Diskusní fórum




Kolik a jaké tlamovce do 270 litrů.

Zakládám akvárko 120x45x50 (270 litrů) a přemýšlím o tlamovcích. Musím u nich nechat Kančíka červenohrdlého 6ks (cca. 15cm) a Panceřníčky kropenatý 3ks (cca 12 cm), už se mi do menšího akvárka s Tetrami nevejdou. Mohli by jste mi poradit jaké druhy by se s nimi snesli a kolik od každého? Přemýšlel jsem o tlamovcích tak 10 cm maximálně. Chtěl bych to akvárko mít živý a barevný.:-) Díky moc. Jirka

Založil: Jirka Jares » více k tématu (počet reakcí 3)

Prosim rady o techto rybach

Ahoj,chtela bych si poridit Afry,Labidochromis a Pseudotropheus.Rada bych vedela,jake ryby z techto rodu jsou vhodne pro zatatecniky a take bych uvitala neco o jejich chovani,ale to nemusi byt.Akvarium je 160l-kolik kusu?Diky za odpoved.

Založil: Hermiona » více k tématu (počet reakcí 4)

Jsou k sobě tyto ryby snášenlivé?

Ahoj,ráda bych si poridila cichlidy rodu Pseudotropheus a Labidochromis,ale nevim,jestli se snaseji.Z Pseudu bych si chtela poridit Pseudotropheus socolofi a Labidek Labidochromis yellow-neporadili by jste mi nejake dalsi?

Založil: Hermiona » více k tématu (počet reakcí 4)

Jsou do tlamovčího akva vhodné mangrovové kořeny?

Ahoj,ráda bych dala do akvaria mangrovove koreny,ale nejsem si docela jista,jestli jsou k tlamovcum vhodne.Diky,Hermiona

Založil: Hermiona » více k tématu (počet reakcí 1)

Jaké druhy tlamovců pro začátečníka?

Ahojte prosím poradte mi jaké druhy cichlid mám dát do akvária 160l? Jsem zacatecnik. Kolik ks?

Založil: Hermiona » více k tématu (počet reakcí 3)

Dno akvaria - štěrk nebo písek?

Ahoj, poraďte mi zda je lepší štěrk nebo písek, mně se více líbí písek, v akvaristice mi radí štěrk, udajně se ryby lépe cítí a také se lépe vybarví, je to prý jejich přirozené prostředí. Děkuji za radu. Richard

Založil: Ricardu » více k tématu (počet reakcí 10)

Jak umístit venkovní filtr

mám venkovní filtr.Kde mám umístit sání a kde výtlak.Jedná se mi o to do jaké výšky,jestli vedle sebe nebo naproti,apod.Prosím o radu .Děkuji

Založil: Macek » více k tématu (počet reakcí 8)

Hnědá řasa v akváriu

Mám asi 2 měsíce akvarium s tlamovci 200 litrů a začala se mi dělat hnědá řasa svítím žlutou zářivkou poraďte co s tím! Moc díky.

Založil: Jirka » více k tématu (počet reakcí 3)

Pomožte určit druh

Tuto rybu jsem kupoval s tím že je to Kančík perleťový,ale mám docela pochybnosti po hledání na netu.Tak prosím poraďte.

Založil: Emil » více k tématu (počet reakcí 6)

Pomožte určit druh

Šneci v akváriu a přísavka thajská

Mám dost velký problém z hnědou řasou... jednou tak za měsíc a půl musím vyčistit celé akvárium které je porostlé řasou. musím vyndat a vydrhnout všechny kameny, očistit skla akvaria, filtr atd. Uvažoval sem o koupi vodních šneků, ale po přečtení příspěvku o přísavce thajské nevím.... máte někdo zkušenosti nejlépe s obojím, abyste mi mohli poradit co je lepší??? mám cca 250l akva a uvažoval sem o 2-3 šnecích nebo 1 přísavce...

Založil: crteczech » více k tématu (počet reakcí 21)

Ancistrusi a tlamovci.

Zdravím všechny. Chystám se pořídit si tlamovce a všude se píše, jak jsou to útočné ryby k ostatním obyvatelům akvária (jak zde v diskusi již bylo napsáno, šneci ani rak nevydrželi). A tak bych se rád zeptal, co by řekli tlamovci na několik ancistrusů, kteří by se jim motali pod ploutvema? Ti by snad vadit nemuseli. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Nerad bych experimentoval.

Založil: oz » více k tématu (počet reakcí 15)

Jaké jsou nejlepší akvaristiky s cihlidami v praze

Založil jsem si malawi akva a sháním rybičky. Chtěl jsem se zeptat nějakého skušeného akvaristy, kde se dají nejlépe pořídit menší cichlidy. Jsem z Prahy. Předem děkuji za odpověď.

Založil: Marek » více k tématu (počet reakcí 4)

čím krmit potěr akar modrých a kde toto krmivo koupit

Zdravím, prosím o radu, čím krmit potěr akar modrých (zkoušel jsem suché krmivo, ale vyplyvují ho), vytírají se mi pravidelně, ale po cca 14-ti dnech života jej vždy samice všechen sežere, nikdy jsem toho nebyl svědkem, ale samec je maxistarostlivý a vždy když potěr najednou zmizí, strašně samici honí po akváriu a útočí na ni, myslím že se na ni zlobí. Moc prosím o odpověď na e-mail ho.mark@seznam.cz nebo zubek@ccs.cz, děkuji za každou radu.

Založil: Žíly » více k tématu (počet reakcí 1)

Tropheus moorii bemba vs. Kančích červenohrdlý

Mám v akvárium 120x40x50 a v 6x Kančíka červenohrdlého. Nedávno jsem viděl Tropheus moorii bemba. Chtěl bych vědět, jak by se snesli. Můžete mi někdo říci svůj názor? Tlamovce jsem nikdy nedělal a o tomhle moc informací nemám, vlastně skoro žádné. Díky P.S: vím, že jsou zeměpisně trošku dál od sebe,ale...

Založil: Jirka Jares » více k tématu (počet reakcí 2)

Vodní had v akváriu

Možná to sem přímo nepatří, ale nemáte někdo zkušenosti, či nechováte v akváriu s rybami i vodního hada? Jak se na to díváte a nevíte kde by se takový had dal sehnat?

Založil: Jerry » více k tématu (počet reakcí 12)

zelená řasa v akváriu

na kamenech a skle mám zelenou řesu. Co s ní?

Založil: ro » více k tématu (počet reakcí 4)

Nemoc -Aulonocara stuartgranti

Mám nemocnou rybu Aulonocaru.Chová se naprosto normálně v plavání i přijímání potravy,ale přes jedno oko má jakýsi bílý povlak.Nevíte co stím???Prosím o radu co nejdříve děkuji.

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 3)

Plaché ryby+černá řasa

Založil jsem nové akva ( http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=327 ) , nechal vodu cca 3 týdny bez ryb, osadil Zebrama a ancistrama. Ryby jsou ale vicemene od zacatku velmi plache. Reaguji i na male pohyby prudkym upkem do skrisi, ktere si tedy vydatne buduji :-) to je radost pohledet. Vylezaji az kdyz jsou trosku hladove a to pak je o zradlo docela pranice, ale dostava se na vsechny:-) vodu menim cca kazdy tyden cca 20L, tj. asi 1/10. Vodu pak pres hadicku "leju" primo z kyble, tj. vodovodni. Na dva kyble davam cca lzici soli. Rybky se po nazrani jakoby schovavaji do stinu, pod ruzne previsy apod. Svítím 1×AQUA-GLO 40W a 1×FLORA-GLO 40W. Tak jak jsem to koupil. A aby toho nebylo malo, zacala se na listech anubiasu objevovat černá řasa. Takové chomáčky. Nikdy jsem to u sebe v kava nevidel, tak ted popravde nevim co s ní a s nima:-) Je tam malo ryb, nebo nevhodné světlo? Díky za rady nebo připomínky

Založil: Míra » více k tématu (počet reakcí 2)

6ks tlamovců ZDARMA

Zdarma nebo za symbolickou částku prodám tlamovce z jezera Malawi: Pseudotropheus socolofi (2ks), Pseudotropheus zebra (blue/red)(1ks-samec), Melanochromis auratus (3ks) Jen komplet. Jsem z Brna!

Založil: tomUs » více k tématu (počet reakcí 3)

Kameny kameny kameny

Nevíte prosím kde se dají sehnat takové kameny jaké jsou vyfocené v rubrice "Rady a zkušenosti" někde na ostrvsku.macek

Založil: Macek » více k tématu (počet reakcí 6)

jaké a kolik

Mám akvarko 40x40x130 chtěl bych tlamovce.Mám představu Pseudotropheus Acei,Pseudotropheus elongatus mpanga,Labodochromis yellow,Tropheus moori orange kolik(samců a samiček)Jestlise vůbec snáší.Snad je seženu.Jsem Z Ostravy.Nevíte nějaký kontakt na nějakého prodejce?Předem moc dík za odpo.Pokud možno na email.Děkuji Macek Macek71@atlas.cz

Založil: Macek » více k tématu (počet reakcí 7)

Pseudotropheus zebra

Poraďte prosím jestli je to samec red-red nebo samice red-blue.děkuji

Založil: pavelz » více k tématu (počet reakcí 9)

Pseudotropheus zebra

Jak zvýšit tvrdost vody

Zdravím, může mi někdo poradit jakým způsobem zvýšit tvrdost vody?

Založil: Honza Černý » více k tématu (počet reakcí 7)

LABIDOCHROMIS YELLOW

Vytřela se mi samička, dal jsem ji mimo hlavni akva.Je to asi tyden a ted se mi vytrela druha.Dal jsem ji za tou prvni do akva.Neni to spatne?Taky se mi zda, ze ta prvni uz nema nic v hube?Cetl jsem, ze to muze napoprve sezrat.Je to tak?Dekuji.Filip.

Založil: phill » více k tématu (počet reakcí 4)

perlovka červená

zkušenosti s tímto druhem,jaké rostliny do akva...?

Založil: rybka » více k tématu (počet reakcí 2)