1)

Čištění skel

Poraďte mi prosím, čím vyčistit vodní kámen z krycích skel. Děkuju

Založil: Romario » více k tématu (počet reakcí 3)

Co s jezírkem přes zimu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak naložit s venkovním jezírkem přes zimu - mám tam lekníny. Je hluboké 80cm v té nejhlubší části. Děkuji

Založil: Šimek » více k tématu (počet reakcí 2)

TALMOVCI A POHYB

chcel by som sa opytat mam taky problem po prvy krat som si zohnal tlamovcov mam 2 kusy ale neska som ich dal do 120 l akvarka a neviem ci to je prirodzene spravanie ale cely cas mi nejako behaju po akvarku hore dole jeden za druhym.chodia blizko skla hore a dole neviem ci to stale tak pobehuju prosim poradte cim to moze byt nieje to tym ze su tam s mecunmi,guramami ,skalarom,molineziami,a prisavnikmi??

Založil: 18Roddick18 » více k tématu (počet reakcí 8)

KAMENY DO AKVARIA

Zdravim vsechny,chci se zeptat,jestli muzu dat do akvarka TRAVERTIN,nebo tak nejak se ty kameny jmenujou.Predem diky

Založil: GARFILD » více k tématu (počet reakcí 2)

Mohou být spolu v akváriu?

Ahojte,mam Labidochromis yellow a dnes si chci poridit pseudotropheus socolofi.U tehle kombinace vim,ze je v poradku,ale hodi se k tomu Aluonocara modrá? cetla jsem,ze je ze severu Jizni Ameriky.diky

Založil: Hermiona » více k tématu (počet reakcí 1)

Jak je rozpoznám?

Ahoj,mam koupene4Labidochromis Yellow a nevim,ktera ryby je samec a ktera samice.Ryby jsou mlade a drzi se dost ve trech nebo ve dvou.je to v poradku?

Založil: Hermiona » více k tématu (počet reakcí 3)